dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 13 z 267
Pokaż wyniki od 241 do 260 z 5332
  1. #241
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar gabriela
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    869

    Domyślnie

    A jak podoba sie Wam taki zestaw kolorow???



    Gabriela

  2. #242
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar adaman
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    526
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie

    noooooooooo to nad oknami bajka właśnie coś takiego mi się śniło

  3. #243
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar adaman
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    526
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie

    Wrzuć jeszcze coś, męczy mnie ta brama garażowa...... Tak jaloś łuki mi wychodzą, chociaż nigdzie łuków nie planuję.....

  4. #244

    Domyślnie

    Zwykły pensjonat,nic nadzwyczajnego

  5. #245
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar adaman
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    526
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie

    alis31 a masz jakiś zwykły nadzwyczajny dom? wiesz, tu chodzi o inspiracje, czyli wyjęcie pewnych elementów

  6. #246

    Domyślnie

    Moja dachówka miedziana nie bedzie, ale nie moge tez znalesc zdjecia z kolorem zblizonym do tej naszj... to bedzie karpiówka w koronke położona firmy Jopek, i tu mam dwa zdjecia z realizacji ale sa one niecio rozne w kolorze a nasza jest raczej taka bardziej ciemna, bardziej w bordo wpada niz w ceglasty kolor... kurcze... trudno mi to opisac



    te powyzej jest chyba najblizszy prawdy

    a tu jeszcze jeden:


    no i nie wie co z tym kolorem okien...
    czytalam ze do karpiowki najlepiej pasuje elewacja biala, zimna, klasyczna, no i wtedy okna tez biale... ah... kurcze... nie chcialam nigdy miec zuopelnie bialej elewacji... jak poloza dachoowke to zrobie zdjecie i wkleje... ale to dopiero w lipcu

    pozdrawiam

  7. #247
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Zuzza
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Posty
    1.273
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Ok od początku...

    Bolon: trochę klinkieru rzeczywiście było - ale jak coś mi jeszcze wpadnie w ręce to wkleję.

    Gabriela: to zdjęcie jest OK - ale w 100% mnie nie przekonuje

    Bonetka: Jaka Pani? Zuzza jestem

    Wklejam trochę drewnianych inspiracji:








  8. #248
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Zuzza
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Posty
    1.273
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Znalazłam wreszcie zestawienie kolorystyczne, które jest moim własnym ideałem.

    Załóżcie, że nie widzicie tam wcale złotych szprosów, tylko grube drewniane...





    Jak Wam się podoba? Taki będzie mój domek

  9. #249

    Domyślnie

    No Zuzzka !! brawo!!!! dokladnie o czyms takim na poczatku mysllam, ale potem zaczelam am watpic, czy aby elewacja nie jest za zolta a okna nie sa za ciemne i zaczelam miec dylematy... i nadal je mam i jeszcze nie wiem jak bedzie ale jedna rzecz mi sie tu nie podoba na tych zdjeciach, ta jasna podbitka... ja osobiscie przy tej kolorystyce zrobilabym ciemna, taka jak okna i reszta drewna no i oczywiscie bez złotych szprosów

    pozdrowionka

  10. #250

    Domyślnie

    http://www.studioatrium.pl/projekt-d...5,61,opis.html

    P. Zuza w tobie nadzieja szukam inspiracji elewacji dla mojego POEMATU (w załączeniu) - może w swej maxi kolekcji by się cos znalazło z cegłą na elewacji i grafitowym dachem. a może znasz słyszałaś kto buduje ten dom - fakt i=u mnie dość mocno przerobiony- ale inspiracją był właśnie on.

  11. #251
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Zuzza
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Posty
    1.273
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Mundzia,

    Myśle ze jest to zestaw miodzio Ale zwróć uwagę , że okna i drzwi to afromorfozja.
    Kolor elewacji - nie wim jak go nazwac - kremowy. Ten numer tynku który podawałam apropos zdjęcia z Muratora jest identyczny.

    Jesli zaś chodzi o podbitkę - to trzeba uważać - okna i drzwi to meranti - a na sosnie czy świerku ten kolor bedzie wyglądał inaczej. Czyli mogą odcienie się rozjechać. Dlatego ja nie robię podbitki - tylko gzymsy otynkowane tak jak cała elewacja.

    Problem też jest z balustradami. Fajnie by było mieć drewniane - ale jeśli kolory się nie zgodzą? Pewnie zdecyduję się na metalowe czarne. Jak najmniej rzucające się w oczy...

    I do tego dom w miarę nisko posadowiony, żeby podmurówki prawie nie bylo widać. I kominy też otynkowane...

    Echhh kiedy to będzie.....

  12. #252

    Domyślnie

    Cytat Napisał Teńka
    http://www.studioatrium.pl/projekt-domu-GLX-27,25,61,opis.html

    P. Zuzza w tobie nadzieja szukam inspiracji elewacji dla mojego POEMATU (w załączeniu) - może w swej maxi kolekcji by się cos znalazło z cegłą na elewacji i grafitowym dachem. a może znasz słyszałaś kto buduje ten dom - fakt i=u mnie dość mocno przerobiony- ale inspiracją był właśnie on.
    co sądzisz o tym domku z czerwoniutkiej cegły - czy masz w swojej kolekcji cos podobnego
    http://www.budowa.com.pl/news/news.asp?ID=161

  13. #253
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Zuzza
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Posty
    1.273
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Teńko, Coś mam w tym kolorze.
    Ale prawdę mówiąc nie jest to moje ulubione zestawienie - do takiego ciemnego dachu bardziej mi pasuje jasny klinkier.
    Z ciemnym - robi się jakiś taki ciemny







  14. #254
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Zuzza
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Posty
    1.273
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Może jeszcze trochę drewna (dla Bonetki) i drewnianych wstawek (dla Adamana)
    Bonetko - Twój dom na pewno nie będzie oklepany Będzie Twój własny, a taki zawsze jest najładniejszy

    A ten garaż na końcu to tak przypadkiem...








  15. #255

    Domyślnie

    Ale ten dom który wysłałam http://www.budowa.com.pl/news/news.asp?ID=161- ten z cegły sory ale jestem początkująca nie umiem wkleić ) jakoś mnie ująła własnie wybieram okna i mam dylemat bo jakby nie było to nakreśli już charakterek

  16. #256
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Zuzza
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Posty
    1.273
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Teńka,

    Podobnego domu niestety nie mam. Jak gdzieś zauważę, to dam Ci znać..

  17. #257

    Domyślnie

    Zuzza tak sobie was podglądam ale Twój wybór jest bardzo podobny do narazie mojego ideału, tylko, że u mnie dachówka będzie ciemniejsza (jak narazie to kasztan robena), ale sądzę że będzie też ok. Ale kolorek elewacji super. Te okna i drzwi to chyba machoń??

  18. #258
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Zuzza
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Posty
    1.273
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Dzióbek, Myślę, ze okna i drzwi to drewno meranti (mahoń) w kolorze Afromorfozja.

    Ale pewna nie jestem

  19. #259
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJDOCIEKLIWSZA KOBIETA NA TYM FORUM
    bonetka

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Posty
    1.529

    Domyślnie

    Zuzzko,
    ślicznie dziękuję za zdjęcia, jakby jeszcze jakieś były to bardzo proszę.
    Teraz jeszcze prośba.Gdybyś sama miała taki dom drewniany / bez wstawek muru / to jakie kolory byś wybrała / dach, okna , okiennice, obróbki /.
    Jeśli nie sprawię kłopotu to proszę o odpowiedź.
    Gorąco pozdrawiam.

  20. #260
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Zuzza
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Posty
    1.273
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Bonetko,

    Domy drewniane sa takie piękne, że nie mam jednego ulubionego zestawienia, pewnie w każdym odcieniu coś bym wybrała ślicznego.

    Na pewno coś juz Ci chodzi po głowie - kolor dachu, czy elewacji, czy tez okna - napisz, to do tego Ci mogę dopisać moje wybory

    Bo tak to mogłabym pisać i pisać. Trzeba się nieźle napocić, żeby zbudować brzydki drewniany dom

Strona 13 z 267

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony