dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 54
  1. #1

    Domyślnie STIUK WENECKI - nakładanie, ceny, producenci, czym zastapić?

    Witam, czy ma ktoś pomysł, co może być na tych ścianach? Zdjęcie pochodzi z wątku hamerykańskiego. Czy to taka błyszcząca farba, czy zdjęcie tylko tak zrobione? Czy w Polsce są takie cuda, czy muszę stawać w kolejce po wizę, aby to nabyć

  2. #2

    Domyślnie

    ot durak o najważniejszym zabyła

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    2112wojtek

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    4.617

    Domyślnie

    wyglada na stiuk

  4. #4

    Domyślnie

    Dzięki za błyskawiczna odpowiedź To pewnie jest to: stiuk, jedno słowo, a wszystko wyjaśnia. Trochę pogooglowałam. Fajne te stiuki, tylko drogie pewnie. Idę, szukać cen.

  5. #5

    Domyślnie

    www.benjaminmoore.pl/ ZAjrzyj tutaj. MOzesz uzyskac podobny efekt malując ścianę. Najlepiej pojechac do salonu i zobaczyc jakie cuda można nimi wykonać. Bo stiuk, qrcze drogi jest.....
    Matki to anioły na praktykach
    http://www.rozszczep.pl
    1% podatku - zbieramy...dla Zu. Jeśli możesz - pomóż.

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    2112wojtek

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    4.617

    Domyślnie

    W przypadku farb, efekt w porownaniu z wiekszoscia technik stiuku daleki jest do podobnego . Podobnie rzecz ma sie z jakoscia a i ceny nie sa az takie wygorowane. Biorac pod uwage, ze takie techniki zaklada sie zazwyczaj na kilku, kilkunastu metrach kw. to nie warto moim zdaniem bawic sie w takie pseudo rozwiazania.
    Owszem takie efekty jak madreperlato, marmorino, anticco, stucco cemento czy ottocento oprocz materialow wymagaja jeszcze umiejetnosci i narzedzi ale juz np. tamponato, spatolato czy rustico zrobi srednio zdolny majsterkowicz po przeczytaniu krotkiej instrukcji. Koszt tych technik nie jest wyzszy/lub niewiele/ niz lauzrowych , strukturalnych farb udajacych stiuki.No i efekt koncowy .
    Ten efekt na zdjeciu przypomina bardzo spatolato, koszt polozenia metra w tej technice (material + robocizna od ok. 30-45 zl/m2), mysle , ze nie warto eksperymentowac z przecieraniem , rozcienczaniem farb tym bardziej ze niektore z nich i tak wymagaja umiejestnosci kladzenia stiuku i wprawy oraz znajomosci technik specjalnych.
    Wspomniany powyzej Benjamin BM nie ma z tymi efektami nic wspolnego Takie "cuda" ze znajomosicia technik malarskich mozna zrobic w Tikurili, Beckersie , Nobiles Wloclawek i niemal kazdej innej emulsji na bazie akrylu.Produkty BM nie maja wcale specjalnych wlasciwosci do tego celu .Ot, niezla firma farbiarska i nic poza tym.
    Chyba lepiej/tak mi sie wydaje/ zajrzec do Keima , Sto czy Oikosa i miec w pelni sprawdzony system stiuku w roznych wariantach cenowych,technicznych i jakosciowych.

  7. #7

    Domyślnie

    nie zaprzeczam , wszystkie firmy które wymieniłeś rzeczywiscie maja w swoim "repertuarze" wyroby którymi mozna uzyskac podobny efekt. Jasne tez że stiuk to stiuk. Zasugerowałam tylko możliwość. Sama malowałam sciane dekoracyjnie i wykańczłam ją bejcą Fox Dekorator, efekt całkiem całkiem, zalezy co kto lubi. O BM napisałam dla przykładu, bo akurat tak mi sie przypomniał. Będąc w salonie sprzedaży widziałam wiele próbek-efektów które naprawdę były odlotowe. Niestety moja sciana juz była pomalowana...... Ale i tak mi sie podoba.
    Matki to anioły na praktykach
    http://www.rozszczep.pl
    1% podatku - zbieramy...dla Zu. Jeśli możesz - pomóż.

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    2112wojtek

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    4.617

    Domyślnie

    Wrzuc moze jakies swoje zdjecia, to moze byc bardzo puczajace i inspirujace, zwlaszcza jesli ktos lubi zmiany, robi wnetrze tymczasowe , lub chce sie wyżyć tworczo na scianie . "Dyspersja akrylowa"/hihi/ daje niesamowite mozliwosci.
    serdecznie pozdrawiam
    wojtek

    PS kiedys /za PRL-owskiej szarzyzny sklepowej/ sam bawilem sie w takie rzeczy , wiec jestem tez ciekaw jak to wychodzi innym.

  9. #9

    Domyślnie

    dobra wkleje i zrobię. Ściana powstała z braku funduszy na cos lepszego, zresztą całą chałupę malowałam sama, więc malowania wystarczy mi na najbliższe 100 lat, tak mam dosyć. Ale w tym sęk że lubie zmiany, więc pewnie za 2 lata znowu sie na nią rzucę, hihi. Ściany malowane mają tą zaletę że łatwo zmienić jak sie opatrzy, nie?
    Matki to anioły na praktykach
    http://www.rozszczep.pl
    1% podatku - zbieramy...dla Zu. Jeśli możesz - pomóż.

  10. #10

    Domyślnie

    tfu, zrobię i wkleje....hi
    Matki to anioły na praktykach
    http://www.rozszczep.pl
    1% podatku - zbieramy...dla Zu. Jeśli możesz - pomóż.

  11. #11

    Domyślnie

    Zuzowamamo, dziekuję za namiar na farby. Nawet nie wiedziałam , że są takie farby, nawet do podłóg@ Po co mi jakieś gresy, pomaluję sobie podłogi Zdjęcia i ja chętnie zobaczę.
    Wojtek, marmorino... tamponato... spatolato Popytam fachowców u mnie na wsi. Juz widzę ich miny, gdy im rzucę parę nazw Może w mieście wojewódzkim Lublinie kogoś znajdę, albo sama zrobię. Przeczytałam instrukcję, nic trudnego
    ps. Zuzowamamo, Zuzia to śliczna, silna i radosna dziewczynka. Dacie razem radę, nie wątpcie w to nigdy.

  12. #12
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    2112wojtek

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    4.617

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcy
    Wojtek, marmorino... tamponato... spatolato Popytam fachowców u mnie na wsi. Juz widzę ich miny, gdy im rzucę parę nazw Może w mieście wojewódzkim Lublinie kogoś znajdę, albo sama zrobię. .
    W watku hamerykanskim jest wlasnie c.d.n tego tematu , wrzucilem tak kilka zdjec z mojej wsi

  13. #13

    Domyślnie

    No w końcu się doczekałam tematu ściennego i już widzę jasność, a raczej coś, co się nazywa werniks mataliczny.
    http://www.fox-dekorator.pl/pods_por...werniks_13.htm
    Łatwizna

  14. #14

    Domyślnie Stiuk? Za ile? W Warszawie?

    Dzis pierwszy raz w zyciu zobaczylem stiuk. Bylem zszokowany do stanu pelnego oslupenia. Zapytalem o cenie tego piekna. Bylem zszokowany powtornie do tego samego stanu(85 zl/m2 najtaniej - 150zl+).
    No, i pytanie, czy da sie to cudenko zrobic taniej? A moze ktos zna namiary?

  15. #15

    Domyślnie

    Widziałam kiedyś lepszą ofertę na allegro w dziale; dom i ogród.

  16. #16

    Domyślnie

    W Kielcach 50 zł?m2, tez się zastanawiałam nad tym ale powoli mi to przechodzi.

  17. #17

    Domyślnie

    Za 50 zl/m2 zlecilem by cos. Przedpokoj albo salon. Bardzo fajnie to wyglada.

  18. #18

    Domyślnie STIUK na kominku

    Prosze o radę. Czy mozna położyć stiuk na kominku???? Słyszałam różne wersje zarówno od fachowców jak i "doradców". Podobno pod wpływem temp. stiuk na kominku może popękać...ale widziałam tez zdjęcia w necie z pięknymi stiukowymi kominkami

  19. #19

  20. #20
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    decotynk

    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    3

    Domyślnie

    mozna nie ma najmniejszego problemu przy założeniu że czopuch jest zimny podczas grzania
    profesjonalne nakładanie tynków dekoracyjnych

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony