dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie rolety na drzwi balkonowe - jakie ?

    Mój szwagier szuka rolet na drzwi balkonowe (duże drzwi = duże spalanie). Wymyślił inspirowany ostatnimi mrozami (było -27 oC, a dzisiaj mamy -18 oC), że na noc może zasłaniać duże drzwi i okna roletami. Wówczas zaoszczędzi na gazie i pokój nie będzie się tak wychładzał.
    Tu mniej chodzi o funkcję antywłamaniową, ale o dość szczelną osłonę otworów okiennych na noc. Czy ktoś coś takiego popraktykował i czy warto to robić ? Czy jesteście w stanie doradzić jaki system, produkt byłby dobry i niezadrogi. Może jakieś kontakty i namiary na punkty sprzedająco-montujące w okolicach Białegostoku.
    Darek

  2. #2

    Domyślnie

    to bardzo dobry pomysl
    ktos z forumowiczow robil test ma w calym domu rolety zewnetrzne aluminiowe z pianka poliuretanowa i jedna dobe mial zasloniete a druga odsloniete roznica wynosila 4 stopnie celsjusza

    dodatkowo latem mamy klimatuzacje poniewaz tak jak zima rolety izoluja przenikanie zimna i ciepla w strone szyby
    www.roletyhoryzont.pl

  3. #3

    Domyślnie

    Ja mam rolety zewnętrzne i potwierdzam: jest cieplej, gdy są zasłonięte, co więcej - zimą, przy mrozie, super myje się okna (zasłaniasz rolety, otwierasz okno), nic nie marznie - to moz ebyć istotne dla żony szwagra
    Latem przysłaniam i mam chłodniej w domu.

  4. #4

    Domyślnie

    Dzięki, że się odezwaliście i popieracie zamysł.
    Ale czy możecie podpowiedzieć: które rolety są dobre, a które mniej. Jaka firma lub system jest dobry, a jaka nie. ......
    Jak to się fachowo nazywa? Rolety zewnętrzne PCV ?
    Szwagier liczy na mnie, że mu coś bardzo konkretnie podpowiem itd.
    Darek

  5. #5

    Domyślnie

    Ja bym wybrał alu (nie PCV), z wypełnieniem pianką. Producent nie jest aż tak istotny - liczy się cena/jakość. Ja swoje wybrałem wraz z oknami, a więc de facto nie miałem zbyt wielkiego wyboru (a tak na marginesie, to zdałem się na firmę). Jednak nie żałuję. Myślę, że warto zwrócić uwagę na elementy mechaniczne - króluje plastik niestety...


    Jeszcze jedna sprawa, którą wykombinowałem - sądzę, że warto wziąć rolety z jasnym kolorem poszycia, bo wieczorem przy zamknięciu będzie wrażenie, że jest jaśniej ;-)
    Pozdrawiam,
    Bogas

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Rezi
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    Poznań
    Posty
    4.238

    Domyślnie

    na rynku jest kilka systemów różńiących się nieznacznie skrzynkami oraz mechanizmami ... ale w gruncie rzeczy wszytko to to samo.

    ja osobiści zamontowałem u siebie heroal, ze względu na szrokosc okien tarasowych 3,4 mb zastosowałem pancerz 55 mm - faktycznie jest cieplej w domu przy zasłoniętych roletach.
    Najważniejszy jest jednak monataz jego dokładność, zastosowane silniki ( moc rodzaj krańcówek) etc
    Pozdrawiam
    Rezi
    ----------------------------------------------------------------------------------------
    Historia kołem się toczy

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar gosciu01
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    2.725

    Domyślnie

    jeśli rolety na duże okna to tylko z silnikiem,
    gdyż przy kręceniu korbą szybko staną się tylko ozdobą domu.

    Producenci rolet podają, że mogą dać nawet 15% oszczedności w ogrzewaniu.
    Sądzę, że to przesada, ale kilka % z pewnością, gdy są regularnie zamykane na noc. Tutaj przyda sie sterownik na ścianie, który zadba o zamkniecie i otworzenie rolet o zaprogramowanych godzinach.

    A rano to wiadomo kiedy trza do roboty wstać
    Nie jest to uciążliwe, ale można usłyszeć automatyczne podnoszenie rolet.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał gosciu01
    jeśli rolety na duże okna to tylko z silnikiem,
    gdyż przy kręceniu korbą szybko staną się tylko ozdobą domu.

    Producenci rolet podają, że mogą dać nawet 15% oszczedności w ogrzewaniu.
    Sądzę, że to przesada, ale kilka % z pewnością, gdy są regularnie zamykane na noc. Tutaj przyda sie sterownik na ścianie, który zadba o zamkniecie i otworzenie rolet o zaprogramowanych godzinach.

    A rano to wiadomo kiedy trza do roboty wstać
    Nie jest to uciążliwe, ale można usłyszeć automatyczne podnoszenie rolet.

    Ja mam automatyczne zamykanie. Swego czasu mąż ustawił na sterowniku głownym, że mają się zamykać o 18.00 - wiesz jak spieprzali z domu robotnicy, którzy tam akurat pracowali?
    Sterowanie automatyczne ma jeden feler - jak akurat nie będzie prądu, to siedzisz jak w bunkrze

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar gosciu01
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    2.725

    Domyślnie

    Cytat Napisał Inka1

    Ja mam automatyczne zamykanie. Swego czasu mąż ustawił na sterowniku głownym, że mają się zamykać o 18.00 - wiesz jak spieprzali z domu robotnicy, którzy tam akurat pracowali?
    Sterowanie automatyczne ma jeden feler - jak akurat nie będzie prądu, to siedzisz jak w bunkrze


    u mnie jak pierwszy raz ekipa od rolet podłączyła silniki i ustawili zegar do testów, to na drugi dzień majster od budowy zadzwonił do mnie z pytaniem, czy byłem wieczorem w domu i zmknąłem rolety, bo on wychodził ostatni i zostawił otwarte

    A prądu to raz zabrakło w trakcie jak siedziałem na kanapie i spuszczały się rolety
    Na szczęście prądu nigdy nie brakuje dłużej jak trzy dni

  10. #10
    JACKIE P
    Guest
    JACKIE P

    Domyślnie

    potwierdzam, rolety zewnętrzne powodują znaczne zahamowanie wychładzania mieszkania /o mnie więcej 5 stopni/, mam dwa okna o wymiarach 180 X 210 i jedno o wym. 230x210. Na tym dużym mamy napęd elektro - fantastyczna sprawa ale droga. Swoją drogą rolety warto założyć ze względów ekonomicznych. Wydatek na początku spory, ale ma to pozytywne odbicie w rachunkach za gaz.

  11. #11

    Domyślnie

    Najprostsza odpowiedź na Twoje pytanie: jaka - przede wszystkim solidnie zrobiona. A im wiekszy taras, tym jest to ważniejsze.
    Poszukaj poleconego wykonawcy, koniecznie na rynku lokalnym z uwagi na łatwiejsze serwisowanie. Jak dobry - sam dobierze potrzebne materiały itp Jeśli mówisz o roletach natynkowych (do istniejących juz okien) - bo tak zrozumiałem, to nieprawdą jest że "króluje PCV".Obudowy wykonywane są z elementów stalowych i aluminiowych. A sam pancerz (element ruchomy) stanowczo polecaj aluminiowy, żadnych eksperymentalnych PCV, bo za "fale dunaju" które sie pojawią po silnym nasłonecznieniu, mogą Cie potem wypisać z rodziny Silnik - potrafi umilić życie,co jak widzisz potwierdzaja użytkownicy - mozna wykonać i założyć także później, ale z uwagi na "jeden bałagan" lepiej go zamówić od razu. Pozdrawiam

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony