dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 129 z 267
Pokaż wyniki od 2.561 do 2.580 z 5332
  1. #2561
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    dardurdka

    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    5.235
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    309

    Domyślnie

    Jakbys nie wybrał to i tak będzie ładnie, bo najwięcej zależy od elewacji Każdy dom jest ładny, jak ma dobrze dobraną elewację... A jeśli chodzi o ciepłe kolorki to ja właśnie z tego względu zmieniłam kolor okien z orzecha na złoty dąb Dębu bagiennego nie brałam pod uwagę, choć z bliska mi się podobał, lecz na elewacji wygląda (zwłaszcza z odległości) jak czarny i rzeczywiście sprawia, że elewacja staje się bardziej poważna, mniej ciepła Tak wię powodzenia w podjęciu decyzji, na pewno będzie dobra

  2. #2562
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar dankaf
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    5.115
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    288

    Domyślnie

    Cytat Napisał AMG1976
    A ten Wam sie podoba?

    Czy to Twoja elewacja?Czy może taką planujesz?

  3. #2563

    Domyślnie

    Przede mną wkrótce decyzja odnośnie wyboru elewacji. No i mnóstwo wątpliwości... Powiedzmy, że podejmowanie decyzji nie jest moją najmocniejszą stroną Te zdjęcia są w moim dzienniku, ale tutaj zagląda więcej osób, więc może coś doradzicie?

    Tak jak widać na wizualce projektu domek ma raczej wiejski charakter. Chcemy, żeby wyglądał bardziej nowocześnie. Stąd następujące wątpliwości:
    - czy podobnie jak w oryginalnej koncepcji dać drewno na szczytach?
    - okna i brama u nas w kolorze orzecha, dach - łupek - jaki kolor elewacji? chyba coś jasnego, tylko czy cieplejszy czy chłodny odcień?
    - czy tak jak na projekcie płytki klinkierowe (w takim kolorze jak komin) dać aż pod okna? nie chcę przekombinować...

    Czy ktoś z Was ma drewno na elewacji? Albo gdzieś w bliskim sąsiedztwie? Ciekawa jestem, jak takie drewno wygląda po 5-10 latach... Jeśli co 2-3 lata trzeba będzie je konserwować to chyba sobie darujemy...

    Ewentualnie zrezygnujemy z drewna i zrobimy jakieś delikatne boniowanie.

    Co sądzicie?





    Dziennik i komentarze to już historia

  4. #2564

    Domyślnie

    OK klepniety orzech - postalem 15 min w sloncu, poprzymierzalem do dachowki - w sloncu braz ruppa-a jest jednak cieply, taka ciemna mleczna czekolada - dab bagienny nadal chlodny - w jasne dni okna pozostajace w cieniu wydawaly by sie bardzo ciemne, ciemniejsze niz dachowka. Niech zatem beda ton jasniejsze. Poza tym oknoplast w orzechu wyglada bardziej "drewnianie" jak na moje oko, nawet bardziej niz 2x drozsze okna drewniane ktore byly na wystawce (lakier dawal wrazenie powloki plastikowej). Klepniete w kazdym razie i jeden dylemat do zresetowania w mozgu ufff

  5. #2565
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    dardurdka

    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    5.235
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    309

    Domyślnie

    Gratuluje podjęcia decyzji Na pewno będziesz zadowolony

  6. #2566
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Vafel
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    1.923
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    100

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elena76


    Przepiękna dachówka...

    Do tej nowocześnie wyglądającej dachówki drewno w szczytach niezbyt mi pasuje. Ale jeśli już, to jakieś sporo jaśniejsze od dachówki (chociaż tutaj zależy jeszcze jaka będzie elewacja)...

  7. #2567

    Domyślnie

    Dzięki Vafel

    Właśnie o jaśniejszym drewnie myślałam. Na kilku nowoczesnych elewacjach widziałam połączenie takiego jasnego drewna (poziome deseczki) z np. aluminiowymi barierkami.

    Cytat Napisał Vafel

    Przepiękna dachówka...

    Do tej nowocześnie wyglądającej dachówki drewno w szczytach niezbyt mi pasuje. Ale jeśli już, to jakieś sporo jaśniejsze od dachówki (chociaż tutaj zależy jeszcze jaka będzie elewacja)...
    Dziennik i komentarze to już historia

  8. #2568

    Domyślnie

    Cytat Napisał dankaf
    Cytat Napisał AMG1976
    A ten Wam sie podoba?

    Czy to Twoja elewacja?Czy może taką planujesz?
    Moja elewacja
    Dom w chabrach 2 po modyfikacji

  9. #2569
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar dankaf
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    5.115
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    288

    Domyślnie

    Cytat Napisał AMG1976
    Moja elewacja
    Mnie się podoba
    Fajnie wyglądają okna na tle ściany z klinkieru.

  10. #2570
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar dankaf
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    5.115
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    288

    Domyślnie

    Elena76 gdzieś widziałam podobny domek.Jak tylko sobie przypomnę to wrzuce u Ciebie w komentarzykach
    Kiedyś juz pytałaś o elewację?

  11. #2571
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar dankaf
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    5.115
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    288

    Domyślnie

    Cytat Napisał strix
    OK klepniety orzech - postalem 15 min w sloncu, poprzymierzalem do dachowki
    Też tak planuje zrobic aby miec 100% pewnośc.
    Co do bramy jest tak jak pisałeś wcześniej.W oknoplaście zaproponowali mi bramę w okleinie dąb bagienny Krispol-ale bez tłoczeń która jest o wiele droższa.No cóż jeśli będą takie problemy to też skuszę się na orzech



    Moim skromnym zdaniem-dobrze że wybrałeś orzech a nie złoty dąb który nafajniej wygląda przy dachówce antracytowej.

  12. #2572

    Domyślnie

    Będę dźwięczna

    Tak, już kiedyś coś pisałam. W zasadzie wrzucałam zdjęcia elewacji, które mi się podobały i zrobiła się afera, jakim prawem i w ogóle To teraz wrzucam swoje własne, chyba nikt nie będzie miał za złe

    Cytat Napisał dankaf
    Elena76 gdzieś widziałam podobny domek.Jak tylko sobie przypomnę to wrzuce u Ciebie w komentarzykach
    Kiedyś juz pytałaś o elewację?
    Dziennik i komentarze to już historia

  13. #2573

    Domyślnie

    Elena76,

    Rzeczywiście jaśniejsze drewno byloby super. Ale blokuja Cie juz okna (przy okazji drewno czy PCV). Chyba lepiej zrezygnuj z zdrewna.
    Sam mam Domino, na elewacji szara cegła + jasny tynk. Okna miały byc jasne ale ze względów praktycznych będą w tonacji Iroko.
    pzdr

  14. #2574

    Domyślnie

    A nie pomyślałam o tym... Masz rację, chyba za duży misz-masz się z tego zrobi. W sumie jakby się uprzeć, żeby te szczyty podkreślać, to można po prostu dać tam jasnoszarą farbę - wczoraj znazłam inspirację na zdjęciu kostki brukowej

    Okna PCV.

    Cytat Napisał zatom
    Elena76,

    Rzeczywiście jaśniejsze drewno byloby super. Ale blokuja Cie juz okna (przy okazji drewno czy PCV). Chyba lepiej zrezygnuj z zdrewna.
    Sam mam Domino, na elewacji szara cegła + jasny tynk. Okna miały byc jasne ale ze względów praktycznych będą w tonacji Iroko.
    pzdr
    Dziennik i komentarze to już historia

  15. #2575
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    onola

    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    2

    Domyślnie

    witam , siedze juz tu 3 dzien na waszym forum i niemoge znaleść prosze o pomoc szukam domu z elewacją żółta albo oliwową był tu taki jeden piękna zdięcia ale mi znikł

  16. #2576
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    onola

    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    2

    Domyślnie

    oliwkową miało byc

  17. #2577

    Domyślnie

    Zaczynam oglądać wątek od początku i szukam czegoś dla mojego domku - bardzo pożyteczny wątek forum!
    magda

  18. #2578

  19. #2579

    Domyślnie

    Cytat Napisał magdzina
    A to moja elewacja, jeszcze ciepła
    Co to za tynk i kolor?

  20. #2580
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    dardurdka

    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    5.235
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    309

    Domyślnie

    Super żywe kolorki!!!

Strona 129 z 267

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony