dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 110 z 267
Pokaż wyniki od 2.181 do 2.200 z 5332
  1. #2181
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar dankaf
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    5.115
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    288

    Domyślnie

    Przenoszę zdjęcie z innego wątku.Przepiękna, wysmakowana elewacja.Niczego więcej bym nie dodała.Bonie wspaniale dopasowane do całości domu.Możliwe że zdjęcie pojawiło się już wcześniej ale niestety nie wszystkie otwierają się -czerwone krzyżyki!
    PS.A tak w ramach wyjaśnienia to są właśnie bonie.Natomiast ramki wokół okien to pilastry.
    Pozdrawiam wszystkich.


  2. #2182

    Domyślnie

    zgadza się super elewacja i super kolory

    Cytat Napisał dankaf
    Przenoszę zdjęcie z innego wątku.Przepiękna, wysmakowana elewacja.Niczego więcej bym nie dodała.Bonie wspaniale dopasowane do całości domu.Możliwe że zdjęcie pojawiło się już wcześniej ale niestety nie wszystkie otwierają się -czerwone krzyżyki!
    PS.A tak w ramach wyjaśnienia to są właśnie bonie.Natomiast ramki wokół okien to pilastry.
    Pozdrawiam wszystkich.


  3. #2183

    Domyślnie

    Czy ktos ma moze zdjecia takiej elewacji:

    - dach grafitowy
    - podbitka biala
    - okna biale
    - elewacja z klinkieru - kolor ceglasty choc wpadajacy w czerwien z raczej jasno-szarymi fugami

    Chodzi o tego typu dom:



    Potrzebuje wiecej, wiecej, wiecej.. Ciekawy tez jestem jak wygladalaby tutaj stolarka w zlotym debie - ale chyba zbyt smutno I ew. jak wyglada jasna / ciemna fuga w takim klinkierze.
    pozdr.

  4. #2184

    Domyślnie

    Widziałam już wcześniej ta elewację z boniami którą pokazała dankaf - jest świetna! W ogóle to podobają mi się bonie tylko mam wątpliwości.. czy one pasują do domów z poddaszem? Przeważnie bonie widuję na domach parterowych bądź piętrowych nowoczesnych z płaskimi dachami i do takich jak najbardziej pasują; czy na elewacji domu z poddaszem nie będzie to wyglądało śmiesznie? Może ktoś dysponuje jakimiś zdjęciami boni na takich domach?

  5. #2185
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar josephine
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    1.460
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    301

    Domyślnie

    Cytat Napisał zetka
    podobają mi się bonie tylko mam wątpliwości.. czy one pasują do domów z poddaszem?
    Myślę, że tak...

  6. #2186

    Domyślnie

    dankaf -w którym watku ta elewacja- podaj jest sliczna
    Dla chcącego nic trudnego!

  7. #2187

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wójciki Trzy
    Cytat Napisał Sain
    Czy ktoś zrobił taką elewację, lub ma zdjęcia podobnej i może je zamieścić?



    Witam.
    Dawno tu nie zaglądałem, to mój domek, widzę, że zdjęcia żyją swoim własnym życiem (trochę się od tego czasu zmieniło), gdzie je znaleźliście? Numery kolorów znajdziecie w moich postach.
    A ja szukam i szukam............ale nie mogę znaleźć tych nr kolorów

  8. #2188

    Domyślnie

    Cytat Napisał dankaf
    Przenoszę zdjęcie z innego wątku.Przepiękna, wysmakowana elewacja.Niczego więcej bym nie dodała.Bonie wspaniale dopasowane do całości domu.Możliwe że zdjęcie pojawiło się już wcześniej ale niestety nie wszystkie otwierają się -czerwone krzyżyki!
    PS.A tak w ramach wyjaśnienia to są właśnie bonie.Natomiast ramki wokół okien to pilastry.
    Pozdrawiam wszystkich.

    Jest gdzieś więcej zdjęć tego domu?

  9. #2189
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar minkapinka
    Zarejestrowany
    May 2007
    Posty
    1.288
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie

    Cytat Napisał acca5
    dankaf -w którym watku ta elewacja- podaj jest sliczna
    tę elewację wkleiłam w innym wątku Nie jest to mój dom, ale tak mnie zachwycił, ze pokazaliśmy go architektowi jako ideał i będziemy miec podobny.
    Nasz architekt miał tylko uwagi, ze rynna w tym domu jest brzydko wyeksponowana, u nas będzie bardziej schowana.

  10. #2190
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar minkapinka
    Zarejestrowany
    May 2007
    Posty
    1.288
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie

    jest

  11. #2191
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar minkapinka
    Zarejestrowany
    May 2007
    Posty
    1.288
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie

    a dom poczatkowo miał wygladać tak

  12. #2192
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Piczman
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Leżajsk
    Kod pocztowy
    37-300
    Posty
    4.875
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    224

    Domyślnie

    Oto dom z moich okolic, jeszcze nie jest skończony ale strasznie nam się z Żoną podoba elewacja!!
    Zastanawiamy się tylko czy uda nam się uzyskac podobny efekt z blachodachówką
    Zdjęcie kiepskie i jedyna jakie udało się zrobić z drogi !
    Właśnie tak sobie wyobrażamy nasz dom



    Ciekawe w tym zestawieniu kolorów są czarne rynny i obicia ścianek kolanowych (czy jak to nazwać ) ! Świetny efekt !

  13. #2193

    Domyślnie

    Moi drodzy. Co sądzicie o takim zestawieniu dachówka kasztan robena, okna białe ze szprosami, biała podbitka i ...no właśnie łupek biały wkoło czy brąz? (dość ciemny nie ma wyboru kolorów). Rynny ocynk, elewacja jakaś jasna - jeszcze nei wiem.Dach kopertowy,3 lukarny. Niestety nie mam fotek.Wymyśliłam sobie jeszcze co by murłaty zostały nie zabijane skrzynką tylko wymalowane pod kolor dachówki i zostawione na zewnątrz.Nie wiem czy coś takiego się robi. Co sądzicie o takim rozwiązaniu?
    iWCIA43

  14. #2194
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar dankaf
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    5.115
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    288

    Domyślnie

    Cytat Napisał minkapinka
    Cytat Napisał acca5
    dankaf -w którym watku ta elewacja- podaj jest sliczna
    tę elewację wkleiłam w innym wątku Nie jest to mój dom, ale tak mnie zachwycił, ze pokazaliśmy go architektowi jako ideał i będziemy miec podobny.
    Nasz architekt miał tylko uwagi, ze rynna w tym domu jest brzydko wyeksponowana, u nas będzie bardziej schowana.
    A ja uważam że rynna jest przepięknie wyeksponowana.Ale oczywiście to rzecz gustu
    acca5-domek umieściła minkapinka w temacie :
    http://forum.muratordom.pl/ktora-z-n...em,t141687.htm
    Żal było patrzec żeby taka elewacja się marnowała i gdzieś po innym forum walała

  15. #2195
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar efilo
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Posty
    29.533

    Domyślnie

    popieram danke

    rynna jest tutaj elementem ozdobnym dodającym domowi ciekawego charakteru - takim samym elementem jak bonie - po prostu urozmaica elewacje.

    wydaje mi się że to był zamierzony efekt - świadczy o tym zarówno kolor jak i miejsce umieszczenia

  16. #2196

    Domyślnie

    Ja uważam, że rynny jak najbardziej powinny zostać. Nadają takiego charakterku. Jest to projekt gotowy czy indywidualny?

  17. #2197

    Domyślnie

    Watek bardzo malowniczy i ciekawy , mam pytanie - moze to nie do tego watku - , ale bede wdzieczny za pomoc. Mialem robic elewacje akrylowa, ale nagle wykonawca wyskoczyl mi ze ma podwykonawce na elewacje zewnetrzna maszynową ...nie wiem o co mu chodzi i dlaczego tak mu nagle na tym zaczelo zalezec? - czy jest jakas zasadnicza roznica w jakosci i wykonastwie elewacji tradycyjnie a maszynowo? (moze koszty sa zupelnie inne?) raczej kazdy tu juz jest po elewacji wiec moze ktos moglby sie podzielic luznymi uwagami na ten temat - bede zobowiazany..

    moje doswiadczenie z tynkami maszynowymi jest takie ze wokół jest totalny balagan , ale to moze bardziej sie oplaca, jak myslicie ?

  18. #2198
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar minkapinka
    Zarejestrowany
    May 2007
    Posty
    1.288
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie

    Cytat Napisał megi*
    Ja uważam, że rynny jak najbardziej powinny zostać. Nadają takiego charakterku. Jest to projekt gotowy czy indywidualny?
    to jest projekt indywidualny, co widać

  19. #2199
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Tyson
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    958
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    368

    Domyślnie

    Cytat Napisał mathiasso
    zgadza się super elewacja i super kolory

    Cytat Napisał dankaf
    Przenoszę zdjęcie z innego wątku.Przepiękna, wysmakowana elewacja.Niczego więcej bym nie dodała.Bonie wspaniale dopasowane do całości domu.Możliwe że zdjęcie pojawiło się już wcześniej ale niestety nie wszystkie otwierają się -czerwone krzyżyki!
    PS.A tak w ramach wyjaśnienia to są właśnie bonie.Natomiast ramki wokół okien to pilastry.
    Pozdrawiam wszystkich.

    Czy może ktoś napisać co to za elewacja bo na prawdę jest super???

  20. #2200
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar efilo
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Posty
    29.533

    Domyślnie

    Tyson
    elewacja faktycznie super.
    ale co masz na myśli zadając tak sformułowane pytanie?

Strona 110 z 267

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony