dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 127 z 267
Pokaż wyniki od 2.521 do 2.540 z 5332
  1. #2521

    Domyślnie

    A moze ma ktos informacje i doswiadczenie z tynkami firmy WEBER. Interesuje mnie jak sie sprawuja po kilku latach na scianie.

  2. #2522
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    dardurdka

    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    5.235
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    309

    Domyślnie

    Cytat Napisał zetka
    Monio zdecydowanie nie oliwka! Nie pasuje moim zdaniem do takiego stylu domu Tak jak dziewczyny powyżej uważam, że lepiej będzie dać jakieś jasne kolorki, coś jak na tym wielokrotnie pokazywanym tu zdjęciu:


    Ewentualnie jasny (biały/ecru) z szarym jak na zdjęciach u Judka z poprzedniej strony - bardzo ładnie wyglądają te kolory do antracytowego dachu.
    Właśnie to zdjęcie miałam na myśli tylko nie mogłam znaleźć Ta elewacja idealnie pasuje do tego domku, mimo że czarna dachóweczka to będzie rewelacyjnie

  3. #2523
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar gabriela
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    869

    Domyślnie

    Popieram, jasny kolor wyglada zdecydowanie lepiej niz oliwka!!!!!
    Gabriela

  4. #2524

    Domyślnie

    Cytat Napisał monio
    Dziękuję bardzo za porady. Faktycznie myślałam o kolorze zielonym, ewentualnie o ecru. W projekcie przewidziane są jeszcze bonie na prawie 40 % ścian zewnętrznych i w związku z tym myślałam, żeby zastosować 2 kolory, ale bardzo zbliżone do siebie, aby się za bardzo ze sobą nie gryzły... Myślicie, że zielony, taka oliwka byłaby ok?
    Piękny domek, co to za projekt?

    A co do koloru elewacji to tylko nie zielony, Zetka pokazała piękny kolor elewacji

  5. #2525

    Domyślnie

    Mnie sie tez bardzo podobaja jasne. Sama tez bede miala jasny, ale widzialam na zywo taki oliwkowy nowoczesny. Pieknie wygladal.

  6. #2526

    Domyślnie

    tylko nie rób zielonego,sąsiad pomalował i wygląda to nie zaciekawie,chodz sama myślałam o zielonym a też mam czarny dach tyle że okna białe.
    a zobacz kolor 1110 z greinplastu taki jaśniutki ja robię właśnie ten,tylko nie wiem co zrobić koło okien doradzcie mnie:
    jak mam okno ,to zrobić taką opaskę ze styropianu 20 cm czy 15 cm-do okoła okna i nawet pod parapetem?? jak to wygląda?? bo muszę coś zrobić bo do jasnej elewacji i białych okien muszą być jakoś podkreślone.a jeszcze w jaki kolor pujść koło okien w szary czy brązik czy może w żółty??elewacja bęedzie jasna śmietanka z nutką słoneczka.
    ciekawa

  7. #2527

    Domyślnie

    Dziękuję wszystkim za porady Cały czas biję się z myślami czy jednak nie zastosować koloru zielonego... Bardzo mnie na to namawia znajoma projektantka, która twierdzi, że ten kolor idealnie się sprawdzi przy takiej bryle budynku z ciemną dachówką... Myślałam o kolorze K12080 i K12120 z firmy KABE, oraz o kolorze 28D i 28F z firmy BOLIX. W ogóle to się zastanawiam czy dać dwa kolory (mam na ok. 30 % ścian boniowania) czy zostać tylko przy jednym...
    Do mychy: projekt pochodzi z ARCHONU.




    Co prawda w projekcie elewacja wygląda 'troszeczkę' inaczej gdyż w części górnej idzie cegła klinkierowa - u mnie tego nie będzie.

    Kurcze, nie sądziłam, że wybór koloru elewacji będzie taki trudny...

  8. #2528

    Domyślnie

    przebrnęłam przez większość zdjęć w tym wątku... uffff! I nie znalazłam tego czego szukałam Albo się nie wyświetliło bo kilka zdjęć jest niedostępnych.

    Wymarzył nam się kolor pomarańczowy. ale. Nie jadowity pomarańczowy, ostry i nie pastelowy. taki lekko ceglany, przygaszony. i nie ciemny. widzialam już tutaj pomarańcze ale nam zależy na ciemnym dachu (takim brązowo-bordowym) i brązowych wykończeniach (okna, bonie, szprosy). Zjeżdziliśmy dzisiaj 100 km w okolicy szukając inspiracji i trafiliśmy na 2 domy i tylko tyle. więc może Wy macie jakieś takie elewacje albo zdjątka? no bo coś trzeba pokazać wykonawcy

  9. #2529
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Sloneczko
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    północ Krakowa
    Posty
    6.732

    Domyślnie

    A może tak spróbujesz? http://visualizer.gigabox.pl/

  10. #2530
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar gabriela
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    869

    Domyślnie

    Marzena 925 znalazlam zdjecie takiego koloru jakiego szukasz, czy o to Ci chodzi? Dachowka tu tez jest antracytowa.


    Gabriela

  11. #2531
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar gabriela
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    869

    Domyślnie

    A moze tak?

    Gabriela

  12. #2532
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar gabriela
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    869

    Domyślnie

    Mam jeszcze jedno:

    Gabriela

  13. #2533
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    leszekbbb

    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    1

    Domyślnie Kolor elewacji

    Mam dach z blachodachówki koloru wiśniowego, a okna i drzwi w kolorze dębu. Jak ktoś by miał fajne fotografie elewacji pasujące do takiego zestawienia to proszę o pomoc?

  14. #2534

    Domyślnie

    No to ja się też dołączę
    Dach - antracyt
    Okna - złoty dąb
    Elewacja - biały i jasnoszary - do zrobienia
    Parapety antracyt - też dopiero będą robione
    I zastanawiam się, czy
    drzwi i brama złoty dąb?, czy może szary...
    podbitka: złoty dąb, biała...
    Doradźcie

  15. #2535
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    dardurdka

    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    5.235
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    309

    Domyślnie

    ania i tomek, ja bym dała drzwi i podbitkę złoty dąb, widziałam taki domek (z takim samym zestawieniem) tylko tynk jakby ecru, śmietankowy taki i wyglądał zaje....

  16. #2536
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar aneta s
    Zarejestrowany
    May 2007
    Posty
    6.958

    Domyślnie

    ja mysle podobnie jak Dardurka. Jesli okna Masz złoty dąb to Zostań przy tym kolorze :lol:

  17. #2537
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar sure
    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    8.500
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    499

    Domyślnie

    Cytat Napisał aniaitomek
    No to ja się też dołączę
    Dach - antracyt
    Okna - złoty dąb
    Elewacja - biały i jasnoszary - do zrobienia
    Parapety antracyt - też dopiero będą robione
    I zastanawiam się, czy
    drzwi i brama złoty dąb?, czy może szary...
    podbitka: złoty dąb, biała...
    Doradźcie
    Tez mi pasuje ten złoty dąb, ale to trochę zależy od projektu domu. Najlepiej zrobić sobie wizualkę i porównać, czy gdzies nie jest jakiegoś koloru za dużo...
    pozdrawiam, Agata
    k
    d

  18. #2538

    Domyślnie

    Drzwi bym dała złoty dąb ( wtedy z drewna bejcowanego) lub w kolorze bramy, natomiast bramę dobraną do elewacji - jasnoszarą. Unikniesz okleiny drewnopodobnej na takiej dużej powierzchni i brama nie będzie zaakcentowana, bo i po co? O podbitce się nie wypowiadam, bo trzeba by domek zobaczyć.
    Pozdrawiam wszystkich, Basia

  19. #2539

    Domyślnie

    Cytat Napisał Magda2005
    Cytat Napisał ellaj
    To moze jak tez poprosze o taki sam kolor, ale z Kabe.
    Tez chcialabym ecru. Baardzo jasny. I tez nic nie moge znalezc. Te kolory sa jakies dziwne. Mialam szukac pierwszego po bialym, a tam nie ma czegos takiego.
    U nas jest tynk Armasil T z Kabe. Odcień bardzo jasny beż, właściwie ecru - numer w próbniku K 10650.
    Wygląda super.
    Możesz wkleić zdjęcia swojej elewacji? Rozważam ten kolor i chętnie zobaczyłabym jak wyszedł w realu.
    Moze ktoś jeszcze dysponuje zdjęciami elewacji z Kabe, w kolorach beżu i ecru?będę wdzięczna

  20. #2540

    Domyślnie

    Widzialam ten kolor na probce i wyglada na bez, nie ecru.
    Magda2005, wklej zdjecia swojej elewacji, jesli mozesz.

Strona 127 z 267

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony