dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 181 z 267
Pokaż wyniki od 3.601 do 3.620 z 5332
  1. #3601

    Domyślnie

    A wiecie kto robi jakieś projekty elewacyjne ładnie i tanio Podobnie jak u użytkownika jarett

  2. #3602
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar kurt76
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Środa Wielkopolska
    Posty
    820

    Domyślnie

    ogólny klimat mojej chaty...

    Dom z poddaszem, dach dwuspadowy, brak kominów, brak garażu, 165 m2 po podłodze. Ytong 600 24 cm, cokół 12 cm EPS100 0,038, podłoga 20 cm EPS100 0,038, ściana 25 cm EPS70 0,040, okna 3-szybowe 0,5 w warstwie ocieplenia JB-D, dach 36 cm wełna 0,033, WM Bartosz bez GWC, ogrzewanie Dimplex DuoHeat, brak kominka, okien połaciowych, schody i taras oddzielone od budynku. PV 9,4 kWp SolarEdge + Hoymiles. Szacunkowe zapotrzebowanie na energię 36 kWh/m2.

  3. #3603

    Domyślnie

    Cytat Napisał kurt76 Zobacz post
    ogólny klimat mojej chaty...

    Gratuluje Kurt,fajnie Ci to wyszło
    M32 - Zielona Równina

    05.04.2014r

  4. #3604
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar kurt76
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Środa Wielkopolska
    Posty
    820

    Domyślnie

    dzieki.... wyszlo minimalistycznie i dosc tanio... cudo architektoniczne to nie jest.... ale pieniadz rzadzi, real life.
    na gotowo 100% wykonczenia w kazdym detalu wewnatrz (meble) i zewnatrz wyjdzie 450 tys (z dzialka).
    Ostatnio edytowane przez kurt76 ; 19-08-2011 o 09:13
    Dom z poddaszem, dach dwuspadowy, brak kominów, brak garażu, 165 m2 po podłodze. Ytong 600 24 cm, cokół 12 cm EPS100 0,038, podłoga 20 cm EPS100 0,038, ściana 25 cm EPS70 0,040, okna 3-szybowe 0,5 w warstwie ocieplenia JB-D, dach 36 cm wełna 0,033, WM Bartosz bez GWC, ogrzewanie Dimplex DuoHeat, brak kominka, okien połaciowych, schody i taras oddzielone od budynku. PV 9,4 kWp SolarEdge + Hoymiles. Szacunkowe zapotrzebowanie na energię 36 kWh/m2.

  5. #3605

    Domyślnie

    Nie sądziłam, że nastąpi ten moment, ale w końcu mogę pochwalić się moją elewacją )) oto ona

    Uploaded with ImageShack.us



    Dookoła jeszcze plac budowy mamy zamiar do końca września ogarnąć i to

  6. #3606
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar mk64
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    kuj-pom
    Posty
    289

    Domyślnie

    Czy masz wykończone tynkiem barwionym w masie, czy malowane farbą? Jaki producent i kolor?

  7. #3607
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar kurt76
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Środa Wielkopolska
    Posty
    820

    Domyślnie







    tynk mineralny CERESIT baranek CT137 2 mm biały (bez farby), daje taką fajną ciepłą biel (!)
    klikier Paradyz Natural Rosa, fuga brzoskwiniowa (Kreisel)
    bruk Nostalit "Barwy Jesieni"
    Ostatnio edytowane przez kurt76 ; 18-08-2011 o 21:59
    Dom z poddaszem, dach dwuspadowy, brak kominów, brak garażu, 165 m2 po podłodze. Ytong 600 24 cm, cokół 12 cm EPS100 0,038, podłoga 20 cm EPS100 0,038, ściana 25 cm EPS70 0,040, okna 3-szybowe 0,5 w warstwie ocieplenia JB-D, dach 36 cm wełna 0,033, WM Bartosz bez GWC, ogrzewanie Dimplex DuoHeat, brak kominka, okien połaciowych, schody i taras oddzielone od budynku. PV 9,4 kWp SolarEdge + Hoymiles. Szacunkowe zapotrzebowanie na energię 36 kWh/m2.

  8. #3608

    Domyślnie

    kurt76 ładnie ci to wyszło. Nie obawiasz sie, że drzwi wejściowe padną po roku, wskutek braku daszku? No i tanio zbudowałeś dom .....gratulacje.
    LYRECO7 jest pięknie i jaka to ulga, że to już tym samym zamyka się inwestycję pod nazwą DOM
    Ostatnio edytowane przez Aleksandryta ; 19-08-2011 o 08:40

  9. #3609
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar kurt76
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Środa Wielkopolska
    Posty
    820

    Domyślnie

    @Aleksandryta
    Zabieram sie za przod teraz, w planach wiatrołap z poliweglanu (plexi) przezroczysty....
    Dom z poddaszem, dach dwuspadowy, brak kominów, brak garażu, 165 m2 po podłodze. Ytong 600 24 cm, cokół 12 cm EPS100 0,038, podłoga 20 cm EPS100 0,038, ściana 25 cm EPS70 0,040, okna 3-szybowe 0,5 w warstwie ocieplenia JB-D, dach 36 cm wełna 0,033, WM Bartosz bez GWC, ogrzewanie Dimplex DuoHeat, brak kominka, okien połaciowych, schody i taras oddzielone od budynku. PV 9,4 kWp SolarEdge + Hoymiles. Szacunkowe zapotrzebowanie na energię 36 kWh/m2.

  10. #3610

    Domyślnie

    Cytat Napisał mk64 Zobacz post
    Czy masz wykończone tynkiem barwionym w masie, czy malowane farbą? Jaki producent i kolor?
    Tynk biały z Greinplasta, farba na to, również Greinplast, ale nie wiem jaki numer farby. Miał być waniliowy, ale z bliska wpada w żółty, w sumie w zależności jak świeci słonko taki mamy kolor domku

    Aleksandryta - dziękuję tak, to wielka ulga, choć dookoła domu jeszcze pracy a pracy!

  11. #3611
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar kurt76
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Środa Wielkopolska
    Posty
    820

    Domyślnie

    @LYRECO
    nie chce straszyc, ale z zagospodarowaniem terenu to sie pobujasz.... w sensie roboty duzo, ale przyjemna...
    Dom z poddaszem, dach dwuspadowy, brak kominów, brak garażu, 165 m2 po podłodze. Ytong 600 24 cm, cokół 12 cm EPS100 0,038, podłoga 20 cm EPS100 0,038, ściana 25 cm EPS70 0,040, okna 3-szybowe 0,5 w warstwie ocieplenia JB-D, dach 36 cm wełna 0,033, WM Bartosz bez GWC, ogrzewanie Dimplex DuoHeat, brak kominka, okien połaciowych, schody i taras oddzielone od budynku. PV 9,4 kWp SolarEdge + Hoymiles. Szacunkowe zapotrzebowanie na energię 36 kWh/m2.

  12. #3612

    Domyślnie

    Och...wiem! Mało, że przed nami walka z chwaściorami, to jeszcze wyrównywanie terenu, o trawie i roślinach to nawet nie marzę w tym roku! Od wiosny zacznę działać, na szczęście tak jak mówisz, ta praca jest przyjemna

  13. #3613
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar acici
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    241
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Kolor naszej elewacji zależy od kąta padania promieni słonecznych, bywa szary, biały, lub może wydawać się błękitny - zależy która strona domu jest akurat oświetlona. Docelowy odcień to gołębio-szary LA 41 firmy WEBER / baranek 1,5 mm. Metamorfozy koloru prezentują zdjęcia:

    w słońcu:


    w cieniu:


    gdy słońce lekko zajdzie za chmurę:


    Dziennik budowy - Szmaragd MG Projekt
    Pytania i Komentarze - Szmaragd MG Projekt

  14. #3614

    Domyślnie Jaka elewacja?

    Czesc,

    Na tym forum jestem nowy, bo temat nowy dla mnie.

    Za miesiąc ocieplają mi dom, chciałbym od razu załatwic elewację.
    Z zoną mamy nowoczesny styl, wewnątrz domu wszystko na nowoczesno, jednak zona uparła się na brązową dachówkę, bo elewacja ma byc w ciepłym kolorze (tylko nie ŻÓŁTA!!!!).

    Proszę, poradźcie jaką elewację dobrac do takiego domu, podobają mi się akcenty ryflowane.
    Może biała elewacje i tylko jakiej elementy ryflowane na żółto? Gdzie je umieścic?

    Oto domek:
    Przód (teraz uzbrojony w okna, drzwi wejściowe i bramę na 2 auta):

    Lewy bok:

    Tył z podcieniem (strona południowa):


    Z góry dzięki za rady!!!

    Pozdrawiam,

    Cooba16

  15. #3615

    Domyślnie

    Czy ktos z szanownych forumowiczow moze sie podzielic opinia nt kamienia elewacyjnego z frmy STEGU czy STONE MASTER? Chcemy polozyc taki kamien na kominie i wystajacej czesci piwnicy. Tylko nie mam pewnosci jak ten kamien bedzie wygladal za kilka lat.....

    Bede wdzieczna za kazda opinie/sugestie.

  16. #3616
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar acici
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    241
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Do Cooba16:

    My też jesteśmy maniakami współczesnego stylu!
    Według mnie idealny kolor elewacji do brązowego dachu to krem - świeżo, niepretensjonalnie i współcześnie. Jeśli chcesz pokombinować i jeszcze unowocześnić, to dodaj drewno elewacyjne lub materiał drewnopodobny przy oknach, my taki będziemy robić. To, co mogliśmy a czego niestety nie mamy, to bonie np na garażu, które można zrobić w tonie ciemniejszym niż reszta elewacji. W żadnym wypadku nie mieszaj białej elewacji z żółtymi wstawkami, bo kupa wyjdzie, te dwa kolory się nie lubią. Do bieli wg mnie nie pasuje nic prócz szarego albo drewna
    Ostatnio edytowane przez acici ; 24-08-2011 o 09:25
    Dziennik budowy - Szmaragd MG Projekt
    Pytania i Komentarze - Szmaragd MG Projekt

  17. #3617

    Domyślnie

    Hej Zuziaa, nam kamień kładli fachowcy od elewacji.
    A jesli chodzi o drewno to u nas nie widać gwoździ bo deski zamocowane są na takich specjalnych blaszkach do kupienia w dhl. Zwróćcie uwagę na wzmocnienie tynku pod kamieniem. U nas jest podwójne siatkowanie i większa ilość kołków. Deski malowalismy olejowoskiem Osmo dąb.

    Załączam końcowy efekt. Jeszcze tylko nie ma balustrad i kominów i niestety jedna rzecz jest do poprawienia a mianowicie wiatrownica - blacha się powyginała
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_1571.jpg
Wyświetleń:	1669
Rozmiar:	91,6 KB
ID:	71478   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_1565.jpg
Wyświetleń:	1606
Rozmiar:	91,6 KB
ID:	71479   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_1574.jpg
Wyświetleń:	1315
Rozmiar:	93,0 KB
ID:	71481  

  18. #3618
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar naberia
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    2.238
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    63

    Domyślnie

    Cytat Napisał acici Zobacz post
    Do Cooba16:

    My też jesteśmy maniakami współczesnego stylu!
    Według mnie idealny kolor elewacji do brązowego dachu to krem - świeżo, niepretensjonalnie i współcześnie. Jeśli chcesz pokombinować i jeszcze unowocześnić, to dodaj drewno elewacyjne lub materiał drewnopodobny przy oknach, my taki będziemy robić. To, co mogliśmy a czego niestety nie mamy, to bonie np na garażu, które można zrobić w tonie ciemniejszym niż reszta elewacji. W żadnym wypadku nie mieszaj białej elewacji z żółtymi wstawkami, bo kupa wyjdzie, te dwa kolory się nie lubią. Do bieli wg mnie nie pasuje nic prócz szarego albo drewna
    Ja też mam dom z brązowym dachem i zastanawialiśmy sie nad kolorem elewacji. Dobra rada- nawet z kremem uważaj, bo brąz go tylko pogłębi i wyjdzie elewacja bardziej tradycyjna niż nowoczesna. Ja poszłam nawet w lekką szarość, która i tak przy brązie się troszkę zatraca.
    Domek Naberii
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...3%B3wka/page76

    Mieszkamy od 31.08.2011 r.
    Wszystko w niespełna 15 miesięcy

  19. #3619

    Domyślnie

    Naberia - można gdzieś zobaczyć Twoja elewację? My też mamy brązowy dach i chcemy "iść" w szarości. jestem ciekawa jak to wygląda na żywo

  20. #3620

    Domyślnie

    Cytat Napisał orzeszkowa Zobacz post
    Hej Zuziaa, nam kamień kładli fachowcy od elewacji.
    (
    Jaki kamien macie na elewacji? A jak wykonczycie te odlonieta czesc piwnicy? U nas tez ma byc na kominie kamien i wlasnie na takiej odlonietej czesci piwnicy - juz sie zdecydowalismy, kladzieny tam piaskowiec.

Strona 181 z 267

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony