dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 7
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 121
  1. #81

    Domyślnie

    Nigdy nie slyszalam o tym, zeby ropuszki ChanChu mialy cos wspolnego z pilnowaniem malzenskiego loza . No ale moje zainteresowanie nie jest az tak doglebne, podoba mi sie idea, ale tak jak mowilam bez popadania w przesade.

    Z tego, co ja slyszalam:

    ChanChu the three-legged frog is thought to drive away evil, protect goods and money, and increase income. He carries a lucky gold coin in his mouth. Feng Shui Masters recommend that he be placed inside the front door facing the living area to direct wealth and prosperity into your home.
    odpedza zlo, strzeze przedmiotow i pieniedzy i pomaga w pomnozeniu dochodow. Powinna byc umieszczana po wewnetrznej stronie drzwi wejsciowych zwrocona w kierunku przestrzeni mieszkalnej.

    Aczkolwiek spotkalam sie tez ze stwierdzeniem, ze ilu autorow, tyle sugestii umieszczania ropuszki!

  2. #82
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWY KRÓL ZWIERZĄT
    tyberian

    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    1.002

    Domyślnie feng-shui

    Hej Eewak, przestawiliśmy żabę tak jak piszesz. Może pomoże i pomnoży.Oby!
    Wiara w zwycięstwo jest połową zwycięstwa.

  3. #83

    Domyślnie

    tematyka fascynująca! bardzo proszę o podanie paru tytułów książek, które pomogą mi w urządzeniu domu. Oczywiście widuję takie, ale odnoszę wrażenie,że poza kolorowymi ilustracjami,niewiele w nich prawdziwej treści.

  4. #84

    Domyślnie

    Cytat Napisał Małgonia
    tematyka fascynująca! bardzo proszę o podanie paru tytułów książek, które pomogą mi w urządzeniu domu. Oczywiście widuję takie, ale odnoszę wrażenie,że poza kolorowymi ilustracjami,niewiele w nich prawdziwej treści.
    Najciekawiej i zarazem najprosciej - wedlug mnie oczywiscie - pisze o FS Stephen Skinner - w przewodniku wydawnictwa KISS - niestety zakupiona w USA i jest w jezyku angielskim.
    Mozliwe ze w Polsce znajdziesz odpowiednik tego autora - jesli tak to szczerze polecam.
    Stephen Skinner opisuje wszystko dokladnie nawiazujac do histori starozytnych Chin, tlumaczac roznice wywodzace sie z podzialu FS na 2 podstawowe szkoly - czyli szkole kompasu i szkole formy.
    Dziekuje Moderatorom za czujnosc - w koncu sprawiedliwosc!

  5. #85

    Domyślnie

    zainspirowana dyskusja znalazlam takie cos w necie
    kurs FS on line (niedokonca mnie takie czary mary przekonuja)
    http://www.fengshui.art.pl/modules.p...ticles&secid=3

  6. #86

    Domyślnie

    Cytat Napisał dorotazab
    Dla Xeny:


    Obojetnie w ktorej czesci domu znajduje sie salon, to 4 mityczne zwierzeta (krajobraz otaczajacy nasz dom) powinny znajdowac sie mniej wiecej w takim ukladzie jek na zalaczonym obrazku.

    I tu dodam jeszcze ze krajobraz moze byc rozny (moze nim byc skala, drzewo, budynek) - dla zagorzalego katolika dobrze jak "czarnym zolwiem" bedzie np: swiatynia czy kosciol widoczny gdzies na wzgorzu za domem itp...


    Idealna wrecz sytuacja jest wowczas gdy wejscie znajduje sie od strony poludniowej a za czarnym zolwiem jest polnoc, dodatkowo jeszcze przed domem jest male jeziorko, czy plynie rzeczka, ktora odbija swiatlo - tak uczy szkola kompasu FS.

    Ja oczywiscie nie mam wjazdu od poludnia, nie mam rzeczki, ani zwierzakow....

    A no wlasnie idelanym wiec jest wejscie od poludnia a w przekonaniu forumowiczow najlepsze jest od polnocy, tych ktorzy maja wejscia od poludnia namawia sie na dalsze szukanie dzialki co wy na to?

    No i teraz co jesli wejscie juz sie ma od polnocy? stawiac feniksa? i gdzie? czy od poludnia ? nie bedzie wtedy zachowana zasada aby feniks stal od frontu. Co ze smokiem i tygrysem? jak je wtedy ustawic? o to jest pytanie .. czy ktos umnie na nie odpowiedziec?
    zeby tylko nie pelna wiedza o fen nie narobic sobie klopotow.
    A wlasnie czytalam o jangach kwiatach - kurcze teraz juz wiem czemu moj syn ma tyle energi zawsze i czemu nie chce mu sie spac wieczorem na dodatek nie ma dywanu, nie ma zaslon ciezkich, nie ma ciemnych rzeczy - no ma w soim pokoju samo jang. Powprowadzam mu cos Jin zobaczymy czy bedzie grzeczniejszy

    P.S. akwarium to jang czy jin?

    juz wiam - JANG - u syna w pokoju stoi

  7. #87

    Domyślnie

    Poczytalam o tym akwarium... no bieda, jesli chce sie zeby to dzialalo musi byc na wysokosci 1,5 m , musi miec nieparzysta liczbe rybek, i musza to byc rybki odpowiednie ...
    Agnieszka1 a co powiedz na to ja mam wejdzcie od polnocy i poludnia , taka kamienica
    Dlatego stoje na stanowisku ze FS mozna jedynie jako zabawe traktowac

  8. #88

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mufka
    Poczytalam o tym akwarium... no bieda, jesli chce sie zeby to dzialalo musi byc na wysokosci 1,5 m , musi miec nieparzysta liczbe rybek, i musza to byc rybki odpowiednie ...
    Agnieszka1 a co powiedz na to ja mam wejdzcie od polnocy i poludnia , taka kamienica
    Dlatego stoje na stanowisku ze FS mozna jedynie jako zabawe traktowac
    ja tez mam od dwoch stron w sumie wejscie, od ogrodu tez mam ale chyba chodzi o to glowne.
    O matko z tym akwarium, na wysokosci stoi u mnie nie caly metr i rybek ma 6
    No poszlam dalej z nudow i sobie policzylam jakie ja i moje chlopaki mamy liczby KUA no i liczby te drugie lu cos tam chyba ja z synem mamy identyczne a maz inne. Ale co mi sie najbardziej spodobalo - ja z synem pod zadnym pozorem nie powinnismy przebywac w kuchni a maz za to powinien spedzac tam najwiecej czasu

  9. #89

    Domyślnie

    Agnieszko, to masz odpowiednia liczbe rybek w akwarium, gdyz 6stanowi wyjatek wsrod liczb parzystych wg FG

  10. #90

    Domyślnie

    pass ma racje z ta szostka , tez o tym czytalam, zeby nie bylo obliczylam liczby i takie tam u nas kazdy ma inny zywiol , a lozko stoi w miejscu ktore odpowiada za milosc
    znaczy u mnie wszystko gra
    a biurko mojego dziecka w miejscu madrosci , no chyba ze cos zle zrozumialam
    w kazdym razie dobrze sie bawilam

  11. #91

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mufka
    pass ma racje z ta szostka , tez o tym czytalam, zeby nie bylo obliczylam liczby i takie tam u nas kazdy ma inny zywiol , a lozko stoi w miejscu ktore odpowiada za milosc
    znaczy u mnie wszystko gra
    a biurko mojego dziecka w miejscu madrosci , no chyba ze cos zle zrozumialam
    w kazdym razie dobrze sie bawilam
    u mnie nie gra smierci sa w przedsionku

  12. #92
    ELITA FORUM (min. 1000)
    abromba

    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Posty
    1.705
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Cytat Napisał Agnieszka1
    Ale co mi sie najbardziej spodobalo - ja z synem pod zadnym pozorem nie powinnismy przebywac w kuchni a maz za to powinien spedzac tam najwiecej czasu

  13. #93

    Domyślnie

    Cytat Napisał Agnieszka1

    u mnie nie gra smierci sa w przedsionku
    Nie rozumiem co masz w przedsionku i dlaczego to zle?

  14. #94

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mufka
    Cytat Napisał Agnieszka1

    u mnie nie gra smierci sa w przedsionku
    Nie rozumiem co masz w przedsionku i dlaczego to zle?
    Cytuję z linka , który podałas:
    Lui Sha - Sześć Śmierci. To już naprawdę zły sektor. Duże kłopoty, procesy, wypadki no i oczywiście jak sama nazwa wskazuje...


  15. #95

    Domyślnie

    Wszystko to piękne co tutaj piszecie. Moje trzy grosze:
    Zanim zaczniecie płacić różdżkarzom przeczytajcie artykuł o "ciekach"

    http://archiwum.wiz.pl/2001/01011700.asp

    Po przeczytaniu sami (a właściwie same) oceńcie, czy piszecie o rzeczywistości, czy wyobrażeniach.

    Dla mnie najbardziej anegdotyczne jest stwierdzenie Aggi:
    "Dodatkowo w fundamencie zostały zamurowane spolaryzowane, polne okrąglaki"

    Aggi jak zostały wybrane te "spolaryzowane" kamienie?

    Filozofia i styl życia nie muszą opierać się na nauce (tej w naszym tego słowa rozumieniu). Gorzej kiedy do rytuałów dorabia się pseudonaukowe teorie. Wtedy wychodzi bełkot

    Pozdrawiam

    Sunao

    PS. Nie mam nic przeciwko poprawianiu sobie samopoczucia poprzez zgłębianie tajemnic FS.

  16. #96

    Domyślnie

    Sunao-owszem ciekawy art........i jeszcze bardziej Fundacja Randiego.
    Pozdrawiam

  17. #97

    Domyślnie

    Cytat Napisał Agnieszka1

    A no wlasnie idelanym wiec jest wejscie od poludnia a w przekonaniu forumowiczow najlepsze jest od polnocy, tych ktorzy maja wejscia od poludnia namawia sie na dalsze szukanie dzialki co wy na to?

    No i teraz co jesli wejscie juz sie ma od polnocy? stawiac feniksa? i gdzie? czy od poludnia ? nie bedzie wtedy zachowana zasada aby feniks stal od frontu. Co ze smokiem i tygrysem? jak je wtedy ustawic? o to jest pytanie .. czy ktos umnie na nie odpowiedziec?
    zeby tylko nie pelna wiedza o fen nie narobic sobie klopotow.
    A wlasnie czytalam o jangach kwiatach - kurcze teraz juz wiem czemu moj syn ma tyle energi zawsze i czemu nie chce mu sie spac wieczorem na dodatek nie ma dywanu, nie ma zaslon ciezkich, nie ma ciemnych rzeczy - no ma w soim pokoju samo jang. Powprowadzam mu cos Jin zobaczymy czy bedzie grzeczniejszy

    P.S. akwarium to jang czy jin?

    juz wiam - JANG - u syna w pokoju stoi
    Poniewaz sama nigdy nie stosowalam FS, ale od kiedy znalazlam sie w jednym z takich domow (gdzie wlascicielka zastosowala sobie BHS - odlam FS gdzie na podstawie siatki pa kua mozna aranzowac caly dom lub kazdy pokoj z osobna) wyjatkowo dobrze sie w nim czulam - jest bardzo "spokojny" i wygodnie urzadzony.
    Dlugo nie mialam pojecia czemu tak jest - tlumaczylam sobie to tym, ze wnetrza sa dosyc nowoczesnie urzadzone - a takich w Usa malo - bo raczej wiekszosc lubuje sie w barokowych czy wzorowanych na krolewskie gdzie panuje pelen przepych.
    Po czasie wlascicielka powiedziala mi ze stosuje FS, dlatego zainteresowana tematem zaczelam czytac - co nie znaczy ze do konca w to wszytko wierze, ale skoro moge zaaranzowac swoj przyszly dom to dlaczego mam nie sprobowac?
    Sama tez nie mam wejscia od poludnia, ale nie przejmuje sie tym znacznie.
    Wydaje mi sie ze pewne aspekty FS traktuja to na zasadzie zgodnej z nasza intuicja, a inne - ciezko powiedziec - moze to autosugestia???
    Wiem na pewno jedno - nie wywieraja na mnie wplywu az w tak wielkim stopniu niektore te zalecenia.
    Jesli chodzi o zwierzaki to niezaleznie jak ustawiony jest dom wzgledem kierunkow swiata - to zwierzaki sa zawsze na swoim miejscu.
    Feniks - to to, co przed glownym wejsciem do domu - to najlepiej duza wolna przestrzen - ktora nie blokuje energii Chi - wplywajacej do domu.

    W dzisiejszym swiecie nie jest mozliwe aby kazdy z nas mial dom usytuowany tak jak to "mowi" jedna ze szkol FS - czyli szkola kompasu.
    Dlatego tez najczesciej stosuje sie szkole formy.
    I dlatego wyglada to tak ze:
    Bez wzgledu na to jak usytuowany jest dom - to po wejsciu do niego stojac tylem do drzwi glownych:
    Patrzymy na poludnie a za nami jest strefa polnocna domu (niewazne jak pokazuje kompas)
    po lewej stronie jest WSCHOD a po prawej ZACHOD.



    Jesli ktos ma wiecej pytan to chetnie pomoge (o ile bede wiedziala)
    Pozdrawiam
    Dziekuje Moderatorom za czujnosc - w koncu sprawiedliwosc!

  18. #98

    Domyślnie

    dorota ja mam pytanie
    moj syn to rocznik 2001 srodek marca.
    Jaki jest jego nr KUA?
    w wyliczen powinien miec 9 ( 10-1). Tabele natomiast pokazuja raz 8 a raz 9. Ktora liczba jest prawidlowa?
    Siatke pakua nakladalam
    1 ma byc na polnocy u mnie wypada w rogu budynku i jest to salon.
    Teraz interpretacja pozytywnych sektorow dla syna zalezy od tego jaka jest ta jego liczba KUA

  19. #99

    Domyślnie

    Cytat Napisał Agnieszka1
    dorota ja mam pytanie
    moj syn to rocznik 2001 srodek marca.
    Jaki jest jego nr KUA?
    w wyliczen powinien miec 9 ( 10-1). Tabele natomiast pokazuja raz 8 a raz 9. Ktora liczba jest prawidlowa?
    Siatke pakua nakladalam
    1 ma byc na polnocy u mnie wypada w rogu budynku i jest to salon.
    Teraz interpretacja pozytywnych sektorow dla syna zalezy od tego jaka jest ta jego liczba KUA
    Agnieszko jak tylko bede miala czas to napisze Ci o tym numerze KUA
    Bo sama znalazlam kilka roznych sposobow obliczen

    Natomiast jescli chodzi o siatke pa Kua to 1 jest zawsze w polnocnej czesci domu (domu bez wzgledu na rzeczywisty kierunek) i wypada ona zawsze w srodku....chyba ze masz dom w ksztalcie litery L i pole w ktorym znajduje sie numer 6 lub 8 nie istnieje .

    Teraz jeszcze napisze Ci ze:
    Przy nakladaniu siatki na poczatku musisz sie zastanowic czy (jesli jest nieregularny ksztalt) siana lub bok ktorych "brakuje" lub ktore"wystaja" sa dluzsze czy krotsze niz reszta tej samej sciany???

    To wazne przy nakladaniu siatki poniewaz w ten sposob wiemy czy danego pola pod danym numerem jest mniej czy wiecej.
    Wiem ze to brzmi jak belkot ale cholercia ciezko to wytlumaczyc bez rysunkow pomocniczych.

    Moze jak znajde czas to narysuje i przeskanuje Ci przyklady jesli oczywiscie chcesz.
    Dziekuje Moderatorom za czujnosc - w koncu sprawiedliwosc!

  20. #100

    Domyślnie

    Mam nadzieję, że w ramach tradycyjnej zachodniej tolerancji (to b poprawne politycznie) nikt mnie zaraz tutaj nie zlinczuje.

    Więc w trzech punktach:
    1. Jest oczywiste, że pewne rzeczy (w tym np. zagospodarowanie przestrzeni) są bardziej lub mniej dostosowane do ludzkiej natury, potrzeb, przyzwyczajeń.
    2. Jeśli zbiór podstawowych zasad jak zagospodarować przestrzeń aby dobrze się w niej żyło nazywa się Feng Shui czy dowolnie inaczej jest mi wszystko jedno.
    3. Jest tylko jedno pytanie: po co do tego dorabiać teorie transcendentne i niemal parareligie? Przyznam, że zadziwia mnie jedno: duża część współczesnych ludzi alergicznie reaguje na wszelkie odniesienia religijne (w szczególności dotyczy to Kościoła katolickiego). Jednocześnie większość tych ludzi jest bardzo otwartychi na wszelkie irracjonalności typu tarot, kabała, Feng Shui itp. Przyznam, że nie rozumiem tego. Chyba że przyjąć za prawdę znane stwierdzenie: "człowiek musi w coś wierzyć ...)
    Paweł

Strona 5 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony