dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 51
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 1001
  1. #61
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    bikosa

    Zarejestrowany
    Jun 2003
    Posty
    904
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    39

    Domyślnie

    Jatoja- dzięki za podpowiedź. Napisane super ale mi chyba nie starcza wyobraźni- nie masz może pod reką jakiś zdjęć z podobnymi rozwiązaniami?

  2. #62

    Domyślnie

    Cytat Napisał bikosa
    Jatoja- dzięki za podpowiedź. Napisane super ale mi chyba nie starcza wyobraźni- nie masz może pod reką jakiś zdjęć z podobnymi rozwiązaniami?
    Zdjęć "pod ręką " nie mam ...a poza tym myśle że każdy ogród jest inny i trzeba rozwiązywać go indywidualnie - trudno znaleźć gotową recetpę lub prznieść żywcem rozwiązania z innego ogrodu...

  3. #63
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    bikosa

    Zarejestrowany
    Jun 2003
    Posty
    904
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    39

    Domyślnie

    Wiem Jatoja, że nie da sie przenieśc i nawet bym nie chcisała. Myślałam tylko , ze mogłabym potraktować te zdjęcia jako inspirację. No ale jeżeli nie masz ich pod ręką ani obok ręki no to trudno.
    Może ktos inny widział gdzieś takie aranżacje. Widziałam wiele razy pięknie zaprojektowane wąskie ogrody a z tymi szerokimi to jakas tajemnica

  4. #64

    Domyślnie

    Cytat Napisał bikosa
    Wiem Jatoja, że nie da sie przenieśc i nawet bym nie chcisała. Myślałam tylko , ze mogłabym potraktować te zdjęcia jako inspirację. No ale jeżeli nie masz ich pod ręką ani obok ręki no to trudno.
    Może ktos inny widział gdzieś takie aranżacje. Widziałam wiele razy pięknie zaprojektowane wąskie ogrody a z tymi szerokimi to jakas tajemnica
    Po prostu takie ogrody są bardzo rzadkie - powstają głównie na działkach które są małe i kwadratowe ( a takie działki to dużo rzadkość)
    Pracuje teraz nad takim projektem ( zasadnicza część ogrodowa 13 x27 - szersza część przylega do tarasu) - ale efekty pracy (ogród realny a nie na papierze) najwcześniej będą w maju.

  5. #65
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    bikosa

    Zarejestrowany
    Jun 2003
    Posty
    904
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    39

    Domyślnie

    Hej- czyli mozna powiedzieć, że mam działkę "niszową" Nie zdawałam sobie sprawy, że to rzadkość i teraz rozumiem dlaczego nigdzie nie moge namierzyć takich propozycji zagospodarowania. Mam co prawda jeszcze trochę czasu- przeprowadzka prawdopodobnie w marcu/kwietniu i wtedy też zaczniemy działać z ogródkiem. Tak więc mogę liczyć na to, że jednak w tym czasie uda mi się znależć natchnienie albo rozsądnego projektanta

  6. #66

    Domyślnie

    Cytat Napisał bikosa
    Hej- czyli mozna powiedzieć, że mam działkę "niszową" Nie zdawałam sobie sprawy, że to rzadkość i teraz rozumiem dlaczego nigdzie nie moge namierzyć takich propozycji zagospodarowania. Mam co prawda jeszcze trochę czasu- przeprowadzka prawdopodobnie w marcu/kwietniu i wtedy też zaczniemy działać z ogródkiem. Tak więc mogę liczyć na to, że jednak w tym czasie uda mi się znależć natchnienie albo rozsądnego projektanta
    Dokładnie tak - działka niszowa - z kwadratu można wycisnąć największą powierzchnie -takie 30 x30 daje 900 m a działka 20x40 o 100 m kw mniej.
    w mojej okolicy przeważają działki porolne - wąskie paski terenu przylegające do drogi - pozostałości po tradycyjnych wsiach ulicówkach. Wąskie działki są z pewności wiekszym problemem - dom trzeba wciskać w działke tak by zachować przepisowe 3-4 m odległosci od granicy a część przedogrodu nigdy nie jest na nich powiązana z ogrodem właściwym

  7. #67

    Domyślnie

    No to ja mam dokładnie taki sam problem jak Bikosa: mam działkę 800 m2 prawie w kwadracie (bardzo delikatny trapez). Na dokładkę mam wjazd od południa. Dom został wobec tego wepchnięty maksymalnie wgłąb działki i dosunięty do granicy wschodniej.
    Na razie wiem tylko, że przy tarasie (od zachodniej strony) będzie plac zabaw dla dzieci tak, żebym widziała je przez okno z kuchni albo z salonu. Natomiast z całą resztą kręcę się jak bąk w Garden Composer i przestawiam jak mogę. Zaokrągliłam już rogi działki różnymi krzewami i drzewami. Wymyśliłam też małą "zaporę" na trawniku, żeby od strony ulicy nie bardzo było widać cały ogród (taka nieduża kompozycja z niedużych drzewek i krzaczków). Ale cały czas mam wrażenie, że to jeszcze nie to. Teren za domem będzie co nieco nudny, ale przeznaczam go na trawę i żywopłot z laurowiśni (bo od strony północnej raczej nie będziemy przebywać) i to samo od wschodu: trochę hortensji w kolorze niebieskim i trawka. Zresztą nie bardzo jest tam z czym poszaleć, bo to raptem pasy po 4 m szerokości.
    Chętnie zatem pośledzę ten wątek. Może ktoś mnie natchnie?

  8. #68

    Domyślnie 1000 pytań na nowy ogród

    Hej,

    Od dwóch miesięcy jestem mieszkanką ukochanego domku na ugorze J Będziemy jeszcze trochę nawozić ziemię itp. I mamy plan minimum (który i tak mnie przeraża) na ten rok. Żywopłot od najbardziej widocznej, ale i najdłuższej strony i trawnik. I o ten żywopłot mi właśnie chodzi.

    Po 1000 ambitnych pomysłach jako kompletna dyletantka zdecydowałam postawić jednak na tuje. Mam opis sadzenia krok po kroku i zamierzam się go trzymać. Ale zastanawiam się czy można ten żywopłot czymś urozmaicić? To znaczy sadzić coś pomiędzy, albo niejako obok. Np. wrzosy? No tak sobie wymyśliłam, bo wyczytałam, że i te i te lubią kwaśne podłoże. No i tu w ogóle jestem w kropce? Bo naturalnie nasza ziemia ma ph 7. To już chyba nie jest kwaśna? Ale wokół ludzie mają iglaki i są ok. A więc nawieziona ziemia wystarczy?

    Liczę tez na inne pomysły urozmaicenia tego nieśmiertelnego szpaleru (ale musi pozostać gęsty) i generalnie życzliwe rady, bo nie ukrywam, że mam wrażenie, że na tym podforum jest jakieś największe skupisko życzliwych ludzi. Może zieleń tak działa.

    Pozdrawiam,

    Matizka po długiej przerwie J

  9. #69

    Domyślnie Re: 1000 pytań na nowy ogród

    Jeśli mogę
    - pomyśl czy to muszą być tuje
    - na pewno nie wsadzaj pomiędzy nimi wrzosów
    - pH7 z pewnością nie jest kwaśne ale tuje toleruja taką kwasowość podłoża w przeciwnieństwie do wrzosów
    - jeżeli żywpołot być musi to weż pod uwagę
    a) cis
    b) grab
    c) klon ginnala

    Pozdrawiam

  10. #70
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    magnolia

    Zarejestrowany
    May 2002
    Posty
    1.464

    Domyślnie

    Od najbardziej widocznej strony to może warto byłoby sie pokusić o jakąś urozmaiconą ścianę która zasłoni Was, ale też będzie czymś ciekawym, co będzie miało swoją dynamikę.Gdybyś podpierając się jakąś książką spróbowała dobrać kilka gatunków wyższych krzewów to mogłabyś to osiągnąć.Posadziłabyś je grupami, po kilkaNajlepiej to sobie narysować jak będzie to wyglądało w przyszłości.To by Was zasłoniło, a taka ściana wyglądałaby ładnie.Niektóre krzewy pięknie kwitną...Pomyśl.
    Pozdrawiam
    Marta

  11. #71

    Domyślnie

    W krzewach przeraza mnie ich sezonowość - zimą - tak jest teraz - jestesmy jak na patelni - zwłaszcza, ze z tej strony graniczymy ze ścieżką i rzeczką, a na drugim brzegu jest jakby nizej niz u nas.

    A może znacie jakieś szybko rosnace zimozielone? Mnie podoba sie ognik, ale 60 m ognika? I czy on szybko rosnie?

    Moze jednak jakieś pomysły na urozmaicenie tuj?

    M.

  12. #72

    Domyślnie

    Ognik byłby piękny, ale niestety lubi przemarzać, laurowiśnia jest bajeczna ale ma wadę jak poprzednik. Jeśli musi być żywopłot, a nie grupy roślin to można posadzić tuje o różnych odcieniach zieleni i żółcieni - niestety musisz liczyć się z różną siłą wzrostu, różnicami w pokroju itd. - Osobiście oddzieliliśmy się od sąsiadów żywopłotem formowanym z tujek szybkorosnących, nie jestem do końca na tak, ale faktycznie mamy teraz swój zakątek i nie widzimy śmieci dookoła, a tujki stanowią dobre tło dla reszty ogrodu.

  13. #73

    Domyślnie

    Niestety ale to własnie tuje rosną najszybciej z zimozielonych zywopłotowych ( no może jeszcze świerki ale żywopłot ze świerka nie wszędzie można )
    Ja w przeciwnieństwie do tej Joasi odradzam mieszanie różnych odm tuj w żywopłocie. Jeżeli już muszą być tuje to odm Brabant i strzyzona, a by zgubić monotonie tej zielonej ściany można posadzić wiele liściastych na jej tle

  14. #74

    Domyślnie

    Widziałam takie rozwiązanie - między jednolity żywopłot w 2-3 miejscach wstawione drewniane panele po których po kratkach wspinały się powojniki.
    Można też zrobić żywopłot z kilku rodzajów iglaków w zbliżonym kolorze i wzroście ale nie mieszać ich ale posadzić kolejno np. po 10 sztuk.
    My z jednej strony działki postawimy drewniane ogrodzenie - panele 180x180. Będzie to dobre tło dla roślin i natychmiast odgrodzi od brzydkiego widoku.

  15. #75
    Guest

    Domyślnie program do projektowania ogrodow

    Witajcie

    Gdzie moge w internecie sciagnac jakis darmowy program do projektowania ogrodow?

  16. #76
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    wa234

    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    9

    Domyślnie

    najlepszy program do projektowania ogrodów jest Garden Composer
    wpisz w gogle Torrent tam znajdziesz na pewno lub na osiołku
    życie jest piękne ale bez problemów

  17. #77

    Domyślnie

    Cytat Napisał wa234
    najlepszy program do projektowania ogrodów jest Garden Composer
    wpisz w gogle Torrent tam znajdziesz na pewno lub na osiołku
    Prosze nie pisz że jest najlepszy - być może najlepszy z tych które znasz...

  18. #78
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    yotka

    Zarejestrowany
    May 2005
    Posty
    2

    Domyślnie Program do projektowania ogrodu

    Moze ktos moglby odstapic mi program na CD do projektowania ogrodu?
    Prosze o kontakt na adres [email protected]

  19. #79

    Domyślnie

    he, he, a może lepiej ściągnąć darmowy programik z internetu (6 mb), jeżeli to Cie interesuje to polecam adres http://www.ogrody.cvd.pl/pliki/tutorial.html

    program do ściągnięcia jest w wersji językowej po angielsku, ale jest instrukcja obsługi po polsku, jak za friko to jest ok,

    pozdrovki

  20. #80
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    bikosa

    Zarejestrowany
    Jun 2003
    Posty
    904
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    39

    Domyślnie

    Odświeżam wątek Mieszkamy od maja ale ze wstydem muszę przyznać, że osiedliśmy na laurach. W domku to jeszcze coś sie dzieje ale to co spotkało mój ogród wymagałoby protestu związku działkowców Mam chwasty wysokie na ponad metr w tym lebiody, pokrzywy, perz i inne atrakcje. Przez chwilę nawet było pieknie- kwitły maki, chabry, rumianki i każdy się zachwycał, że tak naturalnie ale teraz mówię dość!! Liczę na to, że ktoś się zmiłuje nad ciężarówką (i to tuż przed godziną zero ) i pomoże wymyślić plan na ten mój zaniedbany szeroki i płytki ogród. Oczywiście nikomu nie życzę aby mu myszy ..... zjadły ale różnice to bywa
    To jak Towarzysze?..... pomożecie??

Strona 4 z 51

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony