dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 233 z 267
Pokaż wyniki od 4.641 do 4.660 z 5332
  1. #4641

    Domyślnie

    MaBa fajny kolorek, piękne parapety Nie do końca mi gra tylko różnica w wysokości cokołu, ale może masz na to jakiś pomysł

    My też stoimy przed wyborem koloru i tynku, skłaniamy się do tynku silikatowego NOVALIT KABE - na pewno coś a la ecru/krem.
    Ma może ktoś fotki elewacji w kolorze KABE 10010?

  2. #4642
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    MaBa

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-134
    Posty
    28

    Domyślnie

    Cokoł musiałam zróżnicować, bo przy zachowaniu wysokości z tarasu, na garażu sięgnąłby on połowy wysokości ściany.
    Uroki dwóch poziomów budynku i uporu właścicielki że na tarasie ma być cokół.
    Temat rozwiążemy wprost jak na zdjęciu, czyli cokół będzie miał różne poziomy.

  3. #4643

    Domyślnie

    Moim zdaniem nie powinno być cokołu, tam gdzie taras, teraz wygląda to dziwacznie. A te zdobienia wokół okien, to styropian cienki? Jak to zrobiliście?

  4. #4644
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    MaBa

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-134
    Posty
    28

    Domyślnie

    Cytat Napisał bisiaGa Zobacz post
    Moim zdaniem nie powinno być cokołu, tam gdzie taras, teraz wygląda to dziwacznie. A te zdobienia wokół okien, to styropian cienki? Jak to zrobiliście?
    Nie powinno być cokołu na tarasie z jakiś względów "budowlanych" czy dlatego że dziwacznie wygląda?
    Lamkówki wokół drzwi i okien to zwykły styropian gurbości 2cm docięty na odpowiednią szerokość. Są też specjalne wykończenia, ale docinanie ze styropianu jest zwyczajnie tańsze

  5. #4645

    Domyślnie

    Witam serdecznie. Mam zagwozdkę z moją elewacją. Moj domek to trochę poprzerabiana Sielanka z Horyzontu. Ze względów ekonomicznych przy pomocy teścia pokryliśmy steropian jedynie klejem i pomalowaliśmy na biało. Nie straszy Z przodu kolumienki okrągłe zastapiliśmy kwadratowymi, ale niestety zostawiliśmy łuczek nad gankiem (mam ochotę jednak to zmienić i zrobić to na prosto). Ściana kolankowa jest podniesiona, więc proporcje nie zostały zachowane. Generalnie to trochę koszmarek, no ale cóż poradzić.... Elewacji frontowa na szczęście wychodzi na skarpę I mam z tym moim koszmarkiem dwa problemy. Będziemy niedługo wylewać taras taki w literę L narożny. Chciałam na krańcach postawić słupy. Bardzo podobają mi się takie proste kwadratowe, betonowe. Czy lepsze będą drewniane? Które pozwolą na zaprojektowanie fajnej elewacji? I druga zagwozdka. Chciałam jeszcze zaplanować coś na elewacji i tą bryłę jakby unowocześnić. I tu pytanie, czy to się da, jak myślicie? Jakieś wstawki z imitacji drewna? Jak tą moją chałupinkę podratować? Czy taka imitacja kamienia wyglądałaby dobrze?Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	4169883070_2.jpg
Wyświetleń:	291
Rozmiar:	19,3 KB
ID:	260230 Dach grafitowy, podbitka metalowa grafitowa, okna orzech. Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WP_20131026_005.jpg
Wyświetleń:	535
Rozmiar:	89,3 KB
ID:	260231Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WP_20131026_004.jpg
Wyświetleń:	420
Rozmiar:	88,2 KB
ID:	260232

  6. #4646
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Przyklad

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-422
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam serdecznie,
    proszę, pomóżcie mi w wyborze kolor elewacji. Planuję białą podbitkę aby pasowała do okien ale zczęłam mieć wąpliwości czy to dobry pomysł. Chciałam zrobić ciemny cokół jak dach, szara elewcję, białe ramki wokół okien i czerwone drzwi. Co o tym sądzicie?


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_3607.jpg
Wyświetleń:	460
Rozmiar:	92,8 KB
ID:	261597

  7. #4647

    Domyślnie

    Podczytuje wasz watek juz od jakiegos czasu i ufajac waszemu doswiadczeniu licze na wasza pomoc. Otóż poszukuje koloru elewacji na swój dom. Bardzo spodobała mi się elewacja użytkownika eL TeeS,

    http://forum.muratordom.pl/showthrea...an-2G-)/page17

    jest to tynk silikonowy greinplastu 0910 niestety w regionie w którym mieszkam nie mamy nigdzie ich przedstawicielstwa i nie jestem w stanie zakupić ten tynk u sibie. Dlatego tez szukam czegoś zbliżonego. Chciałabym aby był to odcień baaardzo delikatny i jasny z prześwitem w postaci, jasnej oliwki, pistacji czy tez jasnej zieleni. Cos w tym rodzaju jak jest u użytkownika, którego link do dziennika wkleilam.

    Bardzo proszę was o pomoc w miarę możliwie szybko.

    Będę wdzięczna, rzecz jasna.

  8. #4648
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    W Caparolu da sie zrobic w oparciu o badanie spektrofotometryczne identyczny kolor.
    Wtedy masz: jakosc Caparola i kolor wg palety Greinplastu.
    Solidny dystrybutor+troche checi i bedzie ok.
    Zatem zapraszam

    wez jednak pod uwage ze zdjecie to nei to samo co widok live - zeby nie bylo niespodzianek.
    Proponuje zrobic tak: opracujemy recepture na podany kolor - zrobimy probke na farbie - pomalujesz sobie kawalek i zobaczysz czy aby na pewno ten kolor Ci odpowiada.
    Ostatnio edytowane przez fighter1983 ; 24-05-2014 o 13:55
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  9. #4649

    Domyślnie

    Cytat Napisał MaBa Zobacz post
    My już po robocie
    Wyszło tak
    Załącznik 259379
    Załącznik 259380

    Tynk z Ceresita kolor Nerbaska 1 (bazowy) i 3 wokół okien i drzwi.
    Cokół jeszcze nie położony

    Śliczny kolor

  10. #4650

    Domyślnie

    Na pewno nie wpisuje się w pastelową cepelię, a to już bardzo dobrze

  11. #4651
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    bucha

    Zarejestrowany
    Jul 2005
    Posty
    4

    Domyślnie proszę o pomoc

    mam problem z doborem elewacji a dokładnie z zatuszowaniem pewnego błędu technicznego,
    po pierwsze w projekcie zakradł się błąd i w efekcie którego dach ma mniejszy kąt od zakładanego w początkowych planach,
    po drugie lukarna nad wejściem do domu (nad balkonem) jest wysoka (duża odległość od ramy drzwi do szczytu) a na dodatek jest bardzo rozłożysta w stosunku do dwóch innych kukawek i całego dachu,
    jak można zatuszować taki błąd żeby estetycznie wyglądało to jakoś poukładane???kolory, bonie czy inne wykończenia???
    zdjęcia nie są aktualne.
    jeżeli ktoś zdecyduje się mi pomóc to wstawie bardziej przejrzyste i aktualne.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC06176.jpg
Wyświetleń:	505
Rozmiar:	33,7 KB
ID:	263459   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC06180.jpg
Wyświetleń:	469
Rozmiar:	28,2 KB
ID:	263460   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC06543.jpg
Wyświetleń:	630
Rozmiar:	37,9 KB
ID:	263461   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC06548.jpg
Wyświetleń:	522
Rozmiar:	39,1 KB
ID:	263462  
    Ostatnio edytowane przez bucha ; 03-06-2014 o 12:00

  12. #4652

    Domyślnie

    Cytat Napisał Przyklad Zobacz post
    Witam serdecznie,
    proszę, pomóżcie mi w wyborze kolor elewacji. Planuję białą podbitkę aby pasowała do okien ale zczęłam mieć wąpliwości czy to dobry pomysł. Chciałam zrobić ciemny cokół jak dach, szara elewcję, białe ramki wokół okien i czerwone drzwi. Co o tym sądzicie?


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_3607.jpg
Wyświetleń:	460
Rozmiar:	92,8 KB
ID:	261597
    Dla mnie super. Mam podobny dom i takie same plany jak Ty tylko nad drzwiami się jeszcze zastanawiam (ciemne jak dach czy białe?) Jestem ciekawa jak to wyjdzie u Ciebie więc błagam wrzucaj zdjęcia z realizacji

  13. #4653
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar DZIKU_7
    Zarejestrowany
    May 2011
    Posty
    131
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    witam.
    i ja proszę o poradę jakiego koloru użyć
    W planach mam CERESITa wg . skali :
    Nr 1) sahara 3,
    2) california 2

    Podbitka będzie orzechowa, parapety NERO (ceramiczne czarno-brązowe)
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20140605_173942.jpg
Wyświetleń:	171
Rozmiar:	90,4 KB
ID:	264165


    cokół i skosy na bokach domku będą obłożone kamieniem naturalnym -sękaczem w późniejszym terminie.
    Interesuje mnie jasna elewacja pasująca do okien i dachu

  14. #4654

    Domyślnie

    Nasza realizacja:

















    Mam ogłoszenie w dziale "ogłoszenia drobne"

  15. #4655
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    EWBUD

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    1.950

    Domyślnie

    Cytat Napisał hubertsain Zobacz post
    Nasza realizacja:


















    Czyżby w Złotokłosie?
    Szukasz porządnych parapetów aluminiowych ALURONA? Zapraszam do mnie: http://forum.muratordom.pl/showthrea...uron-Soft-Line
    Więcej o mojej działalności:http://forum.muratordom.pl/showthrea...atem&p=6448131

  16. #4656

    Domyślnie

    Nie, to nie Złotokłos Okolice Nadarzyna
    Mam ogłoszenie w dziale "ogłoszenia drobne"

  17. #4657
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Piotrek ciśnienie złapał. A właśnie Hubert co z tynkiem w zlotoklosie i jak tam sławny pruszkow?
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  18. #4658
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    EWBUD

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    1.950

    Domyślnie

    Cytat Napisał fighter1983 Zobacz post
    Piotrek ciśnienie złapał. A właśnie Hubert co z tynkiem w zlotoklosie i jak tam sławny pruszkow?

    Ciśnienie? Nie, skądże....
    NIe pierwszy i nie ostatni raz, normalna sprawa.
    Najważniejsze, że konkurencja w rozsądnych granicach, a nie "po bandzie"
    Szukasz porządnych parapetów aluminiowych ALURONA? Zapraszam do mnie: http://forum.muratordom.pl/showthrea...uron-Soft-Line
    Więcej o mojej działalności:http://forum.muratordom.pl/showthrea...atem&p=6448131

  19. #4659

    Domyślnie

    Cytat Napisał fighter1983 Zobacz post
    Piotrek ciśnienie złapał. A właśnie Hubert co z tynkiem w zlotoklosie i jak tam sławny pruszkow?
    Tynk w Złotokłosie jeszcze nie wybrany kolor, będziemy kłaść na początku lipca. Pruszków startuje po Złotokłosie.
    Mam ogłoszenie w dziale "ogłoszenia drobne"

  20. #4660
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał fighter1983 Zobacz post
    Piotrek ciśnienie złapał.
    E tam parę dni temu wyglądał normalnie
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

Strona 233 z 267

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony