dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 7
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 121
  1. #41

    Domyślnie

    Podstawowe teorie zamiescilam powyzej, dla kogos kto po raz pierwszy styka sie z FS te informacje powinny byc czytane -wedlug mnie- jako pierwsze.

    A tu kilka linkow dla zainteresowanych:

    http://www.pracownia-fengshui.info/feng_shui.php

    http://www.feng-shui.pl/fengshui.htm


    http://www.kuklinscy.pl/ - na tej stronce znajduje sie nawet forum http://www.forum.kuklinscy.pl/ - tylko ze zarejestrowanych ma obecnie tylko 4 uzytkownikow
    Dziekuje Moderatorom za czujnosc - w koncu sprawiedliwosc!

  2. #42

    Domyślnie

    tak jak poprzednicy FS stosowałam intuicyjnie, potem usłyszałam że robiłam coś dobrze, a tak po prostu najprościej moim zdaniem to zwyczajnie należy się zastanowić czym się otaczamy.. dla mnie FS - gdy nie chce się pochłaniać całej tej wiedzy i stosować budując zgodnie z nią dom lub mieszkanie bo mamy to co mamy to wystrzeganie się rzeczy ktore i tak intuicyjnie czujemy ze nie są dobre. Na przykład nigdy nie lubiłam masek... potem okazało się że FS nie lubi masek bo maski z natury rzeczy kryją prawdę/prawdziwe oblicze.. usłyszałam że oznaczają fałsz i fałszywych ludzi,.. więc po co się nimi otaczać... ja nigdy nie czułam się dobrze w pomieszczeniach z wypchanymi zwierzakami lub pełnymi rogów.. po za tym sami zobaczymy że nie czujemy się dobrze w pomieszczeniach w których z każdego kąta "strzelają" w nas kanty i rogi mebli lub ścian.. jak się dobrze zastanowimy i pomyślimy dlaczego czujemy się dobrze w jakimś miejscu i pooglądamy co wtedy jest dookoła nas to.. moim zdaniem sami napiszemy sobie swoje feng-shui..

    a swoją drogą dorotazab to zmieniłabym na Twoim miejscu avatara...

  3. #43

    Domyślnie

    Kiedyś trafiłam na tą stronę.. miło się czyta

    http://www.mariapowsinska.pl/

  4. #44
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    julieta

    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    Stargard Szczeciński
    Posty
    200

    Domyślnie

    Witajcie,

    my będziemy mieli ustawiony dom na działce według zasad FS. Projekt domu też będzie dostosowany dla naszej rodziny. Resztę ze względów finansowych zrobię sama, według ogólnych zasad i intuicji.

    Bastet,

    masz piękny nick i takiż obrazek. Wizerunek Bastet (papirus z Kairu) wisi w mojej sypialni. Długo szukałam, aż trafiłam: ten i żaden inny! No i bogini Bastet... Ech, zazdraszczam, sama chciałabym taki mieć, ale jestem komputerową nogą, a i Ty byłaś pierwsza...

    Pozdrawiam.
    julieta

  5. #45

    Domyślnie

    Witam sympatykow FS
    Ciekawi mie, czy przed budowa zaprosiliscie radiostete?ktory sprawdzal , czy w miejscu w ktorym bedzie stal dom, nie ma zyl wodnych?

  6. #46

    Domyślnie

    To co napisałam bardziej dotyczyło tłumaczenia awatarów... bo tak jak fengshui tak wszystko co robimy powinno być zgodne z nami i dlatego czasem zaskakują mnie obrazki używane i z jakimi osoby chcą się identyfikować a to naprawdę też fengshui.. przynajmniej w moim rozumieniu ... otoczenia...

    Awatar (rzeczywistość wirtualna)
    Z Wikipedii, wolnej encyklopedii.


    Awatar - personifikacja jakiejś osoby/bóstwa/istoty wyższej/czegokolwiek w odmiennym świecie (np. w świecie Forgotten Realms był okres w historii, kiedy bóstwa z tego świata zostały zesłane do świata materialnego i ukazywały się jedynie pod postacią cielesnych awatarów). Tym terminem określa się również obrazki, jakie użytkownicy internetu używają na forach dyskusyjnych.

    julieta napewno znajdziesz kilka innych przeciez nie ma jednej bastet...
    mnie pomógł kolega i umieścił go może Tobie się uda dać link jak założysz sobie konto na http://www.photosite.com/


    i jeszcze jedno kiedy wybierałam miałam jeszcze jeden typ.. jest cudny ... zobacz np tutaj: http://klub.chip.pl/ka_no/html/oko_horusa.htm

  7. #47

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bastet

    a swoją drogą dorotazab to zmieniłabym na Twoim miejscu avatara...
    ??? jakies uzasadnienie???
    Dziekuje Moderatorom za czujnosc - w koncu sprawiedliwosc!

  8. #48

    Domyślnie

    odpowiedź powyżej w informacji o awatarach po prostu nie pasuje mi do fengshui... oczywiscie sory to tylko moja opinia - nie zajmuje sie profesjonalnie fengshui..

  9. #49

    Domyślnie

    nie nie pasuje aczkolwiek umiescilam go w innym celu juz jakis czas temu, mnie samej juz sie znudzil ale musze pomyslec nad czyms interesujacym...a na to musze miec troszke czasu.
    Ja FS tez zajmuje sie z zamilowania - raczej nawet zainteresowania, bo jak dotychczas to czytam.... i mysle....
    Dziekuje Moderatorom za czujnosc - w koncu sprawiedliwosc!

  10. #50
    Lider FORUM (min. 2800)
    Xena z Xsary

    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Posty
    3.307
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    30

    Domyślnie

    no tak.wyszło mi, że w kominku nie moge palić, chyba, że powieszę na nim zdjęcia dzieci.
    Stol w jadalni nie moze byc prostokątny.
    W kotłowni mam miec biblioteczkę, w rodzinie będę prasować i prać, pomocnych ludzi musze powiesic nad kuchenka gazową ktorej NIE MOGE ODPALAĆ.
    do tego mam wodę płynącą wzdłuz i wszerz działki i potwornie złośliwą wierzbę karłowata czy co tam
    i poziomki. Może te poziomki przeniosę do biblioteczko-kotłowni, a bażanty ktore mieszkają u mnie na działce powieszę w pomocnych ludziach?
    I wszędzie ta ceramika.....
    Aha
    i nie mam smoków i żółwi, za to mam pit bulla za siatką.u sąsiada....
    czyli co, rozumiem , że zły projekt?


    pozdrawiam z przymrużeniem oka
    nie cierpię oszustów

  11. #51

    Domyślnie

    a ponieważ jak widać jesteś szczęśliwa to nic nie wolno zmieniać... to widocznie najlepsze dla ciebie fengshui

  12. #52

    Domyślnie

    Cytat Napisał Xena z Xsary
    no tak.wyszło mi, że w kominku nie moge palić, chyba, że powieszę na nim zdjęcia dzieci.
    Stol w jadalni nie moze byc prostokątny.
    W kotłowni mam miec biblioteczkę, w rodzinie będę prasować i prać, pomocnych ludzi musze powiesic nad kuchenka gazową ktorej NIE MOGE ODPALAĆ.
    do tego mam wodę płynącą wzdłuz i wszerz działki i potwornie złośliwą wierzbę karłowata czy co tam
    i poziomki. Może te poziomki przeniosę do biblioteczko-kotłowni, a bażanty ktore mieszkają u mnie na działce powieszę w pomocnych ludziach?
    I wszędzie ta ceramika.....
    Aha
    i nie mam smoków i żółwi, za to mam pit bulla za siatką.u sąsiada....
    czyli co, rozumiem , że zły projekt?


    pozdrawiam z przymrużeniem oka
    no czyli ten tego...jak moj maz mowi "nie mysl o tej szuji"
    Dziekuje Moderatorom za czujnosc - w koncu sprawiedliwosc!

  13. #53

    Domyślnie

    Xeniu, a sprawdzalas moze ,czy nie mieszkasz na podziemnych szlakach wodnych???Podobno to bardzo niezdrowo i trzeba instalowac takie ekrany odpromieniowujace zle dzialanie zyl , straszne historie....
    A tak swoja droga wenecjanie w takim razie powinni byc bardzo niesczesliwimi ludzmi....

  14. #54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bastet
    a ponieważ jak widać jesteś szczęśliwa to nic nie wolno zmieniać... to widocznie najlepsze dla ciebie fengshui
    Szczesliwa jestem i to bardzo w zyciu osobistym, chociaz tu gdzie mieszkam nie stosuje raczej FS. Wiec czy ma ona de fakto jakis wplyw na mnie???
    Ja od kiedy pamietam wszystko zawsze robilam na odwrot i zawsze wychodzilo mi to na dobre a nawet lepsze niz dobre....i co mam o tym myslec???
    Dziekuje Moderatorom za czujnosc - w koncu sprawiedliwosc!

  15. #55

    Domyślnie

    Cytat Napisał pass
    Xeniu, a sprawdzalas moze ,czy nie mieszkasz na podziemnych szlakach wodnych???Podobno to bardzo niezdrowo i trzeba instalowac takie ekrany odpromieniowujace zle dzialanie zyl , straszne historie....
    A tak swoja droga wenecjanie w takim razie powinni byc bardzo niesczesliwimi ludzmi....

    Nawet jesli trzeba te ekrany instalowac to nie jest tak zle...moze zamiast nich plazme powiesic....byle by nie byly to ekrany jak w powiesci J.Orwell'a
    Dziekuje Moderatorom za czujnosc - w koncu sprawiedliwosc!

  16. #56
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    julieta

    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    Stargard Szczeciński
    Posty
    200

    Domyślnie

    Bastet,

    wizerunek Oka Horusa rzeczywiście magiczny. Ale za mną chodzi jeszcze coś innego, jak zobaczę, poczytam, to pewnie będzie ten jedyny i wybiorę. Ale i nie wiem, gdzie szukać i nie potrafię sprawić, aby awatarek znalazł się tam, gdzie chcę .

    A tak a propos Twojego, to dobrze zrozumiałam, że czytałaś o Bastet przed wyborem? Bo ja, przed kupnem, zobaczyłam i już czułam, że to musi być TEN, a gdy zapytałam co oznacza, to już w ogóle - musiałam go mieć.

    Noszę też kartusz z imieniem i symbolami opieki i szczęścia, ale jak je znaleźć w necie?
    julieta

  17. #57
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    julieta

    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    Stargard Szczeciński
    Posty
    200

    Domyślnie

    Dorotazab,

    masz myśleć, że szczęście Tobie sprzyja...

    To bywa tak, że np., 10 osób stawia swoje domy wzdłuż ulicy (oczywiście zupełnie nieświadomie) i 9 jest szczęśliwych i zdrowych, a 10-ty popada w ruinę i choruje.

    Jeżeli jesteś szczęśliwa, to jak napisała Bastet, niczego nie zmieniaj, tak widocznie ma być, nie można być pazernym i tylko polepszać, polepszać.
    Lepsze jest wrogiem dobrego...
    julieta

  18. #58

    Domyślnie

    Cytat Napisał julieta
    Dorotazab,

    masz myśleć, że szczęście Tobie sprzyja...

    To bywa tak, że np., 10 osób stawia swoje domy wzdłuż ulicy (oczywiście zupełnie nieświadomie) i 9 jest szczęśliwych i zdrowych, a 10-ty popada w ruinę i choruje.

    Jeżeli jesteś szczęśliwa, to jak napisała Bastet, niczego nie zmieniaj, tak widocznie ma być, nie można być pazernym i tylko polepszać, polepszać.
    Lepsze jest wrogiem dobrego...
    No racja - cos w tym jest
    To troche tak jak wiara w cos co przynosi pecha albo szczescie...
    Dziekuje Moderatorom za czujnosc - w koncu sprawiedliwosc!

  19. #59
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Aggi
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    Middle of... :-)
    Posty
    4.443
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    27

    Domyślnie

    Cytat Napisał pass
    Witam sympatykow FS
    Ciekawi mie, czy przed budowa zaprosiliscie radiostete?ktory sprawdzal , czy w miejscu w ktorym bedzie stal dom, nie ma zyl wodnych?
    owszem cieki i siatka promieniowania ziemskiego zostały sprawdzone. Dom usytuowaliśmy w taki sposób, aby nie znajdował sie na ciekach, a siatka promieniowania omijała pomieszczenia gdzie spedza sie wiekszość czasu. Dodatkowo w fundamencie zostały zamurowane spolaryzowane, polne okrąglaki

  20. #60

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aggi
    Cytat Napisał pass
    Witam sympatykow FS
    Ciekawi mie, czy przed budowa zaprosiliscie radiostete?ktory sprawdzal , czy w miejscu w ktorym bedzie stal dom, nie ma zyl wodnych?
    owszem cieki i siatka promieniowania ziemskiego zostały sprawdzone. Dom usytuowaliśmy w taki sposób, aby nie znajdował sie na ciekach, a siatka promieniowania omijała pomieszczenia gdzie spedza sie wiekszość czasu. Dodatkowo w fundamencie zostały zamurowane spolaryzowane, polne okrąglaki
    A ja nie dokonywalam zadnych rytualow, zadnej radiestezji, (bo po co jak i tak wody od cholery ze fundament specjalny trzeba bylo robic) ...
    czyli jak to u mnie bywa ...jak zwykle po mojemu...na przeciw wszystkiemu...dziwne to moje FS.
    Dziekuje Moderatorom za czujnosc - w koncu sprawiedliwosc!

Strona 3 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony