dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 224 z 267
Pokaż wyniki od 4.461 do 4.480 z 5332
  1. #4461

    Domyślnie

    Cześć Wam


    Moja stodoła w kolorze "graphit 18", tynk Caparol. Dostawca forumowy, fighter1983 - polecam z czystym sumieniem





    stodoła 130 m2 z garażem 20m2, PV 9,8 kWp na dachu, napędzana PC PW 10 (roczne zużycie CO+CWU+chłodzenie pasywne ok. 3700-4300 kWh, 99% w II taryfie), WM własnej roboty+rekuperator. Ściany 24+20 styropian, podłoga 15 cm perlit, dach 30 cm wełna. Podłogówka + grzejnik w temp otoczenia w łazience i garażu. Masa mostków i niepotrzebnych kominów

  2. #4462

    Domyślnie

    Nasza kolejna praca docieplenia i elewacji budynku. Tynk Kreisel nanotynk silikonowy kolory 29985 oraz 27337 . Podbitka grafitowa z PCV, grafitowe parapety klinkierowe:









    Ostatnio edytowane przez hubertsain ; 15-12-2013 o 14:28
    Mam ogłoszenie w dziale "ogłoszenia drobne"

  3. #4463

    Domyślnie

    mitch, gratuluje, wyszło prosto i elegancko.
    hubertsain, przepiękna realizacja!

  4. #4464

    Domyślnie

    mitch dlaczego stodoła? Bardzo ładna bryła i elewacja.Taka elegancka bez udziwnień.

  5. #4465

    Domyślnie

    Cytat Napisał fajna kobieta Zobacz post
    mitch dlaczego stodoła? Bardzo ładna bryła i elewacja.Taka elegancka bez udziwnień.
    Bo taka stodołowata, za krótki dach zrobiliśmy Jak będziemy budować drugą "stodołę", mam nadzieję, że unikniemy wielu błędów
    stodoła 130 m2 z garażem 20m2, PV 9,8 kWp na dachu, napędzana PC PW 10 (roczne zużycie CO+CWU+chłodzenie pasywne ok. 3700-4300 kWh, 99% w II taryfie), WM własnej roboty+rekuperator. Ściany 24+20 styropian, podłoga 15 cm perlit, dach 30 cm wełna. Podłogówka + grzejnik w temp otoczenia w łazience i garażu. Masa mostków i niepotrzebnych kominów

  6. #4466

    Domyślnie

    Cytat Napisał Groszeczek Zobacz post

    Mam dwa pytania:
    1. Czy ktoś ma może elewację w kolorze KABE 10020? Chciałabym, żeby nasza elewacja była ecru, ale żeby nie wpadała w żółć ani w róż.
    Na wzornikach jakoś mi to inaczej wygląda niż na całym domu...

    2. Nie wiem, czy to odpowiedni wątek, pewnie nie, ale może doradzicie. Czy montować okna jak jeszcze nie ma dachu? Tzn. mają przyjść w połowie października (mogą mieć poślizg z tydzień) a jak teraz zamówimy okna to montaż wypadnie gdzieś za miesiąc, czyli początkiem listopada). Czy wstrzymać się z montażem okien aż skończą dach? Boimy się, że przy dachu mogą np. wybić szybę?
    Ale z drugiej strony, jakoś wymieniają dachy przy remontach w gotowych budynkach i dają radę, nie?
    Rodzice nam doradzają wstrzymać się z oknami aż skończą dach.
    Ja to znów narwana jestem i chciałabym jeszcze w tym roku zdążyć ocieplić dom. Ale czy w listopadzie nie za późno na tynk?
    Groszeczku, nie było mnie długo, dlatego dopiero teraz piszę. Elewacja skończona. Też miałam dylemat czy nie wyjdzie żółta. Udało się, jest ecru, bardzo jasne Kreisel 29989
    Dom nie nadaje się jeszcze do prezentowania, bo bałagan wokół nieziemski.
    Wracam do kominów-zrobiłam fotki telefonem, ale były nieczytelne. Nasze kominy są jednak z klinkieru, takiego nierównego, matowego, nie z cegły.
    My mieliśmy zamontowane okna przed dachem. Nic się nie stało.
    Dom ocieplaliśmy dwa lata temu /styro, klej, siatka, klej/. Dopiero teraz zrobiliśmy tynk.

  7. #4467

    Domyślnie

    evie dzięki Okna zamówiliśmy, montaż przewidziany na 21 listopada - chyba najwyższy czas. Za to ekipa od dachu się nie pokzała, przywieźli tylko materiał na więźbę przedwczoraj :-/ Umowę mamy podpisaną to muszą się wywiązać, ale frustrujące jest jak jest tak piękna pogoda, a budowa stoi miesiąć i się kurzy bo nic nie robią. Tylko mąż wyrównał nieco ziemę wokół.
    Myśleliśmy jeszcze przed zimą obkleić styro i połóżyć tynk, zeby 2 razy rusztowania nie rozkładać, ale chyba przełożymy to na wiosnę, bo boimy się mrozów.
    dzięki za podanie koloru tynku. Jestem zdecydowana na ecru i będzie jednak bez obramówek. Trochę mi żal, ale intuicja mi podpowiada, że to będzie na korzyść domu. Parpety i kominy będą z ceglastego klinkieru. Dach też ceglasty. Bez szaleństw, ale może wyjdzie sielsko, a raczej swojsko i z klasą... zobaczymy.

  8. #4468
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Hubert ostrow

    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Ostrów Mazowiecka
    Kod pocztowy
    07-310
    Posty
    19

    Domyślnie

    mitch

    mam pytanko mozesz napisac jaki masz tynk?kolor,firma,nr

  9. #4469

    Domyślnie

    Cytat Napisał Hubert ostrow Zobacz post
    mitch

    mam pytanko mozesz napisac jaki masz tynk?kolor,firma,nr
    Napisałem nad zdjęciami Caparol, graphit 18. Kolor, to jest trudna sprawa. Jest kilka odcieni ciemniejszy od białego. U nas grunt był w kolorze.
    stodoła 130 m2 z garażem 20m2, PV 9,8 kWp na dachu, napędzana PC PW 10 (roczne zużycie CO+CWU+chłodzenie pasywne ok. 3700-4300 kWh, 99% w II taryfie), WM własnej roboty+rekuperator. Ściany 24+20 styropian, podłoga 15 cm perlit, dach 30 cm wełna. Podłogówka + grzejnik w temp otoczenia w łazience i garażu. Masa mostków i niepotrzebnych kominów

  10. #4470

    Domyślnie

    Cytat Napisał mitch Zobacz post
    Bo taka stodołowata, za krótki dach zrobiliśmy Jak będziemy budować drugą "stodołę", mam nadzieję, że unikniemy wielu błędów
    mi się podoba, bardzo!

  11. #4471

    Domyślnie

    Cytat Napisał ewbuxxxo Zobacz post
    Podobny do BILBO. Masz zdjęcia elewacji od ogrodu?

  12. #4472

    Domyślnie

    U nas podbitka w kolorze dachu:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_4254.jpg
Wyświetleń:	1019
Rozmiar:	93,4 KB
ID:	220863Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_4258.jpg
Wyświetleń:	933
Rozmiar:	80,7 KB
ID:	220864Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_4263.jpg
Wyświetleń:	956
Rozmiar:	78,1 KB
ID:	220865

  13. #4473

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafstraz Zobacz post
    hej może tu mi szczęście dopisze...
    Potrzebuję Waszych opinii co do wykończenia zewnętrzego mojej parterówki. Bardzo proszę jak Wy widzielibyście mój domek w jakich kolorach, z jakimi ozdobami. Niebawem będą ocieplać styropianem i chciałabym aby ktoś doradził w tej kwestii bo Wykonawca zrobi to co Inwestor każe . Sęk w tym , że Inwestorowi brak pomysłów.
    Czy ramki wokół okien jeszcze sa na czasie?
    Jak ozdobić wejście główne (drzwi są we wnęce)?
    Jaka kolorystyka???biel odpada!!!
    Co zrobić aby kolorem i ozdobnikami nie zaniżyć domku a dodać mu uroku.?
    Czekam na Wasze sugestie, albo przekierowanie do właściwych osób z forum.

    front
    prawa strona
    tył
    lewa strona
    To i ja czekam na opinie, bo mam podobną bryłę i też szukam inspiracji

  14. #4474
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał mitch Zobacz post
    Cześć Wam


    Moja stodoła w kolorze "graphit 18", tynk Caparol. Dostawca forumowy, fighter1983 - polecam z czystym sumieniem





    Dziekuje za opinie faktycznie fajnie wyszlo
    Tynk: Caparol Amphisilan FP K15 (silikonowy)
    Wzornik: CaparolColor
    Kolor: Graphit18
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  15. #4475

    Domyślnie

    Cytat Napisał oliwkawawa Zobacz post
    U nas podbitka w kolorze dachu:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_4254.jpg
Wyświetleń:	1019
Rozmiar:	93,4 KB
ID:	220863Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_4258.jpg
Wyświetleń:	933
Rozmiar:	80,7 KB
ID:	220864Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_4263.jpg
Wyświetleń:	956
Rozmiar:	78,1 KB
ID:	220865
    Fajnie to wyglada. Jest taka spójność dachu z podbita.Podoba mi sie

  16. #4476
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pawelz33

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Grodzisk Mazowiecki
    Kod pocztowy
    05-825
    Posty
    58

    Domyślnie

    Cytat Napisał hubertsain Zobacz post
    Nasza kolejna praca docieplenia i elewacji budynku. Tynk Kreisel nanotynk silikonowy kolory 29985 oraz 27341. Podbitka grafitowa z PCV, grafitowe parapety klinkierowe:










    Żeby doprecyzować szary to 27337
    zdjęcia + opisy zmagań blog budowy

  17. #4477
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    asia_krakowianka

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-389
    Posty
    249

    Domyślnie

    Witajcie
    Z budową domu ruszam na wiosnę 2014 więc zdjęć jeszcze nie ma, może za rok o tej porze coś będzie można pooglądać
    Ale już dziś mam pytanie - musimy powoli decydować o wyborze okien, a ich kolor i rodzaj ściśle wiążą się z późniejszym wyglądem elewacji. Podoba mi się połączenie tynku, drewna i płyt (metalowyc, cementowych). Kolory - grafit, szary, biel, brąz. Tylko jak to połączyć? Jakie dobrać kolory? Jakie do tego okna?
    Może komuś z Was się jakiś pomysł nasunie jak to rozplanować? Poniżej kilka inspiracji jakie mi się podobają, a rysunki to projekt.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	domek Reni.jpg
Wyświetleń:	380
Rozmiar:	42,6 KB
ID:	222235Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	euro 1.jpg
Wyświetleń:	361
Rozmiar:	25,8 KB
ID:	222236Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	z13898416Q,Elewacja-zachodnia--Trojkatne-okna---na-pietrze-na.jpg
Wyświetleń:	394
Rozmiar:	77,7 KB
ID:	222237Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Elewacja.jpg
Wyświetleń:	269
Rozmiar:	18,7 KB
ID:	222238Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Bez*tytułu.jpg
Wyświetleń:	218
Rozmiar:	14,1 KB
ID:	222239

  18. #4478

    Domyślnie

    Cytat Napisał oliwkawawa Zobacz post
    U nas podbitka w kolorze dachu:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_4254.jpg
Wyświetleń:	1019
Rozmiar:	93,4 KB
ID:	220863Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_4258.jpg
Wyświetleń:	933
Rozmiar:	80,7 KB
ID:	220864Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_4263.jpg
Wyświetleń:	956
Rozmiar:	78,1 KB
ID:	220865
    co to za podbitka?
    grzane 123 m2 || 3,2 kW || bez urządzeń dymiących || COP 1 || PV

    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH || ZDECYDOWANIE NIE POLECAM KALORYFERÓW REGULUS

  19. #4479

    Domyślnie

    Cytat Napisał imrahil Zobacz post
    co to za podbitka?
    Firma Asko, PVC.

  20. #4480
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    minia111

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    15-661
    Posty
    54

    Domyślnie

    świetne projekty

Strona 224 z 267

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony