dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 59
  1. #1

    Domyślnie Węgiel Eko-Groszek --szokująca cena

    Na stronie sklepu internetowego kotly.com oprócz kociołków mozna nabyc węgiel Eko-Groszek 20kg (worek). figuruje on na liście bestsellerów w tym sklepie pod względem sprzedaży.
    Nie było by w tym nic dziwne gdyby nie cena za worek 20kg. tylko.......13.90zl brutto.
    Wychodzi więc 695zł za tonę!!!!!!
    Chyba trzeba być kompletnym debilem aby kupować węgiel po takiej cenie ale skoro ten towar figuruje na liście jako bestseller w sprzedazy, takich nie brakuje.
    Co o tym sądzici?

  2. #2

    Domyślnie

    Cena, którą podajesz to ZBÓJECKA cena eko-groszku. Sądzę, że należy omijać tę firmę dalekim łukiem.
    Sprawdz u producentów ekoretu / retopalu gdzie w Twojej okolicy mają sprzedawcę. Oto adresy tych producentów, których ja znam:

    http://www.wegiel.katowice.pl/index.php
    http://www.kwsa.pl/pia/retopal/dystrybucja.html

    Wydaje mi się że rozsądna cena (brutto i z dowozem) za workowany eko-groszek to 350-500 zł/tonę zależnie od rejonu kraju.

    ...atomik

  3. #3

    Domyślnie eko groszek

    w woj slaskim cena ekogroszku to 300zł/tone brutto /luz/
    andrzejj_

  4. #4

    Domyślnie Re: eko groszek

    Cytat Napisał andrzejj_
    w woj slaskim cena ekogroszku to 300zł/tone brutto /luz/
    Ekogroszek jest tani tylko in Schlesien, doliczcie koszty tansportu 200-300 km wyjdzie 600 stow.
    Zanim kupicie kociol na to paliwo, piec razy sie upewnijcie, po jakiej cenie kupicie to badziewie u siebie i to w 3-4 zrodlach, po rozeznaniu tej rewelacji pod katem cen czym predzej o tym zapomnialem.

  5. #5

    Domyślnie

    Zastanawiam sie nad oplacalnościa kupna pieców z paleniskiem retortowym na EKO-groszek. Gdy piece te pojawily się (ok. 3 lata temu) groszek kosztowal ok. 280-300 zł, ceny orzecha to ok400-450zl. W tej chwili cena groszku to od 400zł w gorę a orzecha w dalszym ciągu 400-450. Podobno oszczędnosci w stosunku do zwykłego pieca to ok. 50%, ale cena piecow zwyklych to 35% tych z paleniskiem retortowym. Ktoś tu przesadza albo z ceną pieców albo z ceną węgla! Co o tym sadzicie?

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał MaPa
    Zastanawiam sie nad oplacalnościa kupna pieców z paleniskiem retortowym na EKO-groszek. Gdy piece te pojawily się (ok. 3 lata temu) groszek kosztowal ok. 280-300 zł, ceny orzecha to ok400-450zl. W tej chwili cena groszku to od 400zł w gorę a orzecha w dalszym ciągu 400-450. Podobno oszczędnosci w stosunku do zwykłego pieca to ok. 50%, ale cena piecow zwyklych to 35% tych z paleniskiem retortowym. Ktoś tu przesadza albo z ceną pieców albo z ceną węgla! Co o tym sadzicie?
    zgadza się. przesadzają z cenami i pieców i opału. W sumie podajnik + sterownik + zasobnik + retorta nie jest chyba aż tak droga aby ją wyceniać na kwotę od 3 tys w zwyż ( reszta to normalny kocioł za cęnę poniżej 3 tys)

  7. #7

    Domyślnie

    Skoro jest popyt ze strony użytkowników oraz rozpowszechniają się informacje, ze eko-groszek jest jako tako nie-najgorszy, to producenci, A ZWŁASZCZA różnej maści pośrednicy handlowi, podnoszą ceny (czyli swoje marże) własnie w odpowiedzi na ten rosnący popyt i dobrą opinię o eko-groszku i kotłach retortowych panującą na rynku.

    Chyba pora zacząć pisać o wadach tych kotłów oraz o wadach eko-groszku.

    Poza tym, wpadło mi gdzieś w oko, że niedługo producenci powiększą moce wytwórcze retopalu, o ile pamietam do 1 mln ton rocznie (sorry szczegółów nie pamietam ani gdzie to czytałem, chyba gdzieś na stronach KW sa). Może będzie on łatwiej dostepny, czyli nie będzie mozliwości takiego podnoszenia cen.

    ... atomik

  8. #8

    Domyślnie

    kurcze , powiedzcie gdzie moge kupic workowany we Wroclawiu ...musze juz .

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar _bogus_
    Zarejestrowany
    Aug 2003
    Posty
    2.104
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    117

    Domyślnie

    Co oznacza przedrostek "eko" w nazwie? Czysty chwyt marketingowy czy może coś więcej?
    Honor the past, live the present, create the future.
    -
    Dziennik*Komentarz*Zdjęcia

  10. #10

    Domyślnie

    Znaczy tyle samo, co "groszek" o węglu, ale działa, znaczy się sprzedaje, (handlowcy chyba mówią "schodzi").
    No i eko-groszek jest nieco bardziej "eko" porównując do czarnych dymów ze starych pieców węglowych. Chemia ta sama, ale fizyka (spalania) lepsza.
    ...atomik

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał funkacid
    kurcze , powiedzcie gdzie moge kupic workowany we Wroclawiu ...musze juz .
    Funky,
    a dzwoniłes do producentów, tych np. z drugiego postu tutaj.
    W końcu to oni biorą różne nagrody za m.in. "zorganizowanie ogólnopolskiego systemu dystrybucji" takiego węgla.
    Niech się teraz tłumaczą.
    Albo niech zwracają te nagrody !

    ...atomik
    PS. jak zadzwonisz, to podziel się nowinami, co odpowiedzieli.

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał atomik
    a dzwoniłes do producentów, tych np. z drugiego postu tutaj.
    ha, dzwonilem, niestety uwierzcie wszyscy raczkuja w biznesie.Niezaorane pole, na pytanie o dystrybutorow we Wroclawiu zwykle chwila ciszy w sluchawce, potem (dzialy handlu i marketngu ! kopalni) wolaja "Pana Wacka" (bez urazy Panie Wacku) a on mowi, ze:
    - na razie nikt sie nie zglosil stamtad
    - podaje adres kogos kto odbiera od nich luzem (u nas zrobilem ten zakup jeden raz, doejchalo z zawartoscia wody cirka 10% i Pan mi wysypal w bloto, zanim zdazylem przyniesc folie)
    - "worki sie slabo sprzedaja , to poki co nikt z Wroclawia nie zamawial (no nie wierze po prostu)

    Generalnie, byli mili, ustalilem jeden telefon dystrybutora wegla odbierajacego z firmy "ee euro-energia" , ktora to gornicy zmieszali z blotem w jakims swoim pisemku (google znaja) i poki co taki wlasnie wegiel kupuje(500/t).
    Chcialbym jednak kupic cos "markowego" i porownac z dotychczasowym dostawca ..i mi nie wychodzi.

  13. #13
    www.kotly.com
    Guest
    www.kotly.com

    Domyślnie Cena węgla eko-groszek

    Powinno być sprawą oczywistą że:
    Jeżeli planują Państwo zakup większej ilości węgla eko-groszek, wtedy warto węgiel zakupić luzem (kilka ton). Cena 1 tony jest wtedy bardziej korzystna niż węgiel paczkowany w foliowe worki i dostarczany na palecie Euro. Wtedy węgiel groszek oraz pellety są bardzo tanim sposobem na ogrzewania domu.

  14. #14

    Domyślnie Re: Cena węgla eko-groszek

    Cytat Napisał www.kotly.com
    Powinno być sprawą oczywistą że:
    Jeżeli planują Państwo zakup większej ilości węgla eko-groszek, wtedy warto węgiel zakupić luzem (kilka ton). Cena 1 tony jest wtedy bardziej korzystna niż węgiel paczkowany w foliowe worki i dostarczany na palecie Euro. Wtedy węgiel groszek oraz pellety są bardzo tanim sposobem na ogrzewania domu.
    Jest sprawa oczywistą że groszek luzem jest tańszy niż paczkowany. Nie usprawiedliwia to jednak zdzierskich cen paczkowanego. Prosze spojrzec na ten cennik http://www.kwsa.pl/pia/retopal/dystrybucja.html . Widzimy tu , że np. retopal luzem jest tańczy od paczkowanego o 63zł na tonie. Analogicznie jeżeli u Państwa za paczkowany wychodzi prawie 700zł to luzem powinien kosztować ok 65zł miniej czyli 636zł . Takiej ceny nikt chyba z szanownych forumowiczów nie widział na żadnym składzie opałowym.
    Podejrzewam , że marża miedzy w zakupie hurtowym a sprzedażą w Państwa firmie sięga 100%!!!!!!!! a to juz jest super zdzierstwo. Oj nieładnie Państwo postępujecie nieładnie szukając jeleni.

  15. #15

    Domyślnie Re: Cena węgla eko-groszek

    Cytat Napisał www.kotly.com
    Powinno być sprawą oczywistą że:
    Jeżeli planują Państwo zakup większej ilości węgla eko-groszek, wtedy warto węgiel zakupić luzem (kilka ton). Cena 1 tony jest wtedy bardziej korzystna niż węgiel paczkowany w foliowe worki i dostarczany na palecie Euro. Wtedy węgiel groszek oraz pellety są bardzo tanim sposobem na ogrzewania domu.
    Dobre tani sposób na ogrzanie domu- groszek powyźej 600zł. toż to kpina.
    Jak zwykle pośrednik musi sie nachapać najwięcej. Marża 20-30% to juz za mało- musi być 100% to jest ok! Skandal!!

  16. #16
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    misza81

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    2

    Domyślnie jestem zadowolona

    Ja jestem zadowolona ze sklepu internetowego kotly.com i ich eko-groszku. Szybka obsługa - towar dostałam w przeciągu jednego dnia, a na ten wegiel ze str http://www.kwsa.pl/pia/retopal/dystrybucja.html musiałabym czekać ponad miesiąc. Ponadto eko-goszek z kotly.com spala się bardzo dobrze - "na pyłek". Jestem bardzo zadowolona. Polecam!!!

  17. #17

    Domyślnie

    Nie wiem jak teraz ale w listopadzie w warszawskiej kastoramie ekogroszek-paczkowany w workach był po 550 zł za tone. Normalne ze w sezonie jest drożej bo i popyt większy. To tak jak z cenami LPG- najlepiej kupowac latem.

  18. #18

    Domyślnie

    Misza 81 to sam wlasciciel tej firmy czy "tylko" zwykły pracownik?

  19. #19
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar pawelurb
    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Posty
    2.369
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    30

    Domyślnie

    Cytat Napisał funkacid
    kurcze , powiedzcie gdzie moge kupic workowany we Wroclawiu ...musze juz .
    też jestem zainteresowany żródłem eko-groszku w okolicy Wrocławia , zastanawiam się nad takim kotłem i nigdzie na składach nie widziałem ekogroszku najlepiej workowanego... A przy okazji kotła jeszcze nie kupiłem i troche sie obawiam o dostepność groszku i o jego windowane ceny, a jak jest z dostępnością tzw. pellet's ? kotły sa na to, a jak wygląda sprawa dostepności i cen tego paliwa, orientuje się ktoś może ?

  20. #20

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o cenę pellets, to u mojego dostawcy cena skoczyła z 450 (wrzesień) do 600 (luty). Nie wiem, na ile jest to wzrost sezonowy, a na ile jakaś trwalsza tendencja. Słyszałem, że drobniejsi producenci mają problem z pozyskiwaniem trocin, których cena też podobno skoczyła.
    W każdym razie potwierdza się stara zasada - opał należy kupować latem! Żeby tylko jeszcze mieć gdzie zmagazynować te kilka ton...

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony