dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 20 z 267
Pokaż wyniki od 381 do 400 z 5332
  1. #381

    Domyślnie

    2112 WOJTEK - pięknie to wszystko ująłeś. Nic dodac nic ująć ! no nie- przepraszam może tylko dodać, że te szprosy w mahoniowych oknach koniecznie musza być w kolorze "czystego złota"
    A mówią, że uroda tkwi w prostocie
    Pozdrawiam i popieram.

  2. #382

    Domyślnie

    Jest to często spotykany przykład obrony poprzez szukanie ekstremalnych przypadków na obronę swoich tez. Nie chce mi się tego komentować.

    Piszesz że:
    "Darwin mial pewnie racje co do ewolucji, to o czym mowisz to nie ewolucja tylko przyklad bezmyslnego majstrowania "

    Właśnie na tym polega ewolucja: bezmyślne zmiany z których tylko część przeżywa. Tak w uproszczeniu.

    Kocham dziki eklektyzm - jak to słusznie zauważyłeś. Poza tym jest jeszcze swoboda wyboru. Poza tym nie mamy do spełnienia misji. Chcemy zamieszkać w czyms co podoba się nam a nie innym (no tu są może pewne wyjątki).

    Nie jest to wyłącznie kwestia gustów i podejścia do architektury jako że dostrzegam u ciebie próby narzucenia innym swoich wzorców.

    Piszesz:
    "Polacy maja wrazenie, ze wszystko potrafia i na wszystkim sie znaja "

    To bardzo dobrze. Pewność siebie często pomaga w realizacji celów. No ale trzeba działać w pewnych obszarach aby zrozumieć naprawdę co znaczy pewność siebie a co znaczy jej brak.

    Nie wyobrażam sobie, że ktoś przyjdzie do mnie i będzie mi weryfikował detale architektoniczne.

  3. #383

    Domyślnie

    Bardzo mnie denerwowały w latach 70 kostki naokoło i to że nie mozna było budować co sie chciało,ale teraz też patrze sceptycznie na dworki/dworki uwielbiam/ budowane na dzialce 460m2 4 metry od ulicy,ąż sie prosi patrzeć na to zdala.Jednakże to nie zawsze wina nas inwestorów przecież te domy projektowali nam architekci.Ja sama widzę że mój dom nie pasuje do innych.Działki małe, wiekszość domów piętrowych mój parterowy dość rozłożysty kwadrat ale też projektant nie zwrócił mi uwagi że będę "inna"a ja byłam zajeta planowaniem przestrzeni/trudno zbudować dom na 19m szer parterowy z usługówka./Gdy patrzę na to to myslę że jednak na tym samym placu powinny stać podobne domy.Nie mówie ,że takie same ale podobne wprowadza to ład a jednoczęśnie pozwala inwestorom na indywidualność

  4. #384
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    2112wojtek

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    4.617

    Domyślnie

    Cytat Napisał remx
    Piszesz że:
    "Darwin mial pewnie racje co do ewolucji, to o czym mowisz to nie ewolucja tylko przyklad bezmyslnego majstrowania "

    Właśnie na tym polega ewolucja: bezmyślne zmiany z których tylko część przeżywa. Tak w uproszczeniu.
    Fajne! Oj w duzym jednak uproszczeniu i mam watpliwosci czy zasady biologi sa az tak unwersalne , ze przenosza sie na architekture. No ale widocznie wiesz lepiej nie sprzeczam sie.

    Cytat Napisał remx
    Nie jest to wyłącznie kwestia gustów i podejścia do architektury jako że dostrzegam u ciebie próby narzucenia innym swoich wzorców.
    Bardzo niesprawiedliwy i nieuzasadniony osad, albo kiepskie "dostrzeganie".
    Az, taki megaloman to nie jestem .

    Cytat Napisał remx

    Piszesz:
    "Polacy maja wrazenie, ze wszystko potrafia i na wszystkim sie znaja "

    To bardzo dobrze. Pewność siebie często pomaga w realizacji celów. No ale trzeba działać w pewnych obszarach aby zrozumieć naprawdę co znaczy pewność siebie a co znaczy jej brak..
    Widze pewna roznice, pomiedzy pewnoscia siebie a ignorancja w profesji polaczona na dodatek z arogancja. Nie liczenie sie z innymi jest wlasnie tym.
    To tez wyraz i swiadectwo poziomu i okreslonej kultury w danej dziedzinie. Niestety to zle tyczy takze niektorych architektow, ktorzy ,jak w kazdym zawodzie, sa dobrzy i kiepscy a ci kiepscy gotowi sa schlebiac nienajlepszym gustom klientow zapominajac glownie o etyce zawodowej, czego uczono ich na studiach.

    Cytat Napisał remx


    Nie wyobrażam sobie, że ktoś przyjdzie do mnie i będzie mi weryfikował detale architektoniczne.
    w zasadzie tu konczy sie jakakolwiek plaszczyzna porozumienia,bo pojawia sie pytanie o zasady kardynalne, ale nie o tym to forum.
    Do konca z tymi detalami nie masz racji, gdyz prawo nie mowi nic na temat swobodnego operowania detalem i jego dowolnym kreowaniem przez inwestora, wrecz przeciwnie .
    Jest projekt podlegajacy nie tylko prawu autorskiemu, jest projekt kolorystyczny jako jedna z podstaw do wydania pozwolen,sa odpowiednie uprawnienia projektowe zrzucajace odpowiedzialnosc za otoczenie na tworce sa tez czasem decyzje konserwatorskie i urbanistyczne. Czyli nie do konca "wolnoc Tomku" jak sugerujesz
    W domu , w srodku, nie na widoku , rob co chcesz ale na zewnatrz ??
    Ingerujesz w krajobraz, ktory nie jest tylko Twoj.
    Masz prawo podac sasiada do sadu o to, ze obok Ciebie wywalil szpetnego gargamela a odmawiasz mi prawa do krytyki amtaroskiej tworczosci budowniczych, nawolujac bym sie wykazal wyrozumialoscia ? Dlaczego?
    Urzednicy, czesto niefachowcy , nieprzestrzeganie "drobnych " przepisow a czasem przymykanie oka na nazwijmy to elementy etyki zawodu architekta, sprawiaja , ze stan obecny jest po Twojej stronie, co wcale nie oznacza , ze wszyscy musza sie z tym zgadzac.
    Musze pogodzic sie z tym , ze ktos ma niezbywalne prawo i wara innym , do umieszczania obskurnych szyldow, stawiania budynkow , ktore sa wizja inwestora, wybrana na zasadzie selekcji naturalnej z pomyslow innych kosmicznych widzimisie autorow , a nie powolanego do tego architekta.
    Po co wiec do licha architekci i ich pozwolenia, uprawnienia?
    Nie wystarczy konstruktor a my juz sami bedziemy sobie tworzyc wlasne niczym nieskrepowane wizje urbanistyczne ?
    Moze i tak mozna , ale tam gdzie to stosowano przyszedl walec i wyrownal a mowienie , ze nie traktuje sie architektury jako misje dziejowa, i to w kraju gdzie domy stawia sie na ponad 100lat jest zwyczajnie zle pojetym...niech bedzie egoizmem.
    pozdrawiam - tak milo sie gawedzi przy swietach.

  5. #385
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... WSZECHOBECNANAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar anSi
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    3City
    Posty
    7.745

    Domyślnie

    I ja podobnie jak Wojtek sądzę...drażni mnie choas architektoniczny - jak Polska długa i szeroka - wszechobecny. Myślę, że to gminni architekci powinni wziąć się do roboty i kształtować krajobraz poprzez wyraźne precyzowanie, co i w jaki sposób na danym obszarze można budować. W każdym innym przypadku będzie to walka z wiatrakami. Opacznie rozumiane poczucie wolności nie pozwoli przeciętnemu inwestorowi zniżyć się do standardów i kanonów polskiej architektury, a przynajmniej do charakteru panującej na danym terenie zabudowy. Wydaje mi się. że na naszych oczach rodzi się nam nasz polski styl - gargamelowaty.


  6. #386
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Zuzza
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Posty
    1.273
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Witam po Świętach

    To ja może też wtrące swoje trzy grosze...

    Mnie też razi chaos, bałagan, seledynowe elewacje i niebieskie dachy, kolumny, klinkierowo kute ogrodzenia i masę jeszcze innych rzeczy...

    Ale tak się zastanawiam - skąd w Polsce mamy czerpać dobre wzorce? Przecież przez ostatnie 50 lat - architektura została pozbawiona wszelkich detali - wszystkie budowle to betonowe bunkry. To co się zachowało z budynków przedwojennych - niestety nie odpowiada już dzisiejszym standardom. Bardzo chciałabym obejrzeć sobie piekne domy - proste, bez udziwnień, niewielkie domy dla każdego - ale gdzie??? Gdzie ma się udać przeciętny "Kowalski"? Gdzie znajdzie dobre wzorce? Może znacie odpowiedź na to pytanie?

    Ja się nie dziwię, że nasze społeczeństwo poczuło się jak wypuszczone z klatki - teraz można wszystko, jeszcze nie dawno nie można było nic - nie można było kupic, ani zrobic. Teraz jest wolność i każdy uważa, że będzie robił tak jak mu się podoba. I pewnie jeszcze duzo czasu upłynie zanim poczujemy, że już tą wolnością się nasyciliśmy i że nadszedł czas żeby ktoś to wszystko zamknął w jakies ramy. Pewnie kiedyś tak będzie. Powstaną jakieś wzorce, nakazy i zakazy…

    Ale do czego to doprowadzi???

    Może do czegoś takiego:



    Mieszkam na ulicy białej, szarej, brazowej, czerwonej…. Czy Wam się to podoba…..? Bo mnie wcale...

  7. #387

    Domyślnie

    Ta brzydota budynków rzeczywiście istnieje. I razi, tym bardziej, że najczęściej umiejscowiona jest wzdłuz ulic, którymi przejeżdża się z miasta do miasta. Ładniejsze domy są gdzieś schowane.
    A mnie najbardziej drażnią firanki w drzwiach w lecie. I te brudne chłopy w brudnych gumiakach, z czapką wełnianką na czubku głowy, przez cały rok. I grube baby w chustkach na głowie w podobnych jak dwie krople wody ogródkach.
    I jak można od nich wymagać, żeby nie robili gazonów z opon?

  8. #388
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Wwiola
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    1.123
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    223

    Domyślnie

    A mnie najbardziej drażnią firanki w drzwiach w lecie. I te brudne chłopy w brudnych gumiakach, z czapką wełnianką na czubku głowy, przez cały rok. I grube baby w chustkach na głowie w podobnych jak dwie krople wody ogródkach.
    I jak można od nich wymagać, żeby nie robili gazonów z opon?
    Wiesz co Justyna... Nawet nie wiem co napisac, by Cie nie urazić.
    Może tak :
    Zrobiło mi sie przykro w imieniu tych "chłopów" i "bab". I jeszcze Ci powiem, ze nie to ładne co ładne, ale co sie komu podoba.

    Ważniejszy , moim zdaniem, jest porządek w "obejściu" a nie firanki, gumiaki i ogródki warzywne.

    Ps. Czy jadłas kiedys marchew z takiego "podobnego jak dwie krople wody ogródka?"

  9. #389
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Zuzza
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Posty
    1.273
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    OK - no to może już dosyć dyskusji - miały być zdjęcia przecież...

    To ja coś powklejam lepiej....






  10. #390
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Zuzza
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Posty
    1.273
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    i jeszcze:






  11. #391

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zuzza
    Jestem wykwalifikowanym nałogowym poszukiwaczem zdjęć
    Zuzza a masz może namiarki na ludzi od tego domku "ciemne dachy" LMP01 od lipińskich?.
    Post z 13.03.2006 strona 5
    Potrzebujesz połozyć płytki, zrobić łazienkę itp. pisz na PW.

  12. #392
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar monka
    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Posty
    8.956

    Domyślnie

    Cytat Napisał maro74
    Zuzza a masz może namiarki na ludzi od tego domku "ciemne dachy" LMP01 od lipińskich?.
    Post z 13.03.2006 strona 5
    Interesuje cię ten projekt? bo jak tak to wiem kto z naszej grupy go wybudował

  13. #393

    Domyślnie

    Cytat Napisał monka
    Cytat Napisał maro74
    Zuzza a masz może namiarki na ludzi od tego domku "ciemne dachy" LMP01 od lipińskich?.
    Post z 13.03.2006 strona 5
    Interesuje cię ten projekt? bo jak tak to wiem kto z naszej grupy go wybudował
    Ja też . Już się umawiam z Jolly na wizytę
    Potrzebujesz połozyć płytki, zrobić łazienkę itp. pisz na PW.

  14. #394
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar monka
    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Posty
    8.956

    Domyślnie

    Cytat Napisał maro74
    Cytat Napisał monka
    Interesuje cię ten projekt? bo jak tak to wiem kto z naszej grupy go wybudował
    Ja też . Już się umawiam z Jolly na wizytę

  15. #395

    Domyślnie

    a ma ktos moze zdjecia domu oblozonego piaskowcem?

  16. #396

    Domyślnie

    Cytat Napisał gabriela
    Gabriela , włożyłaś kij do mrowiska .
    w Berlinie nie ma takich wspaniałych deweloperów .
    tutaj budują prawie tylko getta , gdzie po pianemu nawet własnego domu nie odnajdziesz !!
    slawek
    jak to mówią budowlańcy : przyjdzie stolarz, przybije listewkę i będzie prosto.

  17. #397
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    rrmi

    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Posty
    18.501

    Domyślnie

    Cytat Napisał cocorocos
    a ma ktos moze zdjecia domu oblozonego piaskowcem?


    Jakos tak malo tego jest .



  18. #398

    Domyślnie

    Cytat Napisał rrmi
    Cytat Napisał cocorocos
    a ma ktos moze zdjecia domu oblozonego piaskowcem?


    Jakos tak malo tego jest .


    jest malo ale ladnie wyglada i nie do konca mi chodzilo o taki co podales w linku i nie wiem jak to wytlumaczyc ale chodzi mi o taki zulty piaskowiec moze ktos ma takie zdjatka

  19. #399

    Domyślnie

    cocorocos na długi weekend skocz do Kazimierza
    Z tego co pamiętam tam takich domków jest dużo bo to zagłębie żóltego piaskowca

  20. #400
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Mona75

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Posty
    3

    Domyślnie

    witam

    Mam prośbę: mam dachówkę roben miedziana i nie mam koncepcji jaki kolor okien ( myslę o oknach kolorrzech, ale czy nie za ciemne?)i tynków by pasował ( na pewno jakieś jasne, ale jest ich tyle...). Dodam tylko, że do dachu mam rynny w kolorze ceglastym ( czasami mi się wydaje, że nie do końca pasują, ale trudno).
    Może ktoś podesłaby jakieś fotki?
    Z góry dziekuję.

Strona 20 z 267

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony