dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 217 z 267
Pokaż wyniki od 4.321 do 4.340 z 5332
  1. #4321

    Domyślnie

    Tynk KABE
    Kolory:
    -Biały
    -11720 na budynku
    -11780 na garażu
    Wykonawcy bardzo chwalili za jakość i wydajnosc

  2. #4322
    STAŁY BYWALEC (min. 300) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar artmag
    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    442

    Domyślnie

    Cytat Napisał hubertsain Zobacz post
    Nasze ostatnie realizacje dociepleń i elewacji budynków:
















    Co to za tynk???
    ...lepiej grzeszyć, a później żałować,
    niż żałować, że się nie grzeszyło......

  3. #4323

    Domyślnie

    Cytat Napisał artmag Zobacz post
    Co to za tynk???
    Kreisel silikonowy baranek 1,5mm 27566 na elewacje, 27570 na bonie.
    Mam ogłoszenie w dziale "ogłoszenia drobne"

  4. #4324
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Pyxis
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Strzegom
    Kod pocztowy
    58-150
    Posty
    14.349

    Domyślnie

    Fajnie na tej jednej scianie na ostatniej fotce wygladaja te okna - kazde inne. Architekt mial fantazje ulanska!

    Grzanych podlog 230[m2]+2 drabinki w lazienkach. Ogrzewana kubatura ~550[m3]. Uzytkowa ~175[m2]. Na posadzce 18[cm] styro. Sciany suporex 36[cm]+10[cm] styro. Skosy 25[cm] welny. WG. PCi Ekontech 12,6[kW]. DZ 4x200[m] PE32 jako kolektor spiralny.
    CO za sezon przy temp. w domu 22*C
    2012/13 - 1350 zł (4215 kWh)
    2013/14 - 1035 zł (3320 kWh)
    2014/15 - 936 zł (3481 kWh)
    2015/16 - 576 zł (3313 kWh) - promocja Duon
    2016/17 - 892 zł (4020 kWh)
    2017/18 - 874 zł (3727 kWh)

  5. #4325

    Domyślnie

    Nasza elewacja skończona na początku lipca
    tynki firmy - Farby Kabe
    ( silikatowe Novalit T)
    jasny : 10010
    szary : 11790
    Mozaika Kabe marmurit nr : 245





    Dom pow. po podłodze 170m2+garaż 29m2+kotłownia 9m2.
    ściany max 29cm+styropian grafitowy 15cm 031,podłoga 13 cm styropian 037,poddasze super mata 30 cm. okna 3 szybowe 11szt , okna dachowe 2 szybowe 6szt ,wentylacja grawitacyjna.układ mieszany. podłogówka
    (około90m2) + 8 grzejników . Kocioł Wolf CGW 20/120 z wbudowanym zasobnikiem warstwowym 50l. sprzęgło + 2 grupy pompowe, kominek z ciepłą zabudową +dgp do 5 pokoi na poddaszu.
    moje zmagania z budową
    http://www.tommar.mojabudowa.pl/

  6. #4326

    Domyślnie

    A jak oceniasz ten marmurit? Jakie ziarno ?
    Ostatnio edytowane przez Yaa ; 20-07-2013 o 22:28

  7. #4327

    Domyślnie

    ziarno 1,5 mm. Nam się bardzo podoba. Z bliska ładnie wygląda.

  8. #4328

  9. #4329

    Domyślnie

    Cytat Napisał Yaa Zobacz post
    Pokaz fotki z bliska
    mozaika Kabe Marmurit nr 245 z bliska




    pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez tomo244 ; 22-07-2013 o 09:15 Powód: dodanie 1 fotki
    Dom pow. po podłodze 170m2+garaż 29m2+kotłownia 9m2.
    ściany max 29cm+styropian grafitowy 15cm 031,podłoga 13 cm styropian 037,poddasze super mata 30 cm. okna 3 szybowe 11szt , okna dachowe 2 szybowe 6szt ,wentylacja grawitacyjna.układ mieszany. podłogówka
    (około90m2) + 8 grzejników . Kocioł Wolf CGW 20/120 z wbudowanym zasobnikiem warstwowym 50l. sprzęgło + 2 grupy pompowe, kominek z ciepłą zabudową +dgp do 5 pokoi na poddaszu.
    moje zmagania z budową
    http://www.tommar.mojabudowa.pl/

  10. #4330
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Taki tam.... domeczek.... dla tych ktorzy uwazaja ze bialy nie wyglada ladnie...
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post6021687
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  11. #4331

    Domyślnie

    Zastanawiam się właśnie nad doborem koloru elewacji naszego domku.
    Dachówka Robena, kolor tekkowy, a okna są w Winchesterze.
    Czy będzie pasować kość słoniowa?
    Pzdr
    PC Sofath Natea 11.3kW. CWU Sofath Mi134 300l. Grzanych podłóg 230[m2]. Na posadzce 15[cm] styro z folią alu. Ściany porotherm 25[cm]+20[cm] styro. Sufit wełna Ursa 20[cm] + kolejne 5[cm]. Okna Drutex Iglo5 Classic 2 szyby. Wentylacja Danfoss Air W2 + Glikolowy GWC. Kominek Rekreacyjnie. Sterowanie: Fibaro HC2
    Zapotrzebowanie na energie pierwotną: 27.13 kWh/m2rok Zapotrzebowanie na energie końcową: 11.23 kWh/m2 rok

  12. #4332

    Domyślnie

    najbardziej standardowo, ale i najbezpieczniej ta kość z winchesterem. Z czasem ta dachówka będzie się tez coraz lepiej komponować tak myślę, jak już trochę złapie erozji.

  13. #4333
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Zuzza
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Posty
    1.273
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    L Siarka, będzie super pasować.


  14. #4334
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    alabuz

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam wszystkich serdecznie.

    Mam pytanie odnośnie elewacji zewnętrznej. W poprzednim tygodniu ekipa wykonała mi elewację zewnętrzną tynkiem silikonowym. Pogodę mieli bardzo sprzyjającą, tzn. ok. 25 stopni C.

    Niestety z efektu nie jestem do końca zadowolony. Załączam zdjęcie, aby pokazać w czym leży problem. Na środku zdjęcia widać jaśniejsze miejsca, tak jakby nie do końca pokryte kolorem.

    Wyknawca tłumaczy się niedotartym steropianem przez poprzednią ekipę i w konsekwencji nierówną powierzchnią i stąd się wzięły te niedoskonałości na elewacji. Rzeczywiście warstwę steropianu ukladała inna ekipa, ok . 4 lata temu i powierzchnia nie była super gładka. Ale czy to jest rzeczywista przyczyna problemu czy powienienem reklamować wykonanie elewacji?


  15. #4335

    Domyślnie

    mam pytanie do forumowiczów - czy warto robić takie obramieniiki naokoło okien (chodzi o te elementy wypukłe, w innym kolorze niż cała ściana przewaznie widzę ciemniejsze lub jaśniejsze) tzn. jak to się sprawuje w użytkowaniu? czy przy opadach deszczu powstają pod tym takie brzydkie zacieki? jestem na etapie planowania elewacji, bardzo mi się te elementy podobają ale jak ma za chwilę wyglądać na brudne to chyba zrezygnuję. Ehhh! ciężki wybór!

  16. #4336
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Zuzza
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Posty
    1.273
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Ajrin, mam białe obramowania zrobione 6 lat temu. Przyznaję są brudne i z zaciekami. Ale wystarczy myjką ciśnieniową przemyć i będzie czysto. Tylko jakoś mi się nie chce...

  17. #4337

    Domyślnie

    Cytat Napisał LSiarka Zobacz post
    Zastanawiam się właśnie nad doborem koloru elewacji naszego domku.
    Dachówka Robena, kolor tekkowy, a okna są w Winchesterze.
    Czy będzie pasować kość słoniowa?
    Pzdr
    l.Siarka a mogę prosić o zdjęcie domku z tymi oknami w kolorze Winchester? (rozumiem, że to Oknoplast Kraków?).
    Waham się pomiędzy oknami białymi a właśnie tymi Winchester... Dach będzie brązowy czekoladowy, podbitkę chciałabym w kolorze okien (i balustrady drewniane też) jeśli będą drewnopodobne a nie białe. Bo jeśli białe okna, to nie wiem, czy nie lepiej balustrady i podbitkę ciemniejszą zrobić?

    Projekt taki:
    http://archetyp.pl/projekt_karmel_2/

    (przepraszam za linka a nie zdjęcie, coś mi nie działa wstawianie zdjęć )
    Obramówiki wkoło okien chciałabym z cegły (+ cokół też z płytek klinkierowych brązowych). Tynk ecru.
    Na razie jeszcze fundematny robimy, więc nie mam się czym chwalić, ale do zimy chcemy dachem zamknąć.


    Zuzza Ty w swoich ogromnych zbiorach może masz zdjęcie realizacji domu z obwódkami wkoło okien z klinkieru?
    A może to zły pomysł?
    Mam jeszcze parę mies. żeby zdecydować o kolorze więźny (podbitki lub nadbitki), a potem okien (w sumie to jakoś jeszcze ze 3 mies. - przynajmniej w planach).
    Ostatnio edytowane przez Groszeczek ; 31-07-2013 o 18:05

  18. #4338
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Zuzza
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Posty
    1.273
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Coś tam znalazłam, ale tak bardziej oldschool


  19. #4339

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zuzza Zobacz post
    Coś tam znalazłam, ale tak bardziej oldschool

    Dzięki Zuzza jesteś niesamowita!
    W ogóle dużo się nauczyłam z Twojego bloga

    Widziałam wstawki nad oknem z cegły w mojej okolicy tylko nie miałam aparatu żeby fotkę cyknąć. Może następnym razem jak będę przejeżdżać. Do tego był biały tynk i bardzo ładnie to wyglądało
    Ten "Twój" domek to rzeczywiście oldschoolowy Szczerze mówiąc to nie podoba mi się ani bryła, ani te wstawki wkoło okien, jakieś nierówne :-/ i nie pasują co całości...

    Znalazłam taką fotkę z archiwum muratora:
    [IMG][/IMG]

    Bryła podobna do mojego
    Tylko wykończenie gzymsu dlaczego się kończy przy narożnikach? można było ten gzymsik pociągnąć przez boczną elewację a tak to jest urwana...

    Podoba mi się biala podbitka w tym domku, dodaje lekkości - jak myślicie, nie będzie jakoś widać np. "śladów" po muchach?

  20. #4340
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Zuzza
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Posty
    1.273
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie



    Fajny gzymsik, ale dobrze wygląda tylko do dachu kończacego sie w poziomie - czyli czterospadowego - tu widać, że nie mieli pomysłu co z nim zrobić dalej. Tak samo bonie na narożnikach nie wyglądają dobrze do dachu dwuspadowego.

    Z tymi muchami to chyba jakieś zabobony - muchy raczej na podbitkę nie włażą. Ale podzielę się jeszcze własnym doświadczeniem - mam czekoladową podbitkę z tworzywa, po 6 latach miejsca które były na nasłonecznione zrobiły się śnieżnobiałe. Wygląda to naprawdę paskudnie.

    Ale z drugiej strony biała podbitka zwykle kiepsko wygląda - chyba że jest jakoś ze sztukaterią własnie połączona. Albo biała otynkowana - to mi się podoba.

    Pozdrawiam!

Strona 217 z 267

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony