dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 205 z 267
Pokaż wyniki od 4.081 do 4.100 z 5332
  1. #4081
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Zuzza
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Posty
    1.273
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Wrzuciłam kolejne czerwone dachy i ciemne okna.


  2. #4082
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Zuzza
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Posty
    1.273
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Dodałam grafitowe dachy i złoty dąb okna.

    Miłego dnia!

  3. #4083

    Domyślnie

    Zuzza super masz te elewacje Mnie najbardziej urzekła ta:
    I znów powróciły mi myśli czy aby nie zrobić takich jasnoszarych boni:/
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.jpg
Wyświetleń:	1499
Rozmiar:	57,3 KB
ID:	173499   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3.jpg
Wyświetleń:	1361
Rozmiar:	60,2 KB
ID:	173500  
    Ostatnio edytowane przez IZA30 ; 28-02-2013 o 10:46
    M32 - Zielona Równina

    05.04.2014r

  4. #4084
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    EWBUD

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    1.950

    Domyślnie

    Cytat Napisał IZA30 Zobacz post
    Zuzza super masz te elewacje Mnie najbardziej urzekła ta:
    I znów powróciły mi myśli czy aby nie zrobić takich jasnoszarych boni:/
    Fajnie zaplanowane
    Aż miło popatrzeć.
    Szukasz porządnych parapetów aluminiowych ALURONA? Zapraszam do mnie: http://forum.muratordom.pl/showthrea...uron-Soft-Line
    Więcej o mojej działalności:http://forum.muratordom.pl/showthrea...atem&p=6448131

  5. #4085
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Zuzza
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Posty
    1.273
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Dziś wrzuciłam grafitowe dachy i białe okna.


  6. #4086

    Domyślnie

    Nie znalazłem nigdzie zdjęć z zestawieniem ciemnobrązowego dachu, ciemnych okien i jasnoszarej elewacji. Największy problem to dobranie tynku szarego, który odcień i jakiej firmy wybrać by nie wpadał w zieleń, brąz tylko był typowo szary? Może ktoś ma doświadczenie z odcieniami szarości?

  7. #4087
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Zuzza
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Posty
    1.273
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Aro, nie znalazłeś, bo nie jest to popularne zestawienie. Brązowy dach potrzebuje ciepłej palety kolorów, do której nie należy szary. Tak samo nie znajdziesz domów z czerwonym dachem i szarą elewacją - to nie bedzie wyglądać dobrze.

    Szary raczej do grafitowych/czarnych dachów.
    A do brązowych dachów kremowa/biała elewacja.

    Pozdrawiam!

  8. #4088

    Domyślnie

    Hej, a mi chodzi po głowie zestawienie czarny dach (lub grafitowy nie mogę się zdecydować) i jasnodrewniane okna do tego jakiś jasny śmietankowy tynk i sara kostka.
    nie widziałam domów z jasnodrewnianymi oknami większość do czarnych dachów daje albo złoty dąb albo ciemne orzechy. Myślę i głowa mi już pęka od tych decyzji

  9. #4089

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zuzza Zobacz post
    Aro, nie znalazłeś, bo nie jest to popularne zestawienie. Brązowy dach potrzebuje ciepłej palety kolorów, do której nie należy szary. Tak samo nie znajdziesz domów z czerwonym dachem i szarą elewacją - to nie bedzie wyglądać dobrze.

    Szary raczej do grafitowych/czarnych dachów.
    A do brązowych dachów kremowa/biała elewacja.

    Pozdrawiam!
    No zgadzam się, tyle że ja mam nie do końca brązową, lecz czarnobrązową angobowaną :
    http://www.roben.pl/produkty,monzapl...idok=obrazek_3

    Wychodzi mi że do takiego dachu (czterospadowy) najlepiej będzie się prezentować elewacja jasnoszara, cokół ciemnoszary.
    W projekcie mam jeszcze trójkąty u szczytu 2 lukarn w drewnie oraz minimalna ilość tego samego drewna pomiędzy okienkami przy wejściu. Z tego względu nie ma już mowy o wielu kolorach tynku czy jakiś ozdobnikach. Szukam tylko odcienia tej szarości. Musi kontrastować z ciemnym dachem i oknami w orzechu, no i z tym drewnem które ma nawiązawać do brązu drzwi i okien (deski brąz ale nieco jaśniejszy niż okna). Powinien to być więc jasnoszary, ale nie chcę przesadzić by znowu nie przechodził w biel i za 2 lata elewacja nie wyglądała na brudną.

  10. #4090
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Zuzza
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Posty
    1.273
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Johana, coś tam przypadkiem wynalazłam z jasnymi oknami dla Ciebie.

    Aro, rzeczywiście do brązowego koloru to tej dachówce daleko Ja bym ją nazwała czarnoczarnoczarnoczarnoczarnobrązowa

  11. #4091

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zuzza Zobacz post
    Trochę kamienia w forumowym domu:



    i dalej moje ulubione zestawienia:





    Zuza nic eis nie wyświetla rzeczywiście tu wstawiałaś zdjęcia?
    Czy po tak długim czasie już ich tu nie ma?

  12. #4092
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Zuzza
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Posty
    1.273
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Niestety wszystkie moje stare zdjęcia z tego wątku przepadły. Nie korzystałam przez dłuższy czas z serwerów na których były umieszone i zostały wykasowane...

    Na szczęście większośc z nich mam i staram się na po trochu wrzucać na mojego bloga.

    Pozdrawiam!

  13. #4093
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Zuzza
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Posty
    1.273
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Dziś wrzuciłam czerwone dachy i ciemne okna.


  14. #4094

    Domyślnie

    Zuzaa gratuluję blogu! Bardzo przydatny
    U mnie jeszcze fundamentów nie ma (planowane na maj/czerwiec i do zimy chcemy przykryć) a ja już szukam inspiracji na wygląd domu hahah
    Na dzień dzisiejszy jestem prawie zdecydowana na czekoladowy dach (błyszcząca dachówka, chyba z Robena; słyszalam, ze na tych matowych mech rośnie a wejśćie u nas od płn, będzie), taki głęboki kolor. i do tego jasna elewacja (ecru, złamana biel, może delikatnie wpadający w krem/beż). Nie wiem jakie okna do tego i czy z obramówkami. Styl domu dworkowy, dach dwuspadowy z zadaszeniem nad wejściem i 2 piękne filarki ach

    W ogóle marzyła mi się dachówka karpiówka kolor ceglasty ale ostatecznie na dzień dzisiejszy zmieniliśmy zdanie...
    Dobrze ogladać takie wątki jak ten bo człowiek jakoś dojrzewa

    Co do balkonów (podczytałam) to u nas będą tzw. francuskie (sama barierka), też słyszałam o problemach z odizolowaniem ich czy przeciekaniem, zwlaszcza od zachodu.
    W pokojach dzieci zastanawiamy się nad tradycyjnymi oknami bez drzwi balkonowych - zobaczymy jeszcze.

    Teraz mam balkon i używam, ale tylko dlatego, że mieszkam na 2 piętrze (poddasze u teściów) i pranie, kwiaty, zabawa dzieci (jest duży 7 m x 1,5 m). Jak będę miała salon z wyjściem na ogród - na bank nie będę korzystała z balkonów. Większość znajomych używa do suszenia prania wlasnie i widzę ich tyle ile go myją haha

  15. #4095
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Małgoś83
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Ostromęcko
    Kod pocztowy
    73-240
    Posty
    100

    Domyślnie

    witam Świetny wątek i bardzo pomocny blog

    zajrzałam tutaj bo szukam inspiracji..mianowicie mam problem z dobraniem koloru elewacji..dach będzie kryty dachówką Roben najprawdopodobniej Piemont Tobago glazurowany..wstępnie miał być Monza Plus antracyt angobowana ale ta pierwsza nadaje się lepiej ponieważ mieszkamy blisko drzew i na starym dachu zalega mech;d a tego chcemy uniknąć.. myślę, że kolor waniliowy, jasny beż bądź ecru byłby trafiony bo okna są ciemny orzech. A może ktoś ma inna wizje? będę wdzięczna za podpowiedzi
    http://forum.muratordom.pl/showthread.php?210878-Nasze-miejsce-na-ZIEMI-%29-kapitalny-remont[/url]

  16. #4096

    Domyślnie

    W ciągu ostatnich kilku dni dostałem 2 razy zapytanie na elewację domu o podobnym klimacie. Jak się okazuje takie bryły są chyba modne w tym sezonie.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	butterhouse-09.jpg
Wyświetleń:	639
Rozmiar:	21,3 KB
ID:	177771

  17. #4097
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar subfosylny
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Starachowice
    Kod pocztowy
    27-200
    Posty
    705

    Domyślnie

    Fajna, Prosta. Skandynawska.

    Mnie się podobają drewniane fasady 3D .

    Fotki fasady budynku w Rzeszowie.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	01119m.jpg
Wyświetleń:	382
Rozmiar:	81,2 KB
ID:	177791

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	00094.jpg
Wyświetleń:	331
Rozmiar:	55,6 KB
ID:	177793
    foto: http://www.stolarnia.tarnobrzeg.pl
    Tu była reklama....

  18. #4098
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ada1984

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    aaa
    Kod pocztowy
    14-100
    Posty
    94
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Witam.

    Moze mi pomozecie cos dopasowac do mojego domu. Na razie jest w stanie surowym wiec moge wybrac kazdy kolor elewacji.
    Dom z biura archon:
    http://archon.pl/gotowe-projekty-dom...m447c2b56bac8a

    Na razie mam tylko 2 kominy z czerwonej cegly klinkierowej z ciemnobrązową(grafitową) fugą między klinkierem.
    Myslalam o ciemnobrązowej blachodachówce i ciemnobrązowych oknach, drzwiach i bramie garażowej. Ale nie bardzo wiem na jaki kolor wtedy pomalować podbitkę i ogólnie na jaki kolor zrobić elewację i cokoły. Będę wdzięczna za każdą pomoc.

  19. #4099
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał ada1984 Zobacz post
    Witam.

    Moze mi pomozecie cos dopasowac do mojego domu. Na razie jest w stanie surowym wiec moge wybrac kazdy kolor elewacji.
    Dom z biura archon:
    http://archon.pl/gotowe-projekty-dom...m447c2b56bac8a

    Na razie mam tylko 2 kominy z czerwonej cegly klinkierowej z ciemnobrązową(grafitową) fugą między klinkierem.
    Myslalam o ciemnobrązowej blachodachówce i ciemnobrązowych oknach, drzwiach i bramie garażowej. Ale nie bardzo wiem na jaki kolor wtedy pomalować podbitkę i ogólnie na jaki kolor zrobić elewację i cokoły. Będę wdzięczna za każdą pomoc.
    a nie lepiej zlecic to komus kto ma wyczucie estetyczne? Projektantowi jakiemus? zaplacic pare zlotych i miec porzadny projekt elewacji?
    Jezeli masz zmysl estetyczny - sama to zrobisz, jezeli nie to nie szukaj pomocy na forum, bo kazdy ma inny gust i kazdemu co innego sie podoba.
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  20. #4100

    Domyślnie

    Z projektantami jest pewien problem-cena...znajomi chcieli wziąć projektantkę wnętrz do nowo wybudowanego domu ale cena ich odstraszyła-18 000zł.(słownie osiemnaście tysięcy)!Nie żeby ich nie było stać,chodziło o zasady-w końcu sami pokombinowali i jest bardzo ładnie i estetycznie...

Strona 205 z 267

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony