dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 180 z 267
Pokaż wyniki od 3.581 do 3.600 z 5332
  1. #3581
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar jarett
    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    1.005
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    46

    Domyślnie

    Pomóżcie proszę:
    1. Którą wersję frontową wybrać (nie możemy się zdecydować) i dlaczego? Tynk będzie lekko złamany biały.

    2. Jeśli wersję z tą niby-żaluzją z przodu - to co to jest i gdzie to kupić?

    3. Chcieliśmy obłożyć tym drewnem również wykusz z tyłu (ostatnie zdjęcie). Ale ze względu na koszty (ponad 8000zł) - zrezygnowaliśmy. Co zamiast? Zostawić białe? Może szary tynk?

    1.
    2.
    3.
    4.
    5.
    6.
    Tył:
    Ostatnio edytowane przez jarett ; 31-07-2011 o 20:06

  2. #3582

    Domyślnie

    Witam.
    Proszę o pomoc. Od przeglądania tematu pęka mi głowa.
    Potrzebuję dobrać kolor okien i elewacji.
    Dachówka to kasztan robena.

    Okna planuję złocisty dąb lub orzech.

    Elewacja to coś z jasną żółcią lub morela.

    Jeśli macie jakieś propozycje to z chęcią się przyjżę.

    Z góry dziękuję
    pozdrowienia z nad morza

  3. #3583

    Domyślnie

    jaret rys nr 4.
    ze wzgledow estetycznych, ekonomicznych i praktycznych. drewno w zaglebieniu nie bedzie gnic, a takie wypustki na elewacji z innych wersji ciezko obrobic zeby nie zaciekalo. z drugiej strony zamiast na elewacji poloz drewniany taras i bedzie git
    ewentualnie 5 ale musi byc ta sama wysokosc drewna i musisz je dobrze obrobic blacharką na górze
    Ostatnio edytowane przez XX ; 31-07-2011 o 21:01
    w mojej głowie kiełkuje juz nowy dom

  4. #3584
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar jarett
    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    1.005
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    46

    Domyślnie

    Cytat Napisał XX Zobacz post
    jaret rys nr 4.
    ze wzgledow estetycznych, ekonomicznych i praktycznych. drewno w zaglebieniu nie bedzie gnic, a takie wypustki na elewacji z innych wersji ciezko obrobic zeby nie zaciekalo. z drugiej strony zamiast na elewacji poloz drewniany taras i bedzie git
    Drewniany taras i tak będzie
    Drewno będzie egzotyczne. Myślę, że tak szybko nie zgnije.

  5. #3585

    Domyślnie

    musialbys w elewacji zrobic wpusty - zeby tynk byl bardziej wysuniety niz deska.

    elewacje z tymi wypustkami sa dla mnie pozatym przerysowane
    4 lub 5.zdecydowanie.
    w mojej głowie kiełkuje juz nowy dom

  6. #3586
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar jarett
    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    1.005
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    46

    Domyślnie

    Cytat Napisał XX Zobacz post
    musialbys w elewacji zrobic wpusty - zeby tynk byl bardziej wysuniety niz deska.

    elewacje z tymi wypustkami sa dla mnie pozatym przerysowane
    4 lub 5.zdecydowanie.
    4 jest również moim faworytem, ale czegoś mi tam jednak brakuje...
    Mam jeszcze 2 inne pomysły:

    4a.
    4b.

    I w tym samym klimacie tył:
    1.
    1a.
    1b.

  7. #3587

    Domyślnie Elewacja z boniami

    Witam
    Poproszę o komentarze.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC06557.jpg
Wyświetleń:	1489
Rozmiar:	31,2 KB
ID:	67899   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC06558.jpg
Wyświetleń:	1266
Rozmiar:	38,2 KB
ID:	67900   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC06560.jpg
Wyświetleń:	1246
Rozmiar:	27,6 KB
ID:	67901  

  8. #3588

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elena76 Zobacz post
    Aleksandryta, nie doczytałaś
    O żesz Coś niedowidze ostatnio...

  9. #3589

    Domyślnie

    orasje bardzo łąadny domek ale nie kapuje z tymi drzwiami - ktore są wejsciowe? moze by je jakos zaakcentowac? jaka bedzie barierka? będzie jakas jętka na froncie nad balkonem?
    opaska czarna czy brąz?
    w mojej głowie kiełkuje juz nowy dom

  10. #3590

    Domyślnie

    Dobre pytanie. Dom sklada sie (sorry za brak polskich znakow) z dwoch domow. Ma wiec dwa osobne wejscia i w srodku, wewnatrz drzwi pomiedzy dwoma czesciami domu. Ma 230 m. kw i przeznaczony jest dla dwoch rodzin. To "Borowik"z Archonu tyle ze z pelnymi piwnicami co daje 320 m. kw. Pierwotnie ten jasny tynk wokol boni mial byc ciemniejszy, bardziej zielony ale wyszlo tak jak widac. Opaska z masy zywicznej ciemno szara. Tez myslimy a raczej mysle o jetce...moze uda mi sie przekonac zone. Dodala by ona (jetka) troche fantazji do domu. Duzo jeszcze do wykonania, schody, opaska wokol domu, barierki na balkonie, etc.
    Ostatnio edytowane przez orasje ; 01-08-2011 o 12:20

  11. #3591

    Domyślnie

    Hmmm nie podobała wam sie wersja nowoczesna zaproponowana przez Archon? Tak szczerze to nie rozumiem, zastosowaliscie piekna (i bardzo drogą- coś o tym wiem ) nowoczesna dachówkę, macie nowoczesne okna, a kolor wybraliscie w stylu stosowanym w Polsce juz od kilkunastu lat...Stylizowane drzwi, jak do retro domku... I tych boni coś za dużo...Ten dach nie pasuje w ogole do reszty domu A balustrada na balkon bedzie nowoczesna?
    Ostatnio edytowane przez Aleksandryta ; 01-08-2011 o 18:59

  12. #3592

    Domyślnie

    No nareszcie Aleksandryta...już myslałem, że się nie doczekam Twojej opinii. Biorąc pod uwagę nasze wcześniejsze dyskusje, pozwól, że nie zwrócę uwagi na Twój komentarz i opinię...
    Chociaż zapytam o coś...Jaki Ty byś wybrała kolor elewacji? ...i co masz na myśli pisząc że dach nie pasuje do reszty domu...jak w ogóle dach może nie pasować do domu (a zrobiony jest tak jak w projekcie).
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC06559.jpg
Wyświetleń:	657
Rozmiar:	30,3 KB
ID:	68071   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC06561.jpg
Wyświetleń:	741
Rozmiar:	38,2 KB
ID:	68072   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC06563.jpg
Wyświetleń:	575
Rozmiar:	31,5 KB
ID:	68073  
    Ostatnio edytowane przez orasje ; 01-08-2011 o 21:55

  13. #3593

    Domyślnie

    orasje dach w tym znaczeniu, ze macie nowoczesną dachowke płaską. Sam dom i ten dach jest w porzadku. Podbitka super! Ładnie komponuje z dachem. Ładny, zgrabny dom o prostej bryle. Ja zrobiłabym biała elewację, a bonie w kolorze szarym.
    Dlaczego krytykuję ten żółty.. Bo sama wiesz, że co drugi dom w Polsce jest pomalowany na ten kolor. I ta moda na żółty trwa już kilkanaście lat. Od wielu lat polskie domy sa przyozdabiane czerwoną lub brazową dachówką z właśnie z żółtymi i morelowymi elewacjami. Od 2-3 lat modny jest dach w palecie szarości i najmodniejsze są płaskie dachówki. Dla mnie to jest sygnał do przełamania tej mody na ciepłe kolory na elewacji domu. Nawet Archon dodał od pewnego czasu do projektów gotowych opcję tzw. nowoczesną, właśnie w celu unowocześnienia swoich projektów, których większośc sprzedaje od co najmniej 10 lat. Czy widzisz w nich żółty kolor elewacji ?
    Jeśli zdecydowałaś się przełamać ten obowiązujący w Polsce trend z kolorystyką domów kupując szarą nowoczesną dachówkę, to konsekwentnie elewacja też powinna być bardziej odważna....
    Ja też kupiłam taką dachówkę do mojej stodoły, też proste okna, tyle że biała stolarka. I wcale ten mój dom nie jest super nowoczesny .... Jak będę już na etapie malowania elewacji (teraz mam SSZ) to wybiorę coś z palety bieli i szarości.
    Tak naprawdę to kwestia gustu, no ale prosiłaś o komentarze...

  14. #3594

    Domyślnie

    Aleksandryta...dziekuje za konstuktywna opinie. Barzdo mi sie podoba. Inna niz inne. Problem z tym projektem byl taki ze potrzebowalismy domu dwurodzinnego. Ze 100 gotowych projektow moze tylko 1 lub 2 dotycza domow dwurodzinnych, reszta to ladne i modne bryly ale typowo jednorodzinne. Niestety taka byla potrzeba. Co do tego zoltego koloru to tak naprawde jest to jasno zielony ale tak jasny ze wyglada na zdjeciu jak zolty. Ale nim nie jest Innymi slowy, na domu nie ma zadnego koloru zoltego. Gdybysmy zrobili tak jak planowalismy, to bylaby to rewolucja na rynku kolorow i designu elewacji w Polsce. Moze nastepnym razem. Dzieki za opinie raz jeszcze. Za pare dni konczymi elewacje i zrobie zdjecia przy innym naswietleniu. Pozdrawiam serdecznie.
    Ostatnio edytowane przez orasje ; 02-08-2011 o 08:54

  15. #3595
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar queene
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    4.193
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Cytat Napisał orasje Zobacz post
    Witam
    Poproszę o komentarze.
    jestem ciekawa tego zielonego przy innym świetle
    co do stylu, też wydaje mi się że dachówka -stricte nowoczesna- troche odbiega od reszty...jaką planujecie balustradę ?
    no i....nie dało się tego okna nad drzwiami wejściowymi obniżyć do lini drzwi balkonowych ?
    pozdrawiam, Pati

    Dziennik Budowy Rodzinnego -mix i komentarze

    start kwiecień 2010, u siebie październik 2011

    dom wykończony, czas na ogród

  16. #3596

    Domyślnie

    Co do okna nad drzwiami to jest to trend, o ktorym uslyszycie za jakies powiedzmy 6 do 8 miesiecy kiedy wejdzie do Polski. A co do balustrady...no wlasnie, jak myslicie, co by bylo najlepsza opcja...my myslimy o szkle hartowanym, przezroczystym i slupkach ze stali nierdzewnej kolory srebrnego. Jak myslicie...?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	images[8].jpg
Wyświetleń:	716
Rozmiar:	3,1 KB
ID:	68147  

  17. #3597

    Domyślnie

    szkło ok, ciemnoczarny drewniany balkon tez ok
    w mojej głowie kiełkuje juz nowy dom

  18. #3598

    Domyślnie

    Szkło super, tylko pamietaj o szczelinie na dole, zeby móc wymiatać śnieg z balkonu na dół.

  19. #3599
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    zuziaaa

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    bielsko-biała
    Posty
    26

    Domyślnie

    witaj Orzeszkowa
    jestem zachwycona Twoim domkiem...ja bed rowniez miala elewacje z łupka z jenkowic...tylko nie mam fachowcow ktorzy by mi go pieknie polozyli..prosze jesli mozesz to daj namiar na priv

  20. #3600

Strona 180 z 267

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony