dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 235 z 267
Pokaż wyniki od 4.681 do 4.700 z 5332
  1. #4681
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Elewacje mam uzbrojona siitka Caparola, wtopiona w bialy klej Caparola 190. Na to polozona zostala kolejna warstwa bialego kleju.
    Po dwoch tygodniach zuwazylem wyraznie pasy siatki przebijajace sie przez klej.

    Nie wiem czy jest sie czym martwic, czy tynk to wszystko przykryje i bedzie po sprawie?
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 28-06-2014 o 17:40
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  2. #4682

    Domyślnie

    Czy ktoś mógłby mi pomóc rozwiać moje wątpliwości?
    Na tym forum jeden z doświadczonych forumowiczów napisał że na gładkiej powierzchni ( w szczególności białej) brud będzie się bardzie odznaczał niż na chropowatej o większym uziarnieniu. Do tej pory myślałam odwrotnie tzn im większe uziarnienie tym z brudem gorzej bo kurz ma na czym osiadać a im gładsza tym lepiej. Planuję jasną elewację ( kość słoniowa) z uziarnieniem 1 lub 1,5. Będzie to tynk silikonowy więc teoretycznie sam będzie się oczyszczał. Powiedzcie proszę jaka jest zależność między grubością uziarnienia a brudzeniem się ściany i widocznością tego?

  3. #4683
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar aniula_bl
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Posty
    453
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    sprawa się tyczy podbitki
    domek wygląda tak, oczywiście jeszcze nie robimy elewacji, bo białe ściany to tylko klej
    jesteśmy zmuszeni zrobić pilnie podbitkę dachową, bo wróble nam się dość poważnie zagnieździły
    wiem, że czarna pasuje na pewno, ale kolor cieplejszy, kolor drewna mnie się bardzo podoba, a nie wiem, czy będzie u nas pasował
    pomożecie?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	...4.jpg
Wyświetleń:	1091
Rozmiar:	94,8 KB
ID:	267887   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	...3.jpg
Wyświetleń:	713
Rozmiar:	94,0 KB
ID:	267888   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	...2.jpg
Wyświetleń:	961
Rozmiar:	97,3 KB
ID:	267889   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	...1.jpg
Wyświetleń:	871
Rozmiar:	96,2 KB
ID:	267890  

  4. #4684
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar aniula_bl
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Posty
    453
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    a takie podobają mi się najbardziej
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1112.jpg
Wyświetleń:	1757
Rozmiar:	23,5 KB
ID:	267891   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1114.jpg
Wyświetleń:	1907
Rozmiar:	88,9 KB
ID:	267892   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1115.jpg
Wyświetleń:	1602
Rozmiar:	84,1 KB
ID:	267893   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1111.jpg
Wyświetleń:	1962
Rozmiar:	79,2 KB
ID:	267894   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1113.jpg
Wyświetleń:	1655
Rozmiar:	97,7 KB
ID:	267895  


  5. #4685
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Basia_KRK
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Kraków
    Posty
    2.527
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    270

    Domyślnie

    Cytat Napisał hubertsain Zobacz post
    Nasza realizacja docieplenia i elewacji budynku. Tynk silikonowy Kreisel w kolorach: kolor główny 28086, kolor przy boniowaniach 26395, mozaika na cokole Kreisel TM165A. Parapety stalowe grafitowe, podbitka grafitowa marki Boryszew. Panele drewnopodobne w kolorze winchester.

    Pięknie wyszło!!

  6. #4686

    Domyślnie

    Cytat Napisał aniula_bl Zobacz post
    sprawa się tyczy podbitki
    domek wygląda tak, oczywiście jeszcze nie robimy elewacji, bo białe ściany to tylko klej
    jesteśmy zmuszeni zrobić pilnie podbitkę dachową, bo wróble nam się dość poważnie zagnieździły
    wiem, że czarna pasuje na pewno, ale kolor cieplejszy, kolor drewna mnie się bardzo podoba, a nie wiem, czy będzie u nas pasował
    pomożecie?
    aniula moim zdaniem podbitka w kolorze zbliżonym do okien będzie pasowała najbardziej Czarną byś przytłoczyła i obciążyła budynek Ale oczywiście to Tobie ma się podobać najbardziej

    A co do tynku to którego producenta byście polecili: KABE czy Ceresit? Tynk planujemy silikatowo-silikonowy (półkrzemiankowy czy jakoś tak) KABE lub Ceresit silikonowy (nie wiedzę, żeby mieli w ofercie silikatowo-silikonowy). Skłaniam się do KABE bo u teściów jest już 5 lat i ma się dobrze, rzeczywiście sam się myje, ale troszeczkę popękał w 1 miejscu (niedużo, 1 rysa mniej niż 10 cm) przy balkonie i zacieki od lampy się zrobiły. Ciemniejszy kolor wyblaknął na rogu budynku, ale my i tak ecru planujemy.
    Może Ceresit jest lepszy - macie jakieś doświadczenia?

  7. #4687
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Cyprysy

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-815
    Posty
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał mirekbas Zobacz post
    mika73 Zostawiłam Ci wiadomośc na P.W pozdrawiam
    ja również poproszę jeśli można o podanie tego koloru. Bardzo ładny !

  8. #4688

    Domyślnie

    Kolejna realizacja firmy SAIN Budownictwo

















    Mam ogłoszenie w dziale "ogłoszenia drobne"

  9. #4689

    Domyślnie

    Cytat Napisał hubertsain Zobacz post
    Kolejna realizacja firmy SAIN Budownictwo

    Na tym zdjęciu budynek prezentuje się najlepiej; udana realizacja. Można prosić o inf. na temat tynku, numeru koloru?

  10. #4690

    Domyślnie

    Chcialam zapytac o panele drewnopodobne uzyte zarowno w tej realizacji jak i innych poprzednich pokazywanych na forum, czy to panele styropianowe?Jesli nie to co to jest i gdzie moge to kupic?

  11. #4691

    Domyślnie

    [QUOTE=hubertsain;6538673]Kolejna realizacja firmy SAIN Budownictwo



    Czy w tej realizacji tez zostaly uzyte panele drewnopodobne jesli tak to jakie?

  12. #4692

    Domyślnie

    witam
    czy mógłby mi ktoś doradzić jaki kolor pucu pasuje do mojego domu i czy robic szpalety zewnetrzne czy raczej bez.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG0656.jpg
Wyświetleń:	212
Rozmiar:	97,0 KB
ID:	269320

  13. #4693

    Domyślnie

    W tej realizcji użyte jest drewno. W poprzednich, które ostatnio publikowałem i które można obejrzeć także na stronie www.facebook.com/sainbudownictwo używane były panele drewnopodobne marki Rodeo.

    [QUOTE=jola.wg;6544487]
    Cytat Napisał hubertsain Zobacz post
    Kolejna realizacja firmy SAIN Budownictwo



    Czy w tej realizacji tez zostaly uzyte panele drewnopodobne jesli tak to jakie?
    Mam ogłoszenie w dziale "ogłoszenia drobne"

  14. #4694

    Domyślnie

    Forumowicze,

    posiadam do oddania próbki tynku Caparol baranek 1,5mm w kolorach Mandarin i Gobi numery 15 oraz 13 wykonane na płytach 40x40 cm.

    Otrzymałem je od forumowicza (któremu jeszcze raz dziękuję - na pewno się domyśli że o niego chodzi) za darmo więc za darmo chcę je przekazać dalej,

    może komuś pomogą w podjęciu decyzji.

    Pokryję koszty przesyłki kurierskiej.

    Oczywiście kto pierwszy ten dostanie....

  15. #4695

    Domyślnie

    Realizacja naszej firmy. Docieplenie i elewacja budynku wykonana w systemie Caparol. Cokół przygotowany pod okładzinę z płytki klinkierowej. Kolor tynku hell weiss.







    [IMG][/IMG]











    Mam ogłoszenie w dziale "ogłoszenia drobne"

  16. #4696
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał hubertsain Zobacz post
    Realizacja naszej firmy. Docieplenie i elewacja budynku wykonana w systemie Caparol. Cokół przygotowany pod okładzinę z płytki klinkierowej. Kolor tynku hell weiss.







    [IMG][/IMG]











    No zacnie Panie zacnie wyszlo
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  17. #4697

    Domyślnie

    Szukam antracytowych stalowych parapetow zewnetrznych moze ktos mi cos poleci?

  18. #4698

    Domyślnie

    Sain pięknie wyszło Zestawienie kolorystyczne podobne do mojego (tzn. upatrzonego, bo jeszcze ekipa nie weszła). I też mam białe okna ze szprosami, to już wiem, że całość zagra

  19. #4699
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pillproof

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Kod pocztowy
    84-230
    Posty
    119

    Domyślnie

    Może rzucicie okiem na moją koncepcję elewacji? Mile widziane wskazówki i sugestie
    Tynk chcemy jasny silikonowy, bonie szare i rodeo (podoba mi się kolor machoń) dach będzie czarny, okna palisander- ciemno brązowe, podbitka raczej w kolorze okien lub tynkowana.

    Nie wiem do końca gdzie rozmieścić panele rodeo... żeby fajnie wyglądało. Projekt nie jest w 3d, wiec tłumaczę, że lewy garaż jest cofnięty względem tego po prawej, nad nimi na dachu jest taras, a po prawej stronie garaży jest dziura- przejście na tyły do ogrodu.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	PROJEKT.1b.jpg
Wyświetleń:	163
Rozmiar:	9,8 KB
ID:	270870Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	PROJEKT.2b.jpg
Wyświetleń:	161
Rozmiar:	11,3 KB
ID:	270871Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	PROJEKT.3b.jpg
Wyświetleń:	135
Rozmiar:	9,6 KB
ID:	270872

  20. #4700
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Watpie by ktos raczyl odpowiedziec na Twojego posta.
    Radze porozmawiac z projektantka-tem, ktory pomoze Ci w doborze kolorystyki. Ja tak wlasnie postapilem i nie zaluje.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

Strona 235 z 267

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony