dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 223 z 267
Pokaż wyniki od 4.441 do 4.460 z 5332
  1. #4441

    Domyślnie

    Podglądam już od jakiegoś czasu ten temat i oglądam zdjęcia elewacji i śmiem zadać pytanie Chcemy by nasza elewacja zewnętrzna była gładka,żadnych baranków itd. ( nie wiem czy to słuszny wybór). Jak to uzyskać? W sklepach na paletach są różne kolory ale faktury.... same baranki. Niech mi ktoś coś doradzi jak to można rozwiązać?
    Projekt Z8; 98m2; ławy 15cm styropianu, podłoga styropian grafit EPS 100 Termoorganika 2 warstwy (1x10 cm i 1x5cm na mijankę); Ytong 600 P+W, styropian 20 cm grafit, strop wełna Rockmin Plus 10 cm, Isover Uni-mata 15 cm, Uni-mata 18 cm, wszystko ułożone na mijankę; Okna na profilu Veka 3-szybowe, WM Brink Excellent 300, podłogówka + drabinka w łazience, Immergas Victrix 12KW+zasobnik 200L.
    Dziennik: http://forum.muratordom.pl/showthrea...ght=Olci+Sebka

  2. #4442
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał mest Zobacz post
    Podglądam już od jakiegoś czasu ten temat i oglądam zdjęcia elewacji i śmiem zadać pytanie Chcemy by nasza elewacja zewnętrzna była gładka,żadnych baranków itd. ( nie wiem czy to słuszny wybór). Jak to uzyskać? W sklepach na paletach są różne kolory ale faktury.... same baranki. Niech mi ktoś coś doradzi jak to można rozwiązać?
    nie sluszny. struktura odpowiada za:
    - rozpraszanie swiatla (zmniejszenie nagrzewania sie)
    - optyczne zgubienie niedoskonalosci w. zbrojacej (to nie gladzie gipsowe)
    Gladka elewacje da sie zrobic tak aby nie pekala... ale bedzie to bardzo kosztowne i bardzo pracochlonne.
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  3. #4443
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    EWBUD

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    1.950

    Domyślnie

    Cytat Napisał fighter1983 Zobacz post
    nie sluszny. struktura odpowiada za:
    - rozpraszanie swiatla (zmniejszenie nagrzewania sie)
    - optyczne zgubienie niedoskonalosci w. zbrojacej (to nie gladzie gipsowe)
    Gladka elewacje da sie zrobic tak aby nie pekala... ale bedzie to bardzo kosztowne i bardzo pracochlonne.
    Damy radę
    Chociaż na 100 % to bym nie powiedział, że będzie zaj......
    Szukasz porządnych parapetów aluminiowych ALURONA? Zapraszam do mnie: http://forum.muratordom.pl/showthrea...uron-Soft-Line
    Więcej o mojej działalności:http://forum.muratordom.pl/showthrea...atem&p=6448131

  4. #4444

    Domyślnie

    Cytat Napisał ewbuxxxo Zobacz post
    Trochę słabo widać - może komuś się przyda - mi się osobiście nie podoba, ale ...........
    Moim zdaniem nie jest źle (w końcu zachowano jeden kolor tylko w różnych tonach, jeśli się nie mylę?) ale zabrakło mi obramowania od dołu i niepotrzebnie zrobiono ten poziomy pas nad oknem.

    U mnie chyba jednak będzie bez obramowań, choć bardzo mi się podobają. Ale boję się, że przesadzę, bo jednak okien jest sporo (na elewacji ogrodowej aż 5 +drzwi do kotłowni (które planujemy zrobić werandowe, czyli będą przypominać okno balkonowe). Do tego okna będę mieć ze szprosami, więc łatwo o przesadę.
    Tak jak ktoś tutaj pisał - przerabialam wszystkie opcje, z obramowaniami, z cegłą czy nadprożami, a w końcu chyba jednak postawię na prostotę

    Dachówka zamówiona, będzie czerona angoba marsylka (Koramic), do tego rynny w kolorze dachu, kominy z klinkieru, też w kolorze dachu.
    Nadbitka w kolorze dąb złocisty (lakierobejca firmy V33), okna białe.
    Elewacja jeszcze przed nami (wcześniej dach = w połowie października i okna).

    Mam dwa pytania:
    1. Czy ktoś ma może elewację w kolorze KABE 10020? Chciałabym, żeby nasza elewacja była ecru, ale żeby nie wpadała w żółć ani w róż.
    Na wzornikach jakoś mi to inaczej wygląda niż na całym domu...

    2. Nie wiem, czy to odpowiedni wątek, pewnie nie, ale może doradzicie. Czy montować okna jak jeszcze nie ma dachu? Tzn. mają przyjść w połowie października (mogą mieć poślizg z tydzień) a jak teraz zamówimy okna to montaż wypadnie gdzieś za miesiąc, czyli początkiem listopada). Czy wstrzymać się z montażem okien aż skończą dach? Boimy się, że przy dachu mogą np. wybić szybę?
    Ale z drugiej strony, jakoś wymieniają dachy przy remontach w gotowych budynkach i dają radę, nie?
    Rodzice nam doradzają wstrzymać się z oknami aż skończą dach.
    Ja to znów narwana jestem i chciałabym jeszcze w tym roku zdążyć ocieplić dom. Ale czy w listopadzie nie za późno na tynk?
    Ostatnio edytowane przez Groszeczek ; 03-10-2013 o 16:59

  5. #4445
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    EWBUD

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    1.950

    Domyślnie

    Szukasz porządnych parapetów aluminiowych ALURONA? Zapraszam do mnie: http://forum.muratordom.pl/showthrea...uron-Soft-Line
    Więcej o mojej działalności:http://forum.muratordom.pl/showthrea...atem&p=6448131

  6. #4446
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    EWBUD

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    1.950

    Domyślnie

    Ostatnio edytowane przez EWBUD ; 04-10-2013 o 15:56
    Szukasz porządnych parapetów aluminiowych ALURONA? Zapraszam do mnie: http://forum.muratordom.pl/showthrea...uron-Soft-Line
    Więcej o mojej działalności:http://forum.muratordom.pl/showthrea...atem&p=6448131

  7. #4447
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Piotrek z tymi obramowaniami (to zdjecie w slabej jakosci) to mi sie przypomniala ta elewacja w zolte paski adidasa
    wprawdzie tutaj nie jest to az tak "odjechane" ale niedaleko niedaleko.
    Po co ludzie sobie tak robia?
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  8. #4448
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    EWBUD

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    1.950

    Domyślnie

    może lubią?
    Szukasz porządnych parapetów aluminiowych ALURONA? Zapraszam do mnie: http://forum.muratordom.pl/showthrea...uron-Soft-Line
    Więcej o mojej działalności:http://forum.muratordom.pl/showthrea...atem&p=6448131

  9. #4449
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał ewbuxxxo Zobacz post
    może lubią?
    moze i tak... dlatego ja tak bardzo nie lubie doradzac kolorow i dodatkow do elewacji....
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  10. #4450
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    marusiaj

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Posty
    4

    Domyślnie

    Witam,
    Mam prośbę o pomoc - jeśli takie pytanie już się pojawiło, to z góry przepraszam, to moje pierwsze kroki na forum. Planuję mieć elewację w odcieniach szarości, czarną dachówkę. Teraz zastanawiam się nad podbitką - jaka powinna być, żeby komponować się z resztą? Możecie mi coś poradzić, w którym kierunku powinnam iść?

  11. #4451

    Domyślnie

    Masz w sumie do wyboru trzy rozwiązania:
    - podbitka w kolorze dachu:


    - podbitka w kolorze okien:


    - podbitka tynkowana:


    Cytat Napisał marusiaj Zobacz post
    Witam,
    Mam prośbę o pomoc - jeśli takie pytanie już się pojawiło, to z góry przepraszam, to moje pierwsze kroki na forum. Planuję mieć elewację w odcieniach szarości, czarną dachówkę. Teraz zastanawiam się nad podbitką - jaka powinna być, żeby komponować się z resztą? Możecie mi coś poradzić, w którym kierunku powinnam iść?
    Mam ogłoszenie w dziale "ogłoszenia drobne"

  12. #4452

    Domyślnie

    Ja mam u siebie podbitke w kolorze elewacji i powiem ci ze wyglada super! Mój dom jest bardzo podobny do tego ze zdjęcia nr 3.

  13. #4453
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Kasia150
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Sienno
    Kod pocztowy
    27-350
    Posty
    41

    Domyślnie

    Ja mam czarną blachodachówkę i podbitkę, oraz obróbki z blachy w jasnoszarym kolorze, przy czerni dachu wydaje się biała. Dach dla mnie wygląda właśnie tak jak chciałam. Można zobaczyć w mojej galerii. Elewacji jeszcze nie ma, ale będzie coś jasnego.

  14. #4454
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar rafstraz
    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Skąd
    kielce
    Kod pocztowy
    25-553
    Posty
    133

    Domyślnie

    hej może tu mi szczęście dopisze...
    Potrzebuję Waszych opinii co do wykończenia zewnętrzego mojej parterówki. Bardzo proszę jak Wy widzielibyście mój domek w jakich kolorach, z jakimi ozdobami. Niebawem będą ocieplać styropianem i chciałabym aby ktoś doradził w tej kwestii bo Wykonawca zrobi to co Inwestor każe . Sęk w tym , że Inwestorowi brak pomysłów.
    Czy ramki wokół okien jeszcze sa na czasie?
    Jak ozdobić wejście główne (drzwi są we wnęce)?
    Jaka kolorystyka???biel odpada!!!
    Co zrobić aby kolorem i ozdobnikami nie zaniżyć domku a dodać mu uroku.?
    Czekam na Wasze sugestie, albo przekierowanie do właściwych osób z forum.

    front
    prawa strona
    tył
    lewa strona

  15. #4455

    Domyślnie

    Cytat Napisał fajna kobieta Zobacz post
    Ja mam u siebie podbitke w kolorze elewacji i powiem ci ze wyglada super! Mój dom jest bardzo podobny do tego ze zdjęcia nr 3.
    Mam pytanie od kiedy ta podbitka jest u Ciebie? Nie ma z nią problemów, nie ma rys,nie pęka?Zastanawialiśmy się nad takim rozwiązaniem, bardzo mi się podoba, ale wykonawca nas zniechęcił mówiąc że trwałość takiej podbitki to ok 2 lat i później trzeba poprawić. Opcje są dwie albo on ma rację albo trzeba szukać kogoś kto to dobrze zrobi.

  16. #4456

    Domyślnie

    U mnie podbitka jest dopiero co położona jakiś miesiąc temu ale wujek ma tez takie rozwiazanie i absolutnie nic sie nie dzieje.Tak naprawdę to właśnie u wujka zobaczyliśmy to rozwiazanie i bardzo nam sie spodobało wiec zrobiliśmy i u nas.Wujek mieszka juz ponad 6 lat i jedyne co to walczy z jaskolkami które sobie gniazda w podbitce właśnie robią.

  17. #4457
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    EWBUD

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    1.950

    Domyślnie

    Cytat Napisał justkas Zobacz post
    Mam pytanie od kiedy ta podbitka jest u Ciebie? Nie ma z nią problemów, nie ma rys,nie pęka?Zastanawialiśmy się nad takim rozwiązaniem, bardzo mi się podoba, ale wykonawca nas zniechęcił mówiąc że trwałość takiej podbitki to ok 2 lat i później trzeba poprawić. Opcje są dwie albo on ma rację albo trzeba szukać kogoś kto to dobrze zrobi.
    nie ma racji - jak dobrze zrobi, to co tam ma się zepsuć?
    Szukasz porządnych parapetów aluminiowych ALURONA? Zapraszam do mnie: http://forum.muratordom.pl/showthrea...uron-Soft-Line
    Więcej o mojej działalności:http://forum.muratordom.pl/showthrea...atem&p=6448131

  18. #4458
    ELITA FORUM (min. 1000)
    redpradnik

    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    1.401
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie A

    Skończona moja elewacja

    Kolor Nutria 16 Caparol

    Cegła przed wejściem CRH Purple
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zd.jpg
Wyświetleń:	1409
Rozmiar:	45,7 KB
ID:	218804   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG0250.jpg
Wyświetleń:	1262
Rozmiar:	98,5 KB
ID:	218805  

  19. #4459

    Domyślnie

    mowa była o pojawianiu się pęknięć i rys np. na łączeniu płyt osb, a podobno jest to wynikiem tego że dach jest konstrukcją która cały czas pracuje

  20. #4460
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    marusiaj

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Posty
    4

    Domyślnie

    Bardzo dziękuję za podpowiedzi, zdjęcia piękne tylko żebym jeszcze się umiała na coś zdecydowaćDramat po prostu

Strona 223 z 267

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony