dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 230 z 267
Pokaż wyniki od 4.581 do 4.600 z 5332
  1. #4581
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Radek.s69

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Nowy Dwór Mazowiecki
    Kod pocztowy
    05-100
    Posty
    222

    Domyślnie

    Wg RAL to chyba 7035 albo 9022 lub coś koło tego (na pewno jasnoszary), a te opaski to jakieś 7006?

  2. #4582
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    InneM*

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Lublin -Warszawa -Poznań- Katowice
    Posty
    265

    Domyślnie

    Cytat Napisał ewelyna Zobacz post
    Ta ostatnia ciekawa, tylko jaka to cegła? :>
    cegielnie belgijska Nelissen
    kolor Oud Terduinen

    droga cegła, postarzana, ze sztucznymi wykwitami itd ... piękna, ale droga

    zdjęcie tarasu to mój domek . Dziś oczywiście robiłabym na 200% elewacje z cegieł (zawsze wygląda i nic nie muszę robić) i na 200% z cegły w tych odcieniach żółtego ( czy zima czy lato, czy szarówka i ulewy -dom wygląda słonecznie i ciepło ) ale to kwestia gustu.


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	cegły, kolor, Oud Terduinen cegły ręcznie formowane, żółte, realiz.jpg
Wyświetleń:	6152
Rozmiar:	94,6 KB
ID:	243334Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	cegły, kolor, Oud Terduinen cegły ręcznie formowane, żółte, realiz.jpg
Wyświetleń:	6151
Rozmiar:	100,4 KB
ID:	243335

    ale dziś zrobiła bym z tańszej cegły ( ta sama jakość ) ale inne lico tańsze w produkcji , kolor prawie ten sam .
    Sąsiad zrobił dom z koloru OLIMPIA i efekt praktycznie jest ten sam , tylko zostało mu więcej w kieszeni

    oto OLIMPIA

    http://www.nelissen.pl/data/a1ffdbf3.jpg

  3. #4583

    Domyślnie

    To jest cegła ręcznie formowana więc chyba to trzeba impregnować co jakiś czas
    Ciesz się w życiu drobiazgami, bo któregoś dnia możesz spojrzeć za siebie i zobaczyć, że były to rzeczy wielkie.

  4. #4584
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    InneM*

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Lublin -Warszawa -Poznań- Katowice
    Posty
    265

    Domyślnie

    na elewacji ?
    Nie trzeba . wręcz nie powinno w przypadku elewacji z pełnej cegły
    Moj dom stoi przy ulicy jak widać jest jasny i "starzeje się "naturalnie.
    Inna sprawa z płytkami z cegły , te się impregnuje i powinno na elewacjach (kwestie techniczne obciążeń i mocowania)

  5. #4585
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Nellly
    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Bobrek
    Kod pocztowy
    32-661
    Posty
    67
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Zuzza

    rewelacyjny pomysł z blogiem. Mam tradycyjnie czerwony dach okna z roletami w kolorze winchester. Aktualnie ocieplają nam domek. Chciałam zrobić opaski wokół okien ale szukałam i szukałam. Wypaczyłam gotowe sztukaterie, ale niestety ceny powalają i szukałam dalej, aż natknęłam się na forum i Twój domek właśnie takie opaski mi się marzą. Czy możesz napisać jak cenowo się kształtowały? Podobają mi się również balustrady.Superr

  6. #4586
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    InneM*

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Lublin -Warszawa -Poznań- Katowice
    Posty
    265

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nellly Zobacz post
    Zuzza

    rewelacyjny pomysł z blogiem. Mam tradycyjnie czerwony dach okna z roletami w kolorze winchester. Aktualnie ocieplają nam domek. Chciałam zrobić opaski wokół okien ale szukałam i szukałam. Wypaczyłam gotowe sztukaterie, ale niestety ceny powalają i szukałam dalej, aż natknęłam się na forum i Twój domek właśnie takie opaski mi się marzą. Czy możesz napisać jak cenowo się kształtowały? Podobają mi się również balustrady.Superr
    nie wiem dokładnie o jakich opaskach mówisz , ale chyba chodzi o kamień z BRENNEJ , piaskowiec - uwaga z impregnacją.

    w Belgii robią opaski z innego kamienia , a ostatnio z wylewanych płyt betonowych, które wyglądają super .

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dom, bramy wjazdowe, opaski, cegły, cegły ręcznie formowane, Belgia, styl belgijs.jpg
Wyświetleń:	243
Rozmiar:	99,9 KB
ID:	246503Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dom, cegły, ogrodzenia , słupki z cegły, czrewona cegła, bramy wjazdowe, cie.jpg
Wyświetleń:	257
Rozmiar:	96,6 KB
ID:	246504Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dom, elewacje z cegły, klinkier,  opaski z kamienia, cegła jasna, Nelissen.pl.jpg
Wyświetleń:	285
Rozmiar:	97,6 KB
ID:	246505

    Dom kończyłam kilka lat temu, więc cen już nie pamiętam

    Oto kilka przykładów opasek dookoła drzwi ( a tu pamiętam zapłaciłam około 3000 zł za opaskę wokół drzwi )

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	cegły, elewacje z cegły, cegły i kamień naturalny, szary kamień , ceg&#.jpg
Wyświetleń:	201
Rozmiar:	95,2 KB
ID:	246507Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	cegły, elewacje z cegły, cegły i kamień naturalny, szary kamień , ceg&#.jpg
Wyświetleń:	5734
Rozmiar:	90,5 KB
ID:	246508
    Ostatnio edytowane przez InneMeble.pl ; 06-03-2014 o 11:06 Powód: powiększenie zdjęcia

  7. #4587

    Domyślnie

    witam! Pytanie do wykonawców jak i " posiadaczy"- co sadzicie o farbach elewacyjnych firmy ceresit. przegladajac wątek mało osób tą firmę wybiera.
    Mnie w sklepie taki zaproponowano- pewnie sklep współpracuje i poleca, ale chciałabym poznac Wasze zdanie.
    dziekuję

  8. #4588
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Radek.s69

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Nowy Dwór Mazowiecki
    Kod pocztowy
    05-100
    Posty
    222

    Domyślnie

    Co za skromność. To piękny i starannie zrobiony portal. Gdzie do niego prosta opaska?

  9. #4589
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Radek.s69

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Nowy Dwór Mazowiecki
    Kod pocztowy
    05-100
    Posty
    222

    Domyślnie

    Jola
    Ceresit, to wystarczająco dobra firma, chociaż ja osobiście za nią nie przepadam. Może Weber. Lub, jak cię stać, to STO, czy Dryvit - to już wypas.
    Proponuję jednak zapoznać się z ofertą producentów wyłącznie farb, np. Flugger. Ich kolory są bardzo trwałe a farby mają doskonałą przyczepność. Pamiętaj, że szczególnie w przypadku elewacji zewnętrznej największe znaczenie ma bardzo staranne przygotowanie podłoża i dobrej jakości grunt. Najlepiej systemowy. Nie zdziw się ceną gruntu. Dobrej klasy tak kosztuje.
    PRZYGOTOWANIE PODŁOŻA przede wszystkim.

  10. #4590
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    InneM*

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Lublin -Warszawa -Poznań- Katowice
    Posty
    265

    Domyślnie

    podzielam zdanie, Ceresit jest ok, ale w tym czy się specjalizuje , farby to stosunkowo nowy produkt,
    na pewno ja wybrałabym specjalistów od farb zewnętrznych lepiej ciut więcej zapłacić, ale mieć spokój na dłużej

  11. #4591
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Sylvik36

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Posty
    3

    Domyślnie

    Ludziska, a zwłaszcza Ty Zuzzanno Twój blog niszczy mi wzrok (tzn zamiast spać wgapiam się od miesięcy w Twoje posty ) czy moglibyście doradzić co zrobić z takim "przecudnym" domem jak mój....jak widać dość stary i największy problem to okna w dwóch kolorach, jestem na etapie wyboru elewacji: myślę o kolorze kość słoniowa, jakiś krem, okna bez sztukaterii raczej, ewent. delikatne białe obramowania wokół okien, słupy i belka nad mini biała , marmolit do wymiany ale myślałam nadal utrzymać kolor podbitki, przy drzwiach wejściowych jasny kamień ? niestety wymiana okien nie wchodzi obecnie w grę....mam tylko prośbę żebyście doradzili lub odradzili jak wykończyć podmurówkę-marmolit w kolorze jak tarasy ? czy dać lekką sztukaterię i białe słupy ? ? kolor krem najjaśniejszy z możliwych...
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	PC143807.jpg
Wyświetleń:	475
Rozmiar:	93,7 KB
ID:	246800   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	PC143809.jpg
Wyświetleń:	358
Rozmiar:	93,9 KB
ID:	246801   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	PC143806.jpg
Wyświetleń:	378
Rozmiar:	96,3 KB
ID:	246799  
    Ostatnio edytowane przez Sylvik36 ; 07-03-2014 o 13:48

  12. #4592

    Domyślnie

    Cytat Napisał InneMeble.pl Zobacz post
    podzielam zdanie, Ceresit jest ok, ale w tym czy się specjalizuje , farby to stosunkowo nowy produkt,
    na pewno ja wybrałabym specjalistów od farb zewnętrznych lepiej ciut więcej zapłacić, ale mieć spokój na dłużej
    InneMeble, a którzy to specjaliści- sorki, ale nei znam sie
    Doradzcie , ktory jest juz ok i przystpeny cenowo.
    dziekuje

  13. #4593
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kleopatra83

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Luzino
    Kod pocztowy
    84-242
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam
    Przejrzałam całe forum i milion innych stron a nadal nie mogę nic znaleźć więc pozwolę sobie prosić o pomoc. Dostaliśmy z mężem dom po rodzicach. Ma przeszło 20 lat i chcemy go ocieplić oraz położyć nową elewację. Może ktoś miałby jakiś pomysł. Podbitka jest biała, a dach z brązowej blachy. Będę bardzo wdzięczna za wszystkie rady. Te okna, które jeszcze nie są wymienione będą brązowe, będą też nowe drzwi wejściowe oraz garażowe. Jutro zaczynamy przycinać ostro te drzewa ;p
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_2939.jpg
Wyświetleń:	237
Rozmiar:	96,8 KB
ID:	246863   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_2940.jpg
Wyświetleń:	324
Rozmiar:	101,6 KB
ID:	246864   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_2942.jpg
Wyświetleń:	304
Rozmiar:	103,0 KB
ID:	246865   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_2944.jpg
Wyświetleń:	245
Rozmiar:	91,1 KB
ID:	246866  
    Ostatnio edytowane przez kleopatra83 ; 11-03-2014 o 20:42

  14. #4594
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    EWBUD

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    1.950

    Domyślnie

    Cytat Napisał marnajola Zobacz post
    InneMeble, a którzy to specjaliści- sorki, ale nei znam sie
    Doradzcie , ktory jest juz ok i przystpeny cenowo.
    dziekuje

    Weż Caparola
    Szukasz porządnych parapetów aluminiowych ALURONA? Zapraszam do mnie: http://forum.muratordom.pl/showthrea...uron-Soft-Line
    Więcej o mojej działalności:http://forum.muratordom.pl/showthrea...atem&p=6448131

  15. #4595
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Radek.s69

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Nowy Dwór Mazowiecki
    Kod pocztowy
    05-100
    Posty
    222

    Domyślnie

    Sylvik
    Zamierzasz wykonać termoizolację, czy tylko odświeżenie elewacji? Twój dom jest klasyczny i można z nim zrobić wszystko. Zależy od funduszy. Podmurówka wysoka, więc będzie miała duże znaczenie. Jeśli tynk mozaikowy (marmolit), to raczej z kruszywa naturalnego - np. Weber. Może pomyśl o ładnej okleinie z kamienia naturalnego (przyzwoity łupek, piaskowiec, itp - 55-85/m2). Okna masz w różnych kolorach, więc np. na wysokości balkonu wykonaj gzyms dookoła budynku, który będzie stanowił odcięcie dla dwóch kolorów lub odcieni. Szczyty (trójkąty) możesz obłożyć drewnem. W zasadzie można zrobić bardzo dużo. Ja ganku nie podkreślałbym mocno, aby nie sprawiał wrażenia "doklejanego".

  16. #4596
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Radek.s69

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Nowy Dwór Mazowiecki
    Kod pocztowy
    05-100
    Posty
    222

    Domyślnie

    Kleopatra
    Rozumiem, że w grę wchodzi kompleksowa termomodernizacja? Dom dobrze utrzymany. Balkony raczej w złym stanie, albo źle widać. Trzeba będzie docieplać i balkony. Myślałaś o pozbyciu się tych pełnych barierek? Dużo by to pomogło. Nie wiem, na co możesz sobie pozwolić, ale sądzę, że kamień z podpiwniczenia trzeba zerwać (chyba część piwniczną też docieplisz?). Czy wszystko chcesz wykonać w tynkach cienkowarstwowych, czy bierzesz pod uwagę i inne rozwiązania? Np elementy okładziny kamiennej, drewnianej. Rodzaj barierek: kute, imitacja kutych, chrom, stal szczotkowana? Kolory jasne, czy ciemne? Podkreślające rozmiary, czy ukrywające wielkość domu? Ścianę kolankową masz wysoką i te okna frontowe troszkę giną, więc ę ścianę raczej jasną - może odcięcie poziome nieco powyżej okien dla ukrycia dysproporcji i powyżej coś innego?

  17. #4597
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kleopatra83

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Luzino
    Kod pocztowy
    84-242
    Posty
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Radek.s69 Zobacz post
    Kleopatra
    Rozumiem, że w grę wchodzi kompleksowa termomodernizacja? Dom dobrze utrzymany. Balkony raczej w złym stanie, albo źle widać. Trzeba będzie docieplać i balkony. Myślałaś o pozbyciu się tych pełnych barierek? Dużo by to pomogło. Nie wiem, na co możesz sobie pozwolić, ale sądzę, że kamień z podpiwniczenia trzeba zerwać (chyba część piwniczną też docieplisz?). Czy wszystko chcesz wykonać w tynkach cienkowarstwowych, czy bierzesz pod uwagę i inne rozwiązania? Np elementy okładziny kamiennej, drewnianej. Rodzaj barierek: kute, imitacja kutych, chrom, stal szczotkowana? Kolory jasne, czy ciemne? Podkreślające rozmiary, czy ukrywające wielkość domu? Ścianę kolankową masz wysoką i te okna frontowe troszkę giną, więc ę ścianę raczej jasną - może odcięcie poziome nieco powyżej okien dla ukrycia dysproporcji i powyżej coś innego?
    Dziękuję bardzo za odzew. Dom będzie ocieplany całkowicie. Łącznie w wykopem aby ocieplić piwnicę. Będziemy też ocieplali strych i piwnicę. Balkony również planuję zmienić ale nie teraz bo finansowo nie damy rady. Kamień oczywiście będzie zdjęty. Myślałam o brązach. Ciemniejszy na dole ( tam gdzie teraz kamień) a jaśniejszy na górze. Co do innych rozwiązań to biorę pod uwagę ale dom jest tak nie proporcjonalny że nic nie pasuje. Próbowałam rozrysować z pasami poziomymi, pionowymi, obwódkami okien i nic nie pasuje. Myślę więc żeby zrobić jednolity kolor na górze a najwyżej jakiś kamień elewacyjny wokół drzwi wejściowych i garażowych? Częściowo wycięte drzewa.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_2980.jpg
Wyświetleń:	147
Rozmiar:	95,9 KB
ID:	247271

  18. #4598
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Radek.s69

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Nowy Dwór Mazowiecki
    Kod pocztowy
    05-100
    Posty
    222

    Domyślnie

    Kleopatra
    Jak chcesz rozwiązać problem elewacji, skoro nie wierzysz w "potencjał estetyczny" swojego domu? Twój dom nie jest nieproporcjonalny, a okazały w sensie bryły. Moim zdaniem jest ładny, szczególnie od strony balkonów (po ich otwarciu). Jeśli możesz, obłóż część górną (np. do linii dolnej krawędzi dachu) deską elewacyjną w pionie (np. drewno pokrywając lazurą w kolorze teak), środek jasny, dół może być w brązach. Nie jest to aż tak kosztowne, jak wydawać by się mogło. Możecie zaoszczędzić, decydując się na oklejenie części fundamentowej okładziną kamienną siłami własnymi. Na forum dostaniecie wsparcie teoretyczne - nie trzeba rusztowań, ani specjalistycznego drogiego sprzętu. Ponadto prace można podzielić na etapy. Np. w pierwszym roku elewacja tylko w kleju. Potem kilkanaście miesięcy oddechu i następnie etap kolejny.
    P.S.
    Pamiętaj, że odkrywki ścian piwnicy NIE WOLNO wykonać na całej długości ściany. Robi się to odcinkami po ok. 1,5-2m, wykonuje niezbędne czynności, zasypuje i utwardza grunt, i dopiero kolejny odcinek. Odkopanie całości jednorazowo jest kosztowne, bo wymaga wzmocnień i zaplanowanego przez specjalistę działania. Nie pozwól sobie nikomu wmówić, że można inaczej. W twoim przypadku najlepiej do prac ziemnych związanych z termomodernizacją zatrudnić kierownika budowy (prawdziwego, nie takiego do wypełniania kwitów).

  19. #4599
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kleopatra83

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Luzino
    Kod pocztowy
    84-242
    Posty
    3

    Domyślnie

    Dzięki za rady, na pewno skorzystam. A jak to drewno wygląda po latach?

  20. #4600
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Radek.s69

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Nowy Dwór Mazowiecki
    Kod pocztowy
    05-100
    Posty
    222

    Domyślnie

    Kleopatra
    Wszystko zależy od tego, jakiego gatunku użyjesz oraz jak często i czym zabezpieczasz. Dobrze przygotowana i zabezpieczona rodzima sosna będzie ci długo służyć. Ale możesz zastosować świerk skandynawski lub modrzew syberyjski - to jeszcze rozsądne ceny dla przeciętnego Polaka. Popatrz na domki na działkach. Podczas podróży (długich i krótkich) zwróć uwagę na elewacje z elementami drewnianymi. Możesz także ich użytkowników popytać o nie - rzadko kto szczuje psami .
    Trzeba pamiętać, że drewno, to materiał naturalny: zmienia barwę, potrafi pęknąć, itp. Na pewno raz na kilka lat trzeba je czymś zakonserwować. Zależnie od zastosowanego środka będzie to od 2 do 5-7 lat. Niektórzy producenci środków podają, że do 10.

Strona 230 z 267

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony