dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 126 z 267
Pokaż wyniki od 2.501 do 2.520 z 5332
  1. #2501

    Domyślnie

    beata83, białe okna świetnie podkreśla czysta biel, zyskują na "rozmachu" Myślę, że mozna tą biel dopasować do bieli okien i będzie to ładnie wyglądało. Tak czysto i przejrzyście.
    Nie podkreślałabym okien na czarno, wygląda to dość ciężkawo. Jeśli masz ciemne parapety, to już sprawi, że okna nie będą tylko jasnymi plamami.

    Powodzenia!

    Aha, można linie okien podkreślić prostymi ( albo dekoracyjnymi, jak kto woli ) styropianowymi opaskami, pomalowanymi np. na biało, przy białych oknach.

  2. #2502

    Domyślnie

    Tkanka7 dzięki za odpowiedz ,juz rozwiałaś moje wątpliwości ,zrobie tak jak piszesz i będzie super tylko jeszcze jasny kolor z greinpolasu -może ktoś robił takim ??widze tu dużo domków na jasno zrobionych
    białe okna świetnie podkreśla czysta biel
    to sugerujesz abym elewacje pomalowała na biało??biało może nie,może wolałabym coś ciut ciemniejszego,taka złamana biel
    Jeśli masz ciemne parapety
    będą grafitowe lub czarne.
    a i mam dwa filary z przodu domu-to też na taki kolor jak nad oknami czy jak elewacja??
    a kolor 1110 z GREINPLASTU??JEST BARDZO JASNY ZALATUJE TAKĄ LECIUTKĄ LIMONKĄ CZY PÓJSC W KERMIK
    CIĘŻKO JEST DOBRAĆ COŚ JASNEGO
    ciekawa

  3. #2503
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar sure
    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    8.500
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    499

    Domyślnie

    Beata83, ja mam co prawda dach miedziany, ale kolor elewacji bardzo jasny. W zależności od oświetlenia jest śmeitankowy, bądź szary,. taka złamana" biel. Parapety są w kolorze dachu. Tutaj fotki w cieniu i w słońcu:
    pozdrawiam, Agata
    k
    d

  4. #2504

    Domyślnie

    to sugerujesz abym elewacje pomalowała na biało??biało może nie,może wolałabym coś ciut ciemniejszego,taka złamana biel
    Sugeruje, byś pomalowała obramówki okien na czystko biało, reszta elewacji w złamanej bieli, Obramówka moze być na zasadzie grubiej naklejonego styropianu, taka rama na np 20 cm szerokości wokół okien. Tak proponuję, a zrobisz jak Ci się podoba

    Myślę, że dobrze do tego będą wyglądać parapety w tym samym kolorze co dach. A filary, jeśli dobrze rozumiem i są po obu stronach drzwi wejściowych, dałabym w ciemnym - czarnym, tak jak dach i parapety, kolorze, pod warunkiem że drzwi masz czarne, jeśli masz białe, to filary pomalowałabym na ten sam kolor co obramówki okien - czysta biel.

  5. #2505

    Domyślnie

    Sure, rzeczywiscie na tym drugim zdjeciu smietanka, a na pierwszym szary.
    To drugie lepsze. Chociaz szarawy tez mi sie podoba. Taki baaardzo blady.
    A biel polarna z kabe nie ma numeru, tylko nazwe.
    Chyba, ze nie moglam znalezc

  6. #2506
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar sure
    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    8.500
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    499

    Domyślnie

    Cytat Napisał ellaj
    Sure, rzeczywiscie na tym drugim zdjeciu smietanka, a na pierwszym szary.
    To drugie lepsze. Chociaz szarawy tez mi sie podoba. Taki baaardzo blady.
    A biel polarna z kabe nie ma numeru, tylko nazwe.
    Chyba, ze nie moglam znalezc
    No własnie, sprawdziłam w necie, że te kolory mają (miały?) też swoje nazwy. Ja wybierałam z najnowszego wzornika Kabe, gdzie były tylko oznaczenia cyfrowo - literowe. Ale u mnie na większej powierzchni efekt jest nieco inny, niż na próbce, oczywiście. Zdjęcia też przekłamują...
    pozdrawiam, Agata
    k
    d

  7. #2507

    Domyślnie

    To jest wlasnie najgorsze, ze na malym kawaleczku wyglada inaczej, a jak polozysz na duzy dom, kolor jest inny.

  8. #2508
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar sure
    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    8.500
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    499

    Domyślnie

    Cytat Napisał ellaj
    To jest wlasnie najgorsze, ze na malym kawaleczku wyglada inaczej, a jak polozysz na duzy dom, kolor jest inny.
    Dlatego zdecydowalam, ze wybiorę kolory neutralne, "bezpieczne", żeby potem nie bylo zaskoczenia. Prawdę mówiąc, planowałam, że tynk będzie jasnoszary, a wyszedł jak widać. Ale nie jest zly...
    pozdrawiam, Agata
    k
    d

  9. #2509

    Domyślnie

    Moj pan od elewacji tez mi pokazal jasnoszary. Bardzo mi sie podoba, ale chyba jednak wybiore te zlamana biel.
    Bedzie bezpieczniej, jak mowisz.
    Cokol chce dac grafitowy, ogrodzenie tez, brama garazowa i drzwi zewnetrzne tez grafitowe, to moze za duzo byloby tych szarosci.

  10. #2510

    Domyślnie

    Witam wszystkich bardzo serdecznie!!!
    Mam ogromny problem z doborem koloru elewacji - dom ma antracytową dachówkę, okna w kolorze orzechu, budynek jest dość wysoki (ok. 8 m) i dość prosty, a zarazem nowoczesny w formie. Niestety kolor elewacji muszę wybrać już niebawem i jestem strasznie niezdecydowana. Nie wiem też czy lepiej wybrać tynk silikonowo-silikatowy, czy inny, ale najbardziej zależy mi na poradzie doboru kolorystyki. Proszę pomóżcie...Poniżej zdjęcia domku.

  11. #2511

    Domyślnie

    monio
    może pomogę ze zdjęciami



    co do koloru... może jakieś szarości?
    albo zielenie
    Spróbuj poszukac programu do kolorowania, to na pewno pomoże

  12. #2512

    Domyślnie

    Zamieszczam jeszcze dodatkowe zdjęcia domu i bardzo proszę Was o poradę co do koloru elewacji.

  13. #2513

    Domyślnie

    monio
    wstawiając zdjęcia wpisz:
    [img] http://www.phuimasz.ovh.org/images/elewacja4.jpg [/img]
    wtedy będzie zdjęcie zamiast linku do niego... tylko bez przerw

  14. #2514

    Domyślnie

    Bardzo Ci dziękuję za pomoc... spróbuję to teraz zastosować



  15. #2515

    Domyślnie

    Bardzo ladny domek.
    Moze rzeczywiscie zastanow sie nad delikatna zielenia.
    Chyba, ze wolisz jasne, kremowe.
    Zobacz na stronie kabe, mozna tam kolorowac domy. Jest jeden z grafitowym dachem. I dobieraj do niego.
    Poprobuj.

  16. #2516

    Domyślnie

    Dziękuję bardzo za porady. Faktycznie myślałam o kolorze zielonym, ewentualnie o ecru. W projekcie przewidziane są jeszcze bonie na prawie 40 % ścian zewnętrznych i w związku z tym myślałam, żeby zastosować 2 kolory, ale bardzo zbliżone do siebie, aby się za bardzo ze sobą nie gryzły... Myślicie, że zielony, taka oliwka byłaby ok?

  17. #2517

    Domyślnie

    Taka oliwka, spoko. Bardzo ladna.

  18. #2518

    Domyślnie

    Monio - IMHO najpiękniejszy będzie biały, ew. z bardzo jasnoszarymi fragmentami.
    Pozdrawiam wszystkich, Basia

  19. #2519

    Domyślnie

    Mnie też się wydaje, że raczej biały lub ecru, boniowania moga być jasnoszare.
    Dziennik i komentarze to już historia

  20. #2520

    Domyślnie

    Monio zdecydowanie nie oliwka! Nie pasuje moim zdaniem do takiego stylu domu Tak jak dziewczyny powyżej uważam, że lepiej będzie dać jakieś jasne kolorki, coś jak na tym wielokrotnie pokazywanym tu zdjęciu:


    Ewentualnie jasny (biały/ecru) z szarym jak na zdjęciach u Judka z poprzedniej strony - bardzo ładnie wyglądają te kolory do antracytowego dachu.

Strona 126 z 267

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony