dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 16 z 267
Pokaż wyniki od 301 do 320 z 5332
  1. #301

    Domyślnie

    Cytat Napisał Inezka
    Brzuzens, tylko jedno zdjecie wrzuciles i od razu taki sliczny domek
    To prawda, śliczny szkoda że nie mój Jak mi wpadnie coś w oko to napewno się z Wami podzielę.

  2. #302

    Domyślnie

    Zuzzo! Jesteœ natchnieniem wszelkich budujšcych!
    Dzieki za wštek.
    Ja mam tylko coœ dla baaaardzo odważnych:


    A przy okazji Zuzzo, czy masz może jakieœ fotki elewacji prostych domów, gdzie rzobijana byłaby jakimiœ wykończeniemi przestrzeń œcian?
    Mam na mysli jaieœ fantazyjne (lub mniej) położenie klinkieru albo kamienia. Może kolory? Coœ jak na tej fotce z obłozonymi do połowy klinkierem filarami.

  3. #303
    Guest

    Domyślnie

    Hej, a co myślicie o takim pomyśle: dachówka ceramiczna czerwona angoba, rynny tytan-cynk (lekko srebrne), elewacja - w odcieniu leciusieńko srebrzystym (prawie biała), parapety i schody - klinkier, okna/drzwi/brama - cyprys, drewniana barierka balkoniku i ozdoby ciesielskie dachu w odcieniu okien i drzwi...
    Długo się naszukałam i nie znalazłam zdjęcia czegos nawet lekko zbliżonego (zwykle zestawienia czerwieni ze srebrnym to srebrny dach z płaskiej blachy i klinkierowa elewacja), a "coś" podpowiada mi, że efekt mógłby być całkiem ciekawy...
    Wariant bezpieczniejszy - to samo z białą elewacją, ale poprzednie rozwiązanie mnie kusi

  4. #304
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar monka
    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Posty
    8.956

    Domyślnie

    Zuzza masz może więcej zdjęć tego domu? Najlepiej z dachem albo może masz zdjęcia z podobną kolorystyką okien i obramówek okna.


  5. #305
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Zuzza
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Posty
    1.273
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Witam po weekendzie

    Bardzo mi miło, że ktoś te zdjęcia ogląda

    To może najpierw troszkę kamiennych wstawek:









    Kamieni polnych poszukam...
    Drewna i klinkieru w kawałkach też...

    Co do srebrnej elewacji - to tak się zastanawiam - Czy ona ma być metaliczna? Czy jest taka farba? Bo jesli nie - to chyba wyjdzie z tego szary?? Babo - napisz jak to widzisz.

    Monka, juz szukam tego domu...

  6. #306
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Zuzza
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Posty
    1.273
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Monka, znalazłam...




    tylko dach coś kiepsko widac...

  7. #307
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar monka
    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Posty
    8.956

    Domyślnie

    Dzięki Zuzza
    właśnie rozważam coś podobnego
    te pasy mi nie pasują ale koncepcja chyba nie jest zła jak myślicie?

  8. #308
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Zuzza
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Posty
    1.273
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Monka,

    Nie podobają mi się te obramowania - ja bym zrobiła jaśniejsze niż elewacja.
    Ale kolory są OK.

  9. #309
    Guest

    Domyślnie

    Własnie - elewacja w żadnym wypadku nie może wyjść szara, tylko biaława leciutko opalizująca na srebrno... Poszukam czy ktoś ma w ofercie takie cudo. Zdjęć nie znalazłam

  10. #310

    Domyślnie

    Baba_budowniczy,
    takie domy w ilościach licznych są zaprezentowane w książce wydawnictwa KALLIOPE "Dom optymalnie zaprojektowany". Może mają jeszcze np. w Merlinie. To tłumaczenie z niemieckiego, zdjęcia bardzo dobre. W NIemczech połączenie dachówki z blacharką i orynnowaniem z tytancynku jest b. popularne. M.zd. Ładnie to wygląda.
    Pzdr. Joasia.

  11. #311
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar monka
    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Posty
    8.956

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zuzza
    Monka,

    Nie podobają mi się te obramowania - ja bym zrobiła jaśniejsze niż elewacja.
    Ale kolory są OK.
    Rozmawiałam z architektem i doradzał mi jakieś podkreślenie okna np. poprzez ciemniejsze obramowanie, ze wzgledu na to że mam skromną elewację. Te ciemniejsze obwódki mają nawiązywać do elementów drewnianych i podbitki. Przy jaśniejszych obwódkach elewacja może być rozmyta.
    No nie wiem pomyślę jeszcze

  12. #312
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Napisał Joasia
    Baba_budowniczy,
    takie domy w ilościach licznych są zaprezentowane w książce wydawnictwa KALLIOPE "Dom optymalnie zaprojektowany". Może mają jeszcze np. w Merlinie. To tłumaczenie z niemieckiego, zdjęcia bardzo dobre. W NIemczech połączenie dachówki z blacharką i orynnowaniem z tytancynku jest b. popularne. M.zd. Ładnie to wygląda.
    Pzdr. Joasia.
    Dziękuję bardzo za podpowiedź, poszukam

  13. #313

    Domyślnie

    A nize jtis z was na numer tynku w kolorze jasna kosc sloniowa. Nasza dachowka jest grafitowa i marzy mi sie elewacja w takim wlasnie kolorze. Ale nie moze to byc niz z nuta zolta, bo tego koloru nie lubie Chodzi mi o jasny kolor, taki bardziej kremowy odcien bieli.. Szukam i szukam i nic nie znalazlam... Zrobilismy probke na kominach, ale kolor wyszedl smutny i brudny

  14. #314

    Domyślnie klinkier/drewno

    Witajcie,
    Wrzucam wam wizualizacje elewacji mojego przyszłego domu- połaczenie klinkieru i drewna
    pozdarwaim
    agnieszka
    http://amencel.photosite.com

  15. #315

    Domyślnie

    Cytat Napisał ozzie
    A nize jtis z was na numer tynku w kolorze jasna kosc sloniowa. Nasza dachowka jest grafitowa i marzy mi sie elewacja w takim wlasnie kolorze. Ale nie moze to byc niz z nuta zolta, bo tego koloru nie lubie Chodzi mi o jasny kolor, taki bardziej kremowy odcien bieli.. Szukam i szukam i nic nie znalazlam... Zrobilismy probke na kominach, ale kolor wyszedl smutny i brudny

    Pierwszych wyrazów nie zrozumiałam, ale dalej już bezproblemowo.
    Też mam w planie taki zestaw . Do grafitu chcę dopasować beż. W próbnikach Greiplastu znalazłam coś takiego np F 1911 i ton ciemniejszy F 1921. Ale nie wiem, czy na budynku wyjdzie jaśniej czy ciemniej niż na wzorniku.
    Przeleciałam Forum i jeszcze nie znalazłam nic na ten temat.

  16. #316
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Zuzza
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Posty
    1.273
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Co do kolorów to niewiele Wam moge pomóc..
    Moze jacyś właściciele pochwalą się zdjęciami i numerami kolorów.

    Ale coś powklejam..

    Monka coś tam dla Ciebie jeszcze będzie







  17. #317

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zuzza
    Ale coś powklejam..
    Ten przedostatni bardzo ładny

    Ja też znalazłem coś ładnego, u siebie na dysku. Coś dla tych co lubią drewno i kamień na elewacji. Nie mam niestety większej wersji:


    Pozdrawiam
    Brzuzens

  18. #318

    Domyślnie

    Cytat Napisał brzuzens
    Cytat Napisał Zuzza
    Ale coś powklejam..
    Ten przedostatni bardzo ładny

    Ja też znalazłem coś ładnego, u siebie na dysku. Coś dla tych co lubią drewno i kamień na elewacji. Nie mam niestety większej wersji:


    Pozdrawiam
    Brzuzens
    bardzo ładny. podoba mi się

  19. #319

    Domyślnie

    Cytat Napisał ozzie
    A nize jtis z was na numer tynku w kolorze jasna kosc sloniowa. Nasza dachowka jest grafitowa i marzy mi sie elewacja w takim wlasnie kolorze. Ale nie moze to byc niz z nuta zolta, bo tego koloru nie lubie Chodzi mi o jasny kolor, taki bardziej kremowy odcien bieli.. Szukam i szukam i nic nie znalazlam... Zrobilismy probke na kominach, ale kolor wyszedl smutny i brudny
    Ozzie, ja bedę również miała grafitowy dach i elewację w kolorze kości słoniowej. Z próbnika NCS wybrałam numer S 0502-Y. Spójrz na to, może właśnie ten kolor będzie Ci odpowiadał? Sama jestem ciekawa, jak prezentuje się w rzeczywistości - niestety mój dom jest dopiero na etapie fundamentów.

  20. #320

    Domyślnie

    jakie piękne te ostatnie domki
    zaczynam się przekonywać że do kamienia polnego najlepiej wygląda biała elewacja
    będzie u mnie dużo drewnianych detali i tu jestem w kropce jaki kolor będzie dobrze wyglądać
    Zuzza gdzie Ty biegasz po tych budowach

Strona 16 z 267

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony