dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 128 z 267
Pokaż wyniki od 2.541 do 2.560 z 5332
  1. #2541
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar sure
    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    8.500
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    499

    Domyślnie

    według mnie bliżej ecru jest ten 10020, który chyba już był w tym wątku, albo mój 10030...
    pozdrawiam, Agata
    k
    d

  2. #2542

    Domyślnie

    Upatrzylam teraz 10040. 10010, to chyba bialy.
    Ale, jak on wyglada na zywo?

  3. #2543
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar sure
    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    8.500
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    499

    Domyślnie

    Ellaj, jezeli będziesz mieć drobne ziarno tynku, "na żywo" będzie jaśniejszy!... Przy grubszym ziarnie swiatłocienie go trochę optycznie "przyciemnią"...
    pozdrawiam, Agata
    k
    d

  4. #2544

    Domyślnie

    Bede miala 1mm.
    To ktory radzisz wybrac?

  5. #2545
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar sure
    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    8.500
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    499

    Domyślnie

    Cytat Napisał ellaj
    Bede miala 1mm.
    To ktory radzisz wybrac?
    Ojej, trudno byłoby mi doradzić który, tym bardiziej, że nie mam przy sobie tego wzornika. Ale na pewno przy ziarnie 1 będzie optycznie jaśniejszy na dużej powierzchni elewacji niz na wzorniku (bo to chyba najdrobniejsze)...
    pozdrawiam, Agata
    k
    d

  6. #2546

    Domyślnie

    No, teraz, to sie waham pomiedzy tym Twoim 10030 a tym, ktory sobie upatrzylam 10040
    Sure, nie masz, jakiegos innego zdjecia swojego domu?
    Chcialbym zobaczyc ten kolor czy jest bardziej ecru czy szary.

  7. #2547
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar sure
    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    8.500
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    499

    Domyślnie

    Cytat Napisał ellaj
    No, teraz, to sie waham pomiedzy tym Twoim 10030 a tym, ktory sobie upatrzylam 10040
    Sure, nie masz, jakiegos innego zdjecia swojego domu?
    Chcialbym zobaczyc ten kolor czy jest bardziej ecru czy szary.
    Mogę coś poszukać,wrzucę do moich komentarzy, bo na razie to tylko 1 ściana (deszcz wypłoszył moich tynkarzy, będą kończyć za 1-2 tygodnie, będzie więcej fotek)...
    pozdrawiam, Agata
    k
    d

  8. #2548

    Domyślnie

    Pozwolę sobie jeszcze w temacie mojego domku.
    Przypomnę:
    Dach - antracyt
    Okna - złoty dąb
    Elewacja - biały i jasnoszary - do zrobienia
    Parapety antracyt - też dopiero będą robione
    I zastanawiam się, czy
    drzwi i brama złoty dąb?, czy może szary...
    podbitka: złoty dąb, biała...

    Domek do podglądnięcia na stronie
    http://www.studioprojekt.pl/projekt....r=projekty.php

    I tu zastanawiam się nad radą:
    Cytat Napisał basia_z_lasu
    Drzwi bym dała złoty dąb ( wtedy z drewna bejcowanego) lub w kolorze bramy, natomiast bramę dobraną do elewacji - jasnoszarą. Unikniesz okleiny drewnopodobnej na takiej dużej powierzchni i brama nie będzie zaakcentowana, bo i po co? O podbitce się nie wypowiadam, bo trzeba by domek zobaczyć.
    Bo jak widać bryła garażu jest wysunięta względem wejścia do domu, czyli jest taka masywna (do tego brama duża na dwa stanowiska a nie dwie małe jak w projekcie), może warto więc dać bramę szarą czyli zbliżoną do koloru elewacji, nie będzie on wtedy taka zwalista, ciężka... i do tego drzwi i okna złoty dąb, czy może drzwi też szare jak brama????

    Może macie zdjęcia takich nietypowych rozwiązań?

  9. #2549

    Domyślnie

    Pomóżcie bo zbzikuję!!
    Buduję domek wg. projektu Koliba Archetonu-http://www.archeton.pl/projekt/koliba-132-360-opisogolny-a48b1b6fd63ae236f4fae46686349025)

    Okna mahoniowe, brama i drzwi mahoniowe, dach -blachodachówka w kolorze powiedzmy brąz wpadający w bordo. Problem oczywisty - jaka elewacja???? Oczywiste dla mnie jest że najbezpieczniejszy będzie mleczny, jasny. Ale jasnych kolorów jest mnóstwo. Podpowiedzcie proszę jaki powinien być odcień- ciepły czy zimny, bardziej beżowy czy ecru, bo już wariuję. No i co jeśli mąż upiera się nad ciemniejszym beżem, kawą z mlekiem???
    A może wogóle walnę majtkowy róż i po sprawie (miałaś rację Blutka..)
    Dodam że lubie styl raczej nowoczesny, minimalistyczny, drzwi z poziomymi przeszkleniami, balkony będą proste drewniane albo metalowe.

  10. #2550

    Domyślnie

    [b]gusiolek_w Mam ten sam problem; stolarka i brama garażowa mahoń z tym że dachówka czarna. Zastanawiam się nad pastelowym odcieniem pomarańczowego lub coś ecri ewentualnie wanilia

  11. #2551
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar gabriela
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    869

    Domyślnie

    Ja do mahoniowych okien i mahoniowej bramy garazowej, dachowki rustykalnej (laciata czerwono-brazowa) wybralam tynk Aspol G 113 i nie ma juz odwrotu. Jest to taki bezpieczny jasny bez.
    A tu mozna sobie domki kolorowac:

    http://www.aspoltynki.pl/index9.php?kategoria=4&lang=pl
    Gabriela

  12. #2552

    Domyślnie

    No tak wiem ze te beże/ecru są najodpowiedniejsze ale niewiem czy do mahoniowych okien lepszy zimny złamany biały, chłodny beż, czy może taki mleczny, budyniowy( waniliowy mniam) znaczy ciepły ja sie na tym kompletnie nie znam. No i nielubię żółtych odcieni(
    Pokażcie swoje mahoniowo-deserowe domki ok??
    HELP!!!!

  13. #2553

    Domyślnie

    monio, zerknij do mnie do domku w stopce nie będę tu wklejać wszystkiego, ale mam takie zestawienie kolorystyczne zieleni z grafitowym dachem.

  14. #2554

    Domyślnie

    Wisia30, piekny masz domek i wnetrza. Bardzo mi sie podoba. Wszystko.

  15. #2555
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar gabriela
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    869

    Domyślnie

    Wisiu30 taka zielen elewacji jest do zaakceptowania, wyglada ladnie, pasuje do bryly domu i te polaczenia z drewnem.....super!
    Gabriela

  16. #2556

    Domyślnie Jaki kolor stolarki do brazowej dachowki????????

    Ludzie poratujcie bo zwariuje
    Musze do jutra podjac decyzje o kolorze stolarki okiennej a co za tym idzie drzwi i bramy garazowej.

    Dachowka brazowa Rupp ceramika (jest tylko jeden braz u nich - jest to taki ciemny gleboki braz raczej chlodniejszy niz na zdjeciu ponizej) kominy klinkier identyczny jak dachowka, filar przed wejsciem ten sam klinkier co kominy.


    Okna oknoplast - chcialem dac ich dab bagienny - bardzo ciemne, pasowaly by do dachowki i slupkow przed wejsciem tzn nie odcinaly sie niemal, ale....

    Teraz tak sobie ogladam i mam wrazenie ze bedzie tego ciemnego za duzo, i moze lepiej zeby okna, dzwi, brama garazowa odcinala sie od tego ciemnego dachu nieco. I tu bardzo podoba mi sie orzech stosowany w oknoplascie.

    Jakies poczucie estetyki mam i generalnie poszedl bym w te ciemne zeby nie odcianaly sie od dachu, z drugiej strony boje sie ze bedzie to wszystko strasznie smetne. Orzech jest za to bardzo ladny, daje takie cieplo "drewniane" ale nie daje az takiej zolci w sloncu jak zloty dab. Dab bagienny natomiast jest do bolu ciemny i zimny.

    Ladnie bedzie brazowa ciemna dachowka, takie same slupy przy wejsciu /brazowy klinkier/ i orzechowa stolarka okienna i drzwiowa?

    Myslalem zeby bylo cos jak ponizej, ale nie wiem czy okna o ton jasniejsze - wlasnie orzech nie beda lepsze - dachowka na zdjeciu tez podobno braz tylko z powodu pogody wyszlo tak ciemno



    pozdr
    strix

  17. #2557
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar dankaf
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    5.115
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    288

    Domyślnie

    dachowka na zdjeciu tez podobno braz tylko z powodu pogody wyszlo tak ciemno
    Dachówka na zdjęciu to brąz z robena.Ona jest w rzeczywistości troszkę ciemniejsza od ruppa.

    Może powiem jak ja planuję.A żeby było śmieszniej buduję ten sam dom który zaprezentowałeś na zdjęciu.
    - dąb bagienny okna
    - dachówka roben brązowa(już kupiona)
    O gustach się nie dyskutuje..... więc ciężko radzic.Mnie osobiście się podoba takie jednakowe zestawienie kolorystyczne

    A może zrób tak:
    Zabierz ze sobą jedną dachówkę i na spokojnie porównaj na miejscu przy okleinie.Wtedy napewno będzie łatwiej.

  18. #2558

    Domyślnie

    A ten Wam sie podoba?

    Dom w chabrach 2 po modyfikacji

  19. #2559
    ELITA FORUM (min. 1000)
    manieq82

    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    1.308
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    59

    Domyślnie

    ja mam ciemną tylko blachodachówkę Plannja Brąz satyna
    Zobacz jak komponuje się z oknoplastem w złotym dębie (dziennik)

  20. #2560

    Domyślnie

    Cytat Napisał manieq82
    ja mam ciemną tylko blachodachówkę Plannja Brąz satyna
    Zobacz jak komponuje się z oknoplastem w złotym dębie (dziennik)
    Dzieki, ale musi byc elewacja zeby wiedziec czy to zagra - patrze jednak tak sobie i mam wrazenie, ze czy to bedzie dab bagienny, orzech czy zloty dab jak u Ciebie to przy stonowanej jasnej elewacji moze dodatkowych listwach ze styro przy oknach w innym odcieniu niz sciany i tak bedzie to ladnie wygladalo.
    W debie bagiennym po prostu powazniej, bardziej zachowawczo - w jasniejszych kolorach bardziej wesolo, cieplej jesli mozna tak powiedziec. Mysle jednak ze we wszystkich tych przypadkach o ile nie da sie tynku w kolorze zielonego markera lub innego od czapy - bedzie ladnie.

    Oczywiscie biale okna zagraja wszedzie, ale nie chce ze wzgledow praktycznych - brzydko sie starzeja

    Pogrzebie jeszcze w necie za zdjeciami elewacji - jutro umowa na okna i ostateczna decyzja.

    Jesli ktos ma brazowy dach, kominy i np slupki a ma jakies fotki albo linki do elewacji bede dzwieczny bardzo.

    Problem z bagiennym jest jeszcze taki ze ciezko dobrac bramy garazowe bo np normstahl nie ma takiego dekoru a orzech jak najbardziej - niemal identyczny jak ten z oknoplastu.

    Pozdr
    strix

Strona 128 z 267

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony