dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 14 z 51
Pokaż wyniki od 261 do 280 z 1001
  1. #261

    Domyślnie Ogród - własny pomysł czy pomoc fachowca?

    Witam,
    W tym roku zamierzamy skupić się uporządkowaniu terenu wokół domu, kostka, krzewy, kwiatki, bratki i takie tam. Remontowaliśmy już istniejący dom na działce zalesionej z nieco już starymi krzewami, ścieżki betonowe wymagają zerwania. Jest to dosyć spory teren i sąsiedztwo dużych sosen nieco utrudnia zaplanowanie ogrodu, tym bardziej że mam nikłe pojęcie o rodzaj i potrzebach krzewów dlatego coraz częściej rozważam skorzystanie z firmy, która projektuje tereny zielony.
    Jak wy sobie z tym poradziliście? Jeżeli to była firma to będę wdzięczna za wszelkie namiary i wskazówki.

  2. #262

    Domyślnie

    Ja ogród projektowałam sobie sama i byłam zadowolona do czasu, gdy roślinki były małe. Teraz niektóre sporo powyrastały i albo muszę je przesadzić, albo skrócić. Na drugi raz wzięłabym projektanta choćby do podstaw ogrodu sztaki komunikacyjne, domek na drewn o itp - co, gdzie i jak ma przebiegać.

    pozdrawiam
    Co mnie jeszcze w życiu zaskoczy??

  3. #263

    Domyślnie

    Moim zdaniem zatrudnienie projektanta jest dobrym pomyslem, tu jednak trzeba wziac pod uwage cala mase czynnikow, nie tylko samo stanowisko, ale tez latwosc prac pielegnacyjnych, zmiana wygladu ogrodu w czasie, efekt jaki sie chce uzyskac, to czy domownicy sa zapalonymi ogrodnikami i beda pielegnowac ogrod w kazdej wolnej chwili, czy tez nie beda mieli na to czasu albo ochoty i wiele innych. Ale jedna uwaga: uwazaj na naciagaczy, powinienes wymagac nie tylko papierow z odpowiedniej szkoly, ale przede wszystkim doswiadczenia wynikajacego z praktyki, nie bierz projektanta z ksiazki telefonicznej, niech sie pochwali swoimi pracami sprzed roku, dwoch i pieciu, nawet jezeli bedzie Ci sie wydawalo ze trafiles na odpowiednia osobe to skonsultuj to wszystko z kims jeszcze, jezeli projektant zaproponuje Ci wykonanie lub dostarczenie materialu nasadzeniowego przez zaprzyjazniona firme to porownaj ceny. Szkoda ze nie zalozyles tego topiku jesienia, teraz u progu sezonu nie bedzie latwo.

  4. #264

    Domyślnie garden Composer 3D - program

    Czy ktoś posiada ten program?
    Przymierzam się do kupna, ale nie wiem czy warto?

  5. #265

    Domyślnie

    Zdaje sie ze jest tez taki program 'land designer', nie wiem czy lepszy?

  6. #266

    Domyślnie

    moim zdaniem szkoda pieniędzy.. choć zależy Kto czego oczekuje po takim programie.

  7. #267
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Arctica
    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    9.780
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1357

    Domyślnie

    Mam Gardena. Ogólnie chyba fajny, łatwy w obsłudze. Jedną z wad jest baza roślin trochę z nie naszego klimatu. Dzięki temu, że zobaczyłam jak zaprojektowane przeze mnie rośliny będą wyglądały za kilka lat, kupiłam ich połowę mniej niż planowałam , tak że oszczędność pewna.

  8. #268

    Domyślnie

    Na portalu BBC jest dostępny bezpłanie Virtual Garden. W sieci są też objaśnienia do niego po polsku. Na początek może wystarczy.

  9. #269

    Domyślnie

    witam wszystkich miłosników ogrodów

    chce odświerzyć ten wątek. Założenie ogrodu ze spadkiem (czytaj róznicą poziomow) jest moim zdaniem trudniejsze niz ogrodu płaskiego. Dlatego jesli macie w tym temacie jakies doświadczenia albo zdjęcia własnych ogrodów (bardzo mile widziane) to wklejcie.

    U mnie, jak oczywiscie zakończe budowę domu, również będzie do założenia ogród ze spadkiem. Ponieważ czeka mnie duża niwelacja terenu (jedna ściana będzie wystawać 1,70 nad poziom ziemi) to nawet się nie ogradzam.
    Napiszcie jak zmierzyliście się z tym problemem.

    pozdrawiam gośka

  10. #270
    ELITA FORUM (min. 1000)
    pati25

    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    1.633
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    Moze ktoś pokoże swoje ogrody

  11. #271

    Domyślnie

    Witam,
    Ja po 4 latach mogę powiedzieć, że poradziłem sobie z tym problemem. Przede wszystkim z niwelacją terenu. Co prawda dopiero w tym roku zacząłem nasadzenia, ale powoli ogród będzie się zamieniał w przytulne "moje miejsce na ziemi"
    Jak znajdę chwilę czasu postarama się zrobić i wkleić kilka zdjęć.
    Jedno muszę przyznać. Ogród ze spadkiem jest trudniejszy do przygotowania, zapewne droższy w porównaniu, ale na pewno bardziej urodziwy. I nie mówię tutaj o swoim, bo nioe jest gotowy, natomiast uroku dodają właśnie takie spadki.
    Pozdrówka
    Rafal
    GG: 386832

  12. #272
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar bobiczek
    Zarejestrowany
    Oct 2001
    Posty
    5.014

    Domyślnie

    dawno, dawno, ............temu
    za moich lat
    był artykuł - w Muratorze
    o działce i budowaniu - na osuwisku .
    Katasrofalnie katastroficzny.
    Ale to było o działce na osuwisku, nie na spadzie małym.
    Ja mam spad, taki, co spowodował "Malinę" z Archipelagu, parterową, wyniesioną nad poziom, z tarasem nad - zamiast na gruncie.
    Napisz jaki ten Twój spad - spróbuję doradzić.
    Szczególnie o schodkowym fundamencie.
    Ja nie mam.
    I żałuję

  13. #273

    Domyślnie pytanie do rafalg

    Rafal,

    przepraszam ze zmieniam temat ale musze sie Ciebie o cos waznego zapytac.
    kilka lat wstecz cos wspominales o bojlerze/podgzrzewaczu cieplej wody
    czy moglbys mi polecic i przypomniec ten model ktory Ty wybrales?
    pamietam ze to byl chyba jakis amerykanski? i czy moglbys przy okazji powiedziec jak Ci sie sprawuje po kilku latach uzytkowania?

    Dziekuje

    MonteChristo
    Jaroslaw - gdzie czas zwalnia swe tempo



    _________________________________
    Historia Pewnego Domu...
    http://siedlisko2005.susnet.pl/

  14. #274

    Domyślnie

    wielkie dzięki wszystkim za odzew

    spróbuje przedstawić sytuację w terenie. Działka ma 1791 m2. Spadek jest pn-zach. Na całym terenie działki różnica wynosi prawie 4 m (chociaz tego zupełnie nie widać). Tak wynika z mapy geodety. Problem własnie rozpoczął się od tej mapy. Zdaniem naszego architekta mapa ta nie była spójna z terenem. Geodeta jednak upierał się że jest prawidłowa. Przyjelismy że jest o.k. Przy wytyczaniu budynku (niestety przez tego samego geodete) ten wyznaczył punkty zerowe (no włąśnie nie jeden tylko kilka, żebysmy sobie wybrali- ja się nie znam ale to chyba trochę dziwne). majster wybrał sobie punkt i w efekcie budynek nie jest osadzony głebiej niz naszym zdaniem być powinien. Tam gdzie był najmniejszy spadek budynek powinien ledwo wystawać z ziemi a on wystaje prawie 50 cm. To co dzieje sie na przeciwległej ścianie domu to dopiero jazda. Ściana będzie wystawała 180 cm.
    Ale niestety tak jest i teraz trzeba myslec co zrobić żeby to dobrze wyglądało. Największy problem będzie przy wjeździe do garażu. Na oko trzeba bedzie wysypac ziemi na 1 m-1,2, a potem "zgubić wysokośc "na odcinku 18 m.
    chodzi tez o to żeby można było podjechac samochodem zwłaszcza w czasie zimy. Reszta nas tak nie martwi.

    Bobiczku jak mozesz coś podpowiedzieć to czekam na info
    pozdrawiam gośka

  15. #275

    Domyślnie

    aha a co dokłądnie bobiczku chcesz wiedzieć o tym fundamencie schodkowym? i dlaczego żałujesz że go nie masz?
    My mamy ławy z betonu B-20 (kierbud tak zarządził mimo że grunty u nas b. dobre bo piachy bez wody) jedna ściana fundamentowa wyllewana, zbrojona pozostałe z bloczków. humus usunięty na głebokość ponad 1 m (z tego co pamiętam ).

  16. #276
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ghost1131

    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Posty
    3

    Domyślnie PROJEKT OGRODU

    Witam!!
    Chcę samodzielnie zaprojektować, wykonać ogród posiadam działke o wymiarach 260m(dł) X 27m(szer)...nie bardzo wiem jak sie do tego zabrać . byłbym wdzięczny za wszelkie informacje odnośnie tego co jak i gdzie zaplanowac.Marzy mi się staw,altanka, scieżki i piękna kolorowa roślinność. Moze ktoś posiada juz jakis gotowy projekt który pomógłby mi w zaprojektowaniu ogrodu (może zdjęcia)? Będe wdzieczny za każdą informacje.
    Pozdrawiam!!

  17. #277

  18. #278

    Domyślnie

    Mirek_Lewandowski
    Bardzo śmieszne ,

    ghost1131
    muszę powiedzieć że zaprojektowanie ogrodu wcale ie jest taką prostą sprawą, nie wiem na jakim etapie wiedzy ogrodniczej jesteś ?
    Ja muszę się przyznać że już od kilku miesięcy zgłębiam temat ogrodnictwa i muszę się przyznać że nie przychodzi mi to wcale łatwo, a wręcz przeciwnie,
    Osobiście nic doradzić nie mogę jedynie dam linka do forum ogrodniczego, jest tam wiele ciekawych tematów,
    http://forumogrodnicze.info/index.php
    Powodzonka i miłej lektury
    Kto żyje bez szaleństwa,
    mniej jest rozsądny niż mniema.

  19. #279
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Mirek_Lewandowski

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.787

    Domyślnie

    Wcale nie śmieszne.
    Wystarczy pogrzebać w forum. Wątków na temat urządzania ogrodów (małych, dużych, na skarpie, przedogródków, traw, wrzosowatych itd.) dostatek. Wystarczy chcieć. Zdjęć też dużo dosyć. Znów wystarczy chcieć.
    Ale jak niby odpowiedzieć na post, w którym napisano, cyt.: chcę samodzielnie zaprojektować... a dalej: może ktoś posiada gotowy projekt?

  20. #280

    Domyślnie

    Drogi Mirku,
    ja wiem że trzeba poszperać tu i tam, tylko tak mi się wydaje że od takiego znawcy jakim ty jesteś można oczekiwać bardziej precyzyjnej odpowiedzi, a nie odsyłanie do całego działu na forum.
    Uwierz mi jeżeli ktoś nie ma kompletnego pojęcia o tych roślinach, o kwasowości ziemi oraz o innych zagadnieniach związanych z ogrodnictwem to skierowanie do całego działu doprowadza człeka do całkowitej załamki, to tak jak byś skierował gościa do biblioteki akademickiej.
    Tak więc
    więcej wyrozumiałości dla gości z minimalną wiedzą ogrodniczą, wszak nie każdy musi się znać na wszystkim.

    Powodzonka życzę
    Kto żyje bez szaleństwa,
    mniej jest rozsądny niż mniema.

Strona 14 z 51

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony