dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 215 z 267
Pokaż wyniki od 4.281 do 4.300 z 5332
  1. #4281
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar shira3
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Posty
    578
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    Czyli coś takiego, jak colorado1, andalusia1, nevada1 by pasowało......czy nie? Biała w moim lesie chyba za szybko by się brudziła....

  2. #4282
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Pyxis
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Strzegom
    Kod pocztowy
    58-150
    Posty
    14.349

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zuzza Zobacz post
    Pyxis, Ja też mam białą elewację zrobioną 7 lat temu - najblizszy asfalt 2 km Nadal jest biała. Zresztą nie wiem czemu biała miłaby się bardziej brudzić niż kremowa, czy żółta. Słyszałam też opinie, ze na białej widać ślady po owadach? Tego już zupełnie nie rozumiem.

    A wracając do Twojej elewacji. Złoty dąb to jest bardzo mocny akcent, z ceglastą dachówką masz już dwa mocne ciepłe kolory. Czyli zeby to dalej dobrze wyglądało, to elewacja musi już koloru nie mieć. I na dodatek być w ciepłym odcieniu lub białym, żaden szary. Żaden łososiowy, pomarańczowy. Oczywiście ogrodzenie Ci do tego wcale nie pasuje. Jak wybraleś ceglasto-brązowo to się tego trzymaj - ten szary mur nie do tego domu... Podoba ci się szarawa elewacja i szare ogrodzenie to trzeba było grafitowy dach zrobić.

    Elewacja tylko biała, jasny krem ,ecru, itp
    No to pocieszajace, ze jasna elewacja tez daje rade. A slady po owadach, to moze te w ktorych zginely na elewacji.

    Widzisz, jakos nie bralem pod uwage bialego koloru elewacji, dlatego tak na sile nieco probowalem cos ciemniejszego. Cos co by mialo wspolny akcent z reszta domu. Bede bardzo powaznie przemysliwal temat "Elewacja tylko biała, jasny krem ,ecru,"

    Co do koloru dachu, to po prostu nie chcialem miec go czarnego ani grafitowego. Jakos mi do tego inny niz ten ceglasty nie pasowal. Ogrodzenie mialo byc caly czas planowane jako klinkierowe. Z takiej samej cegly jak elementy na domku. Jednak poszedlem w kierunku "bezobslugowosci" i zrobilem z litego granitu. Poogladalem taki kilu(nasto) letnie ogrodzenia murowane i jakos odeszla mi ochota na takowe. Licze, ze szare ogrodzenie bedzie pasowalo do szarej kostki wokol domu i jakiejs jasnej elewacji.

    Dziekuje za konstruktywna krytyke.
    Grzanych podlog 230[m2]+2 drabinki w lazienkach. Ogrzewana kubatura ~550[m3]. Uzytkowa ~175[m2]. Na posadzce 18[cm] styro. Sciany suporex 36[cm]+10[cm] styro. Skosy 25[cm] welny. WG. PCi Ekontech 12,6[kW]. DZ 4x200[m] PE32 jako kolektor spiralny.
    CO za sezon przy temp. w domu 22*C
    2012/13 - 1350 zł (4215 kWh)
    2013/14 - 1035 zł (3320 kWh)
    2014/15 - 936 zł (3481 kWh)
    2015/16 - 576 zł (3313 kWh) - promocja Duon
    2016/17 - 892 zł (4020 kWh)
    2017/18 - 874 zł (3727 kWh)

  3. #4283
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar shira3
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Posty
    578
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    A colorado1 z ceresitu by było dobre? nie za kolorowe?

  4. #4284
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    katrikava11

    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    Katowice
    Kod pocztowy
    40-833
    Posty
    14

    Domyślnie

    Shira 3, korzystasz z próbnika czy ze strony ceresit -u?

    My wybraliśmy savannne 2 mając pod ręką próbnik i dachówkę i podbitkę ............ w wersji wirtualnej to kompletnie 2 różnie kolory.

    Ale na efekty w rzeczywistości nadal czekamy..... bo teraz z kolei jest za ciepło

  5. #4285
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar shira3
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Posty
    578
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    I z tego i z tego.....dlatego mam wątpliwości, który kolor jest realny.....Marzył mi się kolor mleka z odrobiną maleńką kawy....ale nie umiem znaleźć takiego na tym próbniku....to colorado1 wydaje mi się najbardziej podobne....

  6. #4286
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Czy ktos moglby wreszcie napisac jakis artykul o teorii koloru?
    Zeby skonczyly sie te pytania o wybieranie z ekranu monitora i "czy bedzie jasniejszy czy ciemniejszy" i zalinkowac?
    Nudny temat... mialem napisac o tym... ale mi sie nie chce... a przydalby sie...
    Wziac pod uwage zmienne:
    - struktury powierzchni
    - wielkosci ogladanej probki
    - wieku ogladajacego
    - plci ogladajacego
    - koloru tla
    - no i wreszcie raz na zawsze ukrocic wybieranie kolorow z monitora ...
    Jakis redaktor Muratora moglby wreszcie cos takiego napisac... przydatne.... i zalinkowac...
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  7. #4287
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Pyxis
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Strzegom
    Kod pocztowy
    58-150
    Posty
    14.349

    Domyślnie

    Bez kalibrowanego monitora zadne programy nic nie pomoga.
    Grzanych podlog 230[m2]+2 drabinki w lazienkach. Ogrzewana kubatura ~550[m3]. Uzytkowa ~175[m2]. Na posadzce 18[cm] styro. Sciany suporex 36[cm]+10[cm] styro. Skosy 25[cm] welny. WG. PCi Ekontech 12,6[kW]. DZ 4x200[m] PE32 jako kolektor spiralny.
    CO za sezon przy temp. w domu 22*C
    2012/13 - 1350 zł (4215 kWh)
    2013/14 - 1035 zł (3320 kWh)
    2014/15 - 936 zł (3481 kWh)
    2015/16 - 576 zł (3313 kWh) - promocja Duon
    2016/17 - 892 zł (4020 kWh)
    2017/18 - 874 zł (3727 kWh)

  8. #4288

    Domyślnie

    Witam,
    Bardzo proszę o pomoc:
    Zrobiliśmy część ogrodzenia: skałka lubuska - na górę myślałam o 3 deskach poziomych w kolorze orzech /ciemniejsze niż na wizualizacji poniżej/
    Nie bardzo wiem czy jak dam na ścianie przy wejściu "a`la klinkier" / wzór wklejam/
    czy nie będzie za dużo - proszę mi doradzić.
    pozdrawiam
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Ar11094 z desk.JPG
Wyświetleń:	966
Rozmiar:	40,0 KB
ID:	196283Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	palermo.jpg
Wyświetleń:	364
Rozmiar:	3,9 KB
ID:	196284

  9. #4289
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Zuzza
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Posty
    1.273
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Echhhh Luzik - przekombinowałeś trochę.

    Masz nowoczesne drewno na elewacji, klasyczne obramowania okien, bardzo ozdobne ogrodzenie i jeszcze chcesz klinkier.
    Jak Ci się będzie podobać to zrób

    Ja z kolei usunęłabym wszystko co juz masz na elewacji pomalowała dom na biało i dopiero wtedy byłabym zadowolona
    Ale każdemu się co innego podoba - i super.

  10. #4290

    Domyślnie

    Hej,
    potrzebuje WAszej pomocy w zakresie elewacji.
    Musze wybrac kolor tynku i troche nie wiem co zrobic. Ale do rzeczy: nasz domek ma dachowke w kolorze wisniowym, dach dwuspadowy, okna i podbitka zloty dab.
    Jako glowny kolor wybralismy Caparol Muskat 16. Problem pojawi sie natomiast przy wnece tarasowej oraz boniach na scianie szczytowej. Nie mam teraz dostepu do zdjec swojego domku, ale pogladowo zalaczam projekt z archonu, nasz jest bardzo podobny. Tez bedziemy miec taki pas na scianie szczytowej z boniami i bonia we wnece tarasowej, plus slup przy tarasie - i wlasnie to ma byc w ciemniejszym odcieniu niz Muskat 16.
    Tylko kompletnie nie mam pomyslu na ten odcien Wstepnie myslelismy o Muskat 12, ale czy to pasuje do kolor dachu? jesli nie taki kolor to jaki? czy ewentulany odcien zimny nie bedzie sie gryzc z cieplym jasnym? Nie wiem jak sie do tego zabrac Wiem tylko, ze nie chce bialej elewacji, chociaz pewnie byloby prosciej cos do niej dobrac..

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	289.jpg
Wyświetleń:	350
Rozmiar:	99,1 KB
ID:	197267

    A moze ten Muskat to zly pomysl? mnie sie juz te kolory mienia w oczach...czy mozecie polecic jasniutki krem z palety Caparola?
    Ostatnio edytowane przez Yerenia ; 25-06-2013 o 16:51

  11. #4291
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar rafus12
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    3City
    Posty
    283
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    No i ja znow po rade, witam wszystkie ludki z dzialu Elewacji
    Zuzza, nam juz doradzalas, moze jeszcze ostatnie instrukcje.
    Zalaczam zdjecie najnowsze z ocieplania. Dach jest dachowka ceglasta angobowana, drzwi/okna - zloty dab.
    Myslimy zeby elewacje zrobic Caparol Havanna 15 - ponizej nieudana symulacja w paincie.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	elwacja_havanna15.jpg
Wyświetleń:	722
Rozmiar:	97,4 KB
ID:	197632
    Ale chyba to za ciemny kolor - moze wanilia jak ponizej?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	elwacja_wanilia.jpg
Wyświetleń:	607
Rozmiar:	98,6 KB
ID:	197633
    poradzcie Ludki
    Ostatnio edytowane przez rafus12 ; 26-06-2013 o 19:43

  12. #4292

    Domyślnie

    rafus12 - zalacznik sie nie otwiera..

  13. #4293
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar rafus12
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    3City
    Posty
    283
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Dzieki Yerenia - poprawilem

  14. #4294

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafus12 Zobacz post
    Dzieki Yerenia - poprawilem
    nie ma sprawy

    sama mam problem ze swoja, ale tu radzilabym jasna wanile - lubie takie kolorki
    A czy Havanna 15 nie jest zbyt ciemna? mam wrazenie, ze jasna podkresli kolor dachu

  15. #4295

    Domyślnie

    Witajcie, ja również borykam się z doborem kolorku do elewacji, do której się pomału szykujemy (chcemy ją zrobić we wrześniu). Wklejam zdjęcie domku jaki mamy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	290.jpg
Wyświetleń:	281
Rozmiar:	76,4 KB
ID:	197733Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	289.jpg
Wyświetleń:	227
Rozmiar:	75,2 KB
ID:	197734

    Kolorystykę mniej więcej wiemy jaką chcemy -śmietankowy i te odcienie, ale problem mam z detalami, tzn sztukaterią na którą również się zdecydowaliśmy. Czy jest ktoś kto mógłby mi pomóc przy prostej wizualizacji? Przerobiłam już wszystkie programy u producentów tynków, ale za cholerę nie mogę nanieść właśnie sztukaterii. Nawet paint sobie nie radzi bo wizualizacja mojego domku jest pod kontem :/ pomocy !!!

  16. #4296

    Domyślnie

    Cytat Napisał Yerenia Zobacz post
    Hej,
    potrzebuje WAszej pomocy w zakresie elewacji.
    Musze wybrac kolor tynku i troche nie wiem co zrobic. Ale do rzeczy: nasz domek ma dachowke w kolorze wisniowym, dach dwuspadowy, okna i podbitka zloty dab.
    Jako glowny kolor wybralismy Caparol Muskat 16. Problem pojawi sie natomiast przy wnece tarasowej oraz boniach na scianie szczytowej. Nie mam teraz dostepu do zdjec swojego domku, ale pogladowo zalaczam projekt z archonu, nasz jest bardzo podobny. Tez bedziemy miec taki pas na scianie szczytowej z boniami i bonia we wnece tarasowej, plus slup przy tarasie - i wlasnie to ma byc w ciemniejszym odcieniu niz Muskat 16.
    Tylko kompletnie nie mam pomyslu na ten odcien Wstepnie myslelismy o Muskat 12, ale czy to pasuje do kolor dachu? jesli nie taki kolor to jaki? czy ewentulany odcien zimny nie bedzie sie gryzc z cieplym jasnym? Nie wiem jak sie do tego zabrac Wiem tylko, ze nie chce bialej elewacji, chociaz pewnie byloby prosciej cos do niej dobrac..

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	289.jpg
Wyświetleń:	350
Rozmiar:	99,1 KB
ID:	197267

    A moze ten Muskat to zly pomysl? mnie sie juz te kolory mienia w oczach...czy mozecie polecic jasniutki krem z palety Caparola?
    U mnie juz nieaktualne, padlo na Muskat 16 oraz Muskat 14 w ciemniejszej czesci. Zobaczymy!

  17. #4297
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    majros

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Posty
    5

    Domyślnie

    Cze

    Czy ktoś robił elewacje Caparolem Havanna 15. Prosiłbym o zdjęcia.

    [email protected]

    Pozdrawiam

  18. #4298

    Domyślnie

    Nasza elewacja. Wykonanie kilka tygodni temu przez "ewbuxxxo". Jesteśmy bardzo zadowoleni ,wyszło bosko
    Zdecydowaliśmy się na -> Caparol NQG (Nano-Quarz-Gitter Technologie) i było warto bo widać tą jakość.





  19. #4299
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    majros

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Posty
    5

    Domyślnie

    Janekm1 a jaki to kolor elewacji?

  20. #4300
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    majros

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Posty
    5

    Domyślnie

    Czy na pewno Ginster 85? Bo na wzorniku kolor lekko wpada w "brudną zieleń"

Strona 215 z 267

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony