dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 204 z 267
Pokaż wyniki od 4.061 do 4.080 z 5332
  1. #4061
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał dorkaS Zobacz post
    Zuzza, nie zgadzam się ze stwierdzeniem, że mając dom z balkonem, nie korzysta się z balkonów
    Sąsiedzi mają trzy. Od czterech lat widziałem tylko jak na nich kołdry wietrzą.
    Zresztą dookoła pełno domów z balkonami ale żywego ducha na nich nie widać. Balkony to tylko w blokach do suszenia prania się nadają. Widok przepiękny

  2. #4062
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Zuzza
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Posty
    1.273
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Dorka, w twoim projekcie są typowe ozdobne balkony - przyjmuję zakład, że nigdy z nich nie skorzystasz. Zgadajmy się za 3-4 lata
    Ja mam balkon od frontu - nigdy na niego nie wychodzę - i od tyłu: w lecie czasami (wstyd się przyznać...) wystawiam tam suszarkę z praniem (wstyd, wstyd)...

    Fachowiec od balustrady tak ją przymocował, że oczywiście przewiercił się w dziesięciu miejscach przez wszystkie warstwy izolacji,a woda wchodzi w te dziury i spływa między murem a ociepleniem wykraplając się nad witryną i drzwiami wejściowymi i spływając wapiennym osadem, który jest nie do wyczyszczenia..... Zalepiamy, uszczelniamy, czyścimy snieg, wycieramy wodę, ale i tak nic nie pomaga... Teraz wybudowałabym dom piętrowy bez balkonów..... Może jeszcze się uda

    Sąsiedzi mają balkon bez rynien i po kilku latach cały spód balkonu odchodzi im wielkimi płatami. OK inny sąsiad ma dobrze zrobione balkony - ale też nigdy nikogo na nich nie było

    Ale może się odezwie ktoś kto korzysta? Zgadzam się, że pewnie są takie wyjątki...

    Pozdrowienia!

  3. #4063
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Masz rację Zuzza, balkon to tylko niepotrzebny mostek ciepła. Płaci się za niego przy budowie, a później płaci się za niego co roku taki jakby abonament

  4. #4064
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar dorkaS
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    3.507
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zuzza Zobacz post
    Ale może się odezwie ktoś kto korzysta? Zgadzam się, że pewnie są takie wyjątki...

    Pozdrowienia!
    Odezwałam się, bo zawsze korzystałam. Nie każdy przeprowadza się do domu z bloków, istnieją inne opcje.

    U nas balkony od zawsze służyły do letnich nocnych rozmów (szczególnie w wieku nastoletnim, gdy zaprosisz psiapsiółę i nieco później, gdy psiapsióły idą w odstawkę z korzyścią dla kolegów), opalania się w różnym stopniu roznegliżowania, czytania w świętym spokoju i oczywiście wietrzenia pościeli, tudzież suszenia prania.

  5. #4065
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał dorkaS Zobacz post
    i oczywiście wietrzenia pościeli, tudzież suszenia prania.
    A fuuujjjj...

  6. #4066
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    z ciekawosci zapytam gdzie wieszacie swoje pranie? suszarnia, ogrod, garaz?

    ps. mam balkony ale ich nie uzywam, choc czasem sa pomocne jak maz chce sie dostac szybko na dach

  7. #4067
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar dorkaS
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    3.507
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    A fuuujjjj...
    No, masakra, wiocha kompletna i w ogóle.
    Ale uwielbiam wyblakłe na słońcu podkoszulki. Szczególnie takie z kreseczką w poprzek męskiego torsu. A takiego efektu w żadnej suszarni czy innej pralni nie osiągniesz

    Kaktusy latem też tam trzymałam i trzymam.

  8. #4068
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał TAR Zobacz post
    z ciekawosci zapytam gdzie wieszacie swoje pranie? suszarnia, ogrod, garaz?
    Jak pogoda to od wiosny do jesieni na ogrodzie, jak pogody brak czy zimą, w pomieszczeniu gospodarczym.

  9. #4069
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Zuzza
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Posty
    1.273
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Ja też lubię zapach prania wysuszonego na słońcu... Niestety w zimie mam zwykle cały dom zastawiony suszarkami ( troje dzieci....). Żałuję że nie mam suszarnio-pralni.
    Bardzo żałuję - a parę metrów można byłoby wygospodarowac...

    Wrzuciłam nowe zdjęcia czerwone dachy i białe okna.

    Ale jaki tu ruch dzisiaj

  10. #4070
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    EWBUD

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    1.950

    Domyślnie

    Ciepło się robi to i ruch się zrobił
    Szukasz porządnych parapetów aluminiowych ALURONA? Zapraszam do mnie: http://forum.muratordom.pl/showthrea...uron-Soft-Line
    Więcej o mojej działalności:http://forum.muratordom.pl/showthrea...atem&p=6448131

  11. #4071
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar rafus12
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    3City
    Posty
    283
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zuzza Zobacz post
    Rafus,
    Obejrzałam Twój dziennik – fajna okolica – może też kiedyś tam zamieszkam Wychowałam się w Gdańsku i może uda mi się do niego wrócić

    ...
    Przyznam szczerze, że tylko kolor dachu mi tu zgrzyta. Do takiego dachu pasują mi tylko ciemnodrewniane okna. Ewentualnie białe. No ale tego już nie zmienisz. Chyba, że na zdjęciach ten kolor jest przekłamany – bo mi wydaje się bardziej bordowy niż ceglasty. Złoty dąb dobrze wygląda z pomarańczowoceglastą dachówka, a z bordowoczerwoną już nie… Ale to oczywiście moje dziwne gusta ;-P
    Pozdrawiam!
    Dzieki Zuzza za opinie
    Co do ceglastosci naszego dachu, faktycznie wpada w bordowy. Mozna to jakos uratowac kolorem elewacji??
    pozdrawiam
    rafus

  12. #4072
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Lukarna
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    9.469

    Domyślnie

    Zuzza a jak u Ciebie można znaleźć takie zestawienie: dachówka kasztan, okna orzech? Jako "czerwony dach i ciemne okna" nic nie znalazłam Chyba że źle szukam?

    Poszukuję koloru elewacji do takiego zestawienia.

  13. #4073
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Zuzza
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Posty
    1.273
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Rafus,

    Z Twoim dachem mam problem, bo na każdym zdjęciu wydaje mi się, ze ma inny odcień. Raz jest ceglasty, raz miedziany, raz bordowy...
    Ale bym wybrała elewację w chłodnych kolorach - biały,piaskowy, beżowy. Zobacz na drugi dom na tej stronie:

    http://elewacjezuzzy.blogspot.com/20...-okna-cz2.html

    To jest ta gama kolorystyczna - jesli dach ma chłodny odcień to chłodna elewacja wygląda super.


    Lukarna, rzeczywiście takiego zestawienia nie było - chyba kasztanowa dachówka jest bardzo mało popularna...

    Ale wyszukałam coś dla Ciebie w moich starych zdjęciach - niestety są małe, ale może coś podpatrzysz. Ta dachówka to też do końca wszędzie nie jest kasztan, bo w zależności od tego jak światło pada kolor może wyglądać inaczej. To są "kasztanopodobne" dachy:











    Do takiego zestawienia: Ładnie wyglądają biele, kremy na elewacji. Okropnie wyglądają białe dodatki do kolorowej elewacji.

    Pozdrawiam!

  14. #4074
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Zuzza
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Posty
    1.273
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Dodałam grafitowy dach białe okna.


  15. #4075

    Domyślnie

    Witam, a ja mam dom podpiwniczony, na wiosnę planuję zrobienie elewacji w kolorze jasny beż, krem, jasny brąz - jak mam zrobić elewację żeby nie było widać tego wysokiego cokołu z piwnicą, standardowo robi się jaśniejszą górę a ciemniejszy dół, ale czy to nie powiększy optycznie tej piwnicy, którą chciałabym jakoś ukryć poprzez elewację.

    Projekt standardowa "stodółka" z garażem, wejście do domu oczywiście po schodach, drewniane balustrady i filary na ganku (taki wiejski styl - bo na wsi mieszkam )

    Z góry dziękuję za każde wsparcie.

  16. #4076
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    hubi2000

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    71-037
    Posty
    20

    Domyślnie

    witam
    jestem na etapie robienia elewacji w domku
    czy ktos z forumowiczów ma jakies fajne stronki z elewacjami ?
    chodzi mi głownie o elewacje z boniami - takimi paseczkami bede je robił na parterze
    tylko mam dylematy jezeli chodzi o ich rozkład czy tylko do wysokosci okien czy do stropu ??
    jeszcze wieksze dylematy mam oczywiscie odnosnie kolorów ?
    jak dysponujecie takimi stronkami gdzie sa one dostepne to prosze o linki
    pozdrawiam
    hubert

  17. #4077

    Domyślnie

    Cytat Napisał hubi2000 Zobacz post
    witam
    jestem na etapie robienia elewacji w domku
    czy ktos z forumowiczów ma jakies fajne stronki z elewacjami ?
    chodzi mi głownie o elewacje z boniami - takimi paseczkami bede je robił na parterze
    tylko mam dylematy jezeli chodzi o ich rozkład czy tylko do wysokosci okien czy do stropu ??
    jeszcze wieksze dylematy mam oczywiscie odnosnie kolorów ?
    jak dysponujecie takimi stronkami gdzie sa one dostepne to prosze o linki
    pozdrawiam
    hubert
    Caały wątek jest o tym,wystarczy pooglądać Zuuza nawet ma blog...
    M32 - Zielona Równina

    05.04.2014r

  18. #4078
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    EWBUD

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    1.950

    Domyślnie

    Cytat Napisał mikela Zobacz post
    Witam, a ja mam dom podpiwniczony, na wiosnę planuję zrobienie elewacji w kolorze jasny beż, krem, jasny brąz - jak mam zrobić elewację żeby nie było widać tego wysokiego cokołu z piwnicą, standardowo robi się jaśniejszą górę a ciemniejszy dół, ale czy to nie powiększy optycznie tej piwnicy, którą chciałabym jakoś ukryć poprzez elewację.

    Projekt standardowa "stodółka" z garażem, wejście do domu oczywiście po schodach, drewniane balustrady i filary na ganku (taki wiejski styl - bo na wsi mieszkam )

    Z góry dziękuję za każde wsparcie.
    Myślę, że jak dasz jakieś fotki, to będzie łatwiej coś doradzić
    Szukasz porządnych parapetów aluminiowych ALURONA? Zapraszam do mnie: http://forum.muratordom.pl/showthrea...uron-Soft-Line
    Więcej o mojej działalności:http://forum.muratordom.pl/showthrea...atem&p=6448131

  19. #4079
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    hubi2000

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    71-037
    Posty
    20

    Domyślnie

    Cytat Napisał IZA30 Zobacz post
    Caały wątek jest o tym,wystarczy pooglądać Zuuza nawet ma blog...
    dzieki za info
    rzeczywiscie jest tam kilka ciekawych rozwiazan nawet kilka z boniami
    ale jakby ktoś jeszcze cos znalazł bede wdzieczny bo ich jest naprawde mało
    pozdrawiam

  20. #4080
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Zuzza
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Posty
    1.273
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Dorzuciłam grafitowe dacy ciemne okna.

    Mikela coś tam się trafiło z piwnicą dla Ciebie.
    A o boniach pomyslę.

    Pozdrawiam!

Strona 204 z 267

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony