dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 22 z 267
Pokaż wyniki od 421 do 440 z 5332
  1. #421
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Lidkaros

    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam,
    ktoś prosił o zielony - taki sobie wybudowałam.
    Pozdr.



  2. #422
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Zuzza
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Posty
    1.273
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Kukluxik -

    Dom z tarasem - stawiam na kolor dachu: miedziana angoba. Czyli taki łososiowy...

    Z rynnami to ja bym zrobiła tak:

    Jesli białe okna i biała podbitka - to białe rynny, a blacha pod rynnami albo łososiowa albo biała.

    Jesli białe okna i jakis element brązowy (podbitka, drzwi, balustrady itp) to wtedy rynny moga byc brązowe.

    Mi też się nie podoba czerwonawy kolor rynien...
    Ale czarne też by mi nie pasowały do takiego zestawienia...

    Pewnie najpierw zdecydowałabym się na kolor podbitki: drewniano-brazowy, biały, a może wkolorze elewacji? A do tego dobierałabym rynny.

    Grunt aby nie dawać za dużo różnych kolorów.... Wtedy na pewno bedzie dobrze wygladać.[/list]

  3. #423

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zuzza
    No dobrze, jak ktoś tu nadal zagląda to jeszcze powrzucam

    Taki taras planuję zrobić:




    Ja mam pytanie: jaki kolor jest tej dachówki, kolor elewacji, kolor okien i ... kolor kostki. Nie wiem czy mi pomożesz Ale dom jest super!!!

  4. #424

    Domyślnie

    A ja mam pytanie takie: Mam dach w takim kolorze jak na ostatnim zdjęciu Zuzzy, okna są białe, rynny i podbitka ciemny brąz, także drzwi wejściowe i brama garażowa oraz cokół też jest w kolorze rynien czyli ciemny brąz. Chcemy teraz pomalować elewację i planuję to zrobic następujaco: Chciałabym aby pomalować kolorem ciepłej oliwki, ale tak: Do budynku przylega jedną ścianą garaż i jego chciałabym pomalować najciemniejszym odcieniem a może nawet jakimś ładnym ciepłym odcieniem zgnitej zieleni. Cały główny budynek odcieniem jaśniejszym a wejście, które jest trochę wysunięte przed ścianę budynku głównego pomalować na odcień najjaśniejszy. Proszę doradźcie mi czy będzie to pasowało, czy może zrobić tak jak chcę ale bezpieczniej w kolorach kremowym, beżowym i jasnym brązie? Ale tak naprawdę to już jest tak dużo budynków kremowych itp. Co o tym sądzicie proszę poradźcie jak to zrobić i co o tym myślicie? Pozdrawiam Satina.

  5. #425
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Zuzza
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Posty
    1.273
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Hmmmm...

    Niewiele pomogę w tych kolorach - mam tylko te dwa zdjęcia...

    Dachówka to na pewno miedziany kolor,
    Kostkę podobną ma Budokrusz.
    Elewacja jest żółtawa
    Okna chyba drewniane - ale glowy za to nie dam....

    Tez mi się bardzo to zestawienie podoba....

    Satina - cały sekret tkwi w dobraniu takich kolorów, które do siebie będą pasowały - czyli w jednej gamie kolorystycznej - o ton jasniejsze czy ciemniejsze. Inaczej moze to wyglądać różnie... Ale to tylko moje zdanie.

    A co do gamy kolorystycznej - to sama sobie odpowiedz jak byś chciała żeby Twój dom wyglądał. Jak podoba ci się oliwka niech bedzie oliwka, jak kremowy to kremowy.

  6. #426

    Domyślnie

    Zuzza dzięki za rady

    Ja z tymi kolorami to na bakier jestem - wydawało mi się że na tym dachu z Twojego zdięcia jest taki ciemno czerwony jakby buraczek.
    Mój ma właśnie taki kolor balcha Rautaruukki kolor ciemnoczerwony.

    Chyba pójde w stronę drewnianych brązów bo tych elementów będzie sporo i muszą one być w jednym kolorze żeby sie nie namieszało .
    Kusi mnie jeszcze rozwiązanie podbitki w kolorze elewacji ( ale w tym wypadku chyba tylko PCV wchodzi w grę ?) a reszta elementów czyli balustrada balkonu ( konkretnie pochwyt - wypełnienie chce szklane) drzwi wejściowe drewniane - tylko teraz jaki kolor drewna by tu pasował ?

    Jest jeszcze jedna kwestia : otóż mam tak jak Satina- do domu przylega garaż ( 3,8 m/ 5.8m) który jest zadaszony tak jak budynek główny dwuspadowym dachem ale nieco obniżonym w stosunki do tego głównego .
    Wejście do domu jest właśnie z tego tarasu.
    Moim marzeniem jest aby oszklić ten taras i zrobić taki jakby ogród zimowy . Narazie rozważam jakie profile wybrać : czy drewno czy aluminium ? Jeśli będzie drewno to musi ono być dopasowane kolorystycznie do tych wszystkich elementów drewnianych- prawda?

    Ja przepadam za połączeniem szkła - kamienia - drewna a mam to szczeście że mieszkam w górach i takie połączenie chyba będzie pasowało do naszego krajobrazu.

  7. #427

    Domyślnie

    Satina - ja jak wyżej mówiłam z kolorami cieniutko ale takie oliwki to mi raczej pasują do zielonego a najbardziej czarnego dachu Jest kilka takich domków w mojej okolicy - właśnie czarne dachy i różne odcienie zieleni na elewacji i każdy super wygląda.
    Osobiście to z czerwonym dachem tego nie widzę - i może właśnie dlatego mam tyle problemów z dobieraniem kolorów

    pozdrawiam

  8. #428

    Domyślnie

    Zuzza jakbyś się natknęła na jakieś zdięcia domków z taką szklaną zabudową , ogrody zimowe itp. to bardzo bym była wdzięczna ......

    apel nie tylko do Zuzzy z resztą

  9. #429
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Zuzza
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Posty
    1.273
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Może wkleję co tam wynalazłam:

    grafitowe dachy:










    Zwróccie uwagę na ostatnie zdjęcie: białe i brazowe okna

  10. #430

    Domyślnie

    widzę, ze w tym wątku Specjalistką od elewacji jest Zuzza ..to ja bym miała prośbę o fotki elewacji we wszelkich odcieniach kawy z mlekiem...szukam odpowiedniego zestawienia dla siebie...bedę ogromnie widzęczna
    ...szczęście dobrze robi ciału...

    Józefina nasz domek

  11. #431

    Domyślnie

    Swego czasu napisałam w tym wątku numery farb tynków właśnie w beżach. Cofnij się Motyczko.


    Ja mam pytanie teraz takie. Powiedzcie mi jak spisują się cokoły z tynku żywicznego. Nie chcę cegły, żadnych reliefów, imitacji kamieni itp, bo nie spasują do reszty.

  12. #432

    Domyślnie

    [quote="justyna99"]Swego czasu napisałam w tym wątku numery farb tynków właśnie w beżach. Cofnij się Motyczko.


    tak wiem i dzięki ale może to dziwnie zabrzmi, ale kawa z mlekiem dla mnie to inny kolor niż wszelkie beże...i dlatego mam taki problem...
    ...szczęście dobrze robi ciału...

    Józefina nasz domek

  13. #433

    Domyślnie

    justyna - chodzi Ci inaczej o tynk mozaikowy ?

    Jeśli tak to moge powiedzieć że u mojej siostry na domku leży już 6 rok i wygląda świetnie - jakby wczoraj położony!
    Nie widac żadnych śladów zużycia - nie pęka , nie odbarwia się - jak dla mnie wygląda ok.

  14. #434

    Domyślnie

    Pisząc żywiczny mam na myśli małe kolorowe kamyczki. Może fachowo to mozaikowy.
    A jaki kolor ma Twoja siostra, ciemny czy jasny?

  15. #435

    Domyślnie

    Witam serdecznie. Mój znajomy ma tynk mozaikowy kładziony jakieś 10 lat temu i nie widać najmniejszych śladów zużycia. Co prawda u niego ten tynk występuje wewnątrz , ale zimą w domu temperatura nie wiele się różni od tej na dworze, bo ma drogie ogrzewanie i oszczędza . Niemniej jednak ściany wyglądają jak nowiutkie, a dziecko przez ten czas podchował. Co do kolorów to ma różne w różnych częściach domu i nie widać różnicy w zniszczeniu. Ja mam tylko uwagę- bardzo nieprzyjemnie jest się odrzeć przez przypadek o taką ścianę i wydaje mi się, że jest to materiał mocno sezonowy jeśli chodzi o zmieniającą się modę. Ale jak ktoś bardzo lubi... Pozdrawiam

  16. #436

    Domyślnie

    Jeszcze raz ja. Mam pytanko odnośnie elewacji. Podjęliśmy się z mężem rzeczy niemalże niewykonalnej, a mianowicie kupiliśmy budynek niewykończony i zniszczony, budowany jako budynek garażowy dla duużych samochodów. Jak możecie sobie wyobrazić kubatura tego obiektu woła o pomstę do nieba: cztery ściany i płaski dach, mocno spadzisty na brzegach wzdłuż dłuższych ścian. Rozmiary też nie są bez znaczenia kolos ma 22m na 12m. Mamy zamiar przerobić potwora za pomocą tricków wykończeniowych na całkiem przyjemną część mieszkalną i sklep w drugiej części (jakbyście podzielili tą długą ścianę na pół). Dach i rynny są czekoladowe a wokół położyliśmy klinkierkę do wysokości 0,5m. Na domiar złego na frontowej ścianie (tej długiej)znajdują się ogromne (tir by się zmieścił) dwuskrzydłowe, metalowe drzwi, a tuż obok takie same tylko mniejsze (normalne garażowe)-obydwa pomalowane na czekoladę. No i teraz stoimy przed zadaniem pomalowania ścian. Wydaje mi się, że aż by się tu prosiło zastosowanie kilku odcieni jednego koloru dla optycznego zmniejszenia tego budynku, a przy okazji możnaby zaznaczyć w ten sposób róznice w funkcji poszczególnych części. Jeśli chodzi o kolor to wachamy się pomędzy oliwką lub zgniłą zielenią, a " brudną "rudością . Nie chciałabym jednak żeby było bardzo ciemno i ponuro, ale pstrokacizny też nie chcemy. Jeśli ktoś z was ma pomysł na ciekawą fasadę takich komunistycznych straszydeł będę wdzięczna za pomoc, bo to nie lada wyzwanie

  17. #437

    Domyślnie

    No tak , tak się rozpisałam, a zapomniałam dodać, że klinkierka jest jednolita (bez cieni), matowa w kolorze starej cegły. Taka typowa dla budownictwa niemiecko-holenderskiego. Fugi są ciemno grafitowe. To już wszystko co mogę dodać. Czekam na podpowiedzi i z góry dziękuję.

  18. #438

    Domyślnie

    Hej,

    czy ktoś mógłby mi doradzić kolorki dla naszego budującego się Familijnego B z Joty? Na razie musielismy podjąć ekstra szybką decyzję dot. wyboru klinkieru na kominy. Stanęło na piaskowo żółtym i takież kominy sie murują. Moje pytanie więc, co dalej? Dachowka, okna, podmurówka, drzwi, podbitka - Jakie? Myśleliśmy o grafitowej lub antracytowej dachówce, ale obawiam sie co do efektu końcowego z tym piaskowym klinkierem ...

    Wstawiam linka do oryginalnej propozycji architekta:



    I jeszcze kolor klinikieru:



    Będę wdzięczna za wszelkie sugestie!!!
    Pozdrawiam,

    Mephisto

  19. #439

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aszka
    2112 WOJTEK - pięknie to wszystko ująłeś. Nic dodac nic ująć ! Pozdrawiam i popieram.
    ja tez sie podpisuje!
    Natka

  20. #440

    Domyślnie

    Cytat Napisał manivela
    Jeszcze raz ja. Mam pytanko odnośnie elewacji. Podjęliśmy się z mężem rzeczy niemalże niewykonalnej, a mianowicie kupiliśmy budynek niewykończony i zniszczony, budowany jako budynek garażowy dla duużych samochodów. Jak możecie sobie wyobrazić kubatura tego obiektu woła o pomstę do nieba: cztery ściany i płaski dach, mocno spadzisty na brzegach wzdłuż dłuższych ścian. Rozmiary też nie są bez znaczenia kolos ma 22m na 12m. Mamy zamiar przerobić potwora za pomocą tricków wykończeniowych na całkiem przyjemną część mieszkalną i sklep w drugiej części (jakbyście podzielili tą długą ścianę na pół). Dach i rynny są czekoladowe a wokół położyliśmy klinkierkę do wysokości 0,5m. Na domiar złego na frontowej ścianie (tej długiej)znajdują się ogromne (tir by się zmieścił) dwuskrzydłowe, metalowe drzwi, a tuż obok takie same tylko mniejsze (normalne garażowe)-obydwa pomalowane na czekoladę. No i teraz stoimy przed zadaniem pomalowania ścian. Wydaje mi się, że aż by się tu prosiło zastosowanie kilku odcieni jednego koloru dla optycznego zmniejszenia tego budynku, a przy okazji możnaby zaznaczyć w ten sposób róznice w funkcji poszczególnych części. Jeśli chodzi o kolor to wachamy się pomędzy oliwką lub zgniłą zielenią, a " brudną "rudością . Nie chciałabym jednak żeby było bardzo ciemno i ponuro, ale pstrokacizny też nie chcemy. Jeśli ktoś z was ma pomysł na ciekawą fasadę takich komunistycznych straszydeł będę wdzięczna za pomoc, bo to nie lada wyzwanie

    W mojej okolicy wybudowano od nowa taki hangar na warsztat i część mieszkalną. I zrobili go na jasny popiel z ciemniejszym popielem łączącym okna i białe okna. Ale dach chyba jest metaliczny. Wyszło super elegancko. Ale niewiele Ci to pomogło, bo ty planujesz inne kolory.

Strona 22 z 267

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony