dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 203 z 267
Pokaż wyniki od 4.041 do 4.060 z 5332
  1. #4041
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Zuzza
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Posty
    1.273
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Hej! Melduję się po urlopie z nowymi siłami

    Rafus poszukam coś dla Ciebie w przyszłym tygodniu.

    Interona - pięknie! Też mi się bardzo podoba!!

    Agaszaga, wczoraj widziałam dom o identycznych kolorach: w Bukowinie Tatrzańskiej, zaraz przy drodze na Łysą Polanę Naprawdę przemyślana kompozycja - gratulacje

    A dla wszystkich dodałam trochę nowych zdjęć: czerwone dachy i ciemne okna.

    Do poniedziałku!

  2. #4042
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar rafus12
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    3City
    Posty
    283
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Dzieki Zuzza - czekam na twoje typy, pozdrawiam

  3. #4043
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pearl3434

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Piaseczno
    Kod pocztowy
    05-500
    Posty
    106

    Domyślnie

    Bardzo mi się podoba elewacja.Czy tynk jest polozony na gladko?Pytanie dotyczy domku z antracytowym dachem...( interona)
    Ostatnio edytowane przez pearl3434 ; 04-02-2013 o 10:17

  4. #4044
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Zuzza
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Posty
    1.273
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Dziś wrzuciłam zielone domy.

    Na wszystkie maile odpowiem niebawem - muszę się troszkę ogarnąć po urlopie...

    Pozdrowienia!

  5. #4045
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar interona
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-355
    Posty
    242

    Domyślnie

    Drodzy, dzięki za miłe słowa, wszystkie decyzje w sprawie elewacji podejmowałam sama, więc bałam się o efekt. Pearl3434, tynk nie jest gładki, to baranek 1,5.

  6. #4046
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Zuzza
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Posty
    1.273
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Rafus,
    Obejrzałam Twój dziennik – fajna okolica – może też kiedyś tam zamieszkam Wychowałam się w Gdańsku i może uda mi się do niego wrócić

    Kawa z mlekiem będzie pasować do okien, obramowania mogłyby być o ton ciemniejsze – jeśli zdecydujecie się na kamienne wstawki – to dobrze, żeby kolor kamienia był identyczny jak kolor obramowań ( może się uda). Cokół z kamienia – też będzie fajnie wyglądał.

    Przyznam szczerze, że tylko kolor dachu mi tu zgrzyta. Do takiego dachu pasują mi tylko ciemnodrewniane okna. Ewentualnie białe. No ale tego już nie zmienisz. Chyba, że na zdjęciach ten kolor jest przekłamany – bo mi wydaje się bardziej bordowy niż ceglasty. Złoty dąb dobrze wygląda z pomarańczowoceglastą dachówka, a z bordowoczerwoną już nie… Ale to oczywiście moje dziwne gusta ;-P

    Pozdrawiam!

  7. #4047
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał ewbuxxxo Zobacz post
    Jak to Fighter zobaczy to zaraz pochwali, że na Caparolu - taka ładna elewacja
    Hmmm... elewacja jak elewacja....
    Przemyslana pod wzgledem kolorystycznym, solidnie wykonana, ladnie komponuje sie z bryla budynku.
    A czy Caparol, czy cos innego - co za roznica.... swiezo zrobiona kazda tak bedzie wygladala

    Ta akurat mi sie podoba, ale wg mnie najwazniejsze zeby podobala sie wlascicielom a nie innym
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  8. #4048
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Zuzza
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Posty
    1.273
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Dodałam nowe czerwone dachy i okna złoty dąb.

    Miłego dnia!

  9. #4049

    Domyślnie

    Witam wszystkich,
    Zaplanowałam elewację z imitacją deski i cegłę klinkierową przy wejściu do domu i na ścianach przy tarasie.
    Proszę Was o poradę czy będzie pasowała do całej elewacji ta cegła elewacyjna??
    Pozdrawiam.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	cegla.jpg
Wyświetleń:	498
Rozmiar:	8,5 KB
ID:	167997Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	12.01.2013 (30)1.jpg
Wyświetleń:	1027
Rozmiar:	83,0 KB
ID:	167998

  10. #4050

    Domyślnie

    Cytat Napisał luzik- fsl Zobacz post
    Witam wszystkich,
    Zaplanowałam elewację z imitacją deski i cegłę klinkierową przy wejściu do domu i na ścianach przy tarasie.
    Proszę Was o poradę czy będzie pasowała do całej elewacji ta cegła elewacyjna??
    Pozdrawiam.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	cegla.jpg
Wyświetleń:	498
Rozmiar:	8,5 KB
ID:	167997Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	12.01.2013 (30)1.jpg
Wyświetleń:	1027
Rozmiar:	83,0 KB
ID:	167998
    Luzik a co to ta imitacja deski?Nadaje się na zewnątrz? I przy okazji - fajny domek-co to za projekt?
    M32 - Zielona Równina

    05.04.2014r

  11. #4051

    Domyślnie

    luzik- fsl,

    b. ładny dom; prosiłbym jednak o więcej zdjęć z różnych stron. Moim zdaniem, Jeśli cegła elewacyjna ma się pojawić na tej ścianie przy wejściu oraz na filarze (części bez tynku i koloru), to ja jestem na nie. Bałbym się, żeby nie przekombinować, tym bardziej, że kolor cegły nie do końca do mnie trafia. Może po prostu pomalować strefę wejścia na ten sam kolor, co dom. Bryła wtedy będzie lżejsza wizualnie.

    Jaki rodzaj balustrady planujesz przy tym mini balkonie? Widziałbym tam coś maksymalnie prostego.

    P.S. Im dłużej przyglądam się, tym bardziej jestem na nie dla cegły.

  12. #4052

    Domyślnie

    Cytat Napisał IZA30 Zobacz post
    Luzik a co to ta imitacja deski?Nadaje się na zewnątrz? I przy okazji - fajny domek-co to za projekt?
    Imitacja deski- jest to tzw powłoka naturalnego drewna - ja kupiłam gr 3 mm
    a projekt - to Szmaragd MG Projekt ze zmianami i doprojektowanym tarasem
    pozdarwiam

  13. #4053

    Domyślnie

    Cytat Napisał greywolf Zobacz post
    luzik- fsl,

    b. ładny dom; prosiłbym jednak o więcej zdjęć z różnych stron. Moim zdaniem, Jeśli cegła elewacyjna ma się pojawić na tej ścianie przy wejściu oraz na filarze (części bez tynku i koloru), to ja jestem na nie. Bałbym się, żeby nie przekombinować, tym bardziej, że kolor cegły nie do końca do mnie trafia. Może po prostu pomalować strefę wejścia na ten sam kolor, co dom. Bryła wtedy będzie lżejsza wizualnie.

    Jaki rodzaj balustrady planujesz przy tym mini balkonie? Widziałbym tam coś maksymalnie prostego.

    P.S. Im dłużej przyglądam się, tym bardziej jestem na nie dla cegły.
    dzięki za cenne uwagi
    balustrady raczej mleczne szkło lub same proste kształtowniki pionowe

    a co do klinkieru - to zdjęcie przedstawia elastyczną płytkę klinkierową - jest ona dużo delikatniejsza niż cięta cegła lub klinkier

    pozdrawiam

  14. #4054
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Zuzza
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Posty
    1.273
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Luzik,

    Nie przekombinuj z tą elewacją.

    Już zreszta pomieszałeś klasyczne obramowania okien z nowoczesnymi wstawkami z drewna - to zupełnie dwie różne bajki.

    Wkleiłam dziś na bloga dom z identycznymi wstawkami drewnianymi - tam jest kamień zamiast cegły - ale chyba o coś takiego Ci chodziło. Popatrz na ten pierwszy dom...

    Jak ulepszysz elewację wszystkimi elementami, które Ci się podobają w różnych domach to nie znaczy, ze to razem da dobry efekt. Jak chcesz mieć nowoczesną bryłę z drewnem i balustradą ze szkła, to po co ta sztukateria?

    Jak dla mnie tu jest wszystkiego za dużo już w tej chwili.

  15. #4055
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Zuzza
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Posty
    1.273
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Dodałam kolejne grafitowe dachy i ciemne okna.

    Pierwszy dom ze sztukaterią i cegła elewacyjną - Luzik coś w Twoim stylu.

    Pozdrawiam!

  16. #4056

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zuzza Zobacz post
    Dodałam kolejne grafitowe dachy i ciemne okna.

    Pierwszy dom ze sztukaterią i cegła elewacyjną - Luzik coś w Twoim stylu.

    Pozdrawiam!
    Wielkie dzięki za kolejne fotki

    Jednak teraz dopiero mam mętlik w głowie.
    Może mi doradzisz jaką wybrać balustradę na balkony /mam jeszcze jeden - większy od strony ogrodu/
    bo pewnie dobrze by było gdyby pasowały do ogrodzenia.
    A jeszcze później zostanie mi coś wykombinować na tarasie.
    Przeczytałam masę Twoich wypowiedzi i wiem że jesteś fachowcem bardzo pomocnym , więc liczę na Twoją poradę.
    Wklejam bok domu z częścią tarasu / zawsze marzyłam o balustradzie tarasowe - tradycyjnej drewnianej z X /"iksami"/
    Z góry dziękuję i pozdrawiam
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.JPG
Wyświetleń:	936
Rozmiar:	50,4 KB
ID:	168608

    i zdjecie balkonu od ogrodu
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.JPG
Wyświetleń:	828
Rozmiar:	26,5 KB
ID:	168610

    Ps. deski między oknami na piętrze - jeszcze nie pomalowane - /będą takie jak od frontu/
    Ostatnio edytowane przez luzik- fsl ; 08-02-2013 o 13:07

  17. #4057
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Zuzza
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Posty
    1.273
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Luzik,

    Niestety fachowcem nie jestem, wypowiadam się tylko na forum, o tym co mi się podoba, a co nie Jak każdy tu zresztą
    Weź więc pod uwagę, że to tylko forum i nikt nie musi być mądrzejszy od Ciebie

    Ale jeśli mnie pytasz, to balustrady najlepsze byłyby drewniane tak jak piszesz x-owate. Ponieważ masz już drewniane słupy na tarasie, to musisz się do nich dopasować. Możesz zobaczyć na zdjęciach mojego domu – mam identyczne balustrady.

    Ja bym jeszcze przypilnowała, żeby balustrada miała dokładnie ten sam odcień co okna/drewno na elewacji.
    I jeszcze jedno – pomalowałabym sztukaterię na kolor elewacji – to ten kontrast białego z ciemnym drewnem to najbardziej mi zgrzyta.


    Wklejam za chwilę nowe propozycje domów – tym razem klinkier.
    I niestety żegnam się z Wami do czwartku – mój widok z okna na najbliższe kilka dni do obejrzenia na zdjęciach

  18. #4058
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    stachobb

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    sułków
    Kod pocztowy
    26-804
    Posty
    4

    Domyślnie

    Hmmmm... Każda szkoła budowlana uczy że elewacja jest na zewnątrz budynku

  19. #4059
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Zuzza
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Posty
    1.273
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Co tu tak pusto?

    Wkleiłam wreszcie coś nowego, może jutro będzie więcej...

    Stachobb, jak powstał ten wątek to elewacje były tylko we wnętrzach - ale to już mało kto pamięta... Tylko dinozaury

    Miłych Walentynek!

  20. #4060
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar dorkaS
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    3.507
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    Zuzza, nie zgadzam się ze stwierdzeniem, że mając dom z balkonem, nie korzysta się z balkonów

Strona 203 z 267

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony