dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 231 z 267
Pokaż wyniki od 4.601 do 4.620 z 5332
  1. #4601
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Sylvik36

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Posty
    3

    Domyślnie dom z różnymi oknami

    dziękuje za poradę. termoizolacja tak. podmurowke planuje niższą. zastanawiam się czy cokolow tarasów nie zrobić w kolorze elewacji zamiast marm. ale obawiam się zaciekow ze będą widoczne bardziej niż na marm.
    Cytat Napisał Radek.s69 Zobacz post
    Sylvik
    Zamierzasz wykonać termoizolację, czy tylko odświeżenie elewacji? Twój dom jest klasyczny i można z nim zrobić wszystko. Zależy od funduszy. Podmurówka wysoka, więc będzie miała duże znaczenie. Jeśli tynk mozaikowy (marmolit), to raczej z kruszywa naturalnego - np. Weber. Może pomyśl o ładnej okleinie z kamienia naturalnego (przyzwoity łupek, piaskowiec, itp - 55-85/m2). Okna masz w różnych kolorach, więc np. na wysokości balkonu wykonaj gzyms dookoła budynku, który będzie stanowił odcięcie dla dwóch kolorów lub odcieni. Szczyty (trójkąty) możesz obłożyć drewnem. W zasadzie można zrobić bardzo dużo. Ja ganku nie podkreślałbym mocno, aby nie sprawiał wrażenia "doklejanego".

  2. #4602
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Izolda69
    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    nad jeziorem
    Dzielnica
    lubelskie
    Posty
    460
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    37

    Domyślnie

    witam wszystkich
    marzył mi się parterowy dom z brązowym (czekoladowym ) dachem, teraz kiedy mam już decydować o wyborze okien,zgłupiałam
    liczę, że coś podpowiecie w tym temacie ,a także w kolejnym - kolor elewacji .... myślę o jasnym kremowym, jasnym beżu ?

  3. #4603
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Radek.s69

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Nowy Dwór Mazowiecki
    Kod pocztowy
    05-100
    Posty
    222

    Domyślnie

    Sylvik
    Marmolit w niczym nie pomoże. Błędne rozumowanie. Nie zakładaj, że będą zacieki, bo to objaw niewłaściwie wykonanej krawędzi balkonu. Poprawnie wykonana zawiera obróbkę blacharską, która wystaje na odpowiednią odległość i ma kapinos o odpowiedniej wielkości. Tak, widzę, że balkony w łukach, ale to nie zmienia postaci sprawy. Na takich też robi się obróbki (bo w poprawnym wykonaniu są niezbędne), tyle, że trochę droższe. Tynk mozaikowy, jeśli zaczyna odchodzić od podłoża, wygląda paskudnie. Ale rzeczywiście na początki niewiele widać i wydaje się, że wszystko OK.

  4. #4604
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Radek.s69

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Nowy Dwór Mazowiecki
    Kod pocztowy
    05-100
    Posty
    222

    Domyślnie

    Izolda
    W sprawie okien niewiele ci można pomóc, bo wybór jest olbrzymi i zależy wyłącznie od twoich preferencji. Co do dachu i elewacji, to tzw. "kolory ziemi" są zawsze przyjemne i ciepłe w odbiorze. Dach brązowy, fundament brązowy - np. płytka ceramiczna imitująca cegłę (nie cementowa, bo ta sprawia troszkę tandetne wrażenie) i elewacja w delikatnym odcieniu beżu. No i co ci można zarzucić?. Wyjdzie super. Może okna ciemny orzech?

  5. #4605
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Izolda69
    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    nad jeziorem
    Dzielnica
    lubelskie
    Posty
    460
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    37

    Domyślnie

    Dzięki Radek za podpowiedź, na pewno coś wykorzystam , też myślałam o jasnej beżowej elewacji a okna nadal nie wiem , ale pojeżdżę trochę i pooglądam na żywo, to pewnie coś dopasuję
    pozdrawiam

  6. #4606
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    InneM*

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Lublin -Warszawa -Poznań- Katowice
    Posty
    265

    Domyślnie

    Cytat Napisał Izolda69 Zobacz post
    witam wszystkich
    marzył mi się parterowy dom z brązowym (czekoladowym ) dachem, teraz kiedy mam już decydować o wyborze okien,zgłupiałam
    liczę, że coś podpowiecie w tym temacie ,a także w kolejnym - kolor elewacji .... myślę o jasnym kremowym, jasnym beżu ?

    pokomplikujemy temat o ...kolorach

    a jakie okna ?
    a jakie drzwi i brama garażowa ?
    a czekoladowy -gorzka czekolada czy mleczna - nie żartuję , dla mnie czym ciemniejszy tym ładniejszy

    to wszystko odgrywa rolę przy doborze elewacji , dachu itd

    Dla mnie dom powinien być zgodny z kolorami natury , spokojny stonowany , a to co ma ozdabiać niech rośnie i cieszy nasze oczy w ogrodzie .

  7. #4607

    Domyślnie

    Cytat Napisał InneMeble.pl Zobacz post
    pokomplikujemy temat o ...kolorach

    Dla mnie dom powinien być zgodny z kolorami natury , spokojny stonowany , a to co ma ozdabiać niech rośnie i cieszy nasze oczy w ogrodzie .
    to tak jak dla mnie
    u nas przyszedl czas na elewacje.

    dach jest bordo (gont)
    okna mahoń
    widzi mi sie elewacja bardzo prosta bez ozdobnikow w kolorze smietankowym. wizje mam ale nie mam pojecia jakie nr kolorow wziac zeby nie wyszlo za ciemno.
    i z czego zrobic schody?
    podoba mi sie laczenie z wapieniem takie jak na ostatnim foto. z wapienia chcialabym słup przy wejsciu.
    mile widziane sugestie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC08767.jpg
Wyświetleń:	909
Rozmiar:	93,6 KB
ID:	248540Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC08771.jpg
Wyświetleń:	930
Rozmiar:	94,9 KB
ID:	248541

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3_12956108191805_5.jpg
Wyświetleń:	1370
Rozmiar:	78,5 KB
ID:	248542

  8. #4608
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Sylvik36

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Posty
    3

    Domyślnie

    Radek dziękuje za odpowiedź. obróbkę tzn okapniki już mam. po 5 ciu latach zauważyłam ze zacieka w dwóch miejscach na dużym tarasie. obecnie fachowcy od elewacji skuja ten marmolit i polaza głębiej bo chcielibyśmy chociaż w tej kwadratowej części trasu dać ranne żeby nie kapalo na schody. chyba się zdecyduje na marm. na fundamencie ale nadal nie wiem czy robić coś wokół okien. te z przodu bedą bardzo głęboko osadzone. czy zrobić obramowania czy wyciąć ramy wokół nich...

  9. #4609
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    InneM*

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Lublin -Warszawa -Poznań- Katowice
    Posty
    265

    Domyślnie

    Cytat Napisał emiczek Zobacz post
    to tak jak dla mnie
    u nas przyszedl czas na elewacje.

    dach jest bordo (gont)
    okna mahoń
    widzi mi sie elewacja bardzo prosta bez ozdobnikow w kolorze smietankowym. wizje mam ale nie mam pojecia jakie nr kolorow wziac zeby nie wyszlo za ciemno.
    i z czego zrobic schody?
    podoba mi sie laczenie z wapieniem takie jak na ostatnim foto. z wapienia chcialabym słup przy wejsciu.
    mile widziane sugestie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC08767.jpg
Wyświetleń:	909
Rozmiar:	93,6 KB
ID:	248540Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC08771.jpg
Wyświetleń:	930
Rozmiar:	94,9 KB
ID:	248541

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3_12956108191805_5.jpg
Wyświetleń:	1370
Rozmiar:	78,5 KB
ID:	248542

    próbnik kolorów to chyba dla Wszystkich pięta Achillesa
    To co ja robiła i robię przed malowaniem to fizyczne próbki na ścianach ( w cieniu i na słońcu ) kilka złotych extra, ale zawsze większa pewność co do wyboru .

    co do opaski dookoła domu , murków , schodów - ja jestem za ujednolicaniem na maksa
    Czyli jeśli cegła w x kolorze to ten x kolor ciągnę dalej , jeśli kamień to kamień

    ja mam progi zrobione z piaskowca (szary BRENNA) i opaskę wokół domu , portale wokół drzwi - a do tego szara kostka
    monolit na maxa -ale elementy zielone robią całość !

    jeśli kostka szara bez ozdobników to trzymam się tylko szarego

    niech ogród gra pierwsze skrzypce !

  10. #4610

    Domyślnie

    Przejrzałam cały wątek, głównie pismo obrazkowe i wybrane posty. Choć zdjęć bardzo mało, a miałam nadzieję coś sobie podpatrzeć
    Teram elewacji u mnie jak najbardziej na czasie, ekipa wchodzi za dwa miesiące, a ja nadal nie wybrałam koloru, chciałabym zobaczyć na żywo ale z tym ciężko, nie mogę namierzyć tego koloru.
    Teraz pytanie do znających się, jaki wybrać tynk? Bolix ,albo Arsanit? w grę wchodzi tynk silikonowy.
    Dom jest już ocieplony, przyszedł teraz czas na tynk!
    "Kto nie ma odwagi do marzeń,nie będzie miał siły do walki.."

  11. #4611
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Radek.s69

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Nowy Dwór Mazowiecki
    Kod pocztowy
    05-100
    Posty
    222

    Domyślnie

    Sylwik
    Już nie masz miejsca na opaski wokół okien, a jak zrobią ci ocieplenie balkonu od spodu, to w ogóle po temacie. Pewnie, że rynna konieczna, ale standardowa może tam nie za ciekawie wyglądać. Wiesz, że rynnę można bez problemu zrobić? Nawet z tej samej blachy, co parapety. Nieraz robię wąską, prostokątną rynnę, która nie rzuca się w oczy. To znaczy nie robię,a zamawiam. Najczęściej w miejscu, gdzie sprzedają blachy na dachy - zazwyczaj mają giętarkę. Nieraz z nierdzewki - te zamawiam w firmie Panek (koło Warszawy). Naprawdę jest to tanie rozwiązanie i warto się zastanowić. Obejmy wygina się samemu z odpowiedniego płaskownika. Najczęściej w takich wypadkach maskuję front i spód rynny jakimś materiałem (drewno, płyta cementowa, itp,) i w ogóle jej nie widać.

  12. #4612
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Radek.s69

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Nowy Dwór Mazowiecki
    Kod pocztowy
    05-100
    Posty
    222

    Domyślnie

    Nadulka
    Pomyśl o Weberze. Co do koloru, to kup sobie parę kawałków płyty g-k, czy innego badziewia, a w firmie, w której zamierzasz kupić tynk poproś o próbki wybranych kolorów - starczają na ok. 1m2. Dobre firmy sprzedają takie próbki. Taką otynkowaną płytę przykładasz do elewacji i po problemie. Jeśli dom w kleju stał sezon lub dłużej musisz przed tynkowaniem umyć elewację i zaciągnąć cienką warstwą świeżego kleju.

  13. #4613
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    EWBUD

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    1.950

    Domyślnie

    Cytat Napisał Radek.s69 Zobacz post
    Nadulka
    Pomyśl o Weberze. Co do koloru, to kup sobie parę kawałków płyty g-k, czy innego badziewia, a w firmie, w której zamierzasz kupić tynk poproś o próbki wybranych kolorów - starczają na ok. 1m2. Dobre firmy sprzedają takie próbki. Taką otynkowaną płytę przykładasz do elewacji i po problemie. Jeśli dom w kleju stał sezon lub dłużej musisz przed tynkowaniem umyć elewację i zaciągnąć cienką warstwą świeżego kleju.
    Wiesz co....ale p....
    A po jaki..... to mycie i zaciąganie cienką warstwą kleju?
    Nie rób sobie chlopie jaj i nie wprowadzaj ludzi w błąd - ta cienka warstwa zrobi raczej dużo złego....
    Szukasz porządnych parapetów aluminiowych ALURONA? Zapraszam do mnie: http://forum.muratordom.pl/showthrea...uron-Soft-Line
    Więcej o mojej działalności:http://forum.muratordom.pl/showthrea...atem&p=6448131

  14. #4614
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Balto
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Nawojowa Góra
    Kod pocztowy
    32-065
    Posty
    3.011

    Domyślnie

    Radek: małą uwaga do pustego śmiechu ewbuxxxo: w zależności od tego jak "gęstą" dasz mieszankę, w jaki sposób nałożysz (grubość baranka), jak długo lub jak wolno będzie schła to otrzyma się taką albo inną wariację w temacie koloru. Przy okazji -jedynie w super wyjątkowych wypadkach spotykam się z tym, że to co wielkie firmy piszą o tynkach cem - wap (mineralnych) jest w porównaniu do składu zgodne z prawdą. 99,9 % tynków możesz samemu zmerdać sam na budowie - mówię o typowych bazowych kolorach (biel i szary) reszta to taka cyganeria aż oczęta bolą. Za tynki wybarwiane w masie jedynie wyjątkowo ktoś głowę własną da...

  15. #4615
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Rocka

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Zielonka
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    30

    Domyślnie

    Witam,
    Już wkrótce będziemy klaść tynk zewnętrzny. Wybraliśmy Ceresit silikonowo-silikatowy. Problem zaczyna się jeżeli chodzi o kolor. Na początku zdecydowani byliśmy na andalusia 2, ale boimy się, że wyjdzie za blady, wpadający w biały. Widzieliśmy zdjęcia texas 1 i dla nas jest za jasny. Może ktoś z wykonawców albo inwestorów kladł tynk andalusia 2 i może się wypowie albo wstawi zdjęcia, czy faktycznie wychodzi jak na wzorniku czy jaśniej, a może ciemniej. Braliśmy jeszcze pod uwagę colorado 1. Dodam, że budynek jest dośc wysoki, więc będzie to dośc duża powierzchnia. Dach i stolarka ciemny brąz. Proszę o rady.

  16. #4616
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ktosiek
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    lubelskie/Biłgoraj
    Posty
    675

    Domyślnie

    Ja mam Ceresit Kalahari 2, wydaje mi się że wyszedł jaśniejszy niż we wzorniku, ale co ja tam wiem, nie jestem kobietą, nie rozróżniam tyle kolorów. Zobacz sobie w moim dzienniku.
    Dom w rododendronach 8
    Dziennik Budowy <<<---OGLĄDAJ
    Komentarze do dziennika <<<<----pisz tutaj


  17. #4617
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    alc

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam wszystkich ochoczo śledzących ten wątek od jakiegoś czasu czytam i czytam tu wpisy oraz śledzę bloga Zuzy, oglądam zdjęcia i szukam pomysłu na moją elewację. Teraz już jestem lekko zrezygnowana bo ekipa niebawem się zjawi a tu brak koncepcji na urozmaicenie i unowocześnienie mojego domku. Budynek ma 12 lat i niestety okna białe nie podlegają teraz wymianie. Wrzucam zdjęcia i błagam o jakiś pomysł. Co do kolorów myślę o jasnych beżach, tylko nie odcienie żółci , i pierwotnie w zamyśle kolory 2310 i 2420 z Greinplast. Proszę o sugestie czy w miejscach większych przestrzeni na ścianach pomyslec o boniach?, te dwa odcienie o których wyżej pisałam są dość zbliżone do siebie ale jakoś wydaje mi się że na tak jasnej elewacji biale okna troszkę znikną. Dodatkowo ten ceglasty dach i siwe ogrodzenie co by tu nie przesadzić. Proszę o jakiś pomysł...
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P3260999.jpg
Wyświetleń:	286
Rozmiar:	85,2 KB
ID:	253436   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P3260995.jpg
Wyświetleń:	168
Rozmiar:	83,9 KB
ID:	253437   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P3260994.jpg
Wyświetleń:	172
Rozmiar:	83,8 KB
ID:	253438  

  18. #4618
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    EWBUD

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    1.950

    Domyślnie

    Duże powierzchnie - jak najbardziej powinnaś je czymś urozmaicić, inny kolor lub też bonie.
    Raz, że wykonawca będzie Ci wdzięczny - im mniejsza powierzchnia tym łatwiej ją zrobić.
    Dwa - duże powierzchnie nieładnie wyglądają (wg. mnie) i zawsze warto "pyknąć" jakąś bonię....
    Szukasz porządnych parapetów aluminiowych ALURONA? Zapraszam do mnie: http://forum.muratordom.pl/showthrea...uron-Soft-Line
    Więcej o mojej działalności:http://forum.muratordom.pl/showthrea...atem&p=6448131

  19. #4619
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar aniadz
    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    WTK-CHW
    Kod pocztowy
    37-455
    Posty
    12

    Domyślnie

    Hej,jest szansa na zdjęcie elewacji? Też mamy w planie ten kolor tynku i ciekawa jestem jak wygląda na całości.

  20. #4620
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    alc

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Posty
    2

    Domyślnie

    jeżeli tylko się zdecydujemy na te kolory na pewno pokażę efekt końcowy ale czy jeszcze ktoś mógłby mi coś zasugerować?

Strona 231 z 267

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony