dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 31 z 267
Pokaż wyniki od 601 do 620 z 5332
  1. #601

    Domyślnie

    słuchajcie a może macie gdzieś zdjątko żółtej elewacji do brązowego dachu ??

    tylko takiej żółtej zółtej a nie wpadającej w beż brąz czerwień czy cokolwiek innego ... szukam i szukam i znaleźć tego jedynego kolorku nie mogę

    diodatkowo jakby ktoś miąl jakieś fajne zdjęcia kostki ułozonej na tarasie to ...
    (jedno takie było koło strony 7 - RE-WE-LA-CJA
    Gorzej od tego gdy o Tobie źle mówią jest tylko wtedy gdy o Tobie nie mówią ...
    GG# 2555806

  2. #602

    Domyślnie

    Dla wszyskich, którym spodobaly się wklejone przeze mnie elewacje - to są zdjęcia osiedla pod krakowem:
    http://www.parkowe-wzgorze.pl/

    Miłośnikom drewna na elewacji i drewnianych tarasów polecam tez:
    http://www.zielonaprzystan.com.pl/
    nalezy wejśc w zakładkę - architektura - niestety stronka jest tak zrobiona ze zdjęc nie da sie tu wkleic.

  3. #603
    Guest

    Domyślnie Re: Elewacje w nowoczesnym stylu

    Cytat Napisał fasola25
    Cytat Napisał variuss
    To moj ostatni faworyt w dziedzinie elewacji - kamień + drewno w wydaniu nowoczesnym:
    Wo to mi wlasnie chodzilo!
    ta elewacja jest w moim klimacie - duzo drewna, troszke kamienia
    ten kolor okien pasuje tu idealnie, ale co to moze byc???
    mam jeszcze pytanie nt dachu - czym on jest pokryty?
    Odpowiem na temat dachu - wygląda na blachę tytan-cynkową. Też mi się bardzo podoba taka stylistyka, chociaż nie w każdej okolicy taki dom by pasował... Na moim osiedlu ostatnio postawił ktos coś takiego (ale niestety nie dokładnie takiego) i pasuje jak pięść do nosa...
    Moja elewacja juz skończona, ale wkleję w komplecie razem z cokołem, kostką i barierką

  4. #604
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Sloneczko
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    północ Krakowa
    Posty
    6.732

    Domyślnie

    Cytat Napisał variuss
    Dla wszyskich, którym spodobaly się wklejone przeze mnie elewacje - to są zdjęcia osiedla pod krakowem:
    http://www.parkowe-wzgorze.pl/
    Koszmarne te domy!! A jeszcze jak na urągowisko, pokazany jest na tej stronie, istniejący w okolicy przepiękny zespół pałacowo-parkowy.

    Dawno takiego dysonansu nie widziałam i dobrze że nie muszę na to patrzeć w realu.

  5. #605

    Domyślnie Re: Elewacje w nowoczesnym stylu

    [quote="fasola25"]
    Cytat Napisał variuss
    To moj ostatni faworyt w dziedzinie elewacji - kamień + drewno w wydaniu nowoczesnym:

    ten domek jest podobny do mojego projektu w swej prostocie, kształcie i elewacji, ja jednak drewno chciałabym umieścic w poziomie ponad cegłą (klinkierem). Dookoła jednak wszyscy odradzają mi ten pomysł ze względu na konserwacje drewna, a raczej że będzie ono poprostu szybko brzydko wyglądało. Więc chyba zdecydujemy sie na klinkier plus tynk (na górze). Czy ktoś ma doświadczenia z drewnem na elewacji? a moze zdjęcia? Variuss czy ten domek stoi w Polsce?

  6. #606

    Domyślnie

    witam,
    kupilismy grafitowa blachodachowke i teraz nie wiem w jakim ko0lorze kominy robic (cegla klinkierowa)
    elewacja bedzie chyna kremowa

    moze macie jakies pomysly na kolor kominow?
    bede szalenie wdzieczna za podpowiedzi

  7. #607

    Domyślnie

    baba_budowniczy - zgadzam sie z tobą całkowicie, że takiego domu nie można budować wsród np "dworków" z czerwonym dachem, bo takie wspólne sasiedztwo to bedzie architektoniczna katastrofa.
    Taki dom potrzebuje odpowiedniego otoczenia - identycznych domów dookoła - jak w przypadku tego osiedla, lub dużej działki w szczerym polu/ w lesie, lub też między starym- "siermiężnym" budownictwem.

    Sloneczko - uważam że o gustach i guscikach sie nie dyskutuje, bo nie to ładne, co ładne , tylko to, co się komu podoba. Mnie sie nie podoba 99% nowo-budowanych domów i co ?

    malmuc - ten domek stoi na osiedlu Parkowe Wzgórze, pod Krakowem. Wcześniej podawałam link.

  8. #608

    Domyślnie prosba o porade- karpiówka do tego domu pasuje?

    http://www.dobredomy.pl/?id_project=...age=4&lustro=1
    tu jest link do projektu domu, który mam zamiar budować. Po przejrzeniu planów, ten wysunąl sie na 1 miejsce pod wzgledem powierzchni , bryły 9 mysle, ze nie bedzie tobardzo drogi projekt) a więc wszystko sie mi podoba tylko zmieniałabym ELEWACJE KOLOR DACHU.
    po zapoznaniu sie z całym wątkiem Zuzy, najbardziej podoba mi sie dachówka karpiówka taka jak ze zdjecia pierwszego w całym watku , który Zuza wklaiła a wiec dachówka karpiówka miedziana, ciemne brązowe okna no i białe sciany. Jak myslicie, czy do tego projektu takai zestaw bedzie pasował?
    pozdrawiam

  9. #609

    Domyślnie

    Cytat Napisał misz_masz
    witam,
    kupilismy grafitowa blachodachowke i teraz nie wiem w jakim ko0lorze kominy robic (cegla klinkierowa)
    elewacja bedzie chyna kremowa

    moze macie jakies pomysly na kolor kominow?
    bede szalenie wdzieczna za podpowiedzi
    Jest taki wątek - Jaki komin pasuje do grafitowego dachu?

    Ja będę miała tak jak Funia i Betty&M.

  10. #610
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Sloneczko
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    północ Krakowa
    Posty
    6.732

    Domyślnie

    Cytat Napisał variuss
    baba_budowniczy - zgadzam sie z tobą całkowicie, że takiego domu nie można budować wsród np "dworków" z czerwonym dachem, bo takie wspólne sasiedztwo to bedzie architektoniczna katastrofa.
    Taki dom potrzebuje odpowiedniego otoczenia - identycznych domów dookoła - jak w przypadku tego osiedla, lub dużej działki w szczerym polu/ w lesie, lub też między starym- "siermiężnym" budownictwem.

    Sloneczko - uważam że o gustach i guscikach sie nie dyskutuje, bo nie to ładne, co ładne , tylko to, co się komu podoba. Mnie sie nie podoba 99% nowo-budowanych domów i co ?

    malmuc - ten domek stoi na osiedlu Parkowe Wzgórze, pod Krakowem. Wcześniej podawałam link.
    Może niejasno się wyraziłam, ale myślę identycznie jak Baba i miałam na myśli sąsiedztwo Parkowego Wzgórza i Zespołu Pałacowego.

  11. #611

    Domyślnie

    dziekuje, za podeslanie watku;

    szczerze mowiac to myslalam o piaskowym kolorze na samym poczatku, pozniej jednak zaczelam sie sklaniac ku czyms ciemniejszym , jakims melanzu bordo wpadajacym w grafit - cos takiego ma roben;
    teraz sama juz nie wiem, ta sahara znowu mnie kusi...
    klops!

    Jest taki wątek - Jaki komin pasuje do grafitowego dachu?

    Ja będę miała tak jak Funia i Betty&M. [/quote]

  12. #612

    Domyślnie

    Ja miałam tak samo - najpierw chciałam piaskowy kolor, potem mnie naszło na grafitowy, ale w końcu znowu wróciłam do piaskowego i mamy już piaskową Karpatię Wienerbergera (bo Sahary z CRH nie mieli, ale kolor jest taki sam.)

  13. #613

    Domyślnie

    ano chyba wiec ta sahare zrobimy, tym bardziej ,ze tego drugiego ciemnego koloru na miejscu nie ma, trzeba specjalnie zamawiac i zdaje sie , ze drozszy jest;
    wszystko wiec przemawia za sahara dostepna od reki

  14. #614
    Lider FORUM (min. 2800)
    Xena z Xsary

    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Posty
    3.307
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    30

    Domyślnie


    Koszmarne te domy!! A jeszcze jak na urągowisko, pokazany jest na tej stronie, istniejący w okolicy przepiękny zespół pałacowo-parkowy.

    Dawno takiego dysonansu nie widziałam i dobrze że nie muszę na to patrzeć w realu.
    oj słoneczko nieładnie tak mowic, to że się Tobie nie podoba nie znaczy,że innym tez sie nie podoba. (wyraźnie nazwałaś je koszmarnymi....)
    a moze ktos o domu w Twoim guscie tez tak powiedziec?
    nie cierpię oszustów

  15. #615

    Domyślnie

    "Koszmarków" ciąg dalszy







    Oczywiście, jak juz pisałam wczesniej - taki typ domów wymaga odpowiedniego otoczenia:

  16. #616

    Domyślnie

    Ciekawe zestawienie kolorów na elewacji- może zainspiruje kogos, kto szuka "pary" do antracytowego dachu






  17. #617
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Sloneczko
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    północ Krakowa
    Posty
    6.732

    Domyślnie

    Cytat Napisał Xena z Xsary

    Koszmarne te domy!! A jeszcze jak na urągowisko, pokazany jest na tej stronie, istniejący w okolicy przepiękny zespół pałacowo-parkowy.

    Dawno takiego dysonansu nie widziałam i dobrze że nie muszę na to patrzeć w realu.
    oj słoneczko nieładnie tak mowic, to że się Tobie nie podoba nie znaczy,że innym tez sie nie podoba. (wyraźnie nazwałaś je koszmarnymi....)
    a moze ktos o domu w Twoim guscie tez tak powiedziec?
    Oj, Xeniu, czyż nie mam prawa wyrazić swojej dezaprobaty?
    Nie podobają mi się te domy w ogóle, a już w zetknięciu z Pałacem... Czyżbyś lubiła, gdy wypowiedzi są nieszczere lub, co gorsza, cenzurowane? Nie wierzę.

  18. #618

    Domyślnie

    variuss no widzisz - jak tu kiedyś już pisano w sumie z antracytowym dachem to nie ma większego problemu bo wszystko do tego pasuje ale jaki kolor drewna wybrać do dachu w kolorze mocnej czerwieni ????
    Ja właśnie myślę na tą kwestią - do wtorku musze się zdecydować na kolor drewna w jakim firma ma wykonać oszklenie mojego tarasu i chyba osiwieję prędzej niż coś wybiorę

  19. #619

    Domyślnie

    Kolory stolarki do czerwonego dachu:

    brązowy:


    złocisty ( o ile jest taki kolor


    czerwony:


    grafitowy:


    a na koniec klasyka gatunku - biały

  20. #620

    Domyślnie

    a'propos pytania o dach grafitowy

    ja po długich przemyśleniach i wielkich rozterkach wybrałam dach grafitowy a okna będa PCV, drewnopodobne, kolor orzech. Kupiłam klinkier na kominy w kolorze grafitowo-brązowym (taki menalnż) - model DRESDEN, produkcji Wienerbere lub CRH (nie pamietam) Podbitkę planuję brązową, elewację śmietankową a podmórówkę i elementy ogrodzenia jakieś żółtawo-beżowo-śmietankowe Mam nadzieję, że to wszystko zagra i naprawdę nie wiedziałam, że wybory kolorów są aż takie stresujące

Strona 31 z 267

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony