dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 18 z 267
Pokaż wyniki od 341 do 360 z 5332
  1. #341

  2. #342

  3. #343

  4. #344

    Domyślnie

    Bryta, widzę, że Cię wzięło na te niemieckie domki. Sam też to
    kiedyś przeżywałem.
    pozdrawiam
    Klaus

    Moja działeczka

  5. #345

    Domyślnie

    Cytat Napisał Monika B
    Trobe! Przyłšczam sie do prosby Monki.
    Odkrywcze wszystko niby nie jest, ale strach samemu paćkać po elewcji.
    Zdaje się, że mamy podobne problemy , choć mi pewnie na wykończenie klinkierem zabraknie kasy. No, ale chociaż kolor rzucę.
    Niestety wizualizacja tylko na papierze a nie mam dostępu do skanera. Kilka postów wyżej pisałam o kolorach, podając numer ale trzeba zajrzec do próbnika, żeby miec pojecie.
    Ja planuję same płytki klinkierowe, chociaż zaczęłam myślec o prawdziwej ścianie trójwarstwowej w tych miejscach, bo jest problem z mocowaniem. Jest mały wybór płytek, natomiast widziałam fantastyczne cegły klinkierowe, myślałam nawet o tym, żeby je ciąc na połowy, tworząc namiastkę płytek, niestety są ciężkie i nie da się ich po prostu przykleic.

  6. #346

    Domyślnie

    Cytat Napisał trobe
    Cytat Napisał Monika B
    Trobe! Przyłšczam sie do prosby Monki.
    Odkrywcze wszystko niby nie jest, ale strach samemu paćkać po elewcji.
    Zdaje się, że mamy podobne problemy , choć mi pewnie na wykończenie klinkierem zabraknie kasy. No, ale chociaż kolor rzucę.
    Niestety wizualizacja tylko na papierze a nie mam dostępu do skanera. Kilka postów wyżej pisałam o kolorach, podając numer ale trzeba zajrzec do próbnika, żeby miec pojecie.
    Ja planuję same płytki klinkierowe, chociaż zaczęłam myślec o prawdziwej ścianie trójwarstwowej w tych miejscach, bo jest problem z mocowaniem. Jest mały wybór płytek, natomiast widziałam fantastyczne cegły klinkierowe, myślałam nawet o tym, żeby je ciąc na połowy, tworząc namiastkę płytek, niestety są ciężkie i nie da się ich po prostu przykleic.
    Odpuść sobie te płytki. Prędzej czy później odpadną. Chcesz być całe
    życie kustoszem swego domu? Jeśli z jakichkolwiek powodów rezygnujesz
    z cegieł to zastosuj tynk wapienno cementowy. Jest bardzo trwały.
    pozdrawiam
    Klaus

    Moja działeczka

  7. #347

    Domyślnie

    Cytat Napisał Klaus
    Odpuść sobie te płytki. Prędzej czy później odpadną. Chcesz być całe
    życie kustoszem swego domu? Jeśli z jakichkolwiek powodów rezygnujesz
    z cegieł to zastosuj tynk wapienno cementowy. Jest bardzo trwały.
    Co to znaczy: prędzej, czy później? To prędzej, czy później? Wbrew pozorom pytam poważnie. Miałam nadzieję, że płytki spełnią rolę z jednej strony dekoracyjną, z drugiej ochronną w tych miejscach, gdzie elewacja narażona jest na uszkodzenia (np. w strefie wejściowej).

  8. #348

    Domyślnie

    Cytat Napisał trobe
    Co to znaczy: prędzej, czy później? To prędzej, czy później? Wbrew pozorom pytam poważnie. Miałam nadzieję, że płytki spełnią rolę z jednej strony dekoracyjną, z drugiej ochronną w tych miejscach, gdzie elewacja narażona jest na uszkodzenia (np. w strefie wejściowej).
    Raczej prędzej niż później. Penetracja wody i działanie mrozu zrobi swoje.
    Mieszkam w szeregowcu gdzie część dolnej elewacji oklejono płytkami.
    Po 10 latach płytki w niektórych miejscach odpadają całymi płatami.
    I mówiąc szczerze wcale się temu nie dziwię. Bo prawa fizyki są
    nieubłagane.
    pozdrawiam
    Klaus

    Moja działeczka

  9. #349

    Domyślnie

    Cytat Napisał Klaus
    Cytat Napisał trobe
    Co to znaczy: prędzej, czy później? To prędzej, czy później? Wbrew pozorom pytam poważnie. Miałam nadzieję, że płytki spełnią rolę z jednej strony dekoracyjną, z drugiej ochronną w tych miejscach, gdzie elewacja narażona jest na uszkodzenia (np. w strefie wejściowej).
    Raczej prędzej niż później. Penetracja wody i działanie mrozu zrobi swoje.
    Mieszkam w szeregowcu gdzie część dolnej elewacji oklejono płytkami.
    Po 10 latach płytki w niektórych miejscach odpadają całymi płatami.
    I mówiąc szczerze wcale się temu nie dziwię. Bo prawa fizyki są
    nieubłagane.
    To jaka jest alternatywa w celu ochrony elewacji przed uszkodzeniem? Czy tylko ściana trójwarstwowa? W super trwałośc tynku wapienno cementowego w sytuacji, kiedy mój Syn wszystkim rzuca do celu (zamiast położyc), kopie (bo akurat ma nadmiar energii) itp. jakoś nie wierzę.

  10. #350

    Domyślnie

    Witam!
    Bardzo spodobał mi sie ten wątek, mimo iż trafiłem tu zupełnie przypadkowo ... i tak sobie pomyślałem, że skoro jest mowa o kolorach to i ja dorzuce swoje "trzy grosze" i pochwalę sie swoim zestawem. Dzisiaj zrobiłbym to nieco inaczej, ale cztery lata temu tak mi to wyszło, i jestem ciekaw waszego zdania:



    a szczegóły kolorów to od dołu: tynk mozaikowy z firmy Greinplast G360, następnie tynk akrylowy też z Greinplast-u nr 2122, balchodachówka firmy Balex-Metal kolor nr 6005 (
    więcej szczegółów w tym wštku
    Pozdrawiam cieplutko i serdecznie
    - George
    a tutaj mój domek

  11. #351

    Domyślnie

    Jakoś nie wydaje mi się aby twój syn był wyjątkowo dokuczliwym
    szkodnikiem. Tynki wapienno-cementowe stosuje się od stuleci
    dla ich doskonałych parametrów. Np. same potrafią leczyć mikropęknięcia.

    Może troszkę przesadzasz, jakoś nie słychać o ogólnym "dziecięcym"
    problemie takich tynków.
    pozdrawiam
    Klaus

    Moja działeczka

  12. #352

    Domyślnie

    Trochę mnie podłamujecie z tymi płytkami, bo tez tak chcialam urozmaicić elewację. To co? lepiej tynkai w dwóch odcieniach?

    Ja wierze w to strasznie odpadającymi płytkami, bo mi na balkonie tez zaczęły robić co druga wystąp. Ponoć na tarsach nie da się roziącać tego problemu. Remont co parę lat i tyle.

  13. #353

    Domyślnie

    Klaus, wiem co mówię.

  14. #354
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Zuzza
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Posty
    1.273
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Hej !

    Jak widać jestem ostatnio zapracowana...

    Ale trochę ponadrabiam zaległości:







    George - bardzo sympatyczny domek !!

  15. #355

    Domyślnie

    [quote

    Zuzza te Twoje domki są natchnieniem
    ...hmm szkoda że nie Twoje własne ..... bo ja tak bardzo bym chciała wiedzieć co to za dachówka
    zaczęłam kopać po adresie i wylądowałam w twoim albumie
    zaczynam kopać doły ale coś widzę że chyba zacznę jeździć po hurtowniach i oglądać dachy

  16. #356
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Zuzza
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Posty
    1.273
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Dagbuilder - dzięki

    Jutro poszukam skąd to mam....

  17. #357

    Domyślnie

    Zuzza, bardzo podobają mi się te jasne tynki z oknami wtapiającymi się kolorystycznie w elewację. Właśnie o czymś podobnym myślę, tylko dachówka ma byc antracytowa.

  18. #358
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Zuzza
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Posty
    1.273
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Dagbuilder, niestety nie znalazłam żadnego opisu tego dachu - widzę jedynie że to blachodówka

    Mam jeszcze jedno zdjęcie:


    Jeszcze coś powklejam...





  19. #359
    Guest

    Domyślnie

    Mój następny pomysł (przypominam, że chodzi o "pożenienie" drewna, dachówki czerwona angoba i rynien i obróbek tytan-cynkowych)
    Elewacja - biała
    Srebrne obwódki wokół okien
    Szare/srebrne parapety (klinkier lub tytan-cynk)
    Obróbki tytan-cynk balkoniku
    Cokół - szary tynk z grubymi kamyczkami
    Kostka granitowa na tarasie i podjeździe

    Okna są w okleinie drewnianej, drzwi i brama garażowa - odcień złoty dąb, odcień drewna powtórzony w barierce balkonu i ozdobach ciesielskich na ścianach szczytowych i lukarnie

    Dla ułatwienia wkleję pierwowzór


    Czekam z utęsknieniem na Wasze opinie

  20. #360

    Domyślnie

    Zuzza - jestem pod wrażeniem!!!
    Zaglądam tu co jakiś czas szukając natchnienia do swojego domu - dachówka karpiówka w kolorze czerwona miedź, okna i drzwi ciemny mahoń (bardzo ciemny ) a na ściany planuję częściowo tynk, a częściowo cegłę - taką postarzaną (częściowo, czyli cały duży kawał ściany we wnęce przy wejściu i cały duży kawał ściany na "wykuszu") - czy miałabyś cos takiego? Na pewno masz...

    I kolejna prośba - czy masz jakieś wykończenia/ obróbki wolego oka? Będę bardzo wdzięczna za jakieś przykłady...

    Pozdrawiam serdecznie

Strona 18 z 267

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony