dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie co sądzicie o ociepaniu styropianem

    Czy to ma sens, żeby poddasze i dach ocieplić styropianem?
    Czy są jakieś przeciwskazania.
    Piszcie co myślicie o tym, za i przeciw...
    Pozdrawiam
    zygmor
    ----------------
    dziennik skomentuj Ogród
    starczy nam sił i środków?

  2. #2

    Domyślnie ocieplenie dachu i stropodachu

    Kochani podciągam temacik.
    Czy wszyscy ocieplają wełną mineralną?
    Przecież wełenka kocha wilgoć i o ile coś jest nie tak, to zawilga, a wtedy już nie ociepla.
    Pozdrawiam
    zygmor
    ----------------
    dziennik skomentuj Ogród
    starczy nam sił i środków?

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar rafałek
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    6.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    179

    Domyślnie

    Osobiście na poddasze wybrał bym wełnę. Wilgoć będzie przez nią przehcodzić u uciekać na zewnątrz, w przypadku styropianu może się gromadzić pod wykończeniem. Ale jednocześnie wiem, że są forumowicze ocieplający styropianem i jakoś nie widzą tych moich teoretycznycznych wad.

  4. #4

    Domyślnie

    witam

    niema znaczenie czy styropuian czy welna, wilgoc i tak niemoze sie przedostawac bo wszystko jest zasloniete folia paroszczelna,
    Welne latwiej upchmac , nietrzeba zachowywac idelanej dokladnosci kiedy uppychasz ja miedzy krokwiami, w przypadku styropiani wskazana jest juz duza dokladnosc zeby styropina trzymal sie pomiedzy krokwiami

  5. #5
    Guest

    Domyślnie Re: ocieplenie dachu i stropodachu

    Cytat Napisał zygmor
    Kochani podciągam temacik.
    Czy wszyscy ocieplają wełną mineralną?
    ....
    w drodze eksperymentu ocieplałem dach styropianem
    strych mam podzielony na pomieszczenia - a w jednej czesci miesci sie naczynie wzbiorcze c.o. dodatkowo izolowane -
    poniewaz miałem zbedny zapas wyizolowałem połac południowa w pomieszczeniu z naczyniem
    nie moge generalizowac na podstawie jednej połaci i jednego sezonu
    ale latem jest tam ewidentnie chłodniej niz w drugiej czesci strychu
    i mysle ze nawet niedokładnie dopasowany stryropian - o ile nie jest narażony na działanie wiatru i słońca - stanowi spora izolacje
    natomiast nie moge porównac czy lepsza czy gorsza niz wełna ...

  6. #6

    Domyślnie ocieplanie styropianem

    Dziękuję za te opinie i proszę o więcej.
    O ile mi wiadomo to stosując styropan, na dahu, lub stropodachu, nie stosujemy już paro i wiatro izolacji,ale pod deskowaniem musimy zostawić1-2cm przestrzeni wentylowanej od rynien pod kalenicę i tu wyrzut powietrza na zewnątrz.
    Znalazłem też i taką informację, że to powietrze spod deskowania ( w dzień i szczególnie przy ciemnum pokryciu dachu) można spożytkować w pompie ciepła powietrze woda, lub w rekuperatorze, poprostu odzyskać z niego ciepło
    Pozdrawiam
    zygmor
    ----------------
    dziennik skomentuj Ogród
    starczy nam sił i środków?

  7. #7

    Domyślnie

    Styropian ma tą niedogodność, że w temperaturze 90 - 100 st zaczyna się topić i stąd raczej nie zaleca się używać go do ocieplania dachu. Dach pokryty blachą , w pełnym słońcu- szczególnie latem - może się nagrzewać bardzo mocno. Ale już pod deskowaniem i dachówkami nie musi być tak gorąco. Izolacyjnie nie ma żadnej różnicy między styropanem a wełną.
    Czasami można też przeczytać, że i wełna ma wadę polegającą na tym, że
    wchłanianie i opdparowywanie wilgoci w trakcie lat eksploatacji powoduje jej osiadanie i pewnego rodzaju zbrylenie. Tym samym zmniejsza się jej izolacyjność cieplna.

  8. #8

    Domyślnie

    A może ocieplać styropianem w gotowych kawałkach/arkuszach a wełną tylko upychać nieszczelności? W ten sposób uniknęłoby się kłopotliwego przycinania styropianu.
    Czy styropian wchodzi w reakcję z wełną lub analogicznie?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony