dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 31 z 31
  1. #21
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    Rom

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    10.035

    Domyślnie

    Pawle co z Waszym dziennikiem???
    Będzie ciąg dalszy???

  2. #22
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Ela_i_Maciek
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    999
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    134

    Domyślnie

    Cytat Napisał jprzedworski
    Tyle tylko, że poeta pisząc "A to Polska właśnie", zupełnie co innego miał na myśli. Sie narobiło ....
    jak czytam ostatnio, co dzieje się w naszej polityce, to mnie krew zalewa. jak słyszę, co dzieje się na budowach, to mnie krew zalewa. jak słyszę o włamaniach, kradzieżach, dewastacji domów, to mnie krew zalewa...

    nie pomnę w takich chwilach, co poeta miał na myśli.....
    a jakby tak ukraść tych, co ukradli Księżyc?
    Gemini
    Dziennik
    Opinie

  3. #23
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar pawel_kwirynow
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    222
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Nie wiemy czy ciagnac dalej ten dziennik
    Musimy sie naprawde mocno zastanowic - po co robic sobie nie potrzebnie klopoty....(((

  4. #24
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar pawel_kwirynow
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    222
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał jprzedworski
    Witam sąsiadów ponownie!
    Mam komfort: siadam sobie w oknie i patrzę, jak się teraz inni męczą. Powodzenia!
    Pan F jest trochę "niezdecydowany", ale w końcu działkę sprzedał. Będzie was pewnie odwiedzał. Jeżdzi często na rowerku i czasami w czymś pomoże, a zna dobrze okolicę. Nam załatwił dość tanio piach do obsypania domu (mieliśmy dołek).
    Złodziejstwo niestety kwitnie. Dosięgło również jednego z założycieli Grupy Babickiej, mimo że buduje w dość już zaludnionym miejscu. I to bardzo dokuczliwie. Otóż chce on sobie zrobić "dom inteligentny", zainstalował pod tynkiem różne kable, a te sk*** poucinali mu końce. Teraz trzeba wszystko rozkuć i ciągnąć na nowo. Nogi z ***** powyrywać.
    Jak juz pewnei zauwalzyles nam sie wlamali do baraku...tylko nie rozumiem po co ???? - przeciez tam nic nei ma oprocz jakiegos starego rozwlajacegos ei krzesla ktore probowali wyciagnac...

    Wczoraj bylem na dzialce - wykopalem dwie glebokie dziury zeby obadac jaki grunt - nie wyglada to zbyt zle - myslsz ze mona zaczac budowac- czy jest jednak na naszej "ziemi" jeszcze za mokro ???

  5. #25

    Domyślnie

    To jest piaszczysty, ale mokry grunt. Na wierzchu szybko wsiąka, nie ma błota, ale na ok 2 metrach są iły i glina nieprzepuszczające wody. Podejrzewam, że z 50 cm poniżej poziomu gruntu już jest woda. Dwa lata temu 1 kwietnia było chyba metr, ale wtedy śniegi stopniały w końcu lutego. A i tak wodę mieliśmy ze "studni" zrobionej z beczki wkopanej nieco w ziemię w niższym miejscu. Na pewno trzeba jeszcze poczekać. Nie ma sensu lać betonu w wodę.
    Jaka piękna katastrofa ...

  6. #26

    Domyślnie

    Bardzo fajne miejsce. Będziecie prawie sąsiadami moich rodziców, którzy w czerwcu 2005 zamieszkali na ulicy Bukowej tj. jakieś 200 m w kierunku Łosiowych Błot.
    Często tam jezdżę więc będę sobie spoglądał na postepy na budowie.

    Ja na szczęście budowę mam już za sobą. Teraz to tylko ogród, trochę wyposażenia i poprawek do zrobienia zostało.
    Pozdrawiam,
    Robert

    Zdjęcia mojej chatki: http://tinyurl.com/owx8f

  7. #27
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Ela_i_Maciek
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    999
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    134

    Domyślnie

    Paweł,

    nie wiemy, czy jeszcze tu zaglądacie, ale chcieliśmy spytać o wasz garaż. O ile wyciągnęliście go do przodu względem oryginalnego projektu i jaki miało to wpływ na konstrukcję dachu / ścian? Czy obyło się bez przeróbek głównej części dachu i zmiany dotyczyły tylko tej części nad garażem?

    Dzisiaj dokonaliśmy kolejnej analizy i wyszło nam, że garaż jest tak o 50 cm zbyt krótki w środku (tylko 5,75m, co oznacza, że przy aucie o długości ok. 4,5-4,8m zostanie bardzo mało miejsca w środku przed dziobem auta i za autem...). Dlatego myślimy o małej modyfikacji. Jak zareagowała na taki pomysł p. architekt?

    Pozdrawiamy,
    EiM
    a jakby tak ukraść tych, co ukradli Księżyc?
    Gemini
    Dziennik
    Opinie

  8. #28
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar pawel_kwirynow
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    222
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Jezeli chodzi o modyfikacje to naprwde nie ma najmniejszego problemu. Wydluzenie garazu nie wplywa zasadniczo na konstrukcje samego dachu (dodaje sie tylko pare krokwi wiecej i juz). Jak juz bedziecie dokonywali modyfikacji, zdecydujecie sie na wydluzenie garazu warto pomyslec o opuszczeniu sufitu - zyskujecie dotatkowo duzo nowej przestrzeni na tzw strychu - warto jednakze pamietac o tym zeby przeprojektowac przy okazji (niestety oryginalny projekt ma ten feler) troszke wiezbe i usunac 2 slupki podtrzymujace ktore stoja sobie na samy srodku strychu. Ponoc zmiana nie jest skomplikowana i bedziemy to juz robic na budowie - ale dobrze by bylo zeby archgitekt to wyrysowal - wywalic slupki i wzmocnic wiezbe jkaimis platwiami albo kleszczami.
    Pozdrawiam
    Pawel N

  9. #29
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Ela_i_Maciek
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    999
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    134

    Domyślnie

    OK. popytamy jutro panią architekt... chociaż muszę otwarcie przyznać, że z każdym dniem bardziej mnie denerwuje (a to zapomni o spotkaniu, a to umówi kogoś innego na tę samą godzinę... niesympatyczna jest do tego bardzo...)

    czy wasze doświadczenia są inne?
    a jakby tak ukraść tych, co ukradli Księżyc?
    Gemini
    Dziennik
    Opinie

  10. #30
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Ela_i_Maciek
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    999
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    134

    Domyślnie

    Paweł, zaglądacie jeszcze czasem do wątku o Koronie?

    Pozdrawiam,
    Maciek
    a jakby tak ukraść tych, co ukradli Księżyc?
    Gemini
    Dziennik
    Opinie

  11. #31

    Domyślnie

    Przejeżdzałem wczoraj koło twojej budowy, zresztą jak bym sie mocniej wychylił to pewnie zobaczyłbym ją z balkonu. Widze ze poszedłeś micno w dół. Z za ziemi tylko jakieś głowy wystawały.
    Powodzenia, ja tez juz niedługo zaczynam.
    A co do dziennika to szkoda że juz nie aktualizujecie.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony