dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 201 z 267
Pokaż wyniki od 4.001 do 4.020 z 5332
  1. #4001

    Domyślnie

    A dlaczego na priv ja też chcę wiedzieć

  2. #4002
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Zuzza
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Posty
    1.273
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie



    Ta firma robi naprawdę dobre okna. Pewnie nikt nie narzeka. Mi się niestety zachciało profili rustykalnych. A to jest coś nietypowego, sprzedaje się pewnie jedno na tysiąc. Po prostu coś tam było niedopracowane do końca - może za mało doświadczenia mieli. W każdym razie Panowie naprawdę starali się pomóc, przyjeżdżali wiele razy, próbowali wszystkiego, godzinami stali w ogródku polewając okna wężem - symulując burze Zaklejali, dokręcali, silikonowali, przesuwali, skrobali, zmieniali okapniki, wiem, że chcieli dobrze. Naprawdę czuję się usatysfakcjonowana Po prosu nie dało się tego zmienić Oczywiście nadal nie wiadomo dlaczego przecieka Więc się pogodziłam. Tylko witryna jest teraz ok bo została zaklajstrowana na amen. Dlatego jeśli ktoś z Was planuje profile rustykalne to proszę się podwójnie zastanowić. Pewnie jak i nad wszystkimi nietypowymi rzeczami... Skarżyć się na firmę publicznie nie będę

  3. #4003
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Zuzza
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Posty
    1.273
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Dziś wrzuciłam czerwone dachy i okna "złoty dąb" - zapraszam!

  4. #4004
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Zuzza
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Posty
    1.273
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Wrzucone: domy piętrowe, z grafitowym dachem i ciemnymi oknami.

    Miłego dnia!

  5. #4005
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zieli
    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    Nowe Dąbie
    Kod pocztowy
    89-210
    Posty
    946

    Domyślnie

    Na wiosnę planujemy wrócić do dokończenia elewacji
    ale cały czas zastanawiamy sie nad kolorami wrzucam parę zdjęć
    będzie łatwiej zrozumieć o czym mówimy
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	PB270014.jpg
Wyświetleń:	600
Rozmiar:	89,0 KB
ID:	159117Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	PB279979.jpg
Wyświetleń:	773
Rozmiar:	94,0 KB
ID:	159118Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	PB279989.jpg
Wyświetleń:	651
Rozmiar:	85,7 KB
ID:	159119Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	PB279998.jpg
Wyświetleń:	712
Rozmiar:	95,3 KB
ID:	159120

    więc planujemy tak całą elewacje chcemy zrobić w bardzo jasnym zółtym a bonie które są na elewacji w delikatnym szarym
    a cokół będzie w kolorze ciemnym (czarnym)czy to będzie wyglądać dobrze
    a i jeszcze jedna sprawa czy bonie które są na ścianie szczytowej z oknami zostawić na takiej wysokości czy zrobić je do samej góry
    wykonawca proponuje zostawić tak jak jest tłumaczy to tym że okna są nie symetrycznie i bonie do samej góry będą dziwnie wyglądały
    na jednej będzie za duży skos reszta boni będzie do samej góry.
    Zuzza
    widzę że znasz się na tym może możesz coś doradzić
    czekamy na uwagi
    Dom parterowy , całość podłogówka 145 m2(obecnie grzane 115 m2)+ jedna drabinka, ściany BK+20cm styro grafitowego 031, posadzki i strop 15cm styro 038 , okna 3szyby V90+ , kominek "ala" koza, wentylacja mechaniczna Brookvent air cycle 1.2
    Ogrzewanie Pompa Ciepła 7 kW made by Wihajster Dz odwierty 4x50m

  6. #4006

    Domyślnie

    zieli,

    mnie na Twoim domu widzi się biała elewacja (bonie też na biało, w ostateczności delikatny szary), ewentualnie jasnoszara elewacja (bonie nieco ciemniejszy szary, ale nadal w jasnej tonacji szarości). Jeśli mam być szczery do końca, to dom w obecnej szacie będzie się prezentować o niebo lepiej niż w jasnożółtym, jaki planujecie. Nie rób krzywdy budynkowi malując go na żółto - tym bardziej, ze bryła jest prosta, ładna, dach nieskomplikowany i grafitowy, i aż się prosi o biel. Takie jest moje zdanie.

    P.S. Napisał to posiadacz domu z zółtawą elewacją, na którą nie mogę patrzeć (będzie przemalowana na biało).

  7. #4007
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    zieli blagam tylko nie zolty ani zaden inny sprany majtkowy, zlamana biel z szaroscia lub jasna szarosc

  8. #4008
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zieli
    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    Nowe Dąbie
    Kod pocztowy
    89-210
    Posty
    946

    Domyślnie

    Cytat Napisał greywolf Zobacz post
    zieli,

    mnie na Twoim domu widzi się biała elewacja (bonie też na biało, w ostateczności delikatny szary), ewentualnie jasnoszara elewacja (bonie nieco ciemniejszy szary, ale nadal w jasnej tonacji szarości). Jeśli mam być szczery do końca, to dom w obecnej szacie będzie się prezentować o niebo lepiej niż w jasnożółtym, jaki planujecie. Nie rób krzywdy budynkowi malując go na żółto - tym bardziej, ze bryła jest prosta, ładna, dach nieskomplikowany i grafitowy, i aż się prosi o biel. Takie jest moje zdanie.

    P.S. Napisał to posiadacz domu z zółtawą elewacją, na którą nie mogę patrzeć (będzie przemalowana na biało).
    Cytat Napisał TAR Zobacz post
    zieli blagam tylko nie zolty ani zaden inny sprany majtkowy, zlamana biel z szaroscia lub jasna szarosc
    kurcze może źle się wyraziłem
    jako facet nie odróżniam zbyt wielu kolorów
    ten kolor o którym myśleliśmy to wygląda bardziej jak cytrynowy
    załączam zdjęcie elewacji która nam się spodobała
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20120730_174058.jpg
Wyświetleń:	573
Rozmiar:	94,7 KB
ID:	159203
    mam nadzieje że właściciel się nie obrazi
    za to że wstawiłem ten domek
    zdjęcie też nie jest najlepszej jakości ale bardziej widać o co nam chodzi

    tak w ogóle to dzięki za rady
    wszystko można jeszcze przemyśleć i zmienić
    Dom parterowy , całość podłogówka 145 m2(obecnie grzane 115 m2)+ jedna drabinka, ściany BK+20cm styro grafitowego 031, posadzki i strop 15cm styro 038 , okna 3szyby V90+ , kominek "ala" koza, wentylacja mechaniczna Brookvent air cycle 1.2
    Ogrzewanie Pompa Ciepła 7 kW made by Wihajster Dz odwierty 4x50m

  9. #4009
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Zuzza
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Posty
    1.273
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Zieli, nie będzie łatwo....

    Na frontowej elewacji masz pięć otworów, każdy innej wysokości i szerokości, symetrii żadnej. Dodałeś zupełnie przypadkowo bonie, jeśli jeszcze wyróżnisz je zupełnie innym kolorem, to dom podzielisz na trzy części - nie widzę w tym żadnego ładu i składu...

    Elewacja tylna ma z kolei dwa pionowe "ozdobne" pasy. Podzielą one elewację na pięć kawałków. Każdy o różnej szerokości, z innymi otworami...

    Najgorsza jest ściana boczna oknami - jest tak niesymetryczna, że wyeksponowanie tego boniami w innym kolorze nie wiem jaki ma sens....

    Nawet tą pustą ścianę bym wyczyściła z boni - sama mam dwa razy wyższą i szerszą ślepą ścianę, która jest po prostu biała i naprawdę wygląda dobrze.

    W ogóle takie pasy na elewacji zwykle wyróżniają jakiś cały fragment ściany np do jakiegoś załamania muru, albo są poprowadzone jako poziomy pas np. łącząc dwa okna na jednej elewacji, albo dwa okna na sąsiednich ścianach. W twoim przypadku pionowe pasy są wstawione zupełnie bez pomysłu.


    Jeśli miałabym to teraz wykończyć to najchętniej usunęłabym wszystkie "ozdobniki". Dom pomalowałbym jednym bardzo jasnym kolorem (biały, bardzo jasny krem). Cokół ciemny - super. Jeśli to miał być mały prosty domek, to go takim pozostaw - tak będzie wyglądał najlepiej. Im więcej wprowadzisz ozdób, kolorów, tym gorszy będzie efekt.


    Coś takiego sobie wyobrażam:



    Zieli, to moje zdanie, ale to Ty tam będziesz mieszkać, więc zrób tak, żeby się Tobie podobało

  10. #4010
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Zuzza
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Posty
    1.273
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Wrzuciłam kolejne propozycje: grafitowy dach i białe okna.

  11. #4011
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zieli
    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    Nowe Dąbie
    Kod pocztowy
    89-210
    Posty
    946

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zuzza Zobacz post
    Zieli, nie będzie łatwo....

    Na frontowej elewacji masz pięć otworów, każdy innej wysokości i szerokości, symetrii żadnej. Dodałeś zupełnie przypadkowo bonie, jeśli jeszcze wyróżnisz je zupełnie innym kolorem, to dom podzielisz na trzy części - nie widzę w tym żadnego ładu i składu...

    Elewacja tylna ma z kolei dwa pionowe "ozdobne" pasy. Podzielą one elewację na pięć kawałków. Każdy o różnej szerokości, z innymi otworami...

    Najgorsza jest ściana boczna oknami - jest tak niesymetryczna, że wyeksponowanie tego boniami w innym kolorze nie wiem jaki ma sens....

    Nawet tą pustą ścianę bym wyczyściła z boni - sama mam dwa razy wyższą i szerszą ślepą ścianę, która jest po prostu biała i naprawdę wygląda dobrze.

    W ogóle takie pasy na elewacji zwykle wyróżniają jakiś cały fragment ściany np do jakiegoś załamania muru, albo są poprowadzone jako poziomy pas np. łącząc dwa okna na jednej elewacji, albo dwa okna na sąsiednich ścianach. W twoim przypadku pionowe pasy są wstawione zupełnie bez pomysłu.


    Jeśli miałabym to teraz wykończyć to najchętniej usunęłabym wszystkie "ozdobniki". Dom pomalowałbym jednym bardzo jasnym kolorem (biały, bardzo jasny krem). Cokół ciemny - super. Jeśli to miał być mały prosty domek, to go takim pozostaw - tak będzie wyglądał najlepiej. Im więcej wprowadzisz ozdób, kolorów, tym gorszy będzie efekt.


    Coś takiego sobie wyobrażam:



    Zieli, to moje zdanie, ale to Ty tam będziesz mieszkać, więc zrób tak, żeby się Tobie podobało
    dzięki za konstruktywną krytykę !

    pomysł z boniami pojawił się właśnie przez tą ścianę szczytową
    ona jest naprawdę duuuża
    a później to już poszło...

    najważniejsze że jest to nasz pomysł i nam się podoba
    musimy tylko przemyśleć kolorystykę
    Dom parterowy , całość podłogówka 145 m2(obecnie grzane 115 m2)+ jedna drabinka, ściany BK+20cm styro grafitowego 031, posadzki i strop 15cm styro 038 , okna 3szyby V90+ , kominek "ala" koza, wentylacja mechaniczna Brookvent air cycle 1.2
    Ogrzewanie Pompa Ciepła 7 kW made by Wihajster Dz odwierty 4x50m

  12. #4012
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Zuzza
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Posty
    1.273
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Hej !

    Wkleiłam dziś kolejne domy: czerwony dach i ciemne okna.

  13. #4013
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Zuzza
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Posty
    1.273
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Wkleiłam kolejną porcję czekoladowych dachów i ciemnych okien.

    Pozdrowienia!

  14. #4014
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar rafstraz
    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Skąd
    kielce
    Kod pocztowy
    25-553
    Posty
    133

    Domyślnie

    Czy to dachówka czy blachodachówka? jeśli tak to jak sie nazywa, piękna!!!!
    Cytat Napisał greentonado Zobacz post
    Z płytą elewacyjną cedral euronitu

  15. #4015
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Zuzza
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Posty
    1.273
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Dziś dwa bardzo ciekawe domy z grafitowym dachem i oknami "złoty dąb" - zapraszam!

  16. #4016
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Zuzza
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Posty
    1.273
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Dodałam domy piętrowe z czerwonym dachem i oknami złoty dąb.

  17. #4017

    Domyślnie

    Zuzza
    Bardzo pomocny ten twój blog!
    Podpowiedz proszę jaki kolor elewacji dobrać do czekoladowego dachu i okien złoty dąb.
    Elementy drewniane na ganku i tarasie też planuję w złotym dębie.
    Projekt "Z frontowym gankiem II"

    Pozdrawiam

  18. #4018
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Zuzza
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Posty
    1.273
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Własnie wkleiłam czerwone dachy i białe okna.

    Marzi, poszukam coś na jutro!
    Bardzo mi miło, ze się przydaje

    Pozdrowienia!!!

  19. #4019
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Zuzza
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Posty
    1.273
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Marzi wklejone dla Ciebie czekoladowe dachy i złoty dąb okna

  20. #4020

    Domyślnie

    Zuzza
    Najbardziej podoba mi się "odcień elewacji kremowożółtobeżowy." (propozycja 3).
    Roboty planujemy na czerwiec, więc jest jeszcze trochę czasu na ostateczną decyzję,
    dlatego gdyby trafiło Ci się coś ciekawego to będę wdzięczna.

    Ps. Poświęciłaś więcej czasu naszej elewacji niż mój mąż

    Wielkie DZIĘKI !!!

Strona 201 z 267

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony