dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 10 z 267
Pokaż wyniki od 181 do 200 z 5332
  1. #181
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar monka
    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Posty
    8.956

    Domyślnie Re: ciemna parterówka ??????????

    Cytat Napisał Zopafisa
    Nigdzie jeszcze takiego zestawienia nie widziałam =Zuzza ratuj= !!!!!!!!!
    Podmurówka piaskowy klinkier, ciemny tynk (jakaś mleczna czekolada lub czerwono-bordowe) okna złoty dąb, dach znak zapytania .
    I to wszystko na niewielkiej parterówce z kopertowym dachem.
    Jak myślicie do zrealizowania ???????????????
    Zopafisa czekoladowy parterowy domek ma boguś. Niestety w innym zestawieniu ale zawsze możesz zobaczyć jaki to efekt. tutaj możesz go zobaczyć

  2. #182
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Zopafisa

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Posty
    269

    Domyślnie

    Dzięki !
    Chyba będę musiała pomyśleć o czymś jaśniejszym, bo nie chcę białych okien

  3. #183
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Zuzza
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Posty
    1.273
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Alison, dzięki za słowa uznania

    Whoever, poszukamy....

    Dziś znowu mieszanka, bo nie mam siły robić porządku:






  4. #184
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Zuzza
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Posty
    1.273
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Dziś już monotematycznie:

    Grafitowo-brązowe dachy:







  5. #185
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Zuzza
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Posty
    1.273
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    I jeszcze trochę "szaraków":







  6. #186

    Domyślnie

    a może jakieś zdjęcia z takim wykończeniem : dach ceglasty i tynk w podobnej kolorystyce z białymi oknami jeśli masz to bardzo chętnie pooglądam

  7. #187
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Zuzza
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Posty
    1.273
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Calibra,

    Czekaj, czekaj: Dach ceglasty - to rozumiem, ale tynk ceglasty? Masz na myśli klinkier? Czy też tynk koloru pomarańczowego?

  8. #188

    Domyślnie

    ostatnio wracałam z Czech i tam mają domy z dachem w kolorze cegły i tynk w tej samej tonacji np. brudna przygaszona czerwień o kilka tonów jaśniejszy

  9. #189

    Domyślnie

    żadnego klinkieru tylko taki kolor tynku . Wyglądały odlotowo i do tego białe okna ze szprosami a wokół okien biała otoczka lub brudny róż czy coś w tym rodzaju. Odlotowo jak dla mnie

  10. #190

    Domyślnie

    z ogromną przyjemnością przejrzałam cały wątek o elewacjach
    jest super!!! zdjęcia to jest to!

    ja mam dylemat jaki kolor okien dobrać do karpiówki w kolorze miedzianej angoby i jasnej (kremowej) elewacji
    myślałam o palisandrze ale jednak po obejrzeniu zdjęć w tym watku dochodze do wniosku, że będą za ciemne
    może afromozja??
    wiem, że sporo forumowiczów ma okna w tym kolorze, jest on dośc popularny
    jeśli macie jakieś fotki to poproszę o wklejenie
    pozdrawiam

  11. #191
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Zuzza
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Posty
    1.273
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Calibra, ciężko będzie

    Izat - ja dokładnie myslę o identycznym zestwieniu: dach miedziana angoba, elewacja krem, i okna afromozja )

    To takie okienka:



    Jesli okna miałyby być ciemniejsze to już zrobiłabym elewację białą.....
    Decyzja jeszcze nie podjęta.

    Poszukam coś jeszcze jutro, bo juz muszę uciekac do domu!

  12. #192

    Domyślnie

    Temat dla manie jak najbardziej na czasie, właśnie muszę wybrać kolor tynku. Dachówka ciemny brąz, okna też, podmurówka klinkier ceglasty niestety. Do tego muszę coś przypasować. Chciałam raczej ciemniejsze kolory, ale może być zbyt ponuro, no i ten ceglasty klinkier mi do niczego nie pasuje...
    Jak nic nie wymyślę to chyba będzie kość słoniowa, albo lekko złamana czymś biel, ale boję się, że dom się wtedy będzie wydawał większy.Teraz, nieotynkowany, w kolorze keramzytu, całkiem mi się podoba.
    Może wyszperacie jakieś zdjęcia, pls?

  13. #193

    Domyślnie

    na tej fotce ta afromozja wpada w czerwień, a ja chcę tego uniknąć
    już mi się opatrzyły takie kolorki
    optuję za ciepłym brązem dośc jasnym ale plizzz nie złoty dąb

  14. #194

    Domyślnie

    Forumowicze a ja planuję miedzianą dachówkę, okna i drzwi drewniane w kolorze sosna z palety GORI, brama garażowa najlepiej biała, tylko nie mogę dobrać koloru elewacji , a jeszcze jedno będę miała elememty elewacji z kamienia typu stegu w kolorze kremowo pomarańczowym. Może pomożecie mi coś dobrać (kolor ścian i podmurówki).
    Pozdrawiam

  15. #195

    Domyślnie

    przeglądnąłęm wszystkie zdjęcia i nie znalazłem mojego zestawienia. otóż mam ciemny -grafitowy dach (braas granit) i takież rynny. oraz mam kominy z klinkieru piaskowego (klinkier CRH -sahara) i z tego też będzie podmurówka, cześć wejściowa (ganek ) i oczywiście ogrodzenie. no i mam problem jakie okna dobrać w większości do ciemnych dachów widzę że są białe. ale jakoś wolelibyśmy inny kolor. archi proponuje bardzo jasno brązowe dla nas też nie za bardzo ale jest jeszcze koncepcja ciemne okna (Dąb bagienny z DFB). czy widzieliście może jakieś domy z taką dachówką, i takim klinkierem? jakie okna jaka elewacja, podbitka? może jakieś zdjątka?
    pozdrawiam Piotrek

  16. #196

    Domyślnie

    Ja ostatnio widziałam okna w kolorze ciemnej przyszarzałej zielenio-oliwki. Nie wiem jak taki kolor się nazywa dlatego tak opisowo go nazwałam. Strasznie mi się podobał i wydaje mi się, że świetnie by wyglądał przy ciemnym graficie i piaskowym klinkierze.

  17. #197
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Zuzza
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Posty
    1.273
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    To może po kolei

    Izat:

    Jesli nie Afro... to może Teak? To jest głęboki brąz, jest dosyć ciemny, ale według mnie bardzo dobrze pasuje do miedzianego dachu, dobrze komponuje się tez z kremową elewacją:



    Jeśli myslisz o jaśniejszym brązie czyli czymś takim:



    to nie polecam do miedzianego dachu... Kolor miedziany, jest totalnie zimnym kolorem, kremowa elewacja załóżmy że będzie neutralna, więc do tego tylko brąz w zimnym odcieniu - czyli Teak na przykład. Ciepły, jasny brąz będzie się z tym gryzł... Mam w domu zdjęcie domu sąsiada: miedziany dach i brama garażowa w kolorze złoty dąb. Powiem szczerze, że mnie to bardzo drażni...

    Do miedzianego dachu karpiówkowego najlepiej na dodatek wygląda zimna biała elewacja, tak jak na tym zdjęciu:



    To jest mój ideał

  18. #198
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Zuzza
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Posty
    1.273
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Mww,

    Wszystko zależy od odcienia brązu i odcienia klinkieru. Jeśli klinkier jest pomarańczowy, to ja bym elewację bardziej ciepłą zrobiła (krem zółtawy). Jeśli klinkier jest zimny, to może być krem zimny, kość słoniowa itp. Z kolorem to już bym była ostrożna, żebyś nie przesadziła

    Coś wyszperałam:







  19. #199
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Zuzza
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Posty
    1.273
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    GK7,

    Miedziany dach i sosnowe okna gryzą się bardzo ze sobą... Dach jest zimny, a okna super ciepłe... Elewacja powinna być w takim razie w ciepłym kolorze, żeby nie gryzło się to w okolicach okien. Wtedy tylko dach nie będzie do tego pasował... I jeszcze ten kamień...
    BArdzo zastanowiłabym się nad zmianą dachu na naturalny (pomarańczowawy) albo brązowy...
    Albo nad zmianą koloru okien na ciemniejszy brąz lub biel.....

    Zobacz czy to Ci się podoba :



    Już prędzej coś takiego:

  20. #200

    Domyślnie

    Dzięki Zuzza ,
    Klinkier jast ciepły raczej.
    Najbardziej podoba mi się to zdjęcie z cegłami naokoło okien. Też myślałam, żeby coś przy oknach z tym klinkierem pokombinować, skoro już go mam. Chyba zostanę przy złamanej bieli. Masz rację, mocniejsze kolory byłyby trochę ryzykowne.

Strona 10 z 267

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony