dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie jaki siłownik do bramy?

    niebawem będziemy szukali siłownika do bramy wjazdowej
    brama przesuwna 4 metry
    bramę garażową mam hormana i zastanawiałem się nad siłownikiem tej samej firmy, jednak kowal twierdzi, że można zakupić o wiele tańszy siłownik, tak samo pewny i co ważne wszystko działać może na pilocie do bramy garażowej

    jak to jest?

  2. #2

    Domyślnie

    Ano banalnie ... mój normstahl akceptuje 4 przyciski z fabrycznego pilota - na dzień dobry stosowane do programowania, potem do obsługi nawet 4 urządzeń. Dawaj napęd w najrozsądniejszym stosunku jakości do ceny.
    Kwestia położenia skrętki/ wygospodarowania par pomiędzy bramami a napędem/odbiornikiem Hormanna. Jeśli cokolwiek może sterować przyciskiem NO/NC to napewno zasterujesz to parą przewodów sprowadzoną od napędów do jednego odbiornika wielokanałowego - choćby nie wiadomo kto to wyprodukował.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał anetabo
    Ano banalnie ... mój normstahl akceptuje 4 przyciski z fabrycznego pilota - na dzień dobry stosowane do programowania, potem do obsługi nawet 4 urządzeń. Dawaj napęd w najrozsądniejszym stosunku jakości do ceny.
    Kwestia położenia skrętki/ wygospodarowania par pomiędzy bramami a napędem/odbiornikiem Hormanna. Jeśli cokolwiek może sterować przyciskiem NO/NC to napewno zasterujesz to parą przewodów sprowadzoną od napędów do jednego odbiornika wielokanałowego - choćby nie wiadomo kto to wyprodukował.
    Ty rozumiesz co napisałeś ale inni już nie napisz tak żeby laik coś z tego zrozumiał
    Kto pyta jest głupcem przez pięć minut, kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie

  4. #4

    Domyślnie

    Co powiecie na silowniki marki SOMFY
    Spokojnie Dopiero się uczę

  5. #5
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Ela_i_Maciek
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    999
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    134

    Domyślnie

    My mamy siłownik NICE ROBUS, który pracuje z bramą podobnych rozmiarów (ok. 4,5m stalowa kratownica z sztachetkami).

    Bramę garażową mamy innej firmy (bodajże Novoferm). Przy instalacji siłownika mogliśmy wybrać, który pilot zaprogramować na otwieranie obu bram (novoferm + nice, czy nice + novoferm). Jest to tak bezproblemowe ćwiczenie, że chyba każdy instalator potrafi to zrobić.

    Siłownik był bardzo przystępny cenowo i sprawuje się wyśmienicie. Działa cichutko (w sumie to słychać tylko piasek chrzęszczący w prowadnicy bramy), szybciutko i daje sobie radę nawet z lekkim przymarznięciem bramy zimą. (Choć oczywiście pamiętamy o regularnym odśnieżaniu, bo przy większych zaspach silniczek może się spalić).
    a jakby tak ukraść tych, co ukradli Księżyc?
    Gemini
    Dziennik
    Opinie

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał odaro
    Ty rozumiesz co napisałeś ale inni już nie napisz tak żeby laik coś z tego zrozumiał
    OK. Zapewne chodzi Ci o NO/NC: w skrócie jesli coś sterujesz przyciskiem (takim co się wciska i sam się wyciska) czyli zwierasz lub otwierasz linię na chwilę to możesz umieścić ten przycisk za pomocą kabelka w dowolnym miejscu a konkretnie w odbiorniku pilota (czytaj: podłączyć do siłownika bramy hormann).

    Co do programowania pilotów na różne sprawy. Pamiętajcie, że samo działanie pilota w systemie kodowania keeloq na 433 nie daje gwarancji współpracy - pilot np. normstahl nie da się dodać do faac, faac do nice.

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.543

    Domyślnie Re: jaki siłownik do bramy?

    Cytat Napisał Robak
    niebawem będziemy szukali siłownika do bramy wjazdowej
    brama przesuwna 4 metry
    bramę garażową mam hormana i zastanawiałem się nad siłownikiem tej samej firmy, jednak kowal twierdzi, że można zakupić o wiele tańszy siłownik, tak samo pewny i co ważne wszystko działać może na pilocie do bramy garażowej

    jak to jest?

    Do bramy przesuwnej specjaliści nie polecają napędu Hormana, choć ze względu na pilota jest to najprostrze rozwiązanie. Co do tanich siłowników to nie są one tak samo dobre jak te drogie. Dobre to Faac, Nice, Came i może kilka innych. Można dokupić dodatkowe radio (około 200zł) i korzystać z jednego pilota do różnych napędów.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony