dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 5332

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar zlobiva
    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Posty
    31
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Witajcie drodzy forumowicze!

    W 2013 roku prosiłam Was o podpowiedź dotyczącą elewacji mojego brzydkiego domu. K woli przypomnienia: kupiłam gotowy dom w stanie powiedzmy "deweloperskim", ocieplony, oklejony, ale bez tynku i koloru. Mieszkamy tak sobie bez tej elewacji już 3 lata. I kolejne wakacje mają być tym momentem, w którym ruszymy z tematem i w końcu dom będzie wyglądał na skończony, przynajmniej od zewnątrz.
    Przy okazji wykańczania elewacji zamierzamy zrobić następujące rzeczy:
    1. wymiana nadproża i okna w salonie (chcę widzieć ogród)
    2. powiększenie tarasu i osłonięcie tarasu
    3. zadaszenie podjazdu do garażu (garaż musi pełnić w części funkcje magazynowo-techniczne i w związku z tym nie mieszczą się w nim nasze dwa duże samochody).

    Kolorystyka i materiały już użyte:
    1. dach w kolorze ceglastym
    2. podbitka drewniana orzech
    3. okna okleina orzech
    4. rolety beż z palety ncs S1005Y
    5. opaska i podest przed wejściem, chodniczek i podjazd - kostka granitowa
    6. ogrodzenie gabiony w ocynku wypełnione granitem + panel w ocynku (docelowo ma być też deska w kolorze podbitki lub ton jaśniejsza).
    7. dom ma balkon z balustradą szklaną w ramie w ocynku.

    To co mamy teraz wygląda mniej więcej tak (zdjęcia robione w listopadzie po ulewie, więc kolory trochę przekłamane).

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1448822420875.jpg
Wyświetleń:	492
Rozmiar:	58,1 KB
ID:	347825
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1448822423394.jpg
Wyświetleń:	450
Rozmiar:	26,9 KB
ID:	347826

    Poniżej projekt. Co o tym sądzicie? Co w nim nie gra?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	d front 100.jpg
Wyświetleń:	442
Rozmiar:	97,7 KB
ID:	347822
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	d zachód 1.jpg
Wyświetleń:	298
Rozmiar:	84,8 KB
ID:	347823
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	d ogrod 1.jpg
Wyświetleń:	338
Rozmiar:	71,2 KB
ID:	347824

    Na wizualu elewacji ogrodowej jest przekłamanie. Górny wykusz ma być w całości biały.
    I to co białe ma być jednolicie białe (program jakoś inaczej doświetla fragmenty okładziny, stąd wygląda to trochę, jakby dom miał być w kratę). Czyli de facto stawiamy na dwa kolory na elewacji: biel + szarość granitu (ewentualnie jasno szary tynk) oraz deski w kolorze podbitki na konstrukcjach zadaszeń i pergolach osłaniających taras. Ogrodzenie jest również w fazie projektu - póki co mamy siatkę i panel. Chcemy je zmienić na coś pełniejszego i wysokiego od prawej strony (tam jest dość ruchliwa droga gminna) + niższe nawiązujące do boku ogrodzenie frontowe.

    W zanadrzu mam jeszcze dwa pomysły... udostępnię może, jak będą gotowe projekty. O ile mnie nie zmiażdżycie opiniami i nie zamknę się w sobie na 100 lat

    Będę wdzięczna za Wasze opinie.

    pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez zlobiva ; 24-02-2016 o 14:22 Powód: uzupełnienie

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał zlobiva Zobacz post
    Witajcie drodzy forumowicze!

    W 2013 roku prosiłam Was o podpowiedź dotyczącą elewacji mojego brzydkiego domu. K woli przypomnienia: kupiłam gotowy dom w stanie powiedzmy "deweloperskim", ocieplony, oklejony, ale bez tynku i koloru. Mieszkamy tak sobie bez tej elewacji już 3 lata. I kolejne wakacje mają być tym momentem, w którym ruszymy z tematem i w końcu dom będzie wyglądał na skończony, przynajmniej od zewnątrz.
    Przy okazji wykańczania elewacji zamierzamy zrobić następujące rzeczy:
    1. wymiana nadproża i okna w salonie (chcę widzieć ogród)
    2. powiększenie tarasu i osłonięcie tarasu
    3. zadaszenie podjazdu do garażu (garaż musi pełnić w części funkcje magazynowo-techniczne i w związku z tym nie mieszczą się w nim nasze dwa duże samochody).

    Kolorystyka i materiały już użyte:
    1. dach w kolorze ceglastym
    2. podbitka drewniana orzech
    3. okna okleina orzech
    4. rolety beż z palety ncs S1005Y
    5. opaska i podest przed wejściem, chodniczek i podjazd - kostka granitowa
    6. ogrodzenie gabiony w ocynku wypełnione granitem + panel w ocynku (docelowo ma być też deska w kolorze podbitki lub ton jaśniejsza).
    7. dom ma balkon z balustradą szklaną w ramie w ocynku.

    To co mamy teraz wygląda mniej więcej tak (zdjęcia robione w listopadzie po ulewie, więc kolory trochę przekłamane).

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1448822420875.jpg
Wyświetleń:	492
Rozmiar:	58,1 KB
ID:	347825
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1448822423394.jpg
Wyświetleń:	450
Rozmiar:	26,9 KB
ID:	347826

    Poniżej projekt. Co o tym sądzicie? Co w nim nie gra?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	d front 100.jpg
Wyświetleń:	442
Rozmiar:	97,7 KB
ID:	347822
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	d zachód 1.jpg
Wyświetleń:	298
Rozmiar:	84,8 KB
ID:	347823
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	d ogrod 1.jpg
Wyświetleń:	338
Rozmiar:	71,2 KB
ID:	347824

    Na wizualu elewacji ogrodowej jest przekłamanie. Górny wykusz ma być w całości biały.
    I to co białe ma być jednolicie białe (program jakoś inaczej doświetla fragmenty okładziny, stąd wygląda to trochę, jakby dom miał być w kratę). Czyli de facto stawiamy na dwa kolory na elewacji: biel + szarość granitu (ewentualnie jasno szary tynk) oraz deski w kolorze podbitki na konstrukcjach zadaszeń i pergolach osłaniających taras. Ogrodzenie jest również w fazie projektu - póki co mamy siatkę i panel. Chcemy je zmienić na coś pełniejszego i wysokiego od prawej strony (tam jest dość ruchliwa droga gminna) + niższe nawiązujące do boku ogrodzenie frontowe.

    W zanadrzu mam jeszcze dwa pomysły... udostępnię może, jak będą gotowe projekty. O ile mnie nie zmiażdżycie opiniami i nie zamknę się w sobie na 100 lat

    Będę wdzięczna za Wasze opinie.

    pozdrawiam

    Nie jestem ekspertem, sama jestem posiadaczką brzydkiego domu i będę szukać porad. Mnie Twoja zmiana bardzo się podoba, wyszedł zupełnie inny i nowoczesny domek. Bardzo mi się podoba. Z pewnością forumowicze podpowiedzą coś więcej, wszak mają większe doświadczenie.

    Mam pytanie: czy ktoś Ci robił projekt całości? Masz kilka wersji? Jaka była cena takiego projektu? Jeśli możesz wyślij mi na priv. Bardzo dziękuję/
    BEWA

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar zlobiva
    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Posty
    31
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał BEWA Zobacz post
    Nie jestem ekspertem, sama jestem posiadaczką brzydkiego domu i będę szukać porad. Mnie Twoja zmiana bardzo się podoba, wyszedł zupełnie inny i nowoczesny domek. Bardzo mi się podoba. Z pewnością forumowicze podpowiedzą coś więcej, wszak mają większe doświadczenie.

    Mam pytanie: czy ktoś Ci robił projekt całości? Masz kilka wersji? Jaka była cena takiego projektu? Jeśli możesz wyślij mi na priv. Bardzo dziękuję/
    Dziękuję za dobre słowo! Mam co do tego projektu małe wątpliwości, dlatego proszę o opinie.

    Dom jest wybudowany wg gotowego projektu jeleniogórskiej pracowni architektonicznej. Jeśli chodzi o to co widzisz na wizualach, to są to moje wytwory. To niestety pierwszy projekt elewacji za jaki się wzięłam. Chciałam to oddać fachowcom, bo czuję, że mam braki w wiedzy i liczyłam, że zaproponują coś ciekawego. Niestety nie znalazłam nikogo, kto chciałby się tym zająć. Jedny chętny projektant i wykonawca, który chciał się podjąć wyzwania, zrezygnował po zobaczeniu projektu domu. Chyba liczył na coś bardziej współczesnego, na czym mógłby się wyżyć. aha! w grupie poświęconej architekturze na FB zgłosił się do mnie jakiś student, który chciał zrobić projekt elewacji 2d za kilka stówek.

    Ponieważ zajmuję się trochę projektowaniem wnętrz, z powodu braku chętnych, spróbowałam sama wymyślić coś co będzie odpowiadać naszym oczekiwaniom. Niestety zaczynając projektowanie wnętrz domu nie zakładałam, że będę się sama mierzyć z elewacją i przenosząc projekt do programu, nie uwzględniłam wysokości cokołu. stąd w wizualach taras jest na poziomie gruntu i cokołu nie widać. A w rzeczywistości bryła będzie wyższa, a taras 3 stopnie powyżej poziomu gruntu.

  4. #4

    Domyślnie

    Bardzo fajna przemiana Ogladajac wizualki pomyslalm że są bardzo przemyslane i wygodne dla użytkowników, ze się bedzie tam po prostu dobrze mieszkać

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał zlobiva Zobacz post
    Ponieważ zajmuję się trochę projektowaniem wnętrz, z powodu braku chętnych, spróbowałam sama wymyślić coś co będzie odpowiadać naszym oczekiwaniom. Niestety zaczynając projektowanie wnętrz domu nie zakładałam, że będę się sama mierzyć z elewacją i przenosząc projekt do programu, nie uwzględniłam wysokości cokołu. stąd w wizualach taras jest na poziomie gruntu i cokołu nie widać. A w rzeczywistości bryła będzie wyższa, a taras 3 stopnie powyżej poziomu gruntu.
    Jestem pełna podziwu dla Twojej twórczości. Dom wygląda nowocześnie Ja też w moim domku chcę taką przemianę!
    A projekt kostki też sama sobie zrobisz?

    Podoba mi się Wasz taras. Czy słupy są wymurowane? Czy jest całkowicie zadaszony czy też to będzie markiza? Zastanawiam się z czego będzie dach...
    BEWA

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar zlobiva
    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Posty
    31
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    BEWA, MAGDALENA, serdecznie dziękuję za miłe słowa!

    Cytat Napisał BEWA Zobacz post
    Jestem pełna podziwu dla Twojej twórczości. Dom wygląda nowocześnie Ja też w moim domku chcę taką przemianę!
    A projekt kostki też sama sobie zrobisz?

    Podoba mi się Wasz taras. Czy słupy są wymurowane? Czy jest całkowicie zadaszony czy też to będzie markiza? Zastanawiam się z czego będzie dach...
    Projekt kostki? jakiej kostki?
    Jeśli chodzi o konstrukcje przesłon tarasu, to słupy muszą być chyba murowane. Bo zadaszenie, zarówno w przypadku tarasu, jak i podjazdu ma mieć konstrukcję drewnianej pergoli albo przykrytej przezroczystym tworzywem (nie chcę, żeby było ciemno), lub (w przypadku tarasu) naciąganą tkaniną. Zadaszenie tarasu przewiduję tylko w części nad stołem.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	d ogrod 2.jpg
Wyświetleń:	142
Rozmiar:	81,7 KB
ID:	347967

    ciągle nie wiem, dlaczego ten górny wykusz wychodzi na zdjęciach czarny, kiedy ma być biały, jak reszta elewacji?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony