dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 190 z 267
Pokaż wyniki od 3.781 do 3.800 z 5332
  1. #3781
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar mechu
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Jastrzębie Zdrój
    Posty
    11

    Domyślnie

    Cytat Napisał desperadomn Zobacz post
    Wow...podoba mi sie.. zaje...scie... mogę prosić o kilka fotek na priv...
    Pozdrawiam
    Ja też się podłączam...
    Przed nami etap wyboru dachówki i okien, cała rodzina reaguje z przekąsem na moją wizję antracytowych okien i bramy garażowej, a ja nie potrafię się pozbyć wizji patrząc na Wasz pękny dom. Czy ma ktoś zdjęcia realizacji antracytowych okien, drzwi i bramy garażowej z innym kolorem elewacji jak biały?
    http://www.otreby.eu
    Zapraszamy do sklepu z żywnością naturalną

  2. #3782
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Barbara74

    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    4.535
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał hubertsain Zobacz post
    Nasza realizacja. Do położenia jeszcze drewno na froncie oraz mozaika na cokole.









    a z czego będzie wykonany cokół, schody i taras, pytam bo stoję przed takim wyborem kolory bedą zbliżone,a dom ogólnie nowoczesny, nie mam pojecia co można dać a wykonawca elewcji pyta?poza tym mam murek oporowy do zjazdu do garażu w piwnicy i nie wiem czym go można wykończyć,czy tynkiem -bedę mieć silikonowy?a co na te murki od góry ? szukam daszków betonowych i nigdzdie nie mogę namierzyć

  3. #3783

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    Domek tyci tyci, a kominów od nasrania...
    Cytat Napisał jar.os Zobacz post
    bo to może jest zakład pogrzebowy ze spalarnią??
    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    A to przepraszam, głupio mi teraz
    Panowie jako wykonawca staram się nie wypowiadać o bryłach czy też kominach, oknach i innych rzeczach na budynku. Zamieszczam zdjęcia, aby ułatwić innym forumowiczom dobór koloru, tynki itp...... Proszę o nie negowanie projektów, każdy ma to co mu się podoba, albo to co musi mieć (wizja konstruktora/projektanta). Serdecznie Was pozdrawiam.
    Mam ogłoszenie w dziale "ogłoszenia drobne"

  4. #3784

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    Domek tyci tyci, a kominów od nasrania...
    Przynajmniej mają komin wentylacyjny w każdym pomieszczeniu.
    Jak ktoś robi jeden komin i nie robi mechanicznej wentylacji to z takiego należy się pośmiać.

  5. #3785
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał Magik Cz-wa Zobacz post
    Przynajmniej mają komin wentylacyjny w każdym pomieszczeniu.
    Jak ktoś robi jeden komin i nie robi mechanicznej wentylacji to z takiego należy się pośmiać.
    To zależy od projektu. W tak niewielkim domu z poddaszem użytkowym, może być taki układ pomieszczeń, że może wystarczyć tylko jeden komin.

  6. #3786
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar dwiemuchy
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    okolice Krakowa
    Posty
    668
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał qqlio Zobacz post
    Elewacja zrobiona w ub. roku, ale jakos nie bylo kiedy wkleic fotek.
    Jesczze do zamontowania barierki (nierdzewka) w oknach sciany szczytowej.



    Hehe, widzę że trafiliśmy w podobną kolorystykę (tyle że u mnie dachówka brązowa, nie miedziana)


  7. #3787
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar MrButton
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Posty
    146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Witajcie,

    Chciałem Was prosić o poradę.

    Jesteśmy na etapie wykończenia elewacji i chcielibyśmy się doradzić w kwesti doboru klinkierowych płytek elewacyjnych.
    Kolor elewacji to "Melissa" z palety Caparol - kolorek bladożółtawy, wpadający w lekko zielony jest widoczny na zdjęciu nad wykuszem. Do tego chcemy użyć klinkieru Cloud Rosa Paradyż, którym planyjemy obłozyć cokół wokół domu, łuki przy tarasie a także wykusz i wejście do domu. Zdjęcia.

    Jak uważacie:

    * czy klinkier powinien kończyc się na lini balkonu czy na całej ścianie, aż po sam dach, tylko czy wtedy nie będzie to trochę za ciemno biorąc pod uwagę że jest to wnęka.
    * Czy drzwi-kolor orzech nie zleja sie ze ścianą z klinkieru? Czy zostawić szpalety w kolorze elewacji.
    A jeżeli chodzi o wykusz.
    * Czy obłożyć klinkierem tylko jego dolna część czy lukarne nad nim również?
    * A może jakieś inne elementy ozdobic klinkierem, może wokół okien?







    Proszę doradźcie !
    Nasza galeria

    Komentarze

    DAMY RADĘ..........................

  8. #3788
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Ania i Bartek
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Posty
    1.628
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    190

    Domyślnie

    Mimo, że elewacja jeszcze nie skończona, to już co nieco pokażę, bo się doczekać nie mogę





    Tynk będzie miał kolor ciemniejszej zieleni, wtedy też "ząbki" z klinkieru będą wyraźniejsze. Taki sam klinkier położymy z tyłu we wnęce tarasu. Wtedy pochwalę się się efektem końcowym.
    Ostatnio edytowane przez Ania i Bartek ; 08-06-2012 o 22:13
    galeria i komentarze
    Dziennik
    Mój domek:127m2, kubatura 343m3, docieplenie 15cm wełny na pustak ceramiczny 24cm, dach 35cm ekofiber, wentylacja mechaniczna - rekuperacja, pompa ciepła zirius m2-5, zbiornik akumulacyjny 500l, pierwszy sezon od 01.09.2010 do 08.10.2011 - 3045 kwh, drugi sezon 10.2011 - 110 kwh, 11.2011 - 430 kwh, 12.2011 - 443 kwh, 01.2012 - 464 kwh, CWU - 2+2
    O sobie dla mnie

  9. #3789
    ELITA FORUM (min. 1000)
    redpradnik

    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    1.401
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie

    Cytat Napisał hubertsain Zobacz post
    Kolejne nasze realizacje:


    Czy ten dom ma elewacje podchodzącą pod
    "białą czekolade" ?? Szukam takiego tynku dla siebie..

  10. #3790

    Domyślnie

    Ten jasny kolor jest to biel lekko złamana szarością. Z tego co pamiętam to Kreisel 29985.
    Mam ogłoszenie w dziale "ogłoszenia drobne"

  11. #3791
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar KamaG
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    2.276
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    199

    Domyślnie

    Cytat Napisał bzyki Zobacz post
    Witam!
    Szukam zdjęcia elewacji wykonanej tynkiem KABE kolor 10010 - przekopałam już pół internetu i nic

    Macie może namiary na jakieś dzienniki budowy, w których można ten kolor zobaczyć? Zależy mi na odcieniu lekko złamanej bieli, NIE śnieżnobiałej, ale też nie wpadającej w żółć, krem, ecru, czy też szary...
    bzyki właśnie do mnie jedzie ten tynk,w przeciągu dwóch, trzech dni powinien być na ścianach. Jak zrobią to pokażę jak wyszło. Podobno to biel złamana piaskowym kolorem

  12. #3792
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar tomo203
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    174
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Witam wszystkich, bardzo proszę o pomoc w doradzeniu jak zrobić bonie na moim weekendowym domu, wymysliłem coś takiego



  13. #3793

    Domyślnie

    KamaG, dzięki za cynk, będę zaglądać do Waszego dziennika

  14. #3794

    Domyślnie

    czy ktoś z was ma elewację ceresit w kolorze NEBRASKA1 lub NEBRASKA2 ??

  15. #3795
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    julie

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Katowice
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam!
    Na forum jestem zupełnie świeża.
    Trafiłam tu jednak nieprzypadkowo.
    Poszukuję inspiracji do wymyślenia sobie elewacji. Warunki są takie: dom jest typową zabudową wiejską (czworak), lat 20 ubiegłego wieku. Usytuowany w ciasnej zabudowie, więc krótszym bokiem obrócony w stronę ulicy. Całość z cegły, jednak jakiś czas temu zaistniała konieczność dobudowania piętra- całkowicie bez pomysłu. Piętro identyczne jak parter, jedyne co zostało wyraźnie dobudowane, to "ganek" obejmujący te dwa poziomy, ze stosunkowo mocno spadzistym dachem.
    Kolor, który cały czas chodzi nam po głowie to połączenie cegły, która byłaby jakimś nawiązaniem do oryginalnego stylu i połączeniu tego wszystkiego z kamieniem w dolnych partiach, ewentualnie w okolicach okien. Teoretycznie jest niemało elewacji w takim kolorze, jednak jeszcze nie znalazłam nic nawiązującego do tego typu zabudowy- nic co wyglądała by dobrze.
    Postaram się rozszerzyć mój wywód o jakieś zdjęcia, muszę tylko takowe zrobić. ;d

  16. #3796

    Domyślnie

    Tomo203 - na moje oko nie może być tak jak jest, w obydwu wersjach nie ma żadnego nawiązania do poprzeczki w oknach tarasowych.

  17. #3797
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kasia Wojtek Zobacz post
    Tomo203 - na moje oko nie może być tak jak jest, w obydwu wersjach nie ma żadnego nawiązania do poprzeczki w oknach tarasowych.
    Dokładnie. Zamiast trzech poziomych bruzd, lepiej by wyglądały dwie ale jedna żeby była dokładnie na wysokości poziomej listwy drzwi tarasowych.

  18. #3798
    ELITA FORUM (min. 1000)
    redpradnik

    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    1.401
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie

    To i ja poprosze o opinie i Wasze pomysły

    Założenia są takie iż chcemy jasny tynk typu biała czekolada ale aby nie było nudno czymś "przeciąć".
    Problemem jest ... to iż posiadamy psa który bardzo często przebywa na ganku i teraz jak nie ma jeszcze tynku już widać że jest brudne od błota itp.
    Dlatego zastanawiam się nad wyłożeniem ganku i ściany otaczającej bramę garażową właśnie ciemnym klinkierem lub ciemny tynk jaki jest na kominie.

    Różne wersje:
    Pierwsza:
    Zachód

    Południe

    Północ

    Wschód


    Druga:
    Zachód

    Południe

    Północ

    Wschód


    Może ktoś ma jakiś inny pomysł?

    Tak było w katalogu projektu:

    Ostatnio edytowane przez redpradnik ; 17-06-2012 o 15:54

  19. #3799
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Całą chatę zrób tym ciemniejszym kolorem.

  20. #3800
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Tatarak
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    na zachód od Wrocka
    Posty
    8.719

    Domyślnie

    nie zgadzam się z Liwko - będzie jakoś smutno. Zrób tylko podcień i garaż w tym ciemniejszym kolorze (wersja 1), a resztę w łamanej bieli (jak w wersji 2)

Strona 190 z 267

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony