dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1
    ELITA FORUM (min. 1000)
    abromba

    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Posty
    1.705
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie Odkamieniacz do WC

    Mam jakąś nieludzko zakamieniającą wszystko wodę. Do picia filtrujemy, ale i tak czajnik trzeba odkamieniać. Z armaturą i brodzikiem jakoś sobie radzimy - ale w WC po pół roku tragedia - kamień odkłada się na potęgę, mimo szorowania szczotą.
    Sprawdzonych sposobów/preparatów poszukuję - oczywiście żeby zadziałało przy wypełnionym wodą sedesie, bo po usunięciu wody smród z kanallizacji wali aż miło.

  2. #2

    Domyślnie

    Kup sobie taki płynktóry sie\nazywa "ORKAN" służy do odkamieniania soożywczych urządzeń przemysłowych. Jest to mieszanka kwasow wiec ostrożnie. Nie lej dużo do kibelka bo piana wyłazi pod sufit.
    U radziców kielki prawie zarosły a po 3 krotnym zalaniu czysta porcelanka.
    Sprzedaje toto firma z "IMPULS" z gdańska . Jak nie znajdziesz to pisz na priv dam telefon

  3. #3

    Domyślnie

    I pomyśl nad jakąś stacją uzdatniana wody bo będziesz mieć instalację do wymiany.

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000)
    abromba

    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Posty
    1.705
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Co do stacji uzdatniania - najpierw zaczniemy po linii Sanepidu itd - bo woda z ujęcia gminnego, a koledze który ma trochę bardziej wymagające rybki akwariowe - zdechły
    Na razie w trzech sklepach o "orkanie nie słyszeli" Chyba poproszę o ten tefefon na priva.

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Sp5es

    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    3.549

    Domyślnie

    Podstawowy odkamieniacz to kwas amidosulfonowy. - sprzedają do cajników i ekspresów do kawy. Może być inny dowolny kwas np. cytrynowy, mrówkowy, octowy. te dwa ostatnie mogą być niebezpieczne.

    Wsadzenie ich do wrzątku i zalanie zwiększa efektywność odkamienienia.

  6. #6

    Domyślnie

    Hagesan blekitny z firmy HG. Zamienia kamien w biala pianke. Wystarczy tylko splukac Jestem uzytkowniczka hagesana juz od dawna i nie zamienilabym go na nic innego. Kurcze ale to reklamowo zabrzmialo

  7. #7

    Domyślnie

    Czy można te wszystkie w/w kwasy i ten "ORKAN" stosować przy biologicznej oczyszczalni ścieków?
    Mam ceramikę z powłokami R1, czy też KeraTect a i tak kamień się osadza. Pzdr.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał rosa
    Czy można te wszystkie w/w kwasy i ten "ORKAN" stosować przy biologicznej oczyszczalni ścieków?
    Mam ceramikę z powłokami R1, czy też KeraTect a i tak kamień się osadza. Pzdr.
    najbezpieczniej jest zwykły 10 % ocet...
    tak do czajników jak i do WC i innych...
    tylko nie stosujcie do ogrzewczy pojemnościowych ciśnieniowych...

  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Sp5es

    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    3.549

    Domyślnie

    Cytat Napisał rosa
    Czy można te wszystkie w/w kwasy i ten "ORKAN" stosować przy biologicznej oczyszczalni ścieków?
    Mam ceramikę z powłokami R1, czy też KeraTect a i tak kamień się osadza. Pzdr.
    Brak mi wiedzy. trzeba sprawdzić wartości CHZT - chemiczne zapotrzebiwanie tlenu. Myślę, że w tych ilościach co w chałupie się stosuje do celów dekoracyjnych nie powinno być zagrożenia. Jak Odkamienić grzejniki to coś innego. Ale to intuicja, nie wiedza.
    Napewno kwas octowy i cytrynowy, zwłaszcza ten ostatni są dobrze biodegradowalne.

  10. #10

    Domyślnie

    BZT i CHzt to wskażniki konieczne przy obliczaniu oczyszczalni. Mocno zależą od jakości i ilości ścieków. Orkan według mojej wiedzy jest to mieszanina mocnych kwasów . Trzeba pamiętać ,że do oczyszczalni będzie spływał po przereagowaniu z osadem kamiennym więc będzie to jakaś mieszanka soli, ale jak wpływa on na mikroflorę w POŚ - nie wiem bo za dużo zmiennych. W przemyśle spożywczym używa się go do mycia maszyn w których osadza się kamień nazwijmy go "kotłowym" czyli takich gdzie jest gorąca woda. U mnie sprawdził się doskonale , przy bardzo trudnym wapienno żelazistym- osadzie.Woda była z własnego ujęcia i przez 15 lat się trochę tego odłożyło. Środki kosmetyczne typu cilit czy Hg można bylo lać wiadrami one są bardzo dobre ale prze stałej systematycznej kosmetyce. Jak już się odłoży trzeba lać mocniejsze kwachy.

  11. #11

    Domyślnie

    dzięki Wam za odpowiedź. Będę musiał b.dokładnie przepytać JPR SYSTEM wykonawcę mojej oczyszczalni. Przy instalacji pieca gazowego kondensacyjnego Viessmana konieczna była instalacja na odpływie kondensatu do kanalizacji specjalnego neutralizatora z wymiennym wkładem. Pzdr.

  12. #12

    Domyślnie

    Ja również poleciłbym zwykły ocet, daje niesamowite efekty. A odkamieniaczy w sklepach jest bardzo dużo i u mnie przynajmniej one działają.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony