dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 140 z 267
Pokaż wyniki od 2.781 do 2.800 z 5332
  1. #2781

    Domyślnie

    Dziękuje dachówka RuppCeramika sirius, tynk silikatowy firmy KABE nr 1010. pozdrawiam

  2. #2782

    Domyślnie

    to i ja sie pochwalę swoją elewacją, tynk silikonowy greinplast kolor bodajże 1910 - wyszedł moim zdaniem bardzo ładnie, delikatnie kremowy, a nie żółty (czego się obawiałam, ale znalazłam osobę na tym forum z elewacją w dokładnie tym kolorze i po konsultacjach zdecydowaliśmy sie na ten odcień, wyszedł super).









  3. #2783

    Domyślnie tynk

    bardzo ladny kolor spokojny elegancki
    czy mozna sie dowiedziec jaki to tynk
    bialy i malowany czy odrazu barwiony?
    pozdrawiam
    beata marek

  4. #2784

    Domyślnie

    Jakie robicie tynki?
    jedni mi podpowiadaja najpierw tynk mineralny bialy pozniej dobra farba pomalowac np silikonowa czy silikatowa

    inni gotowy tynk polozyc

    sama juz nie wiem kogo sluchac
    pozdrawiam
    beata marek

  5. #2785
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Sloneczko
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    północ Krakowa
    Posty
    6.732

    Domyślnie

    Nasi murarze radzili położyć barwiony tynk silikatowo-silikonowy. Jest ok

  6. #2786

    Domyślnie



    Ladny domek i kolor elewacji.

    Mam pytanie: czy jasne elewacje nie sa zbyt brudzace, tzn; czy nie lapia kurzu czy brudu, zwlaszcza po deszczu??
    Sama mam dylemat jaki kolor wybrac - ciemny czy jasny?
    ~ W zyciu, jak w basni, im blizej celu tym wiecej przeciwnosci ~

    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
    Totalna zmiana => przebudowa - plany do zrealizowania na odleglosc

  7. #2787

    Domyślnie Re: tynk

    Cytat Napisał bemark
    bardzo ladny kolor spokojny elegancki
    czy mozna sie dowiedziec jaki to tynk
    bialy i malowany czy odrazu barwiony?
    pozdrawiam
    barwiony. tak nam radzili murarze i znajomi.

    a w ogole to wybralismy baranka 2 mm, jakims zbiegiem okolicznosci polozyli nam kornik 2 mm ... i w sumie dobrze wyszlo, bo teraz elewacja nam sie bardzo podoba.

  8. #2788

    Domyślnie

    Cytat Napisał FairyDream/BasniowySen

    Mam pytanie: czy jasne elewacje nie sa zbyt brudzace, tzn; czy nie lapia kurzu czy brudu, zwlaszcza po deszczu??
    Sama mam dylemat jaki kolor wybrac - ciemny czy jasny?
    Nasza elewacja jest bardzo jasna i nie łapie żadnego kurzu, a po deszczu wystarczy ewentualne błoto polać wodą albo zetrzeć na sucho/zamieść (jak pisałam wyżej)
    ale:
    po pierwsze mamy farbę silikonową
    po drugie żadnej struktury, tynk jest gładki, gipsowy (nie ma zakamarków do osiadania kurzu i brud ma gorszą przyczepność)
    Pozdrawiam.

  9. #2789
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar agawi74
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    13.875

    Domyślnie

    Cytat Napisał karkoludek
    Dziękuje dachówka RuppCeramika sirius, tynk silikatowy firmy KABE nr 1010. pozdrawiam
    karkoludku czy na pewno jest to kolor Kabe nr 1010, a nie 10110?
    Właśnie zamówiliśmy kolor na naszą elewację wybraliśmy 10130 (bardzo podobny do Twojego) i dlatego dopytuję

  10. #2790

    Domyślnie

    Cytat Napisał o.n.k.a.
    Cytat Napisał FairyDream/BasniowySen

    Mam pytanie: czy jasne elewacje nie sa zbyt brudzace, tzn; czy nie lapia kurzu czy brudu, zwlaszcza po deszczu??
    Sama mam dylemat jaki kolor wybrac - ciemny czy jasny?
    Nasza elewacja jest bardzo jasna i nie łapie żadnego kurzu, a po deszczu wystarczy ewentualne błoto polać wodą albo zetrzeć na sucho/zamieść (jak pisałam wyżej)
    ale:
    po pierwsze mamy farbę silikonową
    po drugie żadnej struktury, tynk jest gładki, gipsowy (nie ma zakamarków do osiadania kurzu i brud ma gorszą przyczepność)
    Pozdrawiam.
    Pewnie i tak jest poniewaz widzialam duzo jasnych elewacji, tak naprawde to jestem troszke laik w tym temacie i jak rozumiem kiedy czytam - "bialy i malowany czy odrazu barwiony?
    Chodzi i dobieranie koloru farby, po uprzednim otynkowaniu lub juz gotowego tynku?? Tynki silikonowe? Czy jest jakis program w ktorym mozna wybrac kolorki?
    Taaaak u mnie planowany jest tynk gladziutki jak niemowleca pupcia nie lubie jakis "upiekszaczy ; prostota w swoim rodzaju jest juz piekna jak mawiala pewna witch
    Pozdrawiam cierpliwych i nie krecacych glowa z grymasna mina podczas czytania moich postow


    I jeszcze jedno; mysle o bezowej elewacji aleee rowniez o lekko brazowej, bardzo jasny braz tylko nie umiem sobie tego wyobrazic na tym domie, czy jasny braz bedzie ok? czy trzymac sie uprzedniego - bezowego?

    ~ W zyciu, jak w basni, im blizej celu tym wiecej przeciwnosci ~

    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
    Totalna zmiana => przebudowa - plany do zrealizowania na odleglosc

  11. #2791

    Domyślnie

    Cytat Napisał agawi74

    karkoludku czy na pewno jest to kolor Kabe nr 1010, a nie 10110?
    Właśnie zamówiliśmy kolor na naszą elewację wybraliśmy 10130 (bardzo podobny do Twojego) i dlatego dopytuję
    na kubełku z tynkiem widnieje ten numer i pamiętam że przy zamawianiu też go podawałam więc powinno sie zgadzać. pozdrawiam

  12. #2792

    Domyślnie

    Witam wszystkich czy spotkał się ktoś z elewacją wykonaną z gontów bitumicznych? Myślę nad czymś takim ale nie wiem czy to zda egzamin.

  13. #2793

    Domyślnie

    Pomocy
    Nie wiem jaki dać kolor na elewację Dach jest czerwony (ceglasty), okna białe, podbitka Gamrat tzw.ciemny dąb, rynny brązowe.
    Wiadomo, że najbezpieczniejszy kolor to kremowy / ecru itp. ale co jeszcze?
    Pomyślałam o "kawie z mlekiem" i do tego obramowanie styropianem okien na biało. Jak myślicie będzie pasować?


    maja

  14. #2794
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    dardurdka

    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    5.235
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    309

    Domyślnie

    Myślę, że każdy delikatny kolor będzie pasował, a do takiej kawy, może lepiej nie białe obramówki tylko jakieś odcienie beżu, ecru...
    Abromo, nawet nie wiedziałam, że masz taki piękny domek

  15. #2795

    Domyślnie

    Dardurko, dziękuję za miłe słowa i radę.
    Białe obramowanie okien wydawało mi się odpowiednie gdyż optycznie powiększy czy uwydatni okna które są raczej małe. Poza do białych ram okiennych może lepiej nie dawać kolejnego koloru.
    Poradź mi jeszcze jak zrobić łuczek na tarasem
    maja

  16. #2796
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    dardurdka

    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    5.235
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    309

    Domyślnie

    Ja bym go oddzielnie nie uwydatniała, tzn. już bez obramówek w kolorze elewacji, jedynie filary można podkreślić, ale wtedy pasowało by tym samym kolorkiem co obramówki, a jak ma być biały - jasny to może szybko się ubrudzić w tak dostępnym miejscu, chociaż teraz są takie tynki, że się nie brudzą
    albo kontur łuczku i falarki w innym kolorze niż elewacja, okien nie jest dużo więc nie powinny się zlewać te wszystkie obramówki

  17. #2797

    Domyślnie

    To może ja się nieśmiało pochwalę swoją elewacją.. jeszcze nie skończoną - brak cokołu, ale i tak mi się podoba

  18. #2798

    Domyślnie

    Magda, bardzo ładny, ciepły kolor U mnie by też taki pasował.
    Jaki to tynk i i kolor (numer?)
    maja

  19. #2799

    Domyślnie

    Cytat Napisał ambroma
    Magda, bardzo ładny, ciepły kolor U mnie by też taki pasował.
    Jaki to tynk i i kolor (numer?)
    A dzięki
    Tynk to Weber chyba silikatowy - kolor 140 D. Kolor jest o tyle ciekawy, że jak świeci słońce, to jest to lekkie ecru, wpadające w biały, a jak jest w cieniu, to taki cieplejszy żółty się wydaje. Jak świeci słońce, to mi się odcień bardzo podoba, a jak jest w cieniu, to mam wrażenie, że za ciemny... ale podejrzewam, że tak jest z każdym kolorem - nie wygląda tak samo w ciągu całego dnia.
    Zresztą to widać na frontowej i bocznej elewacji - ten sam kolor, a wygląda jak 2 odcienie.

  20. #2800

    Domyślnie Elewacja o.n.k.a.

    o.n.k.a. Jeszcze poproszę o kolor dachówki, okien i drzwi. Też mi się bardzo podobaja. Kolor farby już spisałam

Strona 140 z 267

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony