dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 149 z 267
Pokaż wyniki od 2.961 do 2.980 z 5332
  1. #2961

    Domyślnie

    A to moja elewacja. Już prawie skończona. Tynk weber terranova.


  2. #2962

    Domyślnie

    Fajnie że tu trafiłem
    Wszystko co robimy jest dobre....



    http://foto.onet.pl/644z3,8k8rkdkchzz8,u.html

  3. #2963

    Domyślnie

    Cytat Napisał strix
    Moja chatynka, etap walki ze smieciami budowlanymi stad lekki nielad wkolo










    Pozdr
    strix
    Pięknie wszystko dobrane ! Jaki kolor okien? Dachówki? Drzwi zewnętrzych i bramy garażowej ? Superowo!
    ------------------------------------------------------------
    Trzeba stworzyć dom,
    Żeby mieć do czego wracać........

  4. #2964

    Domyślnie

    Cytat Napisał strix
    Moja chatynka, etap walki ze smieciami budowlanymi stad lekki nielad wkolo










    Pozdr
    strix
    Pięknie wszystko dobrane ! Jaki kolor okien? Dachówki? Drzwi zewnętrzych i bramy garażowej ? Superowo!
    ------------------------------------------------------------
    Trzeba stworzyć dom,
    Żeby mieć do czego wracać........

  5. #2965

    Domyślnie

    Cytat Napisał rataj75

    Pięknie wszystko dobrane ! Jaki kolor okien? Dachówki? Drzwi zewnętrzych i bramy garażowej ? Superowo!
    Kolor okien, drzwi i bramy - orzech. Dachowka Rupp Sirius brazowa /jest jeden braz w tej serii/

    Pozdr
    strix

  6. #2966

    Domyślnie

    Cytat Napisał strix
    Cytat Napisał rataj75

    Pięknie wszystko dobrane ! Jaki kolor okien? Dachówki? Drzwi zewnętrzych i bramy garażowej ? Superowo!
    Kolor okien, drzwi i bramy - orzech. Dachowka Rupp Sirius brazowa /jest jeden braz w tej serii/

    Pozdr
    strix
    Witaj
    Wybieram własnie kolory elewacji do naszej Perły. Ciekaw jestem jaki tynk i w jakim kolorze jest położony, jaki jest kolor na obramówkach wokół okien i , czymjest wykończony cokół . Dzieki i pozdrawiam.
    Tomek

  7. #2967

    Domyślnie kolor podbitki

    A ja zapytam o kolor podbitki?

  8. #2968

    Domyślnie Re: kolor podbitki

    Cytat Napisał grazi
    A ja zapytam o kolor podbitki?
    Tomek - Kolory elewacji juz byly - Kabe 1050 i 1060
    Cokol - Kabe marmolit czy jakas podobna nazwa - nie pamietam numeru ale najciemniejszy braz - czyli z najmniejsza iloscia domieszki jasniejszych kamykow, ale nie jednobarwny. Ziarno te drobniejsze.

    Podbitka na tarasie miala byc zblizona kolorem do okien - wiec poszedl orzech, nie lakierobejca tylko sama bejca - latwiej pozniej ponownie konserwowac itp itd. Podbitka pod dachem to PCV Royal Soffit w strukturze drewna ciemny braz zblizony do dachowki.

    Pozdr
    strix

  9. #2969
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    katarzynap3

    Zarejestrowany
    Dec 2008
    Posty
    266
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    23

    Domyślnie CEGLASTY Z ZIELENIĄ?

    Witajcie, na tym wątku jestem po raz pierwszy i bardzo żałuję, że wielu zdjęć juz nie widać
    Nasz domek do Dom Ciepły B11 od Lipińskich, póki co elewacja jest szara, bo nie zdążyliśmy przed zimą zrobić podbitki. mam z tym problem, bo okap dachu jest niski i nie chciałabym przytłoczyć domku:
    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...094cc1ad3.html
    Wydaje mi się, że zielony kolor tynku (taki nieco kanarkowy?), albo oliwkowy w każdym razie jasny, cokół z płytek w kolorze ceglastym takim jak dachówka, no i pytanie zasadnicze jak dobrze i sensownie rozplanować dróżki, żeby nie wybetonować całego wjazdu
    Nasz majster radzi, żeby położyć kostkę wszędzie gdzie się da, tzn, wokól domu, drogę dojazdową około 4,5 - 5m szerokości i "parking", ale ja tego nie widzę, droga do domu od asfaltu ma 33m długości....
    Wjazd mamy od południowego zachodu, jak go całkiem wybetonuję będzie mi od tej kostki wiecznie prażyło.
    Tak sobie umyśliłam, że ładnie by wyglądało, gdyby zachować jednak tę naturalność leśną wokół domu - tylko pytanie jak to połączyć, żeby tez z kolei z torbami nie pójść
    Może macie jakieś sugestie?
    Dzięki i pozdrawiam w Nowym Roku

  10. #2970

    Domyślnie

    a moja elewacja bordowa


    weendy

  11. #2971
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    katarzynap3

    Zarejestrowany
    Dec 2008
    Posty
    266
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    23

    Domyślnie

    weendy ale odjazd chyba wszyscy w dolinie zazdroszczą Ci tego kolorku?
    Do dużego domku faktycznie taki kolor pasuje. Bardzo ładnie zrobiona elewacja. Pozdrawiam K

  12. #2972
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar aniawmuratorze
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    9.490
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    165

    Domyślnie

    mója ulubiona kolorystyka szkoda że okna i drzwi nie są białe

    pozdrawiam

  13. #2973

    Domyślnie

    dziękuje Wam bardzo, cieszę się że jeszcze komuś się podoba (poza mną
    aniawmuratorze broniłam sie rękami i nogami przed oknami i drzwiami w kolorze białym, miałam w poprzednim i mieszkaniu i jak dla mnie to porażka, nigdy więcej takich bym nie chciała. Z tych jestem bardzo zadowolona.
    weendy

  14. #2974
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Mymyk_KSK
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    2.364
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    79

    Domyślnie Re: CEGLASTY Z ZIELENIĄ?

    Cytat Napisał katarzynap3
    Nasz majster radzi, żeby położyć kostkę wszędzie gdzie się da, tzn, wokól domu, drogę dojazdową około 4,5 - 5m szerokości i "parking", ale ja tego nie widzę, droga do domu od asfaltu ma 33m długości....
    Wjazd mamy od południowego zachodu, jak go całkiem wybetonuję będzie mi od tej kostki wiecznie prażyło.
    Tak sobie umyśliłam, że ładnie by wyglądało, gdyby zachować jednak tę naturalność leśną wokół domu - tylko pytanie jak to połączyć, żeby tez z kolei z torbami nie pójść
    trochę brutalnie - majster to nie projektant i może po prostu nie mieć "oka".. Kostkę musisz dopasować do elewacji, do architektury domu itp. itd. To nie jest łatwy temat.

    PS jak dla mnie tak szeroka droga dojazdowa jest bez sensu - 3 m jest absolutnie wystarczające, a w porównaniu z szerokością 5 m oszczędzasz pi razy drzwi 8.000 zł

  15. #2975
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    katarzynap3

    Zarejestrowany
    Dec 2008
    Posty
    266
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    23

    Domyślnie

    Mymyk_KSK
    dzięki za wsparcie, tak w ogóle to zastanawiam się nad projektem ogrodu. TYlko powiedz mi, Czy tak na odległość to projektant jest w stanie coś poradzić?
    Jakoś do tych naszych domorosłych zraziłam się po projektach i kuchni i łazienek

  16. #2976

    Domyślnie

    jaki jest numer farby na elewacji pierwszego domu na 28 stronie.

  17. #2977

    Domyślnie

    Cytat Napisał mariuszniemiec
    jaki jest numer farby na elewacji pierwszego domu na 28 stronie.
    Zacytuj ten post, bo wątpię, żeby komuś się chciało cofać o tyle stron.
    Na początku dłuuuugiej drogi...

  18. #2978
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar efilo
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Posty
    29.533

    Domyślnie

    dawno temu... tak dawno że już nawet nie pamiętam kiedy to było wklejałam tu wizualizacje mojej elewacji. niewiele od tego odbiega domek, ale może komuś się przyda w podejmowaniu decyzji w tą lub w inną stronę.

    śnieg przykrył część niedoróbek część widać gołym okiem. jednak na dokończenie musimy poczekać do wiosny


  19. #2979
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar efilo
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Posty
    29.533

    Domyślnie

    Cytat Napisał Michał i Magda
    Cytat Napisał mariuszniemiec
    jaki jest numer farby na elewacji pierwszego domu na 28 stronie.
    Zacytuj ten post, bo wątpię, żeby komuś się chciało cofać o tyle stron.
    mariusz, patrząc na to że to pseudo zdjęcie opatrzone jest komentarzem 'proszę o pomoc w znalezieniu tynku w kolorze podobnym do tego na poniższej wizualizacji' to raczej nikt numeru Ci nie poda

  20. #2980

    Domyślnie

    Cytat Napisał efilo
    dawno temu... tak dawno że już nawet nie pamiętam kiedy to było wklejałam tu wizualizacje mojej elewacji. niewiele od tego odbiega domek, ale może komuś się przyda w podejmowaniu decyzji w tą lub w inną stronę.

    efilo - przyda, przyda, ale nie zgapię wprost
    Czegoś podobnego szukam. Zajrzałam, poczytałam "O Elwirze...", zdjęcia pomysłu z Litwy niedostępne, opis projektu rozwijający się w czasie, stąd moje pytanie: to projekt zupełnie indywidualny czy przerabiany katalogowy? I nie doczytałam powierzchni całkowitej i użytkowej, jeśli gdzieś było - przepraszam.

    Marzę tylko o takim zestawieniu ogromnych okien nad i pod balkonem, bryły domu w "L" oraz połączeniu nowoczesności z dwuspadowym dachem (bo w większości projektów "modern-minimalizm" za dużo mi "kubików")

Strona 149 z 267

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony