dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 51
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 1001
  1. #1

    Domyślnie

    Czy ktoś może polecić program do projektowania ogrodu, albo przynajmniej poradnik roślin (krzaków)? Jeśli nie chcecie reklam w tym wątku to proszę na priv. baba

  2. #2

    Domyślnie

    Masz Babo placek!
    A po co Ci projekty?
    Pamiętaj tylko, że drzewo rośnie również wszerz i nie sadź ich 25 cm od ogrodzenia, ani w metrowych odstępach od siebie.
    Przy tym założeniu drzewka ustawia się jak meble w pokoju.

    Pozdrawiam

  3. #3

    Domyślnie

    Nie placek tylko nieregularną działkę i nie wiem co gdzie sadzić żeby przed oknami nie wyrosła mi ściana chaszczy a za nimi dopiero widokowa przestrzeń.Poza tym tzw. mała architektura, ścieżki- żeby się nie nabiegać, gniazdka zewnętrzne, oświetlenie, podlewanie itp. itd. baba

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Alicjanka

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Grodzisk Mazowiecki
    Posty
    1.060
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    115

    Domyślnie

    Kupiłam sobie właśnie polecony przez kogoś innego program firmy Intersoft p.t. "Wymarzony Ogród". Cena programiku OK bo 67zł, duża baza roślin, ale UWAGA! Na zamówienie internetem zareagowali tak, że przesłali mi ten kompakt w ogromnym pudle paczką ekspresową za którą kazali sobie dopłacić 30zł!!!!!!!!! Czyli razem zapłaciłam 97zł!
    Jeszcze programu nie wgrałam, ale jak już wspominałam, któś na forum go polecał.
    Pzdr.
    A.

  5. #5

    Domyślnie

    Ja go polecałam - wgrałam i właśnie urządzam ogród - SUPER SPRAWA. Biblioteka roślin bogata, choć nie znalazłam w niej, np. maciejki, ale za to jest mnóstwo rodzajów iglaków (choć też nie wszystkie)
    Nie pamiętam gdzie o tym pisałam, ale podałam tam link na stronę http://www.intersoft.pl/wymarzonyOgrod.htm gdzie jest informacja o programie i możliwość złożenia zamówienia.
    A po co projekt? A może po to, żeby co chwilę nie przesadzać roślin gdy zmieni się nam koncepcja.
    pozdrawiam serdecznie
    Agnicha

    <font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: Agnicha1704 dnia 2002-05-06 10:07 ]</font>

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Alicjanka

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Grodzisk Mazowiecki
    Posty
    1.060
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    115

    Domyślnie

    Jak ja mam 1600m2 ogrodu, to nie wyobrażam sobie, żeby go ładnie urządzić bez projektu. Urządzanie czegoś takiego jest sprawą długofalową - jak masz plan to sobie zgodnie z nim dosadzasz i na końcu (po 10 latach ) może coś z tego będzie. Też jestem za projektem!!!

  7. #7

    Domyślnie

    Popieram Agnichę - mimo pewnych niedoskonałości zabawa w projektowanie ogrodu z tym programem jest znakomita! Agnicha ma już u mnie drugie piwo! Chyba mi w końcu zabraknie miejsca w lodówce.. Pomyślałam, że warto może swój projekt skonsultować z jakimś ogrodnikiem. Chociażby ze względu na rodzaj gleby, potrzeby poszczególnych roślin etc. Ładnie wygląda na monitorze wizualizacja w czasie, ale czy rozwój tych roślin faktycznie taki będzie w naturze?

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Alicjanka

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Grodzisk Mazowiecki
    Posty
    1.060
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    115

    Domyślnie

    Wczoraj pobawiłam się z tym programem i mam do niego następujące zastrzeżenia:
    - wydaje się mieć dużą bazę roślin, ale w większości ten sam gatunek (ale różne odmiany) mają to samo zdjęcie (np lilak różnych odmian - czyli popularny bez ma jedno zdjęcie)
    - graficzna wizualizacja jest bardzo uboga
    - nie mogę naszkicować na działce swojego domu, mogę tylko wybrać najbardziej przybliżony z bazy obiektów
    Generalnie widać, że jest to program do amatorskiej zabawy w domu. Ale jeśli porównamy jego cenę z profesjonalnym (3tys zł!), to wygląda że zabawa się opłaca. A jeśli pomoże urządzić ogród to tym lepiej!
    Pozdrawiam,
    A.

  9. #9

    Domyślnie

    znaleziona strona (nie programu):
    http.//ogrody.agrosan.pl/witaj.html

  10. #10

    Domyślnie

    Luśka - bedę pamiętać o tym pifku może uda mi się na nią zasłużyć
    Myślę Luśka, że rośliny beda rosły tak jak w programie jeśli zapewni się im wymagane warunki, które na szczęście są zapisane w programie.
    Alicjanka - popieram Twoje uwagi do programu oraz Twoje podsumowanie. Może i sa niedociągnięcia, ale cóż to jest w porównaniu do tego, że można stworzyć wirtualny ogród przed powstaniem realnego. Program uważam za świetny dla laików - czyli dla mnie szczególnie przydatne są informacje o wymaganiach roślin. Gdyby nie ten program to musiałabym przewalić tony książek o ogrodnictwie, żeby dowiedzieć się, że wybrana przeze mnie roślina lubi światło. A jeszcze więcej ton książek gdybym chciała znaleźć roślinę, której nazwy nie znam, a chcę żeby ładnie rosła w cieniu.
    Pozdrawiam wszystkich "ogrodników" wirtualnych i nie tylko
    Agnicha

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Alicjanka

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Grodzisk Mazowiecki
    Posty
    1.060
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    115

    Domyślnie

    Tu macie link na stronę gdzie można pobrać demo do profesjonalnego programu Arcon (niestety po angielsku). Podobno są sposoby aby przekrztałcić ją w wersję pełną...
    Jeszcze go nie sprawdzałam a wiem że jest wersja do projektowania wnętrz i do ogrodów.

    http://www.tucows.ps.pl/business/preview/212825.html

    A.

    <font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: alicjanka dnia 2002-05-07 11:34 ]</font>

  12. #12

    Domyślnie

    programy to <<3 de garden>> i <<landscape>>, mają różnego rodzaju bajery; widok w różnych porach roku, widok po latach rozwoju roślin i inne. moim zdaniem najlepszy jest doświadczony projektant który podpowie gdzie posadzić rośliny, gdzie zrobić miejsce na stolik, grilla, piaskownice, huśtawke czy psią budę.

  13. #13
    Guest

    Domyślnie

    A ja wynajalem fachowca, ktory przyszedl, pomierzyl, zbadal glebe, zrobil projekt i doradzil. Chcialem miec rozne rosliny i on mi poradzil, co gdzie i kiedy sadzic. Wydaje mi sie, ze to rozsadna propozycja. Mam ok 1000m2 i za projekt plus kilka godzin rozmow i telefonow wzial 400 zl.

  14. #14

    Domyślnie

    Ja zgadzam sie z anonimem... Za taką cenę można zaryzykować projektanta. Dostałam właśnie Wymarzony Ogród w prezencie...
    Ogród to rośliny, żywe istoty. To, że pięknie będą rosły na ekranie nie oznacza, że tak będzie w rzeczywistości. Każda z nich ma inne wymagania wobec gleby, śwaitła, składników mineralnych czy wody. Myślę, że jadnak ciekawsza jest zabawa na zasadzie prób i błędów. Dostałam jeszcze inny prezent (jak fajnie urządzać imieniny w ogrodzie )to Encyklopedia Ogrodnictwa wydawnictwa delta (wiem miało nie być reklamy...) w sam raz dla początkujących i duża inspiracja dla zaawansowanych. Bez pewnej wiedzy ogólnej nie można mieć ładnego ogrodu. Do tego dobry katalog roślin i cóż pora zaczynać zabawę w ogrodnika.
    Myślę, że gdy ktoś nie czuje się na siłach by podjąć takie wyzwanie, czy też nie czuje potrzeby kopania się po tyłku z radości na widok pierwszego kwitnącego krokusa powinien sprawę powierzyć doświadczonemu projektantowi.
    Dla mnie nie ma większej radości niźli efekt własnych pomysłów i pracy.
    A drzewa naprawdę nie rosną tak szybko i można je przesadzić



    <font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: iga99 dnia 2002-08-07 08:30 ]</font>

  15. #15

    Domyślnie

    Zgadzam się z Igą, rośliny to żywe organizmy i mają swoje wymagania i upodobania. Chociaż mam niewielkie doświadczenie ogrodnicze, bo balkonowo-doniczkowe, to wiem, że tylko namacalnie można dobrze skomponować zestawienia roślin. Oczywiście trzeba mieć jakąś podstawową wiedzę, ale nie można też się pozbawiać przyjemności dokonywania zmian w ustawianiu roślin w ogrodzie. Razem z ogrodem dojrzewa nasza wiedza i nabieramy doświadczenia.

  16. #16
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Alicjanka

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Grodzisk Mazowiecki
    Posty
    1.060
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    115

    Domyślnie

    Niesty projektanci ogrodów których ja znam, biorą conajmniej 2zł za metr kwadratowy zaprojektowanego ogrodu. Ja mam ich 1600m...

  17. #17

    Domyślnie

    Alicjo mój "uprawny" jest raz większy... Bo całość ma ponad 80 arów. Dostałam tę schedę po dziadkach... Musiałam się wpasować w to co jest. I poczułam bluesa w pewnym momencie... Kocham tę robotę i nienawidzę czasami. I wierz mi, te programy jak mówi się na południu " o kant d... rozbić". Jak Ci wyrosną dwumetrowe dalie i zasłonią wszystko w następnym roku posadzisz je gdzie indziej... To ma być TWÓJ odród... Czytałam Twój dziennik budowy, i myślę, że takie samego kopa dostaniesz przy projektowaniu ogrodu. Życzę powodzenia i radości z własnej pracy. Coś po sobie zostawić, jaka to duma... Już nie mogę się doczekać maja, kiedy będą kwitły piwonie mojej prababci
    Dziś w dniu moich -entych urodzin siedzę i patrzę na mój ogród... Na wierzby sadzone przez dziadka, na świerki które pomagał wsadzić mi mój ojciec... Ich już nie ma, a drzewa trwają, opierają się burzom, wiatrom i deszczom... W moim ogrodzie nie potrzebuję komputera, programów. Siedzę i patrzę na sosnę, którą wsadziłam z mężem... Być może przetrwa i gdy nas nie będzie mój syn przyprowadzi tam swoje dzieci...
    Ech... iga się robi igowo-sentymentalna dzisiaj...

  18. #18
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kasiorek
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    2.129
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    72

    Domyślnie

    Chcę kupić program do projektowania ogrodów.Jest tego trochę na rynku.Może macie jakieś doświadczenia !
    Zależy mi na dobrej grafice i dużej ilości materiału roślinnego.
    Pozdrawiam serdecznie

    <font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: Kasiorek dnia 2003-01-28 00:34 ]</font>

  19. #19
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) KSIĄŻNICZKA FORUM:-) Avatar Maluszek
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    12.329

    Domyślnie

    Kasiorku,
    Alicjanka w komentarzach do swojego dziennika podała z jakiego programu korzysta jej projektantka. Może ten będzie dobry.

  20. #20
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Agacka
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Posty
    9.875

    Domyślnie

    Kasiorku
    Mam dwa programy "Wspaniały ogród" w polskim języku ale słownik roślin nie za dużu i rośliny strasznie kubistyczne czasami nie przypominaja roślin! I drugi "Landskape 3D" (nie wiem czy nie napisałam z błędami)Jest dużo lepszy, ale jest w języku angielskim, więc jak Ci to nie przeszkadza polecam!

Strona 1 z 51

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony