dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 183 z 267
Pokaż wyniki od 3.641 do 3.660 z 5332
  1. #3641
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar wkwb
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Posty
    175
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aleksandryta Zobacz post
    wkwb piekny domek Co to za projekt?
    Dziękować

    Projekt Słoneczny z poddaszem z pracowni MG Projekt z drobnymi zmianami.

  2. #3642

    Domyślnie

    Cytat Napisał edde Zobacz post
    chyba byłby tez ładniejszy z nieco ciemniejszym niż ściany kolorem na odstających obwódkach okien i drzwi

    ładny, to by był gdyby podczas budowy proporcji nie stracił, od razu widać, że kolankowa podniesiona i to nie mało
    Moja Marysia

    Dom z poddaszem użytkowym, ukończony i zamieszkały w 2012 roku, powierzchnia po podłogach 180, ogrzewane prawie 160 (po podłogach). Ściany silikat, styropian 15 cm, 0,38. Okna dwuszybowe, podłoga 12 cm 0,38. Poddasze, skosy 30 cm, sufit 45 wełny 0,39. Ogrzewanie: w 2019 roku nawrócony z ekogroszku, PC PW Nibe AMS 10-12, HK200S. PV 9,66 kWp

  3. #3643
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar jarett
    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    1.005
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    46

    Domyślnie

    Cytat Napisał TINEK Zobacz post
    ładny, to by był gdyby podczas budowy proporcji nie stracił, od razu widać, że kolankowa podniesiona i to nie mało
    Mnie też to poraziło, było naciągnąć troszkę okap to może by się coś uratowało.

  4. #3644
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar wkwb
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Posty
    175
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie

    Cytat Napisał TINEK Zobacz post
    ładny, to by był gdyby podczas budowy proporcji nie stracił, od razu widać, że kolankowa podniesiona i to nie mało
    Widziałem gorsze... Można było rzeczywiście dać trochę dalej okapy. W sumie - nic straconego Tysiak-pięć i sie poprawi

    Edit: sorry, nie da się tak łatwo zmienić, nie pomyślałem, że trzebaby było zupełnie wymienić podbitkę - a to już koszcik jest...
    Ostatnio edytowane przez wkwb ; 06-09-2011 o 21:16

  5. #3645

    Domyślnie

    dobrze piszesz "może by coś uratowało"


    (jakiś jestem uczulony na to kombinowanie z kolankową, a są projekty od początku robione z wysoką kolankową i dobry projektant to zrobi ładnie)
    Moja Marysia

    Dom z poddaszem użytkowym, ukończony i zamieszkały w 2012 roku, powierzchnia po podłogach 180, ogrzewane prawie 160 (po podłogach). Ściany silikat, styropian 15 cm, 0,38. Okna dwuszybowe, podłoga 12 cm 0,38. Poddasze, skosy 30 cm, sufit 45 wełny 0,39. Ogrzewanie: w 2019 roku nawrócony z ekogroszku, PC PW Nibe AMS 10-12, HK200S. PV 9,66 kWp

  6. #3646
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar jarett
    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    1.005
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    46

    Domyślnie

    Cytat Napisał TINEK Zobacz post
    dobrze piszesz "może by coś uratowało"
    (jakiś jestem uczulony na to kombinowanie z kolankową, a są projekty od początku robione z wysoką kolankową i dobry projektant to zrobi ładnie)
    Poczytaj sobie dzienniki osób, które podniosły ściankę kolankową. Każdy jak jeden mąż pisze "obawialiśmy się zaburzenia proporcji, ale osobiście nie widzę żadnej różnicy". Może rzeczywiście ludzie tego nie widzą, a może to wypierają.

  7. #3647

    Domyślnie

    masz rację, trafne spostrzeżenie, czytałem i też na to zwróciłem uwagę
    Moja Marysia

    Dom z poddaszem użytkowym, ukończony i zamieszkały w 2012 roku, powierzchnia po podłogach 180, ogrzewane prawie 160 (po podłogach). Ściany silikat, styropian 15 cm, 0,38. Okna dwuszybowe, podłoga 12 cm 0,38. Poddasze, skosy 30 cm, sufit 45 wełny 0,39. Ogrzewanie: w 2019 roku nawrócony z ekogroszku, PC PW Nibe AMS 10-12, HK200S. PV 9,66 kWp

  8. #3648

    Domyślnie

    Cytat Napisał TINEK Zobacz post
    ładny, to by był gdyby podczas budowy proporcji nie stracił, od razu widać, że kolankowa podniesiona i to nie mało
    dokładnie,ścianka ze 3 pustaki podniesiona MASAKRA
    M32 - Zielona Równina

    05.04.2014r

  9. #3649
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar queene
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    4.193
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    o kolorach tego drugiego sie nie wypowiem (chociaż.....nudne zestawienie...ale to nie mój dom) ale ta ścianka kolankowa to przegięcie

    za to domek wkwb kolory ma ....moje pieknie zrobione !
    pozdrawiam, Pati

    Dziennik Budowy Rodzinnego -mix i komentarze

    start kwiecień 2010, u siebie październik 2011

    dom wykończony, czas na ogród

  10. #3650
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar wkwb
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Posty
    175
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie

    Cytat Napisał queene Zobacz post
    za to domek wkwb kolory ma ....moje pieknie zrobione !
    Koncepcja Żony

    Część "ciemna" elewacji w koncepcji nie miała aż tak bardzo wpadać w niebieski... trochę inaczej to jednak wygląda na wzorniku, a inaczej na ścianie. Ale w sumie i tak jest całkiem całkiem.

  11. #3651
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    jowitajb

    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Trąbki
    Posty
    111

    Domyślnie

    Cytat Napisał hubertsain Zobacz post
    Kolejna realizacja którą skończyliśmy (pozostał do wykonania jedynie cokół, który będzie w brązowej mozaice):



    Mam pytanie odnośnie długości parapetów, gdy zastosowano dodatkową grubszą obwódkę styropianową wokół okien. Jak jest prawidłowo: Czy parapety powinny mieć długość jak okno (jak na tych zdjęciach) , czy powinny być przedłużone o tą obwódkę? Wykonawca twierdzi, że powinny być przedłużone i konczyć się z zewnętrzną krawędzią obwódki, gdyż woda i brud będą spływać po obwódce i brudzić ścianę. Ale przeglądając tutaj zdjęcia, na większości widzę, że parapet jest takiej długości jak okno.

    Jak w końcu jest prawidłowo - jakieś argumenty? Bo jutro musimy zamówić parapety i już sama nie wiem co zrobić, bo bardziej mi się podobają te krótsze.

  12. #3652

    Domyślnie

    moje parapety są szersze od okna po 2-4cm z każdej strony, "wcięte" w obwódkę

  13. #3653
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    jowitajb

    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Trąbki
    Posty
    111

    Domyślnie

    Cytat Napisał edde Zobacz post
    moje parapety są szersze od okna po 2-4cm z każdej strony, "wcięte" w obwódkę
    A nie brudzi Ci się ściana pod tą obwódką?? Długo masz już elewację?

  14. #3654

    Domyślnie

    nie ma jeszcze wykończonej elewacji, mam biały klej caparola położony dwa lata temu i niezagruntowany do dziś (bo tak wyszło ), nic sie nie brudzi, nie ścieka nie zacieka, bo nie ma prawa, woda z parapetu skapuje na jego końcu, a to co ma ściekać z obwódki po ścianie przy prawidłowo wykonanej obwódce u dołu (delikatny skos i końcówka, kant dolny robi za kapinos) odrywa sie na kancie i spada na ziemię a nie cieknie po ścianie poniżej, kiepawy ten wykonawca gdy nie wie jak to zrobić, uważaj bo zaraz na dole elewacji każe ci parapet robić bo będzie mu ciekło po cokole ze ściany..

  15. #3655

    Domyślnie

    Cytat Napisał orzeszkowa Zobacz post
    Hej Zuziaa, nam kamień kładli fachowcy od elewacji.
    A jesli chodzi o drewno to u nas nie widać gwoździ bo deski zamocowane są na takich specjalnych blaszkach do kupienia w dhl. Zwróćcie uwagę na wzmocnienie tynku pod kamieniem. U nas jest podwójne siatkowanie i większa ilość kołków. Deski malowalismy olejowoskiem Osmo dąb.

    Załączam końcowy efekt. Jeszcze tylko nie ma balustrad i kominów i niestety jedna rzecz jest do poprawienia a mianowicie wiatrownica - blacha się powyginała
    Witam

    Czy to jest deska kompozytowa? Jesli tak lub nie: Prosze o info na temat producenta.
    Dzieki
    Projekt Rafa

  16. #3656
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mrenias

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Posty
    115
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Nie mogę się już doczekać, więc wysyłam na razie jedną część zakończonej elewacji

    W miejscach, gdzie jest styrodur będzie kamień.








  17. #3657
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    zuziaaa

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    bielsko-biała
    Posty
    26

    Domyślnie

    Witaj Orzeszkowa,
    jestem zafascynowana Twoim domem , bardzo prosze o jeszcze pare informacji , oraz pare zdjec ale strikte elewacji kamiennej ...bo ten łupek to bedzie dla mnie wyzwanie i mam jeszcze jedno pytanie chodzi mi o trójkątne okna ,czy masz na nich rolety zewnetrzne??? pozdrawiam

  18. #3658

    Domyślnie

    Cytat Napisał langerob25 Zobacz post
    apropo brązowego dachu i elewacji w kremie.
    Nasza wyszła tak:


    Świetny kolor Ci wyszedł! Chyba coś podobnego szukam, ale do czerwonego dachu i okien złoty dąb. Chyba będzie pasował?
    Zrezygnowałam już z żółtej elewacji, bo w pobliżu nie ma domu z takim kolorem a biały kolor niekiedy jest taki ostry, że aż trudno patrzeć. No i co tu mówić - dla mnie jest to zimny kolor. Zastanawiałam się już nad lekko szarym odcieniem, lub beżowym, ale boję się ryzykować.
    A ten całkiem fajnie wygląda. Mógłbyś jeszcze dać fotkę, jak w słońcu ten kolor wygląda?
    I mam pytanie - kompletnego laika - czyli tynk masz firmy Caparol, ale kolor użyłeś z Kabe? Myślałam, że caparol ma tynki barwione w masie?
    Dostałam ich wzornik kolorów - wprawdzie fachowiec mówił coś o różnych kolorach, ale w zalewie informacji gdzieś to poszło mimo uszu.
    Ostatnio edytowane przez Viga ; 13-09-2011 o 16:47

  19. #3659
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    endrju_s

    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Posty
    8

    Domyślnie

    A czy można wiedzieć jakim progrmem robi się projekty elewacji?

  20. #3660

    Domyślnie

    Moje szarości

    By izuniak at 2011-09-16


    By izuniak at 2011-09-16

Strona 183 z 267

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony