dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 51
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 1001
  1. #81
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Teska
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Skąd
    Berlin
    Posty
    22.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    561

    Domyślnie

    Cytat Napisał bikosa
    Bardzo Wam dziękuję za szybkie odpowiedzi.
    Za płotem narazie jeszcze jest działka budowlana ale mam nadzieję, że już niedługo wybuduje się tam domek abym nie było mi samotnie i smutno. Tak więc narazie jeszcze nie wiadomo jak będzie zagospodarowany teren.
    Przeglądam gazety i magazyny ale jakoś narazie nie znalazłam projektu na działkę- taką jak moja. Widziałam zdjęcie z lustrem tyko to jakoś nie w moim stylu- ogród ma być taki zielono-kwiatowo-sielski. Poza tym lustra szybko się starzeją, tak więc łądnie to wygląda jak jest nowe ale co potem. Myślałam o zakamarkach tylko teraz nie wiem jak je zrobić aby dodatkowo nie spłycić ogródka jeszcze bardziej.

    hmm..to musisz usypac pare gorek niedaleko ogrodzonka, sadzic z tylu wyzsze rosliny a przy nich mniejsze...musi byc tak wszystko posadzone zeby nie było widac z konca dzialki- drugiego konca....mam jak cos do pozyczenia ksiazke

  2. #82
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Teska
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Skąd
    Berlin
    Posty
    22.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    561

  3. #83
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Teska
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Skąd
    Berlin
    Posty
    22.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    561

    Domyślnie

    Bikosiu

    tutaj w tych linkach znajdziesz moze cos fajnego.Ja tutaj zerkałam jak cos...

    http://ogrody.toplista.pl/?we=wirtua&kod=655875

  4. #84
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Teska
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Skąd
    Berlin
    Posty
    22.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    561

    Domyślnie

    Bikosa


    zerknij na pozycje 8. i galeria.

  5. #85
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    bikosa

    Zarejestrowany
    Jun 2003
    Posty
    904
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    39

    Domyślnie

    Teska- śledzisz mnie?? dzięki za podpowiedzi, strony przegladam. A jak jeszcze ktoś się zmiłuje to bedę dźwięczna.
    Jatoja- jak Twoja realizacja, udało się, może podrzucisz parę fotek inspirujących??

  6. #86
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Dorota_N
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    Pomorze
    Posty
    254
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie Planuję ogród

    Witam wszystkich
    W przyszłym roku latem się chcemy przenieść na swoje, więc ogród musi być zagospodarowany. Chcę samodzielnie zaplanować swój ogród, bo nie stać mnie na zlecenie tego firmie. Dlatego mam całą zimę by dobrze wszystko przemyśleć. Może macie jakieś fajne fotki ładnych ogrodów. ja mam kilka i zamieszczę je tutaj, a jeśli macie coś jeszcze to będę wdzięczna Jedno co wiem to to, że dziela będzie obsadzona z trzech stron Tujami - szamragd. Ale tak nie może zostać bo będzie bardzo surowo. Chcę też mieć jakieś kwiaty i krzewy. Działka ma wymiary 25x25m. A z tyłu za ogrodem pozostaje powierzchnia 9x 25 więc trochę miejsca jest.
    ale się rozpisałam...





    pozdrawiam serdecznie
    Dorota

  7. #87
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Dorota_N
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    Pomorze
    Posty
    254
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Czyżby nikt z Was nie miał ogrodu? Albo nie natknął się na jakieś ciekawe zdjęcia w internecie??

  8. #88

    Domyślnie

    My mamy działkę podobnej wielkości. Projekt robiła nam dziewczyna z Forum (kosztowało znacznie mniej niż życzą sobie firmy), ktoś pisał też o zrobieniu projektu przez studenta (absolwenta?) SGGW.
    Niestety nasz ogród ciągle tylko na papierze ale mamy nadzieję ruszyć na wiosnę

    Jeśli sama chcesz się "bawić" w projektowanie polecam Ci "katalog roślin" wydany przez Związek Szkółkarzy Polskich. Każda roślina jest tam opisana, przedstawiona na zdjęciu i, co jest najfajniejsze, pokazany jest jej "kontur" obok człowieka (widzisz jej wielkość ) lub obok łopaty.

    Życzę Ci, abyś miała wspaniały ogród

    Maria

  9. #89

    Domyślnie

    Chyba błędem jest obsadzanie tujami trzech boków. To zależy naturalnie od upodobań, ale chyba lepiej jest pomyśleć o pewnym zróżnicowaniu np:
    w jednym rogu świerki Serbskie, w drugim brzozy, gdzieś głogi, cisy sa przepiękne, tuje też można ale nie całe szpalery. Ogród lepiej się prezentuje, jeżeli w nim nie ma typowych szpalerów roślin jednego gatunku.
    Ponadto jałowce - są różne.
    Może jeszcze gdzieś czarne sosny, jodła koreańska, choina kanadyjska, a zniższych berberysy, irgi, płożące jałowce, ostrokrzewy itp

  10. #90
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Dorota_N
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    Pomorze
    Posty
    254
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Tuje chcę posadzić, bo chcemy odgrodzić się od sąsiadów. Ale oprócz tego chcę posadzić inne krzewy, żeby nie było tak surowo! Myślę o tym by posadzić w rogach z przodu działkikilka różnych krzewów, a oprócz tego jakieś ciekawe pomiędzy ścieżką do drzwi a podjazdem. Chciałabym też jakieś drzewo, może dwa, ale takie, które nie urosną bardzo duże. Jest kilka krzewów które bardzo mi się podobają, ale nie mam koncepcji...

  11. #91

    Domyślnie

    Nie chcę się wymądrzać (bo w zasadzie jestem laikiem w temacie), ale z zasłyszanych i przeczytanych zasad urządzania ogrodu:
    - dobierać rośliny do lokalnych warunków (gleba, nasłonecznienie itp.),
    - dobierać tak, aby w każdej części o każdej porze roku było coś ciekawego kolorystycznie lub o ciekawej formie,
    - mniejsze rośliny (docelowo mniejsze) sadzić po kilka obok siebie, wtedy ładniej wyglądają
    - różnicować kolorystykę (ja chciałam głównie iglaki i dowiedziałam się, że zieleń byłaby zbyt monotonna - a przecież faktycznie jest wiele jej odcieni ).

    Być może już przekopałaś to forum, ale jeśli nie to zerknij tutaj:
    BŁĘDY W URZĄDZANIU OGRODÓW - WASZE DOŚWIADCZENIA
    http://www.murator.com.pl/forum/view...projekt+ogrodu

    Maria

  12. #92

    Domyślnie

    Nie chciałbym studzić zapału autorki tematu, ale zamieszczone przez nią zdjęcia jednoznacznie wskazują, że przy tworzeniu tych ogrodów brali udział fachowcy i/lub właściciele mają duże doświadczenie w ogrodnictwie.

    My po spotkaniach z projektantką dostaliśmy listę i lokalizacje 67 gatunków (!) roślin, które będą zasadzone u nas na działce wraz z analizą stron świata, warunków glebowych, oddziaływań jednych roślin na drugie, nie mówiąc już o stronie estetycznej (tzn kompozycje zmieniające się wraz ze zmianami pór roku). I to wszystko przy głównym i nadrzędnym założeniu, że ogród ma być przede wszystkim łatwy w utrzymaniu, bo się na tym kompletnie nie znamy.

    Polecam zastanowienie się jeszcze raz nad (przynajmniej) konsultacjami z projektantem (nie musi to być przecież pełny projekt wraz z altankami podjazdami, oświetleniem i nawodnieniem). Dobre kompozycje roślinne to nie jest taka banalna sprawa - ma to cieszyć oko i samopoczucie przez naście/dziesiąt lat i szkoda startować co 2-3 lata od nowa...

  13. #93

    Domyślnie

    Witam,

    Zachęcam do obejrzenia ogrodów zaprojektowanych i urządzonych przez amatorów (właścicieli ogrodów), bez udzialu architektów zieleni.

    http://www.pinus.net.pl/p.php?p=ogrody

    Uważam, że są niezłe a przede wszystkim zadowoleni z nich są ich użytkownicy.
    Wykonałem zdjęcia tych ogrodów i umieściłem na naszej stronie internetowej, gdyż wiele wystepujacych tam rozwiązań jest godnych nasladowania.

    Pinus

    ...
    Pozwólcie roślinom spokojnie rosnąć, bez cudowania i zbędnych wynalazków !
    Nie udzielam już porad na priv. Proszę do mnie nie pisać i nie przesyłać zdjęć

  14. #94

    Domyślnie

    Pinus, nie chciałbym być sarkastyczny, ale podawanie adresu strony, która ma obrazować samowystarczalność początkujących (bo o takich tu mówimy) ogrodników i jednocześnie ma na dole linki do 'oferta roślin' czy 'doradztwo ogrodnicze' jest trochę IMHO naciągane.
    Sorry, ale nie uwierzę, że podane ogrody powstały 'ot tak z marszu po zakończonej budowie'. Dlaczego ? Bo nie ma na nich np. podstawowego błędu początkujących, czyli przeładowania roślinami...

  15. #95
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Teska
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Skąd
    Berlin
    Posty
    22.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    561

    Domyślnie

    jpawl


    z tym przeładowaniem to masz rację.....mi ogrodnik własnie powiedział....ze przesadziłam....z gęstoscia

  16. #96

    Domyślnie

    @jpawl

    ... podawanie adresu strony, która ma obrazować samowystarczalność początkujących (bo o takich tu mówimy) ogrodników i jednocześnie ma na dole linki do 'oferta roślin' czy 'doradztwo ogrodnicze' jest trochę IMHO naciągane.
    Linki te nie świadczą o tym, że ludzie nie mogą posiadać umiejetności i własnych pomysłów na urządzenie swoich ogrodów.
    Nie wiem skąd takie karkołomne wnioski. Czyżbyś umiejetnosci innych oceniał wedle siebie ?
    Dla jasności informuje, że firma moja nie zajmuje się projektowaniem ani urządzniem ogrodów. Prowadzimy tylko detaliczną sprzeaź roślin a przy tym udzielamy wyczerpujących o nich informacji.

    ... nie uwierzę, że podane ogrody powstały 'ot tak z marszu po zakończonej budowie'. Dlaczego ? Bo nie ma na nich np. podstawowego błędu początkujących, czyli przeładowania roślinami...
    To nie jest kwestia wiary to są po prostu fakty.
    Ludzie robią wiele rzeczy dobrze, niezależnie od tego czy Ty w to uwierzysz.

    Pozdrawiam i życzę wiecej wiary w umiejętności innych

    Pinus

    ...
    Pozwólcie roślinom spokojnie rosnąć, bez cudowania i zbędnych wynalazków !
    Nie udzielam już porad na priv. Proszę do mnie nie pisać i nie przesyłać zdjęć

  17. #97
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Dorota_N
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    Pomorze
    Posty
    254
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    UKF dzięki za wskazówki. Właśnie z tą kolorystyką będzie najgorzej, bo z iglakami jakoś sobie poradzę. No cóż, muszę szukać i podglądać.

    Pinus Dzięki za adres. O coś takiego mi właśnie chodziło. Staram się podglądać ogrody po to, żeby pewne kompozycje wykonać u siebie.

    Wiecie, pewnym momencie poczułąm się w nieodpowiednim miejscu. Ja planuję sama zrobić ogród, nie w ciągu dwóch czy trzech tygodni ale lat.
    Najlepiej byłoby zlecić firmie, ale co to za przyjemność.... a potem co? Też będą przychodzić raz w tygodniu kosić trawnik??

  18. #98

    Domyślnie

    Witaj
    Nie zlecaj prowjektowania ogrodu zadnej firmie (to tylko rada). Nie ma nic piekniejszego i nic tak nie cieszy, jak wlasnorecznie zaprojektowany i wykonany ogrod.
    Lepiej zakladac go kilka lat od malego i patrzec jak pieknie rosnie .
    Ale to oczywiscie tylko moje zdanie.
    "Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

  19. #99

    Domyślnie

    Może mam zły dzień, ale zaczynam się tu czuć jak dyżurny maruda. Proponowałem konsultacje u projektanta, bo nie ma nic (przynajmniej w mojej opinii) gorszego niż świadomość własnej zmarnowanej roboty wynikającej z niewiedzy. Każdy (optymistycznie) zakłada, że jego ogród będzie piękny, niepowtarzalny i zapierający dech w piersiach, tylko co tu robią te robaki na dereniu, albo dlaczego ten świerk marnieje w oczach, a trawnik zamiast zielonej murawy przypomina pustynię ??
    Przecież nigdzie nie napisałem, że projektant (czy wykonawca) ma w ogrodzie robić wszystko od A do Z. Moim zdaniem jego głównym zadaniem jest porządkować pomysły inwestora i wybijać mu z głowy karkołomne lub zbyt obciążające kieszeń pomysły. Bo głównym wrogiem ogrodów jest (tu znowu moja opinia) chaos (koncepcyjny, techniczny, finansowy) w głowach ich właścicieli. Można go porządkować w 3 tygodnie na papierze przy pomocy projektanta. Można też przez 3 lata eksperymentując na roślinach i swojej kieszeni

  20. #100

    Domyślnie

    Jpawl pozwolę sobie nie zgodzić się z toba. Jeżeli ktoś ma chęci , wyobraźnię, taką stronkę jak podał pinus to poradzi sobie z założeniem swojego ogrodu. Dodatkowo jest teraz wiele różnych gazet, poradników z których też można coś podpatrzeć i wykorzystać. A co do tego co może dobrze rosnąc na naszych działkach to trzeba się dobrze rozejrzeć wokół naszego domku i okolicy, bo ziemia jest napewno podobna jak nie taka sama.
    Ja również zakładałam swój ogród sama, ale nie tak na hip hura tylko najpierw właśnie dużo czytałam o różnych roślinkach i zastanawiałam się jak ma wyglądać ten ogród. Teraz po 5 latach jestem bardzo ze swojego "dzieła" zadowolona i podoba mi się (innym też). A jeżeli chodzi o robaczki na roślinkach czy to że coś żółknie itp. to wierz mi nawet jak założy ci ogród firma to robaczki też się mogą pojawić i coś zżółknąć.
    Pozdrawiam wszystkich zapalonych "ogrodników" i życzę powodzenia.

Strona 5 z 51

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony