dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 15 z 51
Pokaż wyniki od 281 do 300 z 1001
  1. #281
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Mirek_Lewandowski

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.787

    Domyślnie

    Owszem, nie musi. Ja się na wielu rzeczach nie znam.
    Jak czegoś nie wiem, to czytam. Szukaczka działa różnie, ale przy odrobinie dobrej woli da się skorzystać. Ja naprawdę staram się pomóc, ale niektóre posty są rozbrajające. Toż żeby wyjaśnić zapodany temat to skrzynka piwa do rozmowy mało..

  2. #282

    Domyślnie

    Masz rację,
    tylko że mnie nie rozchodzi się o konkretny temat, tylko o to jak co niektórzy forumowicze traktują innych, tych mniej wiedzących i z przykrością muszę napisać żę twój tekst był właśnie w takim stylu, przynajmniej ja go tak odebrałem,
    w/g mnie jest to smutne,
    jeżeli nie chcę to nie piszę żadnej odpowiedzi, a odsyłanie do linka którego podałeś można odebrać jako
    "szukaj. czytaj, czytaj, szukaj a nie zadawaj głupich pytań"
    Mam nadzieję że się mylę, ja jednak tak odebrałem twojego posta.
    Pozdrawiam i proszę o więcej wyrozumiałości dla kompletnie zielonych ogrodników którzy też marzą o pięknym ogrodzie.
    Powodzonka życzę.
    Kto żyje bez szaleństwa,
    mniej jest rozsądny niż mniema.

  3. #283

    Domyślnie

    ghost1131 projektowanie ogrodu - temat rzeka. Ja od pół roku jestem zawalona książkami o projektowaniu ogrodów, o drzewach, krzewach, iglakach, pracach w ogrodzie ...+ oczywiście forum.
    Próbuję tę wiedzę uporządkować i przenieść na warunki mojej działki a codziennie jakiś nowy pomysł do głowy przychodzi, gdzieś jakąś roślinę podejrzę, sprawdzam.
    Żeby tylko z tego jakaś parodia nie wyszła

    Podstawy znalazłam tutaj:

  4. #284
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    baba na budowie

    Zarejestrowany
    Jul 2005
    Posty
    427
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    39

    Domyślnie

    Nie wiem czy uda mi się samej zaprojektować ogród. Róznice widać wyraźnie, gdy zrobi to fachowiec. Ale nie wiem też czy straczy nam kaski na fachowca, a mieszkać na ugorze 10 lat nie chce.
    Działka jest bardzo duża, ma ok 3,5 tys m. Nic jeszcze nie budujemy. Jednak już na obrzeżach chciałabym posadzić żywopłot. Nie chcę działki obsadzać tujami, mi się to jakoś, nie wiem czemu, kojarzy z grobowcem. No i wszyscy je mają. Tzn kilka sztuk może być, ale bez przesady. Mi się marzy takie naturalne, zielone, romantyczne ogrodzenie. Ze względu na rozmiary działki, chyba mogę sobie na coś takiego pozwolić. Myślałam też o wkomponowaniu róż, szczególnie od frontu (ale to chyba na później, jak skończymy z budową). Tak się zastanawiam, może jakieś rajskie jabłuszka, migdałki, hortensje, krzewuszki, piwonie...
    A czy ze zwykłego buku można zrobić żywopłot odgradzający od sasiadów. jakie normalne, krajowe drzewa liściaste polecacie na żywopłot?
    A czy macie zdjecia ciekawych zielonych ogrodzeń na trochę większe działki?
    ghost1131, musze sobie kupić te ksiązke Zerknij tez na www.daglezja.pl Firma jest z Zawiercia, projektowała moim rodzicom mini ogródek i jest śliczny. Niestety wynajecie frimy to spory koszt Ale mają masę zdjęć, może coś podpatrzysz.
    rany, ale pracy nas czeka
    komentarze
    dziennik

  5. #285

    Domyślnie

    Daglezja jest super. Mają duży wybór od małych sadzonek po większe drzewka. Lubię tam jeździć, oglądać, zbierać pomysły...niestety ceny...

  6. #286
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    baba na budowie

    Zarejestrowany
    Jul 2005
    Posty
    427
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    39

    Domyślnie

    no wlasnie te ceny troche sie obawiam, ze jak zaczne sama projektowac i projekty te wdrazac w zycie to wyjdzie malenka katastrofa. jednak trzeba miec wiedze spora i doswiadczenie. Jest jeszcze taki miesiecznik "mój piękny ogród" tam jest sporo o roslinach i przykładowych aranzacji oraz zdjęć. Można się posiłkowac.
    Ghost1131 doskonale rozumiem i nie widze sprzecznosci pomiedzy checia ogladania czyis projektow a samodzielną aranżacja. Przeciez nie da sie przeniesc w 100% rozwiazanz cudego ogrodu. Ale można cos podpatrzec.
    Ciekawa jestem czy macie jakies zdjecia interesujących zywoplotów
    rany, ale pracy nas czeka
    komentarze
    dziennik

  7. #287

    Domyślnie

    Ja bym odradzała wzorowanie się na czasopiśmie "Mój piękny ogród". Niemieckie kalki, ogrody dość monotonne w stylu "wiejskim" - niemieckim oczywiście. Raczej czasopismo "Ogrody", szczególnie stare roczniki, ew. nowsze roczniki "Kwietnika". W ostatnich numerach "Działkowca" był cykl poświęcony projektowaniu ogrodów (działkowych). Zauważyłam, że to czasopismo od pewnego czasu dużo miejsca poświęca właśnie poradom projektowym a nie tylko ogrodniczym.
    Polecam "Działkowca" wszystkim posiadaczom ogrodów.

  8. #288
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) GRYFNY KARLUSFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar jamles
    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    18.833

    Domyślnie

    Cytat Napisał zezo
    Mirek_Lewandowski
    Bardzo śmieszne ,

    ghost1131
    muszę powiedzieć że zaprojektowanie ogrodu wcale ie jest taką prostą sprawą, nie wiem na jakim etapie wiedzy ogrodniczej jesteś ?
    Ja muszę się przyznać że już od kilku miesięcy zgłębiam temat ogrodnictwa i muszę się przyznać że nie przychodzi mi to wcale łatwo, a wręcz przeciwnie,
    Osobiście nic doradzić nie mogę jedynie dam linka do forum ogrodniczego, jest tam wiele ciekawych tematów,
    http://forumogrodnicze.info/index.php
    Powodzonka i miłej lektury
    zezo napisałeś to samo co Mirek ..............odesłałeś do poczytania forum

    my z żoną sami projektujemy swój ogród, sami go realizujemy, a ponieważ
    nie jesteśmy w tej dziedzinie ekspertami to czytamy(oba w/w fora, Ogrody,
    Moje Ogrody, czasami Działkowca), przeglądamy strony firm ogrodniczych,
    oglądamy np. Maja w ogrodzie, Miejskiego ogrodnika.
    Jakąś tam wiedzę czerpiemy właśnie z porad Pinusa, Mirka czy w naszym przypadku Zygmora ( wiadomo azalie i Rh)
    pozdrówka dla wszystkich projektujących i tworzących własne ogrody

  9. #289
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    baba na budowie

    Zarejestrowany
    Jul 2005
    Posty
    427
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    39

    Domyślnie

    tu mam cos o projektantach amatorach
    http://dom.gazeta.pl/ogrody/1,72077,3081800.html
    rany, ale pracy nas czeka
    komentarze
    dziennik

  10. #290

    Domyślnie Garden Composer 3d, tutorial? jak zacząć?

    Chciałam sobie narysować ogródek, a właściwie obmyśleć nasadzenia. Ogólny zarys na papierze ogródka mam. próbowalam w Garden Composer, ale chyba jakaś tempa jestem, bo nie potrafię zacząć... Niby mam podręcznik/instrukcję obsługi, ale całkowicie mi to nie wychodzi. Nie otrafię wyznaczyć terenu (kształtu ogródka). Może ktoś znalazł kiedyś jakieś tutoriale do tego programu?? Mam naprawdę mały ogród, będzie to raczej coś w postaci dodatkowego pokoju i liczy się tutaj wielkość każdej rośliny, więc miałam nadzieję na program...

  11. #291

  12. #292
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Arctica
    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    9.780
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1357

    Domyślnie

    W moim był samouczek, spróbuj go dograć bo o ile pamiętam jest oddzielnie. Tam jest opisane i pokazane krok po kroku co i jak

  13. #293

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arctica
    W moim był samouczek, spróbuj go dograć bo o ile pamiętam jest oddzielnie. Tam jest opisane i pokazane krok po kroku co i jak
    No właśnie ja mam taki "niekompletny" , więc nie mam samouczka...

  14. #294

    Domyślnie

    Cytat Napisał magos
    dzięki, będę próbować, chociaż angielski nie jest moją mocną stroną

  15. #295
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    baba na budowie

    Zarejestrowany
    Jul 2005
    Posty
    427
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    39

    Domyślnie

    Dzis kupiłam ksiażkę dla takich laików jak ja. Ewa i Mariusz Chojnowscy: Jak założyć ogród. Warszawa 2008. To popnoć 50 łatwych kroków do wymarzonego ogrodu.

    http://www.lideria.pl/Jak-zalozyc-og...=12lATuxTG1PoM
    rany, ale pracy nas czeka
    komentarze
    dziennik

  16. #296

    Domyślnie

    Ja wpierw na podstawie Katalogu roślin: drzewa, krzewy, byliny – polecane przez Związek Szkółkarzy Polskich, zrobiłam spis roślin, które mi się podobają Wyszło mi z tego z 300 pozycji Zaczęłam więc zbierać informacje o poszczególnych roślinach i z góry odrzucałam te, które miały nikłe szanse u mnie dobrze rosnąć Tak zmniejszyłam listę do ok. 200 różnych, z których mogę tworzyć swój wymarzony ogród Teraz uruchamiam wyobraźnię: gdzie co i z czym – by nie wyszła pstrokacizna – w oparciu o forum, gazety i inne knigi, lub oglądając ogrody sąsiadów a nawet zieleń w parkach itp.

    I nie jest idealnie, ale to moje dzieło Już przesadzałam, bo wyszło cosik nieciekawie, miałam i grzybki na tui, nornice itp
    Grunt to się cieszyć zielenią
    Gosia

  17. #297

    Domyślnie Re: PROJEKT OGRODU

    Cytat Napisał ghost1131
    Witam!!
    Chcę samodzielnie zaprojektować, wykonać ogród posiadam działke o wymiarach 260m(dł) X 27m(szer)...nie bardzo wiem jak sie do tego zabrać . byłbym wdzięczny za wszelkie informacje odnośnie tego co jak i gdzie zaplanowac.Marzy mi się staw,altanka, scieżki i piękna kolorowa roślinność. Moze ktoś posiada juz jakis gotowy projekt który pomógłby mi w zaprojektowaniu ogrodu (może zdjęcia)? Będe wdzieczny za każdą informacje.
    Pozdrawiam!!
    Na początek dobrze by było dowiedzieć sie jaką masz glebę. Służą do tego niedrogie przyrządy. Jeżeli ziemia zachwaszczona to pierwszy problem do pokonania. No i powiedz coś o urodzajności tej ziemi - czarnoziem czy piach.
    Jeżeli chodzi o żywopłot: jeden mam z cyprysików squarrosa a drugi z ligustra ( ten jest naprawdę bezproblemowy). Poza tym kombinuję jeszcze taki żywopłot nieleguralny czyli bez cięcia m.in. z berberysów (są różne odmiany). Polecam też perukowce podolskie dla mnie cud roślinki.

    Pozdrawiam
    zdolność opierania się pokusom jest miarą charakteru
    "Ostateczna walka rozegra się między złodziejami pamięci a okradanymi z niej narodami" - G.Herling-Grudziński

  18. #298

    Domyślnie

    witam,ja również samodzielnie borykam się z urządzaniem ogrodu,mam 05,ha działkę, ogród na niej powstaje już 6 lat, dzięki waszym informacjom założyłam alpinarium, rabatę różaną, żywopłot z ligustru, zasadziłam glicynie, które nie kwitną ale rosną mam nawet 2 magnolie, piękny sad, który o dziwo owocuje już
    rośną oczar,gencjana,dziewięćsił,anafalis perłowy,brzoza bordowa jestem dumna że u takiego laika coś rośnie, niestety brak logiki w planowaniu sprawił, że muszę ciągle coś przesadzać bo nie gra z planem budowy domu, rozpacz!! tyle że nie o pracę chodzi najbardziej boję się o roślinki, żeby nie zdechły, niestety 5 letnia sosna srebrna musiała być ścięta, bez planów ogrodu czeka was to samo a znikąd nie ma pomocy ani ratunku, czytają, gadają do książek odsyłają a ja chyba nie umiem czytać ze zrozumieniem
    Dopóki serce bije wszystko jest możliwe.

  19. #299
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Mirek_Lewandowski

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.787

    Domyślnie

    Co to jest sosna srebrna???

  20. #300
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał zezo
    Drogi Mirku,
    Uwierz mi jeżeli ktoś nie ma kompletnego pojęcia o tych roślinach, o kwasowości ziemi oraz o innych zagadnieniach związanych z ogrodnictwem to
    Sorry, ale projektant ogrodów też nie zdobywa swojej wiedzy w weekend. Ja studiowałam 5 lat kształtowanie zieleni.

    Jesli ktoś nie ma podstaw, najpierw musi je poznać. Ocena gleby jest w zasadzie wiedzą podstawową dla ogrodnika.
    Potem botanika, nawożenie, ochrona roślin, itd.

    Na rynku jest mnóstwo książek o projektowaniu ogrodów (np. J.Brooksa). Są tam podstawowe wiadomości i przykłady aranżacji. Katalog roślin wydawany przez Polski Związek Szkółkarski daje pojecie o odmianach i rozmiarach roślin.

    Pytanie założycieli wątku jest tak ogólnikowe, ze nie da się na nie odpowiedzieć nie pisząc podręcznika.
    Mam wrażenie, że oczekuje, ze gotowe rozwiązania zostaną jej podane na tacy.

Strona 15 z 51

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony