dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 212 z 267
Pokaż wyniki od 4.221 do 4.240 z 5332
  1. #4221

    Domyślnie

    Mnie się też nie podoba.I w sumie zastanawiam się o o co chodzi w tym poście-pytanie odnoście elewacji,pochwałę budynku,reklamę ...?
    M32 - Zielona Równina

    05.04.2014r

  2. #4222

    Domyślnie

    Cytat Napisał IZA30 Zobacz post
    Mnie się też nie podoba.I w sumie zastanawiam się o o co chodzi w tym poście-pytanie odnoście elewacji,pochwałę budynku,reklamę ...?
    reklama to raczj nie jest bo dziś można zrobić takie wizualizacje, że człowiek sam nie wie czy to projekt czy zdjęcie budynku istniejącego pod warunkiem, że jest wkomponowany w otoczenie.

    Rodmano - żeby taką elewację budynku ocenić to powiedz gdzie on ma być zbudowany - na wsi? Chyba nie. W mieście - jak tak to w jakiej zabudowie. Jak dla mnie "gryzie" się cegła z kamieniem (piaskowiec?) od dołu. Na dole dałbym blachę na rąbek stojącą, połączoną w pionie, kolor ciemny jak dach. i opaska z kamienia Jest takie coś (blacha na rąbek na fundamencie) w gazecie muratora sprzed kilku msc; dom kostka po odnowieniu w mieście.

  3. #4223

    Domyślnie

    ewentualnie blacha na fundamentach niżej zrobiona niż okładzina z kamienia; w kolorze rynien i zadaszeń a rynny np: kwadratowe nieco wpuszczone w ocieplenie.

  4. #4224
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Rodmano

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Trójmiasto
    Posty
    323

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zuzza Zobacz post
    Mi się nie podoba

    Trochę wygląda jak kamienica zruinowana po wojnie - pełno takich w Warszawie
    Całkiem mnie cieszy Twoje skojarzenie ) Jest to propozycja/wizualizacja naszego domu,który będzie budowany w bliskiej odległości od centrum,w otoczeniu kamienic pod ochroną konserwatora.

  5. #4225
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Rodmano

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Trójmiasto
    Posty
    323

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukasza Zobacz post
    reklama to raczj nie jest bo dziś można zrobić takie wizualizacje, że człowiek sam nie wie czy to projekt czy zdjęcie budynku istniejącego pod warunkiem, że jest wkomponowany w otoczenie.

    Rodmano - żeby taką elewację budynku ocenić to powiedz gdzie on ma być zbudowany - na wsi? Chyba nie. W mieście - jak tak to w jakiej zabudowie. Jak dla mnie "gryzie" się cegła z kamieniem (piaskowiec?) od dołu. Na dole dałbym blachę na rąbek stojącą, połączoną w pionie, kolor ciemny jak dach. i opaska z kamienia Jest takie coś (blacha na rąbek na fundamencie) w gazecie muratora sprzed kilku msc; dom kostka po odnowieniu w mieście.
    Oczywiście,że to nie jest żadna reklama ,bo niby reklama czego ?

    Budynek ,jak napisałem w poście powyżej, będzie budowany w centrum miasta w otoczeniu starych kamienic i villi.
    Nie za bardzo kojarzę jak to wygląda taka blacha na elewacji na rąbek stojąca ?

  6. #4226
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar dorkaS
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    3.507
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    Bardzo ładna elewacja. Lekka, nie nudna jednostajnością. Szczególnie podoba mi się połączenie kamienia z całą resztą. Jeszcze żeby był z litych bloków a nie okładziną to byłoby w ogóle super. Jedyne co by mnie martwiło, to biały kolor, piękny na wizualizacji, a w mieście w krótkim czasie szary i z zaciekami.

    Tak przy okazji, nie da się zlicować górnego poziomu okien na parterze z górną krawędzią drzwi? Drzwi nie wydają się dużo wyższe, jak bywało to w starych kamienicach, więc można spokojnie wydłużyć okna.
    Ostatnio edytowane przez dorkaS ; 23-05-2013 o 17:59

  7. #4227
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Rodmano

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Trójmiasto
    Posty
    323

    Domyślnie

    Cytat Napisał dorkaS Zobacz post
    Bardzo ładna elewacja. Lekka, nie nudna jednostajnością. Szczególnie podoba mi się połączenie kamienia z całą resztą. Jeszcze żeby był z litych bloków a nie okładziną to byłoby w ogóle super. Jedyne co by mnie martwiło, to biały kolor, piękny na wizualizacji, a w mieście w krótkim czasie szary i z zaciekami.

    Tak przy okazji, nie da się zlicować górnego poziomu okien na parterze z górną krawędzią drzwi? Drzwi nie wydają się dużo wyższe, jak bywało to w starych kamienicach, więc można spokojnie wydłużyć okna.

    Bardzo dziękuję. Kamień planujemy właśnie z litych bloków. Lokalizacja domu to nie ścisłe centrum,raczej zielony zakątek miasta,blisko lasu.
    Dziękuję za podpowiedź z oknami, w ogóle tego nie zauważyłem. Słuszna uwaga )

  8. #4228
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał _Alexandra Zobacz post
    Witam,
    przedstawiam swoją elewację :















    Elewacja jeszcze nieskończona - brak mozaiki na kolumnach, obrzeżach balkonów oraz dół domu.
    Pozdrawiam!!!
    A no wlasnie... o to wlasnie mi chodzi za kazdym razem gdy mowie ze ja przy wyborze kolorystyki i czy to jest "ladne" czy tez nie ... nie pomagam w doborze. Wazne zeby inwestorowi sie podobalo, mi nie musi.
    Zawsze mowie: to Pan/i bedzie na ta elewacje spogladac przez najblizsze 5-10 lat nie ja.
    Dlatego o gustach nie dyskutuje zawodowo i nie wypowiadam sie, ale tu prywatnie zupelnie w tym momencie: Alexandra... to jest wstretne.
    Dom dresa, "adidasek"... 3 paski w kolorze ni przypial ni wypial...
    Tym bardziej sugeruje korzystac przed zrobieniem czegos takiego z projektantow.
    Ostatnio edytowane przez fighter1983 ; 27-05-2013 o 20:56
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  9. #4229
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Kornela

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Posty
    6

    Domyślnie

    Bez tych pasków dom będzie naprawdę przyjemny

  10. #4230
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    Aleksandra wybacz ale mam tyle "ale", ze zapytam tylko dlaczego??????

  11. #4231
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar cronin
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    3.949
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    A to nie jest przypadkiem w paincie domalowane? bo aż mi się nie chce wierzyć, że ktoś zrobił coś takiego
    RÓB NIE KOMBINUJ

    Było mi bardzo miło Was gościć ... komentarze miło widziane w dzienniku

    Dziennik i komentarze kostki

  12. #4232

    Domyślnie

    Przejrzałam ponad 100 stron wątku.... bo szukam inspiracji, porady i POMOCY Jesteśmy na etapie wybierania pokrycia dachowego- a co za tym idzie od razu decyzji co do elewacji. Do niedawna byliśmy pewni, że chcemy dach w kolorze ceglastym ale ostatnio podoba nam się też grafit. Jesteśmy w kropce, analizujemy obydwie opcje. Może ktoś nam pomoże... ktora z propozycji wygląda atrakcyjniej? Przy grafitowym dachu chcielibyśmy wprowadzić kolor złoty dąb (lub inny odcień ciepłego drewna) w podbitce, oknach, drzwiach, elewacje złamaną biel, rynny grafitowe. Przy ceglastym dachu gorzej jest nam ustalić jakie kolory elewacji wybrać- dlatego cieżko nam się zdecydować - na pewno jakiś cieplejszy, jasny odcień elewacji, rynny ceglaste (pan w hurtowni proponował białe +białą podbitkę) a okna hmmm nie wiem może coś też w kolorze ciepłęgo brązu. Poniżej wstawiam propozycje projektanta:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	karmelita2.jpg
Wyświetleń:	146
Rozmiar:	50,9 KB
ID:	192558Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wiz1karmelita.jpg
Wyświetleń:	122
Rozmiar:	89,8 KB
ID:	192559Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wiz2karmelita.jpg
Wyświetleń:	124
Rozmiar:	87,6 KB
ID:	192560Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	karmelita_2m_8975.jpg
Wyświetleń:	146
Rozmiar:	24,3 KB
ID:	192561Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wiz1karmelita2m.jpg
Wyświetleń:	107
Rozmiar:	91,4 KB
ID:	192562

  13. #4233

    Domyślnie

    Aniołeczek, jeśli planujesz okna w brązach to moim zdaniem nie będzie pasowała biała podbitka i białe rynny (ta opcja wg mnie do białych okien by pasowała. No, chyba że zdecydujesz się na biały tynk, ale i tak nie bylabym przekonana).

    Też bardzo podobał mi się ceglasty dach, ale jak patrzę na domy z takim dachem i jakie te dachy szybko robią się brudne, to mi się odechciało.
    Na razie jestem zdecydowana na czekoladowy, ale jeszcze czekamy na pozwolenie, więc mam jeszcze parę mies. do tej decyzji (pozowlenie na dniach mam nadzieję).
    Z drugiej strony dach raz na parę lat można umyć, więc chyba najważniejsze, żeby się Tobie podobał, bo to tych będziesz ten dom codziennie oglądać

    Antracytowy też mi się podoba, ale dużo takich w naszej okolicy więc się nie zdecyduję

    dorkaS odwiedziłam Twój wątek (pamiętam Cię też z wątku związanym z projektem domu w Groszku z Archonu, bo mieliśmy ten projekt kupić i pisałam tam, ale ostatecznie zdecydowaliśmy się na inny). Wątek i tak podglądam, bo jest dla mnie inspiracją..., no ale wracając do myśli - widziałam Twoje okna i tak jak Twoją sąsiadka początkowo myślałam, że to folia.... Zapewne masz jakąś koncepcję jak to będzie współgrać itp. Masz jakiś pomysł na to?
    Ostatnio edytowane przez Groszeczek ; 30-05-2013 o 12:41

  14. #4234
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    irek35

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    3

    Cool Niebieski

    A domek w takim kolorze . Tynk akrylowy
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Blue.jpg
Wyświetleń:	594
Rozmiar:	83,2 KB
ID:	192712  

  15. #4235
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar woodek
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Tarnobrzeg
    Kod pocztowy
    39-400
    Posty
    64

    Domyślnie

    Witam

    Poszukuję zdjęć domów z tynkiem Greinplast kolor 0120.
    Jeśli ktoś z forumowiczów posiada taki na elewacji prosiłbym o zdjęcia tu na forum lub na priv.

    Pozdrawiam

  16. #4236
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    katrikava11

    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    Katowice
    Kod pocztowy
    40-833
    Posty
    14

    Domyślnie

    Witajcie,

    jesteśmy na etapie wyboru koloru elewacji,

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC00697.jpg
Wyświetleń:	472
Rozmiar:	100,6 KB
ID:	193490

    Dachówka creaton finnesse glazurowana - kasztanowa
    okna mahoń, parapety kamienne
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2013-04-12 14.03.28.jpg
Wyświetleń:	353
Rozmiar:	94,1 KB
ID:	193493


    Typujemy Ceresit Savanne SV2

    zastanawiamy się też nad obramowaniami wokół okien, - czy robić i w jakim kolorze o ton jaśniesjzym czy ciemniejszym od elewacji.

    Pomóżcie..... proszę

  17. #4237
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    nie robic

  18. #4238
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    katrikava11

    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    Katowice
    Kod pocztowy
    40-833
    Posty
    14

    Domyślnie

    a we wnętrz okien zmiana koloru?............

    troche jednak miałam nadziei na te obwódki.....

  19. #4239
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Zuzza
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Posty
    1.273
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Katrikava - rób obwódki - czemu nie. Najładniej będzie w kolorze elewacji albo do mahoniowych okien o ton ciemniejsze.

    Co masz na myśli pisząc o zmianie koloru wewnątrz? Na płaszczyznach prostopadłych do okna?



    Wkleiłam wreszcie na bloga moją nowę pergolę Chwalę się Męża chwalę

  20. #4240
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    katrikava11

    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    Katowice
    Kod pocztowy
    40-833
    Posty
    14

    Domyślnie

    Zuzza dzięki za Twój blog.....

    jest inspiracją......



    natomiast te obwódki..... czy u nas jest na nie miejsce......... mamy co prawda podniesiony strop, ale sama nie wiem... ale wytwornie to wygląda.

    te obwódki to ze styropianu? czy można je później dokładać?

    u nas kolor elewacji krem...... mdły

Strona 212 z 267

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony