dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 26 z 51
Pokaż wyniki od 501 do 520 z 1001
  1. #501
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Basia_KRK
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Kraków
    Posty
    2.527
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    270

    Domyślnie

    Podnoszę wątek.

    Poszukuję jakiegoś łatwego w obsłudze programu do projektowania ogrodów do celów własnych Chciałabym zrobić sobie wstępną wizualizację naszego ogrodu..
    Możecie coś polecić?

  2. #502

    Domyślnie Garden Composer

    Do celów amatorskich używam Garden Composera DVD
    http://merlin.pl/Garden-Composer-DVD.../8,647583.html

    Nie wiem czy mogę polecić z czystym sercem.. Nie wiem czy to coś ze mną czy z softem nie tak ale zapoznanie sie z grubsza z programem zajęlo mi dwa dni (wieczorami). Płot narysowałam dopiero po 3 godzinach, bramy dalej nie mogę znaleźć. Wstawiam kamery a one żyją własnym życiem Wszystko jakieś jak z nie mojego świata, muszę przerobic samouczek, bo widzę, że bez tgo ani rusz (dodam może, że jestem informatykiem z parunastoletnim doświadczeniem i może to mi przeszkadza, bom przyzwyczajona do jednej filozofii projektowania softu i podstawowe rzeczy w tym oprogramowaniu zrobiłabym inaczej )
    Co wcale nie znaczy, że soft do bani. Domek ogrodowy przypominający ten który kupujemy w końcu postawiłam (aczkolwiek chciałam rozjaśnić deski, walczyłam, walczyłam i dalej nic z tego), parę roślin posadziłam (aczkolwiek nadal nie wiem jak obsadzić plot tujami tak, żeby przypominał ten mój artystyczny nieład a do tego utrzymywał parametry jeśli chodzi o wysokość i szerokośc- zdaje się, że program dopuszcza tylko albo przycinane w określone kształty żywopłoty albo rzędy tuj przeskalowane w odpowiedni sposób tzn. jak wstawiasz gatunek tuji, które w encyklopedii mają 2m wysokości i 1. 2m to mozesz jedynie je skalować np. 50% czyli 1m i 0.6m i nijak nie wstawisz tych samych tuj cietych na wysokość 1.8m ale zostawionych 1.2 na szerokość (a może się da tylko nie jest to dla mnie takie intuicyjne - ja bym po prostu umozliwiła dowolną zmianę wszystkich parametrów, bo przecież drzewa się przycina z nie rosną zgodnie z encyklopedią))
    Acha... i dalej nie wiem jak otoczyc rabaty rollborderem (których jeszcze nie mam ale mam za to plac zabaw, niestety nie mogę sobie ręcznie poskładać z elementów takich hustawek i zjezdzalni jak będziemy mieli). Jakby zupełnie tego rollboardera nie było w bazie elementów.. Z obrazków cięzko wywnioskwać na pierwszy rzut oka gdzie piasek a gdzie żwirek.. i takie tam..
    Ale zawziełam się i będę używać.

  3. #503
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Pospolite tanie programy typu GardenComposer czy Wirtualny Ogród to zabawki dla amatorów. Wizualizacje kompletnie nie oddają zamysłu projektanta.

    Profesjonalista projekt komputerowo robi w typowym programie kreslarskim typu CAD.
    Ja robie ręcznie, CAD na razie za drogi... :/

  4. #504

    Domyślnie niewielki ogród

    witam
    możecie poradzić jak rozplanować i zaprojektować ogród o powierzchni do 40 m2 ?
    kupiłem domek z niewielkim ogrodem z rozpoczętym oczkiem wodnym, palmą o dość sporych rozmiarach i kilkoma drzewkami. Problem w tym, że jakoś mi to nie pasuje

    Mile widziane zdjęcia z przykładowymi ogrodami tych rozmiarów

    pozdrawiam

  5. #505

    Domyślnie Re: niewielki ogród

    Cytat Napisał BestClaims4u
    witam
    możecie poradzić jak rozplanować i zaprojektować ogród o powierzchni do 40 m2 ?
    kupiłem domek z niewielkim ogrodem z rozpoczętym oczkiem wodnym, palmą o dość sporych rozmiarach i kilkoma drzewkami. Problem w tym, że jakoś mi to nie pasuje

    Mile widziane zdjęcia z przykładowymi ogrodami tych rozmiarów

    pozdrawiam
    Jakbyś chciał 'zainwestować' w literaturę to polecam tą pozycję:
    http://merlin.pl/Jak-urzadzic-maly-o.../1,642444.html
    Same małe ogródki w rozmiarach podobnych do Twojego, dobrze opisane projekty, dużo dobrych rad jak zrobić samemu ścieżki, płoty, donice, stoły, fontanny, oczka wodne itp.

    pooglądaj też tu:
    http://www.zielonyogrodek.pl/ogrody/...ektowanie.html
    na forum są też wątki z linkami do innych stron z projektami.

  6. #506
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Palmą? Gdzie mieszkasz?

    Kurcze, nieżle - zmiescić kilka drzewek "palme" i oczko na 40 m2

  7. #507
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    berd

    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Posty
    7

    Domyślnie

    Zaskakująca różnorodność jeśli chodzi o metraż

  8. #508
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar hanka55
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    pagóry
    Posty
    3.009

    Domyślnie

    Przykładowe ok.60 m2.



    Jest i "oczątko", za miłorzębem i siurkającą kaskadką
    i strugą/ pojnikiem dla psów.





    I co najważniejsze, praktycznie nie ma chwastów.
    Ale strzyc i utrzymywać w ryzie, gęstwinę nasadzeń - trzeba.
    Cieplutko - hanka

  9. #509

    Domyślnie

    Cytat Napisał hanka55
    Przykładowe ok.60 m2.



    Jest i "oczątko", za miłorzębem i siurkającą kaskadką
    i strugą/ pojnikiem dla psów.





    I co najważniejsze, praktycznie nie ma chwastów.
    Ale strzyc i utrzymywać w ryzie, gęstwinę nasadzeń - trzeba.
    Patrząc na projekty w książce, którą zalinkowałam to nawet na 40m2 można zrobić cuda. Nie zdziwilabym się jakby się dało i gaj palmowy i OKO wodne gigant

  10. #510
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    meggi271

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Posty
    5

    Domyślnie JAK URZĄDZIĆ OGRÓD? PROSZĘ O PORADY I PROPOZYCJE!!

    WITAM, mam spora działkę 44 ary i rozpoczęta budowe domu,
    tworzenie ogrodu trwa i rośliny tez musza urosnąć
    dlatego proszę pomóżcie mi
    wymyślec coś na tą działkę bo ja nie mam kompletnie do tego głowy i po prostu się nie znam , nie chodzi mi tylko o to jakie rosliny posadzic ale i co i gdziee zrobić żeby latem było miło wyjść na dwór i wypic kawę

    Działka kwadrat z przodu po prawej dom - nie umiem wstawiac obrazków a chcaiłam wstawic plan działki- jak to zrobić?

    pozdrawiam wszystkich!

    [/img]

  11. #511

    Domyślnie

    wymyślec coś na tą działkę bo ja nie mam kompletnie do tego głowy i po prostu się nie znam
    zamów projekt u fachowca i masz wszystko wtedy jasne.

  12. #512

    Domyślnie

    Albo wspomóż się na początek wydawnictwami i aranżacji ogrodów - książki lub czasopisma. Łatwiej będzie rozmawiać z projektantem ogrodu, albo i sama złapiesz bakcyla i spróbujesz zakomponować swój ogród. Wtedy chętnie ci wszyscy pomogą, ale tak od zera to wątpię.

  13. #513

  14. #514
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar zaba_gonia
    Zarejestrowany
    May 2005
    Posty
    7.546
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    281

    Domyślnie

    Cytat Napisał el-ka
    i coś pisze ważnego nad Twoim avatarkiem

    nie widze...co takiego tam pisze ?

    ps. sory , nie wytrzymałam

  15. #515

    Domyślnie Re: JAK URZĄDZIĆ OGRÓD? PROSZĘ O PORADY I PROPOZYCJE!!

    Cytat Napisał meggi271
    WITAM, mam spora działkę 44 ary i rozpoczęta budowe domu,
    tworzenie ogrodu trwa i rośliny tez musza urosnąć
    dlatego proszę pomóżcie mi
    wymyślec coś na tą działkę bo ja nie mam kompletnie do tego głowy i po prostu się nie znam , nie chodzi mi tylko o to jakie rosliny posadzic ale i co i gdziee zrobić żeby latem było miło wyjść na dwór i wypic kawę

    Działka kwadrat z przodu po prawej dom - nie umiem wstawiac obrazków a chcaiłam wstawic plan działki- jak to zrobić?

    pozdrawiam wszystkich!

    [/img]
    Jeżeli chcesz się dowiedzieć jak urządzić (zaprojektować samemu) ogród czujesz się na siłach proponuję się wybrać na kurs projektowania ogrodów czegoś się nauczysz i będzie satysfakcja, dobra zabawa

    Pozdrawiam

  16. #516

    Domyślnie

    Fajnie się watek rozwija !
    Zaczęło się od prośby o "gotowca".
    Od zachęty do przeczytania jakiegoś czasopisma lub książki (ode mnie) po propozycję kursu, potem pewnie "idź na studia ogrodnicze".
    Dajemy wędkę - nie rybę !
    A skończy się na wątku: "Pytania do Meggi - jak zrobić ogród."

  17. #517

    Domyślnie

    Cytat Napisał el-ka
    Fajnie się watek rozwija !
    Zaczęło się od prośby o "gotowca".
    Od zachęty do przeczytania jakiegoś czasopisma lub książki (ode mnie) po propozycję kursu, potem pewnie "idź na studia ogrodnicze".
    Dajemy wędkę - nie rybę !
    A skończy się na wątku: "Pytania do Meggi - jak zrobić ogród."
    dobre

    mam podobny problem co zalozycielka watku, wiec cos napisze od siebie

    Kazdy gdzies zaczyna (niektorzy doswiadczeni ogrodnicy patrza z gory na tych biedakow, ktorzy dopiero zaczynaja i wypisuja rady w stylu "idz na studia ogrodniczne " )
    jednak wydaje mi sie, ze nikt przy zdrowych zmyslach nie oczekuje tutaj pieknego planu podanego na tacy
    Chodzi raczej o uzyskanie pewnych rad, czasami nawet konstruktywnej krytyki (dziekuje Essa i innym za rady w mojim watku) dowiedzenie sie od czego zaczac a z czasem nawet jak zadawac konkretne pytania.

    Oczywiscie bez lektury i sleczenia w necie sie nie obejdzie ale dobrze jest kiedy ma sie kogos kogo mozna sie zapytac o konkretne rzeczy, kogos kto podpowie np. jak roslina by pasowala czy podrzuci jakies zdiecie

  18. #518
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    stasiuleczek

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Posty
    3

    Domyślnie

    witam
    założenie ogrodu samodzielnie bez doświadczenia jest możliwe ale mało efektowne
    wiem ze swego doswiadczenia w zakładaniu ogrodów, że i tak ludzie po pewnym czasie kożystają z fachowej pomocy
    zaprojektowany i wykonany ogród musi mieć swój smak a do tego wierzcie mi naprawde jest potrzebny bardzo kreatywny zespół

    „ARNIKA”
    PROJEKTOWANIE I ARANŻACJA TERENÓW ZIELENI

    • analizę terenu
    • projekt zagospodarowania terenu
    • dobór szaty roślinnej
    • projekt detali ogrodowych
    • dobór elementów wyposażenia
    • inwentaryzację dendrologiczną
    • projekt elementów małej architektury
    • wizualizacje projektowanych założeń
    • kosztorys inwestorski
    • automatyczne nawadnianie

  19. #519

    Domyślnie

    Zaprojektowac ogrod, coz to wielkiego??
    W bledzie jest ten kto tak mysli.
    W pierwszej chwili chcielismy zlecic projekt i wykonanie firmie,ale zrobienie naszego ogrodu na gotowo,ze sa pieniadze rzedu ca.100k. Zdecydowalismy sie wiec tylko na projekt, a juz wykonanie pozostawilismy sobie i rozlozymy je na 2-3 lata. Oczywiscie pod okiem znajomego projektanta.
    Pierwsze spotkanie z projektantem trwalo ponad 4h, wypelnialismy ankiete kilkadzieisat pytan w rodzaju
    -ile czasu mozemy tygodniowo, miesiecznie poswiecic na pielegnacje
    -na ile mozemy sobie pozwolic finansowo
    -czy jestesmy uczuleni,jesli tak to na co
    -jakie lubimy, jakie chcemy miec kolory w ogrodzie
    -czy chcemy zeby przylatywaly na ogrodu ptaki, motyle
    -itd, itd.
    Dopiero to nam uswiadomilo o ilu rzeczach trzeba pamietac, ile trzeba wiedziec zeby zaprojektowac ogrod, taki ogrod ktory spelni nasze oczekiwania, w ktorym bedziemy dobrze sie czuc, odpoczywac. A nie taki ktory po roku stanie sie naszym przeklenstwem.

  20. #520

    Domyślnie

    Można ogród zrobić samemu. I to z dobrym efektem.
    Ale wymaga to zaangażowania, poczytania sporo oraz jednak jakiegoś doświadczenia - choćby z działki rekreacyjnej. Stworzenie ogrodu i jego pielęgnacja to też sporo pracy. Ale bardzo przyjemnej - oczywiście dla tych co lubią.
    Ogrody samodzielnie tworzone są mniej standardowe i dostarczają więcej satysfakcji właścicielom. Jak wszystko tworzone z sercem i dla siebie potrafią być piękniejsze od tych profesjonalnych.
    Też zależy kto projektuje i tworzy ogród na zamówienie. Ja często widuję takie sztampy lub wręcz podstawowe błędy, że szlag mnie trafia.
    Zasada dokładnie taka jak w budowie domu. Zdolny i zaangażowany amator na pewno pobije "pseudofachowca" lub nawet fachowca "przeciętnego" .
    Ja robię swój własny ogród, stopniowo, po kawałku (dosłownie) i z powodów finansowych, ale także dlatego, że nie chcę sobie odebrać tej przyjemności. mam mało infrastruktury, głównie rośliny, podlewanie ręczne. Ścieżki układane samodzielnie ze starych płyt chodnikowych, kamienie zbierane na okolicznych budowach i drodze stworzyły skalniak.
    Ale to nie ogród "w weekend", piękny od razu, no i bez przesadzania się nie obyło, często nawet celowo, bo przybyła roślinka, dla której miejsce docelowe nie było jeszcze przygotowane,
    jak ktoś tak całkiem nie ma pojęcia, to jednak warto zamówić projekt - prosty, a potem w miarę zdobycia doświadczenia rozwijać i przekształcać swój ogród.

Strona 26 z 51

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony