dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 219 z 267
Pokaż wyniki od 4.361 do 4.380 z 5332
  1. #4361

    Domyślnie

    evi_ei nie jest tak źle, wygląda to ciekawie, inaczej niż wszędzie Ważne, żeby deseczki były prosto przybite i były równe A u Ciebie nie widzę nic krzywo
    Piękne te obramówki wkoło okien
    Czy mogę spytać orientacyjnie o koszt takich obramowań i czy to są z tego utwardzanego styropianu?

    U mnie odpiero murują ściany parteru, ale na wiosnę będziemy już ocieplać i będę musiała sie określić co chcę. Podobają mi się takie obramowania, ale waham się wciąż czy zrobić je z takich listew jak u Ciebie czy z cegły (nadproża i parapety).
    Zbyt wiele rzeczy mi się podoba, a będę musiała się zdecydować na 1 styl, żeby wszystko było spójne.

  2. #4362
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    zbyszekz

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    kielce
    Kod pocztowy
    25-500
    Posty
    21

    Domyślnie

    na tym zdjęciu trochę tak wygląda jakby był ciężki i ciągnał domek w dół

    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    Dla mnie to wygląda tak jakby cały dach się pochylił (oklapł) to raz a dwa jakby ważył kilka ton, sprawia wrażenie bardzo ciężkiego. Ale to tylko moje zdanie.

  3. #4363

    Domyślnie

    Groszeczku, obramowania okien i drzwi są ze styroduru /wzmocnionego żywicą/. Kosztowały nas ok. 7 tys.; mamy 11 okien na dole, na górze trzy łukowe i podwójna brama garażowa. Schowaliśmy pod nimi rolety zewnętrzne, oraz naprawialiśmy nimi błędy wykonawców.

  4. #4364
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    zbyszekz

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    kielce
    Kod pocztowy
    25-500
    Posty
    21

    Domyślnie

    najgorsze co może być to dokładać przez błędy lub gorszą jakość materiałów

  5. #4365

    Domyślnie

    Evie, dziękuję, spodziewalam się nawet więcej, bo jakieś bardziej "wypasione" to twoje listwy mi sie wydają
    Bardzo ładne kształty wybraliście

    Ja się zastanawiam wciąż czy robić takie obramówiki jak u Ciebie, czy jednak wykończenie okien w cegle. Przedtem myślałam o obramówkach, teraz się skłaniam do paraptu z cegieł i nadproża, coś ja nad kominkiem pod tym linkiem:
    http://ladnydom.pl/budowa/1,106579,9...kominkiem.html

    O, coś jak tutaj:




    Okna by się optycznie wydłużyły, ale myślę, że do mojej dworkowej bryły by pasowały. Cokół też planuję w cegle + schody wejściowe.
    Tyle, że nie klinkierka a coś bardziej klimatycznego (np., cegła ciemna czerwień z cegielni Hoffmanowskiej ).
    Ostatnio edytowane przez Groszeczek ; 26-08-2013 o 06:58

  6. #4366

    Domyślnie

    Zbyszkuz, obramowania i tak miały być, ale irytujące jest, że wykonawcy obrażają się kiedy im coś sugerujesz /bo to oni wiedzą najlepiej/, a potem musisz kombinować, jak zrobić aby było tak jak sobie zaplanowałeś.
    Groszeczku, stare cegły są fajne, też mi się podobają. Trzeba dokonać wyboru a to nie jest łatwe Zawsze bałam się aby nie przedobrzyć, by nie namieszać zbyt wiele. Nasz dom nie jest smukły, cegła zbyt by go obciążyła. Zdecydowaliśmy że jeszcze dołożymy elementy do listw przy oknach, tak jak mamy przy drzwiach tarasowych.

  7. #4367

    Domyślnie

    Nasza kolejna realizacja:







    Mam ogłoszenie w dziale "ogłoszenia drobne"

  8. #4368
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Kasia150
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Sienno
    Kod pocztowy
    27-350
    Posty
    41

    Domyślnie

    Bardzo ładna realizacja. Można wiedzieć co to za tynk, chodzi mi o kolory i strukturę.

  9. #4369
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Pyxis
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Strzegom
    Kod pocztowy
    58-150
    Posty
    14.349

    Domyślnie

    Kurcze problem w tynkach jest taki, za zaraz po wykonaniu i z daleka to praktycznie kazdy wyglada slicznie.
    Grzanych podlog 230[m2]+2 drabinki w lazienkach. Ogrzewana kubatura ~550[m3]. Uzytkowa ~175[m2]. Na posadzce 18[cm] styro. Sciany suporex 36[cm]+10[cm] styro. Skosy 25[cm] welny. WG. PCi Ekontech 12,6[kW]. DZ 4x200[m] PE32 jako kolektor spiralny.
    CO za sezon przy temp. w domu 22*C
    2012/13 - 1350 zł (4215 kWh)
    2013/14 - 1035 zł (3320 kWh)
    2014/15 - 936 zł (3481 kWh)
    2015/16 - 576 zł (3313 kWh) - promocja Duon
    2016/17 - 892 zł (4020 kWh)
    2017/18 - 874 zł (3727 kWh)

  10. #4370
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    zbyszekz

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    kielce
    Kod pocztowy
    25-500
    Posty
    21

    Domyślnie

    inwestycja na zdjęciu też mi się podoba nie tylko elewacja, ale także typ domku, jeśli chodzi o obrazy ekip to tym się nie trzeba przejmować, to oni mają robić dobrze to co Ty chcesz, a nie fochy stroić przecież biorą za to kasę, rozumiem że dla nich jeden dom drugi itd tak żadna różnica, ale dla Ciebie jako właściciela i mieszkańca to jest różnica jak robią,dlatego zwracajcie uwagę

  11. #4371

    Domyślnie

    evie z tego skrawka zdjęcia wnioskuję, że nic nie przedobrzylaś
    Mnie obramówki urzekły

    Jestem na etapie wyceny okien. Szałują dekę i jak skończą ściany poddasza to trzeba będzie zamówić okna, czyli gdzieś za 3 tyg.
    Już wyceniamy okna, a ja zastanawiam się nad szprosami, bo będą na pewno, tylko chodzi mi o układ.
    Najpierw chciałam okno podzielić na równe fragmenty, np. okno 150/150 na dwie kwatery a potem każdą na 6 mniejszych okienek, ale jakoś tak "więziennie" mi się zrobiło, zwłaszcza przy balkonowych oknach. Niby szpros może być cienkutki, ale jakoś czuję, że to nie to.
    Zrobiłam nową wizualizację w 2 wariantach, co myślicie?

    Proszę doradźcie jak lepiej.
    Elewacja wejściowa:
    [IMG][/IMG]

    Elewacja ogrodowa (te okna na środku są na klatce schodowej - do piwniczki i na poddasze. Cała klatka jest wysunięta 50 cm poza bryłę budynku, coś jak wykusz na polu prostokąta. Nie widać tego na rzucie od przodu).
    [IMG][/IMG]

    Opcja druga:


    Poza grubym podziałem przy oknie balkonowym szprosy 25 mm.
    W opcji 2 na klatce musiałyby być grubsze szprosy.

    Tak sobie myślę, że przy tych szprosach to chyba lepiej zrezygnować z tych nadproży z cegły na rzecz czegoś delikatniejszego, może obramówki w kolorze elewacji?
    Kolor tynku będzie ecru. Okna chyba złoty dąb, ale waham się nad białymi (wtedy obramówki lepiej w jakimś nieco ciemniejszym tonie chyba...).
    Hmm, ale wciąż marzę o cegle, cokół będzie z cegły i schody wejściowe też

  12. #4372
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    zbyszekz

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    kielce
    Kod pocztowy
    25-500
    Posty
    21

    Domyślnie

    opcja druga lepiej wygląda, okna myślę że złoty dąb będzie fajnie wyglądać i coś delikatnego, domek jest w miarę delikatny więc nie może mieć jakiś mocnych,'ciężkich'akcentów

  13. #4373

    Domyślnie

    zbyszekz dziękuję za odp.

    Zdecydowałam się jednak na równy podział szprosów. Niby przytłaczający i trochę "zakratowany", ale na żywo to inaczej wygląda niż na takim rysunku.
    Żebym nie czuła się przytoczona tymi szprosami, zdecydowałam się na białe okna z białymi szprosami 18 mm.
    Nie ukrywam, że inspracją jest też blog Zuzzy za który serdecznie dziękuję!
    Zuzza jesteś wielka!
    Do tego marzę o brązowych drzwiach, takich w ciepłym odcieniu brązu.
    Białe okna są tańsze niż z okleiną drewnopodobną, to może mąż da się namówić na odrobinę szaleństwa przy drzwiach
    Zobaczymy
    Zrezygnowałam też z nadproży z cegły nad oknami, jak zrobiłam realizację i znalazłam podobną realizację (tyle, że w szarościach) na blogu Zuzzy, to wydają mi się zbyt ciężkie.

    Zastanawiam się nad kolorem nadbitki i krokwi. Dachówka będzie chyba jednak ceglasta (albo miedziana) elewacja ecru.
    Myślałam o ciemnym brązie, ale może jednak coś a la teak czy mahoń amerykański (w zależności od palety i producenta) - taki ciepły odcień brązu by bardziej pasował... i drzwi i barierki na balkonie też takie...hmm

  14. #4374

    Domyślnie

    hubertsainta realizacja jest przepiękna!!! Zdradz co to za kolorki i struktura! U siebie planuje podobna kolorystyke tylko nie mogę sie zdecydować co do producenta tynku ...

  15. #4375

    Domyślnie

    Groszeczku, podoba mi bardziej wybrana przez Ciebie opcja. Nie chciałam się wypowiadać, bo nie jestem znawcą tematu, ale cegły też mi się wydawały za ciężkie. Lepiej-myślę- wyglądają przy dużych realizacjach. Ładny domek się szykuje. Indywidualny projekt czy jakaś pracownia?
    Na blog Zuzy trafiłam niestety dopiero teraz. Jest co pooglądać. Super!

  16. #4376

    Domyślnie

    evie_ei nasz projekt jest z pracowni Archetyp, nazywa się Karmel2 (lustro). Ale zmieniliśmy klatkę schodową na wysuniętą poza obrys budynu o 50 cm i doprojektowaliśmy dwa okna (jedno większe na spoczniku na poddasze, drugie niższe do piwniczki, żeby można było np. kosz z warzywami przez nie podać ) zamiast jednego dachowego.
    Ma to też swoją rolę, bo ta elewacja wypada nam na południe, wiec domek się doświetli i dociepli słoneczkiem
    Oryginał elewacji Karmela2 to:

    a my zmieniliśmy właśnie na taką jak wkleiłam rysunek ze szprosami. Na rysunku nie ujęłam jeszcze drzwi do kotłowni, że będą bliżej klatki schodowej, a z zew. będzie okno, czyli domek będzie bardziej symetryczny . Tzn. dzrzwi z kotłowni będą tak jak w oryg. projekcie (bo przy adaptacji zmieniliśmy je miejscami z oknem w kotłowni, żeby się piec zmieścił, ale jednak dajemy tak jak w oryginale). Okno w kotłowni i łazience zmieniliśmy na 90 x 150, żeby były takie same jak przy tym obok balkonowego

    Mam nadzieję, z realizacji będę zadowolona

    Aha, jeszce co do nadproża z cegły, to widziałam je przy małym domku z dachem dwuspadowym (nie wzięłam aparatu, ale też jest przy ruchliwej drodze i trudno by mi było fotkę cyknąć prowadząć, do tego nie wiem co na to właściciele, gdybym tu fotę zamieściła...) i wyglądały bosko. Były dwie srodkowe cegiełki wysunięte nieco do góry, taki cypelek zrobiony a pod spodem jedna cegła poziomo (lepsza by była fota niż opis wiem), ale tam to akurat pasowało. Chyba była tam podniesiona ścianka kolankowa i inwestorzy chcieli to zgubić i może dlatego pasowało. Były też dwa okna na elewacji a u mnie jest ich dość trochę, więc to też ma znaczanie. Do tego szprosy, więc już za bogato by było chyba.
    Planuję jednak wypukłe obwódki wokół okien białe lub nieco ciemniejsze od elewacji ( o 1-2 tony), a elewacja będzie ecru
    Klimat dworku zaczyna się mężowi udzielać, więc nie jest źle Już sam potwarza "to by do dworku pasowało" albo, że by nie pasowało

    Dopiero ściany partaru mamy i szalują dekę, ale znajomi już zauważyli, ze "wychodzi jak mały dworek, jest bardzo symetryczny" a nie widzieli projektu

    Acha, jakie byście kominy zrobili do tego domku? Mąż chce tynkowane, ja bym wolała z cegly, ale problem jest ponoć potem to "obrobić". Może to obkleić płytkami klinkierowymi?
    Albo jednak ten tynk, tylko w jakim kolorze? W kolorze dachu? (ceglasty agoba lub miedziany, w zależności od producenta na którego się zdecydujemy), A moze ciemniejszy? dopasować do rynien i obróbki dachu, hmmm.
    W sumei to żadna ozdoba, to może niech się "zleje" z dachem.
    Ostatnio edytowane przez Groszeczek ; 30-08-2013 o 16:15

  17. #4377

    Domyślnie

    Bardzo ładny domek. Ja też chciałam tynkowane kominy, ale argumenty, że tynk może odpadać po latach mnie przekonały. Nie uległam zaś w kwestii klinkieru, zupełnie mi nie pasował. W rezultacie mamy wymurowane z postarzanej ciemnej cegły i niczym nie obrabiane.

  18. #4378

    Domyślnie

    evie_ei a można gdzieś zobaczyć więcej zdjęć Twojego domu, tego komina i obramówek z dalsza?
    Też by mi bardziej pasował komin ze zwykłej cegły, ale mąż twierdzi, że się nie nadaje taka zwykła...
    Woli tynkowany, żeby woda się nie dostała pod obróbkę blachy tuż przy ściance komina. Ten problem mają w domu jego rodzice i rodzeństwo, które się wybudowało jakieś 3-4 lata temu (dwa domy, razem z rodzicami 3 i mimo że inne ekpiy te obróbki robiły, to problem jest ten sam).
    Mam nadzieję, że do czasu murowania kominów go jakoś przekonam.
    A ta cegła to może być taka zwyczajna kl. 20?
    Bo zostało mi trochę z murowania ściany

  19. #4379
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Pyxis
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Strzegom
    Kod pocztowy
    58-150
    Posty
    14.349

    Domyślnie

    Bo w ceglach nacina sie bruzde i tam umieszcza obrobke. W ceglach klinkierowych. Nic nie ma prawa cieknac. Tylkowanie komina to jakas wielka pomylka.
    Komin potrafi tez lapac wode zle zrobionymi fugami i tu zadne poprawki obrobki nic nie pomoga wtedy.
    Grzanych podlog 230[m2]+2 drabinki w lazienkach. Ogrzewana kubatura ~550[m3]. Uzytkowa ~175[m2]. Na posadzce 18[cm] styro. Sciany suporex 36[cm]+10[cm] styro. Skosy 25[cm] welny. WG. PCi Ekontech 12,6[kW]. DZ 4x200[m] PE32 jako kolektor spiralny.
    CO za sezon przy temp. w domu 22*C
    2012/13 - 1350 zł (4215 kWh)
    2013/14 - 1035 zł (3320 kWh)
    2014/15 - 936 zł (3481 kWh)
    2015/16 - 576 zł (3313 kWh) - promocja Duon
    2016/17 - 892 zł (4020 kWh)
    2017/18 - 874 zł (3727 kWh)

  20. #4380

    Domyślnie

    Dzień Dobry,
    tak na początek - Zuzza- Twój Blog to kopalnia wiedzy! Wielkie dzięki za niego.
    Mimo tego i tak szukam porady...
    Jesteśmy na etapie zakończonej płyty,
    natomiast już teraz musimy podjąć decyzję co do dachu, elewacji, ogrodzenia.
    Wizja początkowa była następująca:
    Miał być grafitowy dach+ stolarka złoty dąb, okna złoty dąb, dom w bieli+ kostka klinkierowa biało-szara i szare (ciemne) ogrodzenie też z cegły klinkierowej
    Mój zdecydowanie zaprotestował. Stwierdził, że trąci to apteczną surowością
    Także muszą nastąpić zmiany.
    Marzy Nam się cegła klinkierowa na ogrodzeniu ( słupkach) koloru sahara + kominy w tym samym kolorze
    http://www.crh-klinkier.pl/cegly-gal...&produkt=cegla ( spoina w środku raczej ciemna)

    ale chcielibyśmy zostać przy szarym dachu i stolarce złoty dąb.
    Czy według Was taka kombinacja pasuje?
    co wtedy z kostką przed domem? i elewacją domu? i balkonami? jak rozumiem musimy iść w stronę słoneczną? czy niekoniecznie?
    Czy jest MUS abym gdzieś jeszcze musiała zastosować tą sahare ,żeby było ładne połączenie? (opaska wokół domu, czy tez na około drzwi?)
    czy samo ogrodzenie i komin wystarczą?

    Nie wiem czy nie podałam za mało danych...
    Bardzo proszę o jakieś wskazówki...
    Pozdrawiam,

    P.S czy jasne ogrodzenie będzie się bardzo brudzić? tak jak w przypadku elewacji?
    Ostatnio edytowane przez endka ; 02-09-2013 o 08:51

Strona 219 z 267

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony