dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 138 z 267
Pokaż wyniki od 2.741 do 2.760 z 5332
  1. #2741

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ania i Bartek



    Jeśli do momentu malowania elewacji przejdzie mi chrapka na oliwkę, to TO byłby mój wybór nr 2!
    Bardzo mi się podoba ta elewacja, i ogrodzenie! Świetny pomysł!
    Moj dom co prawda ja okreslam bardziej jako "zgniłą zieleń" ale w sumie zielona jest .Jeśli nie przeszła CI zieleń to mogę podesłać kilka zdjęć - jak coś to napisz,

    pozdrawiam,
    Kasia

  2. #2742

    Domyślnie

    Cytat Napisał damimax
    Ja planuję antracytowe, takie zwykłe
    Zdecydowałam się na parapety w kolorze grafitowym, jak dach. Oglądałam takie płytki parapetowe (klinkier), jak te na zdjęciu powyżej, to chyba Przysucha, kolor ok, ale powierzchnia pozostawia do życzenia, jakaś taka chropowata, nierówna....

    Z kolei płyki Cerrad super gładkie, ale za to grafit cieniowany, nie podoba mi się...
    http://www.budmar.pl/prod/15/plytki-parapetowe/

    Czy może jest jeszcze jakaś inna firma produkując takie płytki parpapetowe???

  3. #2743
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar agawi74
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    13.875

    Domyślnie

    Witajcie,
    czy ktoś ma elewację firmy KABE- NOVALIT T, modelowany kolor K 10130
    Tynk polikrzemianowy (akrylowo-silikonowy). Chodzi mi głównie o kolor
    K 10130 lub ew. K 10140 . Będę bardzo wdzięczna za fotkę
    Pozdrawiam

  4. #2744
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Sloneczko
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    północ Krakowa
    Posty
    6.732

    Domyślnie

    Znalazłam takie coś:

    http://www.farbykabe.pl/pub/File/wyd...8_wzornikK.pdf

    tutaj:
    http://www.farbykabe.pl/?pid=94

    A może tak? http://www.kabetherm.pl/kolornik/

    13 z kolei kwadracik z kolorem to 10130

  5. #2745

  6. #2746
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar agawi74
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    13.875

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sloneczko
    Znalazłam takie coś:

    http://www.farbykabe.pl/pub/File/wyd...8_wzornikK.pdf

    tutaj:
    http://www.farbykabe.pl/?pid=94

    A może tak? http://www.kabetherm.pl/kolornik/

    13 z kolei kwadracik z kolorem to 10130
    Sloneczko- bardzo Ci dziekuję za pomoc ale... przerabiałam już te wszystkie linki. Malo tego - widziałam u przedstawiciela Kabe próbki kolorów, ale karteczki są malutkie, kolory na monitorze komputera są zupełnie inne i dlatego chciałam zobaczyć zdjęcie calego domu. Póki co zdecydowaliśmy się na kolor 10130 (lekka wanilia)- zobaczymy jaki wyjdzie
    Pozdrawiam

  7. #2747
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Sloneczko
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    północ Krakowa
    Posty
    6.732

    Domyślnie

    A widziałaś naszą elewację? Jest to "lekka wanilia", a dokładnie gotowy, barwiony tynk silikatowo-silikonowy Ceresitu, "baranek" kolor Florida FL2.

    Cenowo na pewno lepszy od Kabe i jakościowo bardzo dobry

  8. #2748
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar agawi74
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    13.875

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sloneczko
    A widziałaś naszą elewację? Jest to "lekka wanilia", a dokładnie gotowy, barwiony tynk silikatowo-silikonowy Ceresitu, "baranek" kolor Florida FL2.

    Cenowo na pewno lepszy od Kabe i jakościowo bardzo dobry
    Ładniutki masz kolor elewacji (ale mam wrażenie, że ma domieszkę kropli pomarańczy- czy się mylę?) Mój kolor musi być czysto waniliowy, bo mamy ceglasty dach.
    Co do firmy, to niestety mój M się uparł na Kabe , więc muszę wybrać kolor z jej palety. Chociaż tyle dobrego

  9. #2749
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Sloneczko
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    północ Krakowa
    Posty
    6.732

    Domyślnie

    Cytat Napisał agawi74
    Ładniutki masz kolor elewacji (ale mam wrażenie, że ma domieszkę kropli pomarańczy- czy się mylę?) Mój kolor musi być czysto waniliowy, bo mamy ceglasty dach.
    Zdjęcia przekłamują kolor. Nie ma odcienia pomarańczowego, są to "lody waniliowe" i w zależności od oświetlenia kolor zmienia się na jeszcze jaśniejszy, gdy na ściany świeci słońce

  10. #2750
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar mirela99
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    7.243

    Domyślnie

    Przebrnełam do 32 strony watku i nadal mam problem z dachem grafitowym. Jest on naszym marzeniem więc wszystko pod niego podciagniemy. Nawet na białe okna się zdecydowaliśmy (dla mnie brąz się jednak gryzie z czernią i jej pochodnymi) ale co z podbitką ? Nie wyobrażam sobie białego sidingu, tym bardziej, że bedziemy mieć rzeźbione krokwie (chyba tak się to co wystaje spod dachu nazywa?). Na jaki kolor można te krokwie i podbitkę pomalować ? Są jakieś szare impregnaty ? Czy wszytkie domy z szarymi dachami i białymi oknami mają siding ?

  11. #2751

    Domyślnie

    a do szarego dachu nie pasuje kolor złoty dąb?? bo mnie sie wydaje ze łądnie wspólgra taki zestaw i podpitka tez w kolorze złoty dąb...

  12. #2752

    Domyślnie

    annecy bardzo mi się Twoja elewacja podoba!

  13. #2753

    Domyślnie

    Cytat Napisał mirela99
    Przebrnełam do 32 strony watku i nadal mam problem z dachem grafitowym. Jest on naszym marzeniem więc wszystko pod niego podciagniemy. Nawet na białe okna się zdecydowaliśmy (dla mnie brąz się jednak gryzie z czernią i jej pochodnymi) ale co z podbitką ? Nie wyobrażam sobie białego sidingu, tym bardziej, że bedziemy mieć rzeźbione krokwie (chyba tak się to co wystaje spod dachu nazywa?). Na jaki kolor można te krokwie i podbitkę pomalować ? Są jakieś szare impregnaty ? Czy wszytkie domy z szarymi dachami i białymi oknami mają siding ?
    My malowaliśmy na kolor zbliżony właśnie do złotego dębu, bo w tym kolorze planujemy okna. Niestety zdjęcia troszkę przekłamują kolor, ale wygląda to mniej więcej tak:







    Jak dla mnie połączenie grafitu i złotego dębu b. dobrze wygląda, ale przecież każdy ma inny gust.
    Na początku dłuuuugiej drogi...

  14. #2754
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar mirela99
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    7.243

    Domyślnie

    Cytat Napisał Michał i Magda
    Jak dla mnie połączenie grafitu i złotego dębu b. dobrze wygląda, ale przecież każdy ma inny gust.
    Właśnie, dlatego interesują mnie inne opcje z grafitowym dachem. Nie wyobrażam się sztucznego plastiku (choć okna białe są do zaakceptowania).
    Tak dla jasności, mam problem z łączeniem brązu i grafitu i mam problem z oknami drewnopodobnymi (tzn. oklejanymi). Nie stac mnie na drewniane więc podjęliśmy decyzję o białych plastikach (a może szarych)tylko co wtedy z tą resztą ? Do białych okien nie pasują brązowe dodatki dachowe.
    Nie wiem, mam chyba uprzedzenie z lat młodzieńczych, kiedy bardzo przestrzegałam zasadę że do brązowych butów nie pasują czarne/szare buty .
    Jejeku, jakaś dziwna jestem, bo wszedzie wkoło mnie wszyscy powtarzają, ze ten złoty dąb jest oki ... sama nie wiem.
    Michał i Magda a okna tez w kolorze złotego debu ? Brama, drzwi ? A co z płotem ? Czy gdzieś jeszcze będziecie powtarzać ten grafit ? Np. klinkier ?

  15. #2755

    Domyślnie

    Cytat Napisał mirela99
    Michał i Magda a okna tez w kolorze złotego debu ? Brama, drzwi ? A co z płotem ? Czy gdzieś jeszcze będziecie powtarzać ten grafit ? Np. klinkier ?
    Okna będą w kolorze złoty dąb, jeżeli płot i barierki przy balkonach zrobimy drewniane, to również będą w kolorze krokwi i nadbitki. Komin mamy z grafitowego klinkieru, z takiego samego planujemy słupki przy ogrodzeniu.

    Tak jak wspominałam jednym to połączenie się podoba, innym nie. Widziałam antracytowy dach z ciemną podbitką (kolor prawie czarny, więc mniemam, że to był heban) i dla mnie np. takie połączenie było nie do przyjęcia.
    W końcu po to robiłam rzeźbione końcówki krokwi, żeby było widać strukturę tego drewna.

    P.S. I wybaczcie proszę moje zdjęcia. Do tematu elewacji niestety nie pasują
    Na początku dłuuuugiej drogi...

  16. #2756

    Domyślnie

    Nasza.





    Szalony kolor, co?
    ...tą rozetkę drewnianą nad drzwiami obniżymy, bo jakoś za wysoko wyszła oraz cokół i murki będą niższe bo w pewnej (niedużej) części zakryje je nawieziona ziemia.
    Pozdr.

  17. #2757

    Domyślnie

    To i nasza




    Drugie zdjęcie troszkę przekłamane, bo robione wieczorem, kiedy słońce było już nisko i kolor jakiś taki żółtawy wyszedł.

  18. #2758

    Domyślnie

    justa*
    bardzo ładna elewacja fajny pomysł z dobraniem koloru opasek zbliżonego do stolarki
    tu była reklama

  19. #2759
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar mirela99
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    7.243

    Domyślnie

    Czym maluje się krokwie ? Można jakieś szare impregnaty dostać ? Takie żeby było widać słoje (jasne) ? Kurcze dalej mi nie pasuje ten dąb złoty ...

  20. #2760

    Domyślnie

    Cytat Napisał LovelyFairy
    justa*
    bardzo ładna elewacja fajny pomysł z dobraniem koloru opasek zbliżonego do stolarki
    Dziękuję
    Kiedy wybierałam kolor, też mi się podobało. Gdy wszystko było gotowe to miałam wrażenie, że jednak trochę przeholowałam. Ale jak się nie ma co się lubi...........
    Tak więc podoba mi się coraz bardziej

Strona 138 z 267

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony