Witajcie.

Mam w głowie taką koncepcję - może wywrotową. Ale w życiu musi być duch przygody )

W związku z wymianą pieca na pompę ciepła zaszła potrzeba wyeliminowania grzejników na rzecz ogrzewania powierzchniowego. Podłogówki nie zrobię ale ogrzewanie w ścianach i sufitach już tak. Wybór padł na maty kapilarne. Dwie rurki z tworzywa 20mm i między nimi 4mm rurki co 10mm. Całość powinna być zatopiona w tynku, gładzi czymkolwiek.
I tu zaczynają się moje pytania. O ile na dole mam sufit tynkowany, na tym gładź i farba - tu planuję zedrzeć farbę i gładź do gołego tynku, zagruntować położyć maty i na to tynk i dla bezpieczeństwa siatka. Chyba, że może macie jakieś inne koncepcje - chętnie poczytam. Wiem - można przykleić płytę GK ale zwiększa się bezwładność systemu.

Gorzej z górą. Tam mam płyty GK na stelażu. Czy ktoś z Was lub z waszych znajomych, bliższych lub dalszych kładł tynk na GK? Czy to jest możliwe? Jak to zrobić? Czy GK utrzyma 1 cm tynku? Gładzi? Dla poprawy trzymania wymyśliłem żeby w profile wkręcić wkręty nierdzewne troszkę płycej niż warstwa tynku żeby to się wszystko lepiej trzymało. Co sądzicie?

Maciej